|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali preveč poje?
26.9.2009 23:30:36   
PetraSkok
mene pa zanima sledeče - moja punčka je stara 8 mesecev, njeno hranjenje pa je takšno:

- ko se zbudi - 270 ml AM
- malica- sadje z jogurtom, skuto, žita - od 300 do 400 ml
- kosilo - zelo raznoliko - od 300 do 400 ml
- popoldanska malica - včasih skoraj nič, včasih spet do 400 ml
- pred spanjem - aptamil, seveda, če prej ne zaspi (po higieni) - do 240 ml.

Tehta dobrih 10 kg.

Skrbi me, ali ji dajem preveč za jesti, jo preveč silim? Včasih super lepo je, včasih pa jo animiram, zlasti proti koncu hranjenja.

Kaj menite? Vesela bom vseh mnenj in nasvetov.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali preveč poje?
26.9.2009 23:43:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PetraSkok

mene pa zanima sledeče - moja punčka je stara 8 mesecev, njeno hranjenje pa je takšno:

- ko se zbudi - 270 ml AM
- malica- sadje z jogurtom, skuto, žita - od 300 do 400 ml
- kosilo - zelo raznoliko - od 300 do 400 ml
- popoldanska malica - včasih skoraj nič, včasih spet do 400 ml
- pred spanjem - aptamil, seveda, če prej ne zaspi (po higieni) - do 240 ml.

Tehta dobrih 10 kg.

Skrbi me, ali ji dajem preveč za jesti, jo preveč silim? Včasih super lepo je, včasih pa jo animiram, zlasti proti koncu hranjenja.

Kaj menite? Vesela bom vseh mnenj in nasvetov.



300 ali 400 ml za malico?user posted image To je ful veliko. Pa kosilo tudi. To so zame preveliki obroki.

(odgovor članu PetraSkok)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
26.9.2009 23:44:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PetraSkok)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 7:13:41   
blaža
Odvisno spet kolko je visoka.

Naš ima nkje 87cm in ima okoli 10kg, pri 18ih mesecih.

če se ti zdi, da je predebela, probaj malo zmanjšat popoldanske obroke, ko ji daš tudi do 400ml. Daj ji raje malo sadja, ali kak jogurt, kar je za malco čisto dovolj. Pa raznorazne seokove za žejo je treba nadomestit z vodo in ne sili jo jesti. Ti bo že sama povedala kdaj je sita.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 8:44:08   
miapia
Pojedla bo pač toliko, kolikor bo želela. Je pa res, da več hrane, ko bo vnesla, bolj se ji bo želodček širil. Moja skoraj 9-mesečnica ima tole tvojo dnevno hrano za kake 3 dni. Je pa ne silim, animiram jo samo takrat, ko mi poje 3 žličke in neha. Težka je nekje 7500g, velika od 70-75cm (točno ne vem, ker čakamo na naslednji pregled), njen "dober dan" pa je tak:

1. 8-9h: 210 AM
2. 13-15h: cca 150 ml kosila
3. 17-19h: cca 150 ml sadne, mlečne malice
4. 20h: 180 ml AM

Vesela sem, če mi uspe v ta red prehranjevanja vsiliti še kakšen obrok. Vmesnih prigrizkov nimamo oz. zelo redko. Redko je tudi baby piškote in podobno. Pije vodo oz. čaj, sokov ne. Mala pa ni med požeruščki in nikoli ni kar jedla in jedla. Ravnaj se pa po svojem občutku.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 9:51:00   
pokica_
Vsaka ti bo drugače rekla...to sigurno. Moje mnenje je, da ti res poje preveč. Sploh animacija med jedjo, je čisto odveč, glede na to, da pridno papca.

Jst pa vem in tudi vidim, da se tudi tako majhni otroci lahko prenajedajo,...da otrok cel dan nekaj žuli v ustih, je zame prenajedanje, še posebej če ne pokuri toliko, kolikor zaužije. Od prijateljice sinček...15mesečnik je očitno predebel, to vidijo že zdaj vsi. Več ko poje, bolj se mu trebušček razširi, več bo pojel spet naslednjič.

