|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 14:03:27   
Isabellabina
Punce ravno smo se pogovarjali o družinskih zadevah in kaj to poslušam ...kakšne zakone prpiravlja naša vlada?????
-o tem ,da porodniška ne bo več dolga tako kot sedaj ampak samo tistih  105dniuser posted image
-da ne bo več ugodnosti za štiriurni delovnikuser posted image
-delat do   65 letauser posted image
-ugodnosti pri štrih otrocih-mama ima plačane prispevke 10 letuser posted image

Mislim še nekaj stvari ,ampak a je res kaj od tega.......se res kaj pripravla?????Dajte kakšen link,če obstaja o teh razpravah ,ker jaz bi to rada prebrala sama ,ne da poslušam od tasta...ki mogoče narobe razume stvaruser posted image

Prav smilijo se mi bodoče mamice......ma saj potem bo pa še naj rojstev kot jih je bilo sedaj

< Sporočilo je popravil big mamma -- 30.9.2009 14:05:31 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 14:13:43   
Anonimen
vlada pripravlja ženske za pred štedilnik

(odgovor članu Isabellabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 14:24:25   
Šarki
na konc bo še tko da bo šla ženska kuj po porodu domov - da bo zdravstvo mal prišparalo pri nepotrebnih stroškihuser posted image  

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 14:35:52   
Arwenko
Hehehe...mislim da tole zadnjo bi pri marsikateri ki rodi drugič ali tretjič bilo celo dobrodošlo...o vsem ostalem pa user posted image

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:26:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
-o tem ,da porodniška ne bo več dolga tako kot sedaj ampak samo tistih  105dni

Torej samo prvih 105 dni, ostali dnevi (do 365 dni) pa naj bi bili ukinjeni? user posted image
-da ne bo več ugodnosti za štiriurni delovnik

Kar naj bi pomenilo - kaj? Da zaradi starševstva ne bo več možno delati krajši delovni čas? user posted image
-delat do   65 leta

To sem slišala, ja - in po mojem mnenju je zelo verjetno, da bo to v nekaj letih sprejeto. Kajti dejstvo je namreč, da se pokojninski sistem, kakršnega imamo, podira. Dodatna obdavčitev česarkoli je praktično nemogoča (kvečjemu drugačna razporeditev in obdavčitev), zato je od nekje treba vzeti. In ker mladi vse dalj študirajo, ker zaposleni sami od sebe dalj delajo (raje delo po starosti, primerni za penzijo, ker od penzije ne bi preživeli) in ker ljudje na splošno vedno dalj živimo (medicina dela svoje), se bo pač delalo dlje. S tem bodo poskusili doseči, da bomo čimdalj državi plačevali davke, penzijo pa "molzli" kvečjemu nekaj let (in ne tako, kakor sedaj - tudi do 30 let), saj bomo prej pokrepali od izmozganosti zaradi dela.
-ugodnosti pri štrih otrocih-mama ima plačane prispevke 10 let

Ja saj to je pa že zdaj. Če imaš 4 otroke (ali več), si lahko doma in imaš do starosti 10 let (najmlajšega otroka) plačane prispevke (na minimalno plačo), vendar plače ne dobivaš. To ne bo pa nič novega. Razen, če si mislila, da bo vladna banda še to ukinila. user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:27:59   
Olivija
za porodniško zdaj prvič slšim.

Poglej na domačo stran Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve, predloge zakonov.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:30:52   
Nika v službi
Glede porodniške bomo očitno šli po stopinjah ostale Evrope, izven le-te pa je še slabše... tako da - uživajte, dokler še lahko. Mi smo eni redkih, ki še imamo ta luksuz... Žal je pač tako.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:33:11   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Glede porodniške bomo očitno šli po stopinjah ostale Evrope, izven le-te pa je še slabše... tako da - uživajte, dokler še lahko. Mi smo eni redkih, ki še imamo ta luksuz... Žal je pač tako.


močno dvomim, da bodo to naredili, saj nimamo niti približno možnosti za varstvo teh otrok, itak so vrtci prepolni, kdo bi pa skrbel za 3- mesečnike. Nismo pa Švica, da bi en partner toliko zaslužil, da bi si drugi lahko privoščil ostati doma oz. tudi nevem, če imamo zadostne prihodke, da bi si lahko privoščili privat varuške.

