|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poporodna depresija
22.10.2009 14:05:03   
Anonimen
ali jo je katera doživela ....bi imela par vprašanj?

hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poporodna depresija
22.10.2009 14:24:44   
kajalin*
Jaz,ampak sem se tega zavedla šele ko je bilo konec,po cca enem letu.Ni bila huda oblika,sem se pa čist spremenila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poporodna depresija
22.10.2009 14:26:50   
Alči
Ja...

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poporodna depresija
22.10.2009 15:07:41   
miapia
Na začetku par mesecev, ne pa zdravniško potrjeno. Se je še zavlekla, ker sem imela oz. še vedno imam grozne zdravstvene težave, in pač bil je splet različnih okoliščin, ki so jo še malo vzpodbudile. Se je pa kazala v temnih mislih, večkratnem silovitem joku na dan, neverjetna želja po službi in biti med ljudmi.
Reševal me je potrpežljiv mož, hčerka, dolgi sprehodi, in moj karakter. Je pa izredno težko, sploh pa, če se nimaš kam naslonit in izpovedat svoje občutke.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poporodna depresija
22.10.2009 15:08:02   
bskrle
Je kar pogosta.Glej na med.over.net - obporodne stiske


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poporodna depresija
22.10.2009 15:49:38   
luan
Jaz sicer ne.Jo je pa imela moja prijateljica in to zelo hudo so njo in otroka komaj rešili, je pristala v LJ Polje psihiiatrični ustanovi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poporodna depresija
22.10.2009 16:22:21   
sju
jaz imam že celo nosečnost ene strahove pa slabo počutje pa napade panike...skratka vseskozi me daje en nemir (je kak dan ok pa potem spet slbše)
pa me znaima kako naj reagiram če me kakšna panika napade potem po porodu ali med porodom...mi lahko dajo kaj za pomiritev
kaj mi svetujete in hvala,

lp

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poporodna depresija
27.10.2009 16:19:22   
anci banci
jaz sem po porodu bila vsa jokava in prestrašena in nisem marala biti med ljudmi...tako da me je moral dragi non stop tolažit.. potem je pa to izzvenelo... sedaj le na momente to občutim

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poporodna depresija
29.10.2009 14:53:02   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Jaz,ampak sem se tega zavedla šele ko je bilo konec,po cca enem letu.Ni bila huda oblika,sem se pa čist spremenila.


Te lahko prosim, da kaj več poveš? Lahko tudi na ZS. Če ne želiš, pa nič hudegauser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poporodna depresija
1.11.2009 19:51:36   
TuBoLina_86
tudi jaz sem jo mela, sicer samo 2 tedna...

prvi otrok, nisem vedela kako in kaj, samo sem se jokala, že drugi dan v porodnišnici....

vendar je minilo, so me vsi tolažili, dr v porodnišnici, doma pa fant in ostala družina....

lepo je, če maš koga, da se mu zjočeš, te potolaži, vzame v roke, v glavnem dobro je, da je zraven nekdo, ki mu zaupaš.... mama, fant, tašča..... kdorkoli, kateremu zaupaš

sem mislila, da nebo minilo, da bom non stop taka.... nisem mogla jesti, od sekiranja sem dobila drisko, ki je trajala 4 tedne, takoj prvi teden po porodu sva bila z mojim user posted image dvakrat v bolnišnici na otroškem... pa še slabokrvna sem bila...nič nisem mogla jesti... mleko mi je izginjalo....

sedaj pa se mije hvala bogu ( trkam na les ) vse popravilo, malo sem se pomirila, videla da ni nič narobe, da mi vsi stojijo pb strani...

meni je mama rekla takole: vedi, da mame nikoli ne delajo narobe! vedno te žene materinski instinkt, ki te bo vedno usmeril v pravo smer. mama vedno zna, kaj je prav za njenega otroka!

in to si vedno ponavljam ko sem v dilemi.... če pa kaj slučajno res nebi znala, pa mam št od pediatra, in ga vedno lahko pokličem in vprašam za nasvet....

dosti ti bo pomagalo, če maš zraven koga, ki mu zaupaš.

jaz sem po depresiji čist drugačna, sem pa mela srečo da je trajala samo 2 tedna, in upam, da se ne ponovi


< Sporočilo je popravil TuBoLina_86 -- 1.11.2009 19:54:25 >


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poporodna depresija
22.11.2009 12:19:39   
Itkica
Jaz sem bila kak mesec precej depresivna. Potem me je na srečo minilo. Sem imela pa res težek porod, končan z vakumom. Še sedaj, 2 meseca in pol po porodu, pa nisem srečna. Na momente seveda ja, ampak muči me to pomanjkanje časa zase, to, da si časa nikakor  ne morem organizirati, ter posledično nek občutek utesnjenosti.

