|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 10:48:55   
zi&mm
Pozdravček vsem mamicam

naju z Žigcem pa nekaj zanima; katero prilagojeno mleko ste ve dajale vašim :duda: ? Žigec namreč čez dan ogromno poje pol pa je malo krize čez noč, ko začne mojga mleka primankovat, sej za jutranji obrok ga pol je, le za en nočni obrok ga ni dovol in pol jokca, ker je lačen. Bo pa jutri star 14dni. Katero naj vzamem? Hipp, Aptamil, Humana; vem da mora bit 1

lp,

Mili
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:06:11   
dory
Mi smo sprobal vse zivo..na koncu pristali na hippu,ampak samo tistem kupljenem v mullerju...kvaliteta je ocitna :)

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:09:26   
Urška*
Mi imamo Novalac AC2, zdaj pa bomo prešli na Aptamil, ker smo se končno rešili krčkov!:bravo::bravo::bravo:

Od vsega začetka sma uporabljala Novalac in bila zelo zadovoljna.

lp:)

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:29:54   
rainbow
Pozdrav:rozica:

kaj Žigo drugače polno dojiš??? kako pa veš, da je lačen??? kaj pa če bi najprej probala zvečer s kakšnim "naravnim" spodbujevalcem mleka, kot naprimer čajem za dojenje, brezalkoholnim pivom, pojej kakšne žgančke, corn flakes, jaz takoj potem čutim naval mleka

poleg tega se zdaj proizvodnja mleka še komaj uravnava, glede na to da je star komaj 14 dni.

na tvojem mestu še ne bi takoj začela z umetnim mlekom; ne me narobe razumet, ni nič narobe z njim, ampak če bi rada samo dojila, je treba malce potrpet in počakat, da se naredi ravnovesje.
poleg tega ti ne bo nič bolje spal, če mogoče to misliš.

upam da ti uspe samo dojit!!:sloncek:

papa

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:33:45   
Urška*
Se vidi da površno berem.:ups:

Ja, glede dojenja, pa se podpišem pod rainbow-in post.

Če hočeš samo dojit, vsekakor vztrajaj, vztrajaj in še enkrat vztrajaj.:rozica:

Sicer pa itak sama veš kako pa kaj.;)

lp:)

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:41:34   
Anonimen
Aptamil velikokrat novorojenčke zapre, zato smo ga mi mešali s Comformilom.

(odgovor članu zi&mm)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:49:15   
taška30
OK, kaj pa če pogledamo z drugega zornega kota? Tudi jaz želim samo dojiti, vendar pa si želim iti vsake 14 dni tudi sama kam ven za več kot eno uro in pol (svojemu otročku želim le najboljše, ampak tudi jaz sem samo človek).
A bi tako usodno vplivalo na dojenje, če bi recimo na vsake toliko - govorim o 1x na 14 dni ali redkeje, da ne bo pomote, dala mali adaptirano mleko? Imate kaj izkušenj s tem?
Vem, lahko bi si sčrpala svoje, vendar ker se mleko dela sproti, bi morala narediti to tik pred predvidenim hranjenjem, kar pa časovno ne reši ničesar :zmeden:
Kaj menite?
Hvala, Taška

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:54:12   
Urška*
Taška, to pa je po mojem samo tvoja odločitev, če boš tako naredila.
Jaz sicer mislim da s tem ni nič narobe, ampak če bi bila jaz na tvojem mestu, tega ne bi naredila.
Midva z Žanom sma imela kar veliko problemov glede dojenja, in bi dala vse za to, da bi ga še vedno lahko dojila in s tem mislim izključno samo dojila.

lp:)

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 11:56:06   
Anonimen
Taška, gotovo ne more biti nobenega problema, razen če bo otrok sploh hotel stekleničko. Eni nikakor nočejo, če niso navajeni. Mogoče bi bilo v tem primeru mu pametno dajati vsake toliko časa malo čaja po steklenički.
Pa še nekaj je, če bo prevečkrat za predolgo časa, se lahko bojiš tudi mastitisa. Na to moraš tui biti pozorna.

(odgovor članu zi&mm)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 12:47:42   
zi&mm
Rainbow,

Žigo polno dojim sedaj komaj 4 dni; v pon.popoldan pa je mleko kr izginilo in kaj v tem primeru? Pustiti otroka cel popoldan lačnega al mu kaj dati za popapcat? Jaz pač ne morem gledat da cel popoldan joka, jaz pa brez mleka...včeraj zvečer pa mu je očitno bilo res premalo iz joške kajti pojedel je še 60ml prilagojenega mleka.
Glede na to, da je bila pri naju patronažna je tudi sama rekla, da zaradi ravnovesja je bolje mu zvečer in čez noč dati prilagojeno mleko tako da bo čez dan imel moje. Kar se pa tiče spanja; spi tudi do 5ur skupaj bodisi čez dan bodisi čez noč.

Glede potrpeljenja pa toliko: že v porodnišnici sva imela "težave" z dojenjem ko so ga babice nasilo pristavljale s pomočjo silikonskega nastavka in je kasneja dobil alergijo pa je bilo potrebno mleko istisnit in ga hranit preko flaške šele doma sva uspela da sva se začela dojit in je bilo treba kr potrpet, da je zagrabil bradavico. Sedaj nama gre ampak očitno mu je za čez noč premalo moje mleko.

Le toliko o najinem dojenju,

:metulj: Mili & :duda: Žiga


(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Katero adaptirano mleko?
9.6.2005 18:59:51   
Urška*
Zi&mm, upam da nisi zamerla. Nisem hotela nič slabega napisat. Sicer pa ne poznam tvoje situacije, zato sem pač napisala da vztrajaj, vendar sem še dodala da itak ti najboljše veš kako pa kaj. Se pravi če misliš da imaš premalo mleka, potem ga verjetno res imaš premalo. Ti sama najboljše veš.;)

Meni je tudi takrat začelo primanjkovati mleka, ker sem se 24 ur na dan sekirala zakaj hudiča nimam jaz tolko mleka. In s tem še dodoatno poslabšala situacijo.:(

Upam da se bosta lepo ujela in čim daljše dojenje ti želim.:rozica::rozica:

lp:)

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Katero adaptirano mleko?
10.6.2005 15:54:08   
cleopatra
Jaz bi svetovala Aptamil Pre z LCP Milupanom iz Müllerja.


*seveda je tvoj mlekec najboljši

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Katero adaptirano mleko?
10.6.2005 20:09:58   
SaaS
Tudi midva sva porodnišnici imela probleme z dojenjem, kar ni bilo mleka. Potem pa je steklo.
Pri petih tednih mi ga je spet začelo zmanjkovati in sem začela dodajati. Ampak to ponavadi le zmanjšuje tvorbo mleka, saj pravijo da tu velja pravilo povpraševanje - ponudba. Več ko dojenček zahteva, bolj se mleko tvori. Zato so mi svetovali naj raje ne dodajam in čez dan dojim čim več. Če po dojenju joka, naj ga probam pomiriti in raje že čez urico in pol ali dve spet podojiti. In naj pijem čaj za dojenje, ki ga dobiš v lekarni (res učinkuje!). Le na ta način povečaš tvorbo mleka. In se je splačalo potrudit. Čez kakšen teden sva že uspela vzpostaviti ritem 3-4 ure čez dan in enkrat ponoči. Res pa je, da nikoli nisem imela preveč mleka, da bi si ga lahko pumpala na zalogo. Vsake toliko (1x na 2tedna), ko sem ga pustila mami, da sem jaz kam šla, muje dala prilagojeno mleko. (mi smo pili NovalacAR, ker je bruhal).
Vem pa, da je grozno, ko ti vsi ki nimajo problemov tumbajo DOJIT, DOJIT IN ŠE ENKRAT DOJIT. Če ne gre, pač ne gre in začneš dodajati. Tudi mene mama ni dojila, pa zato nisem nič drugačna od drugih punc. Nekatere mame pač nimajo toliko mleka..