Mal poguglajte, odgovore je možno zelo hitro najti: http://www.seniorji.info/POKOJNINE_Porodniski_dopust_se_steje_v_pokojninsko_dobo

< Sporočilo je popravil Olivija -- 30.9.2009 15:34:19 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:38:21   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
-o tem ,da porodniška ne bo več dolga tako kot sedaj ampak samo tistih  105dni

Torej samo prvih 105 dni, ostali dnevi (do 365 dni) pa naj bi bili ukinjeni? user posted image

-da ne bo več ugodnosti za štiriurni delovnik

Kar naj bi pomenilo - kaj? Da zaradi starševstva ne bo več možno delati krajši delovni čas? user posted image
-delat do   65 leta

To sem slišala, ja - in po mojem mnenju je zelo verjetno, da bo to v nekaj letih sprejeto. Kajti dejstvo je namreč, da se pokojninski sistem, kakršnega imamo, podira. Dodatna obdavčitev česarkoli je praktično nemogoča (kvečjemu drugačna razporeditev in obdavčitev), zato je od nekje treba vzeti. In ker mladi vse dalj študirajo, ker zaposleni sami od sebe dalj delajo (raje delo po starosti, primerni za penzijo, ker od penzije ne bi preživeli) in ker ljudje na splošno vedno dalj živimo (medicina dela svoje), se bo pač delalo dlje. S tem bodo poskusili doseči, da bomo čimdalj državi plačevali davke, penzijo pa "molzli" kvečjemu nekaj let (in ne tako, kakor sedaj - tudi do 30 let), saj bomo prej pokrepali od izmozganosti zaradi dela.
-ugodnosti pri štrih otrocih-mama ima plačane prispevke 10 let

Ja saj to je pa že zdaj. Če imaš 4 otroke (ali več), si lahko doma in imaš do starosti 10 let (najmlajšega otroka) plačane prispevke (na minimalno plačo), vendar plače ne dobivaš. To ne bo pa nič novega. Razen, če si mislila, da bo vladna banda še to ukinila. user posted image


Ja na to sem mislila!

Drugače pa sem šla na stran Ministrstva a nič ne najdemuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:40:18   
Isabellabina
Hja pa menda se porodniška ne bo več štela v pokojnino...oz.tiste,ki imamo več otrok le teh ne bodo priznaliuser posted image ..sicer pa tast pravi ,da naj bi šel tak zakon v veljavo z letom 2015

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:43:04   
pety78
Ali lahko prosim najdete dokument, kjer piše, kdaj naj bi začelo veljati to o porodniški. Če bo kmalu tako, se za tretjega otroka odločimo že kar danes, ne šele čez kako leto ali dve....user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________



(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:45:29   
pety78
Aja, kako si pa to sploh predstavljajo? Kaj dojenje kasneje ne bo več tako pomembno in opevano, kot je sedaj? Recimo, če imam do službe 40 minut, lahko grem na vsake 3 ure domov dojit? user posted image  user posted image

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:47:48   
botrca
Jaz sem slišala, da se porodniška sploh ne bo več štela v delovno dobo. In da bomo vsi enako delali do 65. leta. Za ostalo pa ne vem.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:47:57   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aja, kako si pa to sploh predstavljajo? Kaj dojenje kasneje ne bo več tako pomembno in opevano, kot je sedaj? Recimo, če imam do službe 40 minut, lahko grem na vsake 3 ure domov dojit? user posted image  user posted image


Naše mamice so imele tud samo 105 dni dopusta in se niso preseravale en let domauser posted image user posted image user posted image user posted image tak odgovor je dala moja mamica,ki je malce za luno in se ji lahko samo smeješ

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:48:16   
Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Hja pa menda se porodniška ne bo več štela v pokojnino...oz.tiste,ki imamo več otrok le teh ne bodo priznaliuser posted image ..sicer pa tast pravi ,da naj bi šel tak zakon v veljavo z letom 2015



prosim poglej link, ki sem ti ga prilepila, se mi zdi, da je tam zelo razumljivo napisano.


(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:50:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
močno dvomim, da bodo to naredili, saj nimamo niti približno možnosti za varstvo teh otrok, itak so vrtci prepolni, kdo bi pa skrbel za 3- mesečnike.