Mislim, da je tovrstne poporodne depresije veliko več, kot se na zunaj vidi. Krivo je tudi to, da stalno poslušamo, da so prvi meseci najlepši. Jaz mislim, da so prvi meseci lahko najhujši, in potem se privajaš in gre počasi na bolje.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poporodna depresija
22.11.2009 12:24:04   
majana79
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Na začetku par mesecev, ne pa zdravniško potrjeno. Se je še zavlekla, ker sem imela oz. še vedno imam grozne zdravstvene težave, in pač bil je splet različnih okoliščin, ki so jo še malo vzpodbudile. Se je pa kazala v temnih mislih, večkratnem silovitem joku na dan, neverjetna želja po službi in biti med ljudmi.
Reševal me je potrpežljiv mož, hčerka, dolgi sprehodi, in moj karakter. Je pa izredno težko, sploh pa, če se nimaš kam naslonit in izpovedat svoje občutke.


Kot bi pisala jaz, samo da nisem imela zdravstvenih težav, vse ostalo je popolnoma identično.



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poporodna depresija
22.11.2009 12:31:30   
Šaki
ja se tudi jz na momente počutm zelo podobno.no ravno depresija to ni.samo pa včasih mam res vsega polno glavo.
pa sem mela občutek da me je zdj pri drugem porodu to sploh bolj doletelo.prvič pa nism mela takega občutka.
ne vem verjetno prevelika gotovost da sem v drugo mama in da vse obvladam, potem pa razočaranje.

ampak me tolaži da imam dva prekrasna zdrava otroka in sem samo tiddtemu tam gori lahko hvaležna.

je res fajn je če ti v takih obdobjih nekdo pomaga.ker lahko pride do hudih stvari.ne smemo se pustiti pomagati nam.
jz pravm če si/sem v težavah rabim pomoč.kakršnokoli že.

je pa res da so prvi meseci najtežji.vsaj z mojega vidika gledano je blo tako..
no jz bi kar rekla prvo leto sploh.
men je šlo totalno na živce že vse...pa dojenje,previjanje,pa spet dojenje pa ta bi to pa ta bi ono, pa hormoni dajo svoje..pol se pa lahko samo še stopnjuje....
jz sem že pri prvem govorila kaj bi dala da shodi...sem mela to skos v glavi pol je pa res pa mi je blo dosti lažje....

poznam pa tudi take ja ki jih je doletela ta depresija.

srečno.


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Itkica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poporodna depresija
22.11.2009 13:15:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ali jo je katera doživela ....bi imela par vprašanj?

hvala


Ja, sem se matrala leto in pol po porodu.

Lahko mi pišeš na zs.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poporodna depresija
22.11.2009 16:36:33   
rozinca33
Pozdravljene!
Tudi sama sem se po porodu hčerke soočila z obliko poporodne depresije.
Neprestano sem se spraševala, če delam prav, neprestano sem se jokala in hkrati me je grabila panika,
da mi ne bi kdo vzel moje sončice. Vsi moji strahi so bili neosnovani. In bolj ko sem se tega zavedala, slabše sem se počutilia.
Že pred nosečnostjo sem imela obdobja brezvolje in blage depresije, ki je bila posledica stresov v srednji šoli in kasneje na faksu. Sem pa tiste simptome zdravila s persenom.
Ker pa sem hčerko dojila (kar leto in pol user posted image ) pa si nisem upala vzeti persena, ker nisem poznala posrednih posledic na dojenčke, saj vse kar mama poje preide v mleko.
Po nasvet sem se obrnila na prijateljičino mamo, ki je psihologinja. To je bilo nekje mesec in pol po porodu.
Ona pa je kontaktirala psihiatra v ZD v katerem dela.
Dobila sem odgovor, da ena kapsula persena na dan ne bo povzročila škode otroku, meni pa lahko pomaga.
Ne vem, ali je bil res persen ali pa placebo učinek user posted image v roku nekaj ur po zaužitju prve kapsule sem se počutila boljše.
Dejansko sem persen jemala en teden, potem pa nehala, saj se mi je počutje močno izboljšalo. Moje dete pa je sedaj staro sedem let in pol - zdrava, vesela in razigrana. Tak da ji res ni nič škodilo :)

lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?