Jst bi jo skušala zamotit z vodo, čajem, razredčenim sokom, pred obrokom,...da bi manj pojedla. Še kako so lahko tako mali tudi predebeli, pol so pa pr 2-3 letih starši ogorčeni, ko pridejo otroci zafrustrirani iz vrtca, kasneje iz šole, ko jih zbadajo, da so debeli. user posted image

Vsak dela po svoji pameti. user posted image

< Sporočilo je popravil pokica_ -- 27.9.2009 9:55:36 >


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 9:54:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Vsaka ti bo drugače rekla...to sigurno. Moje mnenje je, da ti res poje preveč. Sploh animacija med jedjo, je čisto odveč, glede na to, da pridno papca.

Jst pa vem in tudi vidim, da se tudi tako majhni otroci lahko prenajedajo,...da otrok cel dan nekaj žuli v ustih, je zame prenajedanje, še posebej če ne pokuri toliko, kolikor zaužije. Od prijateljice sinček...15mesečnik je očitno predebel, to vidijo že zdaj vsi. Več ko poje, bolj se mu trebušček razširi, več bo pojel spet naslednjič.

Jst bi jo skušala zamotit z vodo, čajem, razredčenim sokom, pred obrokom,...da bi manj pojedla. Še kako so lahko tako mali tudi predebeli, pol so pa pr 2-3 letih starši ogorčeni, ko pridejo otroci zafrustrirani iz vrtca, kasneje iz šola, ko jih zbadajo, da so debeli. user posted image

Vsak dela po svoji pameti. user posted image


Se kr podpišem, ker se popolnoma strinjam. Naš je imel 10kg pri enem letu, pa je tud veliko pojedel, sam vseeno ni pojedel toliko na obrok. Še zdaj po moje ne poje toliko, pa je skoz v muvingu.

(odgovor članu pokica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 10:05:32   
arupnik3
se podpišem
imam skoraj 10 mesecev staro hčerko velika 74cm in težka 9100 kar je čisto normalno če bi mi pojedla mala toliko bi ji absolutno zmanjšala obroke nebi je silila in animirala veliko bi ji dala za pit in zamotila da bi spustila kak obrok
meni sne takole
zjutraj 150ml AM
dopoldne 140 ml kašice
kosilo cca 180 ml kar jemo mi
popoldne 140- 180 ml sadja
zvečer 220ml AM

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 10:25:12   
botrca
Jedilnik tvojega otroka je ok, edino kar mi je preveč je količina ki jo poje. Je pa res, da so otroci različni, z enakimi kilami noben ne zgleda enako.
Probaj edino malico oz. količino zmanjšat, ker so lahko kasneje posledice, če preveč je.
Najin je star 22 mesecev in ima okrog 11kg in 86cm (če ni še več), pa ne zgleda suh.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 13:24:21   
Katy78
Jaz ji količin ne bi načrtno zmanjševala, je pa proti koncu, ko bi videla, da kaže znake sitosti, ne bi več animirala. Poskusi, pa boš videla, da bo pojedla manj. Naš je tudi velik lakotnik in če bi ga proti koncu na veliko animirala, bi on nezavedno še kar odpiral usta in pojedel nenormalne količine. Ko vidiš, da je sita, odnehaj.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali preveč poje?
27.9.2009 13:45:53   
CatJa
Samo po kilogramih je težko sodit. Moj mlajši je recimo zelo dober jedec, pa je imel pri 8-ih mesecih 9,1 kg in 75 cm. Zgledal je kar 'fino popunjen' user posted image  
Če gledamo na količine, je pa moje mnenje, da tvoja puža absolutno poje preveč. Se mi zdi, da je za tako majhne želodčke zgornja meja nekje 250 ml. Je pa tud odvisno, kako kalorična je hrana, ki jo dobiva.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali preveč poje?
28.9.2009 21:21:58   
petruscha
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Jaz ji količin ne bi načrtno zmanjševala, je pa proti koncu, ko bi videla, da kaže znake sitosti, ne bi več animirala. Poskusi, pa boš videla, da bo pojedla manj. Naš je tudi velik lakotnik in če bi ga proti koncu na veliko animirala, bi on nezavedno še kar odpiral usta in pojedel nenormalne količine. Ko vidiš, da je sita, odnehaj.


se podpišem pod tole!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?