Možnosti za varstvo so. Mogoče pa razmišljajo z vidika, da bodo brezposelne ženske postale s.p. zasebne varuške. Cena jim bo padla, ker jih bo dovolj (sedaj še lahko navijajo zneske, ki presegajo vso mejo normale, vsaj v LJ). Občinam pa za vrtce ne bo več potrebno toliko investirati, saj bodo šli sedajšnji vrtčevski otroci že v šole, novorojenih pa bo manj zaradi nove politike. Tisti, ki pa bodo, pa se bodo rojevali staršem s finančno urejeno situacijo in si bodo lahko privoščili tudi zasebne varuške. Nenazadnje bodo vse te prizidke, ki jih sedaj delajo, lahko zaprli in si stroške še zmanjšali, tako, da bo več dobička od plačanih programov, ki jih sedaj plačujejo starši. Manj bo brezposelnih (vsaj žensk), zato bo manj denarnih podpor, ker pa bodo morale imeti vsaj s.p., bo istočasno tudi več pokasiranega denarja od prispevkov in več davka od dobička. In ker se bo še delovna doba zvišala na npr. 65 let, bodo zgarani ljudje pokrepali (oprostite izrazu) pri 70-ih, ne glede na dobro zdravstvo, država bo pa spet prišparala pri izplačilu penzij (če bodo sploh še - če jih ne bo, je tako ali tako vseeno).
Za čez npr. 50 let je to kar verjeten vladni plan.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:50:50   
Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aja, kako si pa to sploh predstavljajo? Kaj dojenje kasneje ne bo več tako pomembno in opevano, kot je sedaj? Recimo, če imam do službe 40 minut, lahko grem na vsake 3 ure domov dojit? user posted image  user posted image


Naše mamice so imele tud samo 105 dni dopusta in se niso preseravale en let domauser posted image user posted image user posted image user posted image tak odgovor je dala moja mamica,ki je malce za luno in se ji lahko samo smeješ




jah, samo takrat so šle babice pri 50. v pokoj oz. večina ni bila zaposlenih ali pa so kakšnega mulca vzeli iz OŠ, da je lahko dojenčka doma pazil - tudi tak primer poznam.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:52:18   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Hja pa menda se porodniška ne bo več štela v pokojnino...oz.tiste,ki imamo več otrok le teh ne bodo priznaliuser posted image ..sicer pa tast pravi ,da naj bi šel tak zakon v veljavo z letom 2015



prosim poglej link, ki sem ti ga prilepila, se mi zdi, da je tam zelo razumljivo napisano.



No sploh nisem opazila linka.Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:54:03   
Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
močno dvomim, da bodo to naredili, saj nimamo niti približno možnosti za varstvo teh otrok, itak so vrtci prepolni, kdo bi pa skrbel za 3- mesečnike.

Možnosti za varstvo so. Mogoče pa razmišljajo z vidika, da bodo brezposelne ženske postale s.p. zasebne varuške. Cena jim bo padla, ker jih bo dovolj (sedaj še lahko navijajo zneske, ki presegajo vso mejo normale, vsaj v LJ). Občinam pa za vrtce ne bo več potrebno toliko investirati, saj bodo šli sedajšnji vrtčevski otroci že v šole, novorojenih pa bo manj zaradi nove politike. Tisti, ki pa bodo, pa se bodo rojevali staršem s finančno urejeno situacijo in si bodo lahko privoščili tudi zasebne varuške. Nenazadnje bodo vse te prizidke, ki jih sedaj delajo, lahko zaprli in si stroške še zmanjšali, tako, da bo več dobička od plačanih programov, ki jih sedaj plačujejo starši. Manj bo brezposelnih (vsaj žensk), zato bo manj denarnih podpor, ker pa bodo morale imeti vsaj s.p., bo istočasno tudi več pokasiranega denarja od prispevkov in več davka od dobička. In ker se bo še delovna doba zvišala na npr. 65 let, bodo zgarani ljudje pokrepali (oprostite izrazu) pri 70-ih, ne glede na dobro zdravstvo, država bo pa spet prišparala pri izplačilu penzij (če bodo sploh še - če jih ne bo, je tako ali tako vseeno).
Za čez npr. 50 let je to kar verjeten vladni plan.




glej čist brez veze o tem debatirat, ker tega predloga še ni in dvomim, da bi se sedanja vlada lotila takih reform, po moje njihovo razmišljanje ne gre niti približno v smer, ki jo navajaš.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:54:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!

Zadnji odstavek je tole, a ne?
V predlogu izhodišč za modernizacijo pokojninskega sistema v RS pa obstaja predlog o črtanju časovnega bonusa za otroke, ki trenutno omogoča upokojevanje staršev pred izpolnjeno polno starostjo za upokojitev (Vir: Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve).

To pomeni samo to, da boš v času porodniškega dopusta sicer polno zdravstveno zavarovana, se ti pa to eno leto odsotnosti z delovnega mesta ne bo več štelo v pokojninsko dobo. Primer: če bi šla zdaj v penzijo pri 58-ih letih in imaš dva otroka, greš v bistvu v penzijo pri 56-ih letih. No, potem boš šla pa kar pri 58-ih letih.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:55:26   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aja, kako si pa to sploh predstavljajo? Kaj dojenje kasneje ne bo več tako pomembno in opevano, kot je sedaj? Recimo, če imam do službe 40 minut, lahko grem na vsake 3 ure domov dojit? user posted image  user posted image


Naše mamice so imele tud samo 105 dni dopusta in se niso preseravale en let domauser posted image user posted image user posted image user posted image tak odgovor je dala moja mamica,ki je malce za luno in se ji lahko samo smeješ




jah, samo takrat so šle babice pri 50. v pokoj oz. večina ni bila zaposlenih ali pa so kakšnega mulca vzeli iz OŠ, da je lahko dojenčka doma pazil - tudi tak primer poznam.


Ma ja sploh tiste na kmetih,samo tudi nihče ni izobražen oz.sploh žene niso hodile v službo ,danes pa nimajo pokojnine.Tule na vsi je kar nekaj takih žena ,ki sedaj dobijo majhno pokojnino po možu.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:56:04   
Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Hja pa menda se porodniška ne bo več štela v pokojnino...oz.tiste,ki imamo več otrok le teh ne bodo priznaliuser posted image ..sicer pa tast pravi ,da naj bi šel tak zakon v veljavo z letom 2015



prosim poglej link, ki sem ti ga prilepila, se mi zdi, da je tam zelo razumljivo napisano.



No sploh nisem opazila linka.Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!




jaz imam za dva otroka pravico do bonusa, točno številko zdaj nevem, ampak mislim, da bi pridobila 18 mesecev, ta bonus se bo črtal, kar je sicer škoda, ni pa neka katastrofa.


(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:56:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
glej čist brez veze o tem debatirat, ker tega predloga še ni in dvomim, da bi se sedanja vlada lotila takih reform, po moje njihovo razmišljanje ne gre niti približno v smer, ki jo navajaš.

Ne trdim, da ako razmišljajo. Trdim samo, da obstaja ta verjetnost (in za moje pojme niti ne tako majhna). Sploh pa, če Slovenijo primerjamo z nekaterimi drugimi državami.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:56:54   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aja, kako si pa to sploh predstavljajo? Kaj dojenje kasneje ne bo več tako pomembno in opevano, kot je sedaj? Recimo, če imam do službe 40 minut, lahko grem na vsake 3 ure domov dojit? user posted image  user posted image


Naše mamice so imele tud samo 105 dni dopusta in se niso preseravale en let domauser posted image user posted image user posted image user posted image tak odgovor je dala moja mamica,ki je malce za luno in se ji lahko samo smeješ



Ja, saj vem, ja...bla, bla, bla,... No, če bo tako, kot je bilo včasih, naj spremenijo tudi delovni čas. Bomo pa delali od 6:00 do 14:00.


_____________________________



(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:57:26   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!

Zadnji odstavek je tole, a ne?
V predlogu izhodišč za modernizacijo pokojninskega sistema v RS pa obstaja predlog o črtanju časovnega bonusa za otroke, ki trenutno omogoča upokojevanje staršev pred izpolnjeno polno starostjo za upokojitev (Vir: Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve).

To pomeni samo to, da boš v času porodniškega dopusta sicer polno zdravstveno zavarovana, se ti pa to eno leto odsotnosti z delovnega mesta ne bo več štelo v pokojninsko dobo. Primer: če bi šla zdaj v penzijo pri 58-ih letih in imaš dva otroka, greš v bistvu v penzijo pri 56-ih letih. No, potem boš šla pa kar pri 58-ih letih.


No saj sem vedela.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?