|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Zavijanje" otroka - swaddling
5.11.2009 12:45:09   
bubyca
Pozdravljene!
Sem mamica enomesečne hčerkice, ki jo zelo mučijo krči:(( Posledično zelo nemirno spi:(( Prebrala sem ogromno na to temo, zaenkrat nam nič ni pomagalo. Sem pa na tujih spletnih straneh naletela na članke o "zavijanju" otroka oz. "swaddling", kar bi naj ful pomagalo proti krčem in otroci baje zelo lepo in mirno spijo, saj se jih lepo zavije in se počutijo kot v maternici. Kaj menite o tem, ima katera mogoče kakšne izkušnje??? Rokice se zavijejo ob telo....
Hvala za mnenja in izkušnje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
5.11.2009 13:22:33   
anika87
Nič ne vem o tem, ampak - a je to kaj pododbnega temu, kako so včasih dojenčke zavijali v "štruco"?
Kako pa se to zavije? Kako potem nogice stojijo?


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu bubyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
5.11.2009 13:23:06   
PC Baby
To so delali pri nas v porodnišnici če so otročki ful jokali. V bistvu ni fora v tem, da nehajo krči, ampak v tem, da se otroček počuti tesno, toplo in varno kot v maternici in se zato umiri. Zavijajo jih v tetra plenico tako, da jih položijo na trikotnik prepognjeno plenico - rame so na stranici, nogice pa na koti in prepognejo najprej eno stranico čez rokico otroka in jo fajn zabašejo pod njega, potem pa še drugo stranico, da so kot štručke.

Nekaj takega no, se ne spomnim točno, spomnim pa se da so vsakič nehali jokat kot odrezani user posted image

(odgovor članu bubyca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
5.11.2009 13:27:42   
manna
Nam je to patronažna svetovala in mislim da je res prijetno za dojenčka, dokler je majčken. Kasneje vedno manj, ker hoče brcat, mahat,...vsaj naša no. V začetku prvi mesec pa semjo parkrat zavila kot štruco.  

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
5.11.2009 13:34:34   
_sanja_*
Jaz sem našega tesno povijala prvi mesec ali dva. Je pomagalo, ker se je povsem umiril. Je pa res, da se to dolgo ne da, ker kmalu začnejo migatuser posted image

Veliko sem prebrala o tem, da bi jih naj povijanje v štruco pomirjalo ja... Za povezavo s krči pa slišim prvič. Poskusi, nimaš kaj zbudit.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 13:35:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
5.11.2009 18:49:13   
K_a_t_i
Mi smo našega zavijali v štruco. Čeprav se morda staršem zdi, da otroka "mučijo", ker se sploh ne more premaknit, je to dejansko način, da se umiri - počuti se namreč varno. Našemu je dejansko odgovarjalo in samo tako je premostil kolike (ojoj, še zdaj me je groza, ko se spomnim nanje user posted image ).
K.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
6.11.2009 8:56:23   
tinec78
oj,
Jaz imam miracle blanket... jaz ga zavijem vanjo po kopanju, takrat potem spi mirno celo noč in zaspi v trenutku. Krčkov močnih načeloma nima sem pa dekico kupla iz tega razloga, če bi jih imel.
http://www.miracleblanket.com/

lp
Tina

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
6.11.2009 8:57:30   
pikapolončica
jaz sem tudi našega zavijala v štruco, ko je zelo jokal, včasih je pomagalo, včasih pa ne oz. s starostjo vedno manj, ko je mahal na vse strani, da se je takoj odvil. ni pa to nič narobe, tudi ko smo bili v pediatrični kliniki, zaradi alergije so ga večkrat zavili v tetra pleničke, da se je umiril in v miru zaspančkal.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
7.11.2009 12:10:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikapolončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
7.11.2009 22:55:04   
nejcko
Jaz sem tudi našo zadnjo pupo povijala v štruco in je zaleglo, sicer ne vedno oz. kadar je imela močne krče, ne, drugače pa se je povita v štruco takoj umirila in spala celo noč. Največkrat sem jo zavila v tetra plenico (iz nje narediš trikotnik) ali pa kar v dekco.

To sem videla v porodnišnici - tretjo noč oz. zvečer je ful jokala in jo je sestra vzela. Čez kakšno urco jo je prinesla nazaj, povito v štruco (bilo je okoli polnoči), in mala je spala do pol osmih zjutraj user posted image


Meni je samo neizmerno žal, da za to nisem vedela pred 8 leti, ko se je rodil naš razgrajač user posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
7.11.2009 22:58:58   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

koliko se pa to zategne potem? na polno ali samo toliko, da zavežeš?




Nič ne zavezuješ! PC baby je lepo opisala postopek: tetra plenico prepogneš v trikotnik, nanjo položiš otroka tako, da ima nogice na špici, zgornja kota plenice pa potem po občutku tesno prekriješ enega čez drugega in to je to.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
7.11.2009 23:03:51   
Anonimen
s tem zavijanjem se večina dojenčkov res umiri.

moj se je prec umiril in večinoma takoj zaspal, ko sem si zavezala trak "sleepy wrap" in ga nosila v njem... stisnjenega skoraj kot v maternici... in takrat je ponavadi tudi lažje kakal.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
9.11.2009 10:17:21   
Leela
Po groznih krčih pri prvem otroku sem nabavla SwaddleMe:

http://www.kiddopotamus.com/p_swdl_bamboo.php

če hočeš ti ga prodam, ti pišem na ZS.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
20.11.2009 9:09:40   
aromaja
Jaz našo Zalo vsak večer povijem, ker drugače sploh ne more spat. Stara je dobra dva meseca in ima grozne težave s spanjem-nikakor ne more zaspat sama, oz. da bi ležala in bi jo uspavali. Zaspi v slingu, vendar se takoj zbudi, ko jo odložim. Ko je ponoči še nisem povijala, sem se po prvem bujenju ure in ure sprehajala in jo uspavala-za znoret! Zdaj se pa zbudi, jaz jo nahranim in nazaj odložim in spi dalje.
Kar groza me je, kaj bomo, ko bo prerasla povijanje-pravijo da ga dojenčki prenašajo tja do max. 4ga meseca.
Na netu lahko najdeš navodila za tesno povijanje, povit je treba tako, da se otrok ne more sam razviti. Midva sva kupila eno malo bolj elastično dekico.


_____________________________

Whatever.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Zavijanje" otroka - swaddling
20.11.2009 9:55:04   
Leela
aromaja sem ti pisala, dekica je do 6,35 kg.

Je še vedno na voljo, zraven dam še kopijo DVD-ja kako pomiriti dojenčka, kjer je prikazan kako se tudi zavija). Na ZS pišem kako se reče DVDju.
Sem pa vidla na youtubu, da tudi starejše dojenčke povijajo tako.

(odgovor članu aromaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?