|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 11:13:04   
RAKICA2007
Hmmm, jah tole je malce nenavadno vprašanje, ampak. . .

No saj sploh ne vem kako bi začela, ampak predvsem se mi v tej zgodbi smilijo otroci.
Veliko tem in postov sem prebrala in v vsaki sem našla tole mojo kolegico.

Imam kolegico, ki je sama s tremi otroci. Najmlajši je star 2,5 leti , najstarejši je star 7 let.
Ne vem, ampak njeni otroci so resnično, resnično prveč razvajeni. Najmanj razvajen je najmlajši. Se mi pa zdi, da so tile otroci prepuščeni sami sebi. Saj ne rečem, da za njih ne skrbi, ampak neke meje pa tudi morajo bit.

Samo eden izmed nešteto primerov: njena tamala (3,5 let) nikakor noče obuti drugih copat kot samo njene. Npr. pozabiš copate za v vrtec doma in potem se ti otrok meče skoraj na glavo, da ne bo nosila drugih copat in dela vik in krik, da so te copati grdi in da jih niti pod točko razno ne bo obula. Pa noče oblečt te majčke ampak to, pa noče oblečt teh hlač ampak te. Pa ne bo oblekla žabic - cepetanje, kričanje, metanje ob tla in na koncu še fizično obračuna s tabo če ji ne ustrežeš. Pa še primer največjega: midva zelo lepo funkcionirava in se pogovarjava v normalnem tonu, vse me uboga, mi pomaga,... a ko pride mami domov je kričanje, metanje ob tla, iz pridnega fanta nastane 'grozovit' otrok. Nagaja, kriči, sploh se ne da z njim pogovarjat, ne uboga.... Zjutraj preden pride mami domov (iz nočne) ji jaz popazim na otročke, jih zrihtam, oblečem, pripravimo skupaj zajtrk in se imamo fino. Ponoči imajo varuško-babi.

Da ne bo pomote... tudi jaz nisem perfektna in tudi moja hči je drugje brez naju nadvse pridna in ubogljiva. Pa saj je tudi doma, razen ko ima kakšen napad trmice, je pač malo bolj poskočna user posted image . Drugače pa vsi pravijo kako je lepo vzgojena. Že če otrok reče prosim, hvala, oprosti, dober dan, adijo oz. nasvidenje, dobro jutro in lahko noč je že del vzgoje opravljen.

In sploh ne vsiljujem svoje vzgoje ali nasvetov njej. Sicer ji večkrat kaj omenim... ampak mene presliši in nato čez kakšen dan jamra o isti zadevi o kateri sva se pogovarjali. Je že bila na tem/oz. je še vedno, da bo s tavelkim poiskala kakšnega dobrega otroškega psihologa - ker njuna komunikacija resnično ni najboljša.

Ah, saj sploh ne vem kako in kaj... kako naj ji dopovem, da sedaj nima nobenih problemov z otroki (če jih posede pred TV, risanke,...), saj se tudi sami zaigrajo, ona pa ima mir... ampak čez tolk let pa bo katastrofa tako kot pri tavelkemu.

Nisem pripadnica vzgoje TRDA ROKA, ampak vseeno je potrebno kot starš tudi kdaj udariti po mizi. Že 2,5 letni otrok ve, da je nekaