|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
25.10.2009 20:15:43   
TiaSara
Pri obeh sem že od začetka vztrajala na tem, da je postelja za spanje in od tega nisem odstopala. Tudi pri uri odhoda v posteljo ni pogajanja. Oba sta ob 20.00 v postelji in potem ni več vstajanja, klicanja, oglašanja. S starejšim nimamo okoli tega problemov, pri tamali pa zaenkrat tudi ne.


Sorry Lenika, ampak pri tej temi se pa nikakor ne morem strinjati s tabo. Vem, da že od samega začetka niste imeli težav s spanjem zato ste v drugi situaciji kot tisti starši, ki imajo take težave. Pri našem smo se lahko po trepalnicah metali, pa do 1 leta ni znal zaspati sam v postelji - smo poskusili vse, tudi jokati smo ga pustili, pa je jokal (se drl) več kot uro, nato pa zaspal za pol ure, vmes hlipal in se po pol ure spet jokajoč zbudil naprej. Mala je malenkost boljša, ne pa dosti. Pri takih otrocih se ne moreš iti neke discipline, ker mu s tem ne nudiš nečesa kar potrebuje.

Sicer pa je moje mnenje, da si morajo starši urediti problem spanja tako, kot jim pač paše. Jaz zagovarjam mehke metode in me nič ne moti ležati z otrokom da zaspi. Ravno takrat se najlepše pocrkljava. Če je komu to odveč, pa verjetno lahko z doslednostjo otroka tega odvadi. Pri dveh letih otroci že marsikaj razumejo ampak jaz sem bila stara precej več kot to, ko me je bilo strah raznih pošati in podobnega. Se še dobro spomnim občutkov in tega kako sem si izmišljala razne bolečine, da sem šla lahko k mami. Zato nikoli ne pustim otroka samega, ko me pokliče. Pa četudi samo zato, da ga pobožam ali prižgem nočno lučko.


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
25.10.2009 21:42:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: martand
Ja seveda razume vse. Verjetno je prav v tem problem, ker ve da se, ko gre spat loči od staršev. Ne vem, jo ne morem pustit da se pol ure dere. Prvič ne zaradi tega ker spi v isti sobi bratec in drugič. ker nočem da se nekoč boji teme in vsega ostalega kar sodi zraven.


Naša je tudi večinoma brez težav hodila spat, bilo je vmes nekaj par-dnevnih obdobij, ko je preskušala meje, če ji morda le ne bi bilo treba iti spat ob določeni uri, ali ne iti spat čez dan, pa smo to uspešno rešili. Zdaj že več mesecev ni bilo takega obdobja, je pa mala stara skoraj 22 mesecev. Mi je pa ena zadeva prišla na misel, ko praviš, da ve, da se loči od staršev ko gre spat - naša ne mara, če ji rečem, da grem jaz tudi spat - v tem primeru začne jokat, ko grem iz sobe. Naše uspavanje zgleda tako: poje, umijemo zobke, oblečemo pižamico, lupčka atiju, jo dam v žakeljček in položim v posteljico, potem se pa še nekaj minut pogovarjava v temi (2-3 minutke) - večinoma naštevava, kdo vse zdaj že spi ali gre spat, tako da ve, da ni edina. Potem pa jaz običajno rečem, da se grem zdaj stuširat in pridem potem še nazaj - kar seveda ne grem, ker itak zaspi. Tu in tam (res redko) se zgodi, da zajoka, ko grem ven, v tem primeru grem nazaj in ji še enkrat povem, da saj se grem samo stuširat (ali na wc ali kaj podobnega) in da pridem potem še nazaj k njej, in se lepo umiri in lahko grem, pa seveda ne hodim nič več nazaj. Aja - pa vrat ne smem zapret, ampak pustim malo na širše priprta, ker potem res misli, da bom prišla nazaj. Čez kakih 10-15 minut pa potem vrata zaprem, ker itak že zaspi. Poskusi kaj takega - bo morda bolj mirna, če bo imela v mislih, da saj mami še pride k njej, da še ne gre stran za celo noč.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
26.10.2009 8:26:03   
barni
Uh, nisem si mislila, da je moja metoda tako neprimerna za 2-letnika user posted image .

Mi je vseeno ce mislite, da lahko otroku pri 2 letih vse dopoves in da lahko razume tudi, da mora it spat. Seveda razume, saj tudi sama pove, da greva ajat, pa da spi v posteljici z zajckom...pa kaj, ko potem, ko ugasnem luc, zeli mojo prisotnost.

Resnicno bi bila rada tako trda, da bi otroka lahko vecer za vecerom, dokler ne bi obupal nad mano pustila jokat. Zal nisem. Ce se spomnim sebe kot otroka sem se precej bala teme. Na hodniku je morala biti vedno prizgana luc. Bilo me je strah imela sem in se vedno imam bujno domisljijo. VEdno sem si domisljala vse sorte strahov.

Tako da mislim, da je moj otrok se vedno nekoliko majhen in da ce rabi mojo prisotnost, jo pac dobi. Sama sem si kriva, lahko bi rekla: Ves kaj dovolj si velika, kar sama zaspi, mamico hrbet boli in ima se celo goro posode za pomit in jutri zgodaj vstane za sluzbo." In seveda bi me razumela in bi mi rekla: "Mamica seveda, ti kar pojdi, bom jaz kar sama zaspala v temi z zajckom, saj ni panike, sem ze velika punca, kmalu bom stara 2 leti."

Blagor vam, ki imate tako razumevajoce otroke. Moja punca ni in ocitno bo potreben se cas.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
26.10.2009 21:39:53   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Uh, nisem si mislila, da je moja metoda tako neprimerna za 2-letnika user posted image .

Mi je vseeno ce mislite, da lahko otroku pri 2 letih vse dopoves in da lahko razume tudi, da mora it spat. Seveda razume, saj tudi sama pove, da greva ajat, pa da spi v posteljici z zajckom...pa kaj, ko potem, ko ugasnem luc, zeli mojo prisotnost.

Resnicno bi bila rada tako trda, da bi otroka lahko vecer za vecerom, dokler ne bi obupal nad mano pustila jokat. Zal nisem. Ce se spomnim sebe kot otroka sem se precej bala teme. Na hodniku je morala biti vedno prizgana luc. Bilo me je strah imela sem in se vedno imam bujno domisljijo. VEdno sem si domisljala vse sorte strahov.

Tako da mislim, da je moj otrok se vedno nekoliko majhen in da ce rabi mojo prisotnost, jo pac dobi. Sama sem si kriva, lahko bi rekla: Ves kaj dovolj si velika, kar sama zaspi, mamico hrbet boli in ima se celo goro posode za pomit in jutri zgodaj vstane za sluzbo." In seveda bi me razumela in bi mi rekla: "Mamica seveda, ti kar pojdi, bom jaz kar sama zaspala v temi z zajckom, saj ni panike, sem ze velika punca, kmalu bom stara 2 leti."

Blagor vam, ki imate tako razumevajoce otroke. Moja punca ni in ocitno bo potreben se cas.



Ej ful ti dam prav, saj razumem da je fajn če je red, ampak še vedno govorimo o malčkih, ki smo jim me najpomemnejše. Jaz moji mali vedno "ustrežem", če želi mojo prisotnost, če je le mogoče, ne bi je mogla pustit jokat za nič na svetu. Saj nismo ko razpuščena banda, so meje pri vsaki stvari, ampak sem pač človek, ki na nežen, dolgotrajen in njej prijazen način poskušam kaj dosečt, ker mi je ona na prvem mestu, pač porabim več energije da kaj dosežem in smo na koncu vsi zadovoljni, brez negativnih občutkov in travm.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
26.10.2009 22:04:20   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Uh, nisem si mislila, da je moja metoda tako neprimerna za 2-letnika user posted image .


Osebno sicer ne bi vsak večer stala pri 2-letniku zvečer in čakala, da bo zaspal, vseeno pa ne bi rekla ravno, da je taka metoda neprimerna za 2-letnika - če tebi ustreza, da jo tako uspavaš, in sta tako obe zadovoljni, potem je to, vse, kar je važno in sploh ni problema. user posted image  Meni je nekak merilo to, da morata biti zadovoljna oba - otrok in starš.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
27.10.2009 8:58:35   
Massa26
Pri nas smo tudi z otrokom, dokler ne zaspi, ker je sicer joka, klicanja, moledovanja še pa še. Pa je za moje pojme zelo razumna punca in verjetno razume tudi, da mora zaspat itn... ampak očitno se bolje počuti, če je nekdo z njo, ko zaspi in oba z možem sva mnenja (no, jaz bolj), da ji bomo v tem ustregli.

Zanima me pa, ali pri tistih, ki ste otroke uštimali tako, da grejo v posteljo in mir do jutra (sliši se super!), otroci niso nič klicali in jokali itd. ali ste to pač toliko časa ignorirali, da so odnehali? Ker če niso, imate res noro srečo, če pa so, gre pa pač za način, ki se enim zdi sprejemljiv, drugim pa ne.. In res verjetno lahko vsakega otroka z ignoriranjem odvadiš klicanja, če si le bolj vztrajen kot on. Ampak meni se to zdi bolj kruto za otroka kot stanje ali ležanje ob otroku za starše.. user posted image

Dobro spite user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
27.10.2009 9:43:37   
zmajaz
Ja - tudi se je zgodilo, da je jokala. Bilo je pa tako - če je jokala, sem šla takoj nazaj k njej in jo še malo božala, da se je umirila in zaspala. Imela je pa tudi enih parkrat obdobja, ki so trajala 2-3 dni, ko se je spomnila, da ona pač ne bi šla spat. Takrat se je histerično drla in tudi božanje in tolaženje ni pomagalo nič - oziroma se večinoma sploh niti ni pustila božati, ker ona se je pač odločla, da še enostavno noče spat, čeprav je bila že njena ura (dajemo pa jo spat vedno ob isti uri). V tem primeru sem šla enostavno ven in jo pustila nekaj minut jokati. Čez par minut sem šla nazaj in potem se je pustila božati, se hitro umirila in zaspala. Ni pa nikoli bilo tako, da bi jo enostavno ignorirali in jo pustili, da celo večnost joka, dokler ne obupa. Čisto brez joka pa ne gre no - tudi meni se je srce trgalo, ko je histerično tulila in klicala "mami, mamica", pa kaj naj bi? Ji takrat, ko ni hotela spat popustila in vzela ven? Ker ona ni jokala zato, ker je hotela, da sem ob njej, ampak ker sploh ni hotela spat. Pravzaprav smo tudi to napako že naredili, in sicer ko ni hotela spat popoldan in je jokala in jokala in smo že neštetokrat šli nazaj k njej, potem smo pa rekli, ok, pač danes ne bo šla spat popoldan. In kaj je bilo potem - isto ni hotela iti spat naslednji dan, potem že zvečer ne itd. Pa da ne govorimo, da je bila cel dan sitna da groza, ker 1,5 leta star otrok še enostavno mora spati čez dan vsaj kako urco. Takrat sem se odločila, da ni popuščanja - ko je čas za spat se gre spat in pika. Se je še tu in tam (res zelo zelo redko) zgodilo, da je probala trmarit, ampak nismo popustili in zdaj že več mesecev ni nobenih težav za spat ne čez dan in ne zvečer. In splačalo se je vztrajati, ker obdobja trme nikoli niso trajala več kot 2-3 dni, zatem jo je pa bilo spet pravi užitek spravljati spat, brez vsakega stresa zanjo in za nas. Že ko jo vprašaš, kam gre zdaj Sara, reče, da gre spančkat, jo daš v posteljico, večinoma je prav dobre volje in nasmejana, še par minut poklepetaš z njo, potem pa greš in reče "lahko noč mami, pridno pančkaj" in je to to. Splača se naredit red, ker če je red, ni stresa ne za otroka, ne za starša.

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
28.10.2009 22:07:02   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

Pri obeh sem že od začetka vztrajala na tem, da je postelja za spanje in od tega nisem odstopala. Tudi pri uri odhoda v posteljo ni pogajanja. Oba sta ob 20.00 v postelji in potem ni več vstajanja, klicanja, oglašanja. S starejšim nimamo okoli tega problemov, pri tamali pa zaenkrat tudi ne.


Sorry Lenika, ampak pri tej temi se pa nikakor ne morem strinjati s tabo. Vem, da že od samega začetka niste imeli težav s spanjem zato ste v drugi situaciji kot tisti starši, ki imajo take težave. Pri našem smo se lahko po trepalnicah metali, pa do 1 leta ni znal zaspati sam v postelji - smo poskusili vse, tudi jokati smo ga pustili, pa je jokal (se drl) več kot uro, nato pa zaspal za pol ure, vmes hlipal in se po pol ure spet jokajoč zbudil naprej. Mala je malenkost boljša, ne pa dosti. Pri takih otrocih se ne moreš iti neke discipline, ker mu s tem ne nudiš nečesa kar potrebuje.

Sicer pa je moje mnenje, da si morajo starši urediti problem spanja tako, kot jim pač paše. Jaz zagovarjam mehke metode in me nič ne moti ležati z otrokom da zaspi. Ravno takrat se najlepše pocrkljava. Če je komu to odveč, pa verjetno lahko z doslednostjo otroka tega odvadi. Pri dveh letih otroci že marsikaj razumejo ampak jaz sem bila stara precej več kot to, ko me je bilo strah raznih pošati in podobnega. Se še dobro spomnim občutkov in tega kako sem si izmišljala razne bolečine, da sem šla lahko k mami. Zato nikoli ne pustim otroka samega, ko me pokliče. Pa četudi samo zato, da ga pobožam ali prižgem nočno lučko.




Tiasara se strinjam, zato sem pa napisala rpi tamali pa tudi ZAENKRAT. Ampak tukaj ne govorimo več o dojenčkih ampak dvoletnikih. Saj ni problem, da jih pocrkljaš, a da se znjimi po 1 uro pregovarjaš, držiš za roko in si pri tem sključen,... to je pa zame too much.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
28.10.2009 22:15:45   
rubica

[/quote]

Tiasara se strinjam, zato sem pa napisala rpi tamali pa tudi ZAENKRAT. Ampak tukaj ne govorimo več o dojenčkih ampak dvoletnikih. Saj ni problem, da jih pocrkljaš, a da se znjimi po 1 uro pregovarjaš, držiš za roko in si pri tem sključen,... to je pa zame too much.
[/quote]


jaz bom tut 1h al pa še veš pri svoji hčeri, dokler ne bo zaspala, dokler me bo rabla, pa si bom pristavla stol k njeni postelji in ne bom sključena!


< Sporočilo je popravil rubica -- 28.10.2009 22:16:20 >

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
28.10.2009 22:17:40   
rubica
martand ne morem ti še odgovorit na vprašanje je premajhna

(odgovor članu rubica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ponovno spanje - kako uspavati?
28.10.2009 22:25:08   
lenika
Tudi prav.

(odgovor članu rubica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?