|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sveče spadajo v zabojnike za embalažo
1.11.2009 19:58:24   
Eko Vila
Živjo moji eko prijatelji.

Upam, da ste lepo, mirno preživeli praznike.
V dneh, ki prihajajo bomo še obiskali pokopališča, bodimo dober vzor in pogorele nagrobne sveč pospravimo v zabojnike za embalažo. Predelava sveč je namreč okoljsko in finančno zahtevna, saj ne spadajo med navadne odpadke.
Sveč ne mečemo v koše z biološkimi odpadki, ki stojijo na pokopališčih!
Najpozneje do 1. januarja naslednje leto lahko na pokopališčih pričakujemo posebne zabojnike, namenjene zgolj nagrobnim svečam. Ti so še kako potrebni, saj Slovenci ob dnevu spomina na mrtve porabimo več sveč kot drugi narodi, s tem pa ustvarimo tudi več odpadkov.
 
Na leto ustvarimo kar 4.500 ton odpadkov - od tega tretjina okoli dneva spomina na mrtve. Ob koncu pa velja še opozorilo, da spoštovanja do pokojnih ne izražamo s številom prižganih sveč, zato misel na okolje ne bo odveč.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sveče spadajo v zabojnike za embalažo
1.11.2009 20:02:46   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Eko Vila RR

Najpozneje do 1. januarja naslednje leto lahko na pokopališčih pričakujemo posebne zabojnike, namenjene zgolj nagrobnim svečam.


na žalah sem jih opazila že zdaj - pohvalno user posted image na drugih pokopališčih pa nikjer, medtem ko so 'svečomati' na vsakem... so me pa šokirale tele številke... čeprov če pogledam kok sveč smo že mi znosili me niti ne čudi user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sveče spadajo v zabojnike za embalažo
1.11.2009 20:17:13   
Gina
Plastične sveče so ena grozljiva ekološka nesnaga. Plastičnih igrač in podobne trde plastike ne smeš v rumen zabojnik metat, tako da bi se to morali pozanimat, če je ovoj od sveče res za v embalažo, če se da (relativno produktivno vsaj) reciklirat, ponucat (razen v zažigalnicah za te reči, ki jih nimamo). Pa v bistvu ne vem, ali igrače ne smeš metat v zabojnik, ker so pretrda, kaj vem kakšna plastika, ali ker so prevelike. To moram enkrat vprašat na smetišču.

Če hočemo biti ekološko osveščeni, moramo nosit na grobove sveče v čem drugem, ne v plastiki. Ne le da izgledajo negravžno (vsaj za moj osebni okus), ampak se  steklo tudi lažje predeluje, zato jaz že od nekdaj nosim na grob svečke v navadnem steklenem kozarcu (kadar je veter)- zdaj pa take tudi prodajajo, celo v svečomatih. Večinoma pa prinesem svečko brez embalaže - danes so te svečke čisto lepo gorele. Edina reč, ki jo rabiš, je še podstavek.

< Sporočilo je popravil Gina -- 1.11.2009 20:22:27 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sveče spadajo v zabojnike za embalažo
1.11.2009 20:19:15   
Eko Vila
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Eko Vila RR

Najpozneje do 1. januarja naslednje leto lahko na pokopališčih pričakujemo posebne zabojnike, namenjene zgolj nagrobnim svečam.


na žalah sem jih opazila že zdaj - pohvalno user posted image na drugih pokopališčih pa nikjer, medtem ko so 'svečomati' na vsakem... so me pa šokirale tele številke... čeprov če pogledam kok sveč smo že mi znosili me niti ne čudi user posted image



Felicita o teh svečomatih sem brala si pa ne predstavljam kakšne dejansko so te sveče? Enake kot običajne le da so iz recikliranega materiala? Kakšna pa je cena?



_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sveče spadajo v zabojnike za embalažo
1.11.2009 20:25:26   
Gina
V svečomatu dobiš svečo naprodaj, kot recimo cocacolo v avtomatu za pijače. Daš euro ali dva, pa ti ven vrže zaželjeno svečo. V štepanji vasi recimo, kjer sem jih videla, imajo not različne sveče. Od čisto navadnih plastičnih, pa do takih ki so v odprti plastiki, lažje razgradljivi, z vložkom za menjanje, pa do takih v steklenem kozarcu s takim pokrovom, kot ga imajo plastične. ena je pa od 1-2 eura, odvisno od velikosti, ne od materiala.

< Sporočilo je popravil Gina -- 1.11.2009 20:26:56 >

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...
Od 1. marca višji otroški dodatek – za kol...
1. marca se usklajuje višina socialnih transferjev, ki se zvišuje za toliko kot so se v preteklem letu zvišali stroški o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?