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Katero adaptirano mleko?
10.6.2005 20:21:45   
SaaS
Tudi midva sva porodnišnici imela probleme z dojenjem, kar ni bilo mleka. Potem pa je steklo.
Pri petih tednih mi ga je spet začelo zmanjkovati in sem začela dodajati. Ampak to ponavadi le zmanjšuje tvorbo mleka, saj pravijo da tu velja pravilo povpraševanje - ponudba. Več ko dojenček zahteva, bolj se mleko tvori. Zato so mi svetovali naj raje ne dodajam in čez dan dojim čim več. Če po dojenju joka, naj ga probam pomiriti in raje že čez urico in pol ali dve spet podojiti. In naj pijem čaj za dojenje, ki ga dobiš v lekarni (res učinkuje!). Le na ta način povečaš tvorbo mleka. In se je splačalo potrudit. Čez kakšen teden sva že uspela vzpostaviti ritem 3-4 ure čez dan in enkrat ponoči. Res pa je, da nikoli nisem imela preveč mleka, da bi si ga lahko pumpala na rezervo. Vsake toliko (1x na 2tedna), ko sem ga pustila mami, da sem jaz kam šla, muje dala prilagojeno mleko. (mi smo pili NovalacAR, ker je bruhal).
Vem pa, da je grozno, ko ti vsi ki nimajo problemov tumbajo DOJIT, DOJIT IN ŠE ENKRAT DOJIT. Če ne gre, pač ne gre in začneš dodajati. Tudi mene mama ni dojila, pa zato nisem nič drugačna od drugih punc. Nekatere mame pač nimajo toliko mleka..

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Katero adaptirano mleko?
10.6.2005 20:26:53   
Primoza
Koristen odgovor.

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Katero adaptirano mleko?
11.6.2005 21:12:26   
jada
Hojla

Tudi midve sva imele z dojenjem problem že v porodnišnici, ker se meni kljub vsem naporom ni delalo mleko. Prav tako je bilo po prihodu domov iz porodnišnice, pa da ne bo pomote poskusili smo skoraj vse (od črpanja, uživanja Tablet za delanje mleka, pitja čajev za dojenje, brezalkoholnega piva). Pa vendar je Anja jokala in izgubljal na teži. Tako da smo najprej po prihodu iz porodnišnice poskusili čez dan z dojenjem plus dodatkom, medtem ko sva bile ponoči samo na dodatku Aptamil 1. Vmes smo poskusili tudi Novalac vendar je naša Anja imela po njem krče ter zelo težko je kakala. Zato sva prešle nazaj na Aptamil 1. Svetuje ti da čez dan poskusita z tvojim mlekom kolikor se bo dalo, če boš videla da ne gre dodajaj, pač vse nimamo dovolj mleka. Kaj pa boš dodajala boš pa najlažje ugotovila sama poskusi z enim mlekom in če se ti bo zdelo da otroku ne ugaja zamenjaj in poskusi drugo, kljub temu da menjanja mleka ne priporočajo, vendar če bo otrok imel po njem hude krče menjaj. Za dojenje pa tako ne obremenjuj se če ne boš imela dovolj mleka in bosta morala biti samo na adaptiranem mleku, meni osebno se je bilo grozno ko sva bile z Anjo tudi po 2 uri na dojenju pa je še jokala ker je bila lačna, vztrajala sem en mesec sedaj pa jo imam na dojki samo še za crkljanje. Tako da smo pri 5 tednih samo na adaptiranem mleku.

lp jada:)

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Katero adaptirano mleko?
13.6.2005 10:02:52   
leah
Kvaliteta ki traja-HUMANA:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Katero adaptirano mleko?
13.6.2005 12:52:15   
Primoza
Nam je bila OK. Pa še poceni je.

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Katero adaptirano mleko?
13.6.2005 15:46:20   
zi&mm
Nas je pa Humana zaprla in nismo mogli kakat; sedaj imava Hipp1 in vedno polne plenice; sicer pa Žiga dobi le 50ml dnevno oziroma zvečer pred spanjem, ko mamico že čisto sprazne :)- in potrebuje le dodatek - desert za lahko noč :)-

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Katero adaptirano mleko?
13.6.2005 15:49:01   
Primoza
To je povsem pričakovano - vsak mora poskusiti sam. Pri nas je hipp 1 pri prvi naredil lep dermatitis.

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Katero adaptirano mleko?
13.6.2005 15:50:56   
zi&mm
Jaz mu dam le flaško zvečer, če pri meni poje vse sicer se pa pridno dojiva po vseh naporih in kolko se da počivam, pijem čajčke za dojenje in jem same dobre stvari da bo le čim več mlekeca pri meni

(odgovor članu zi&mm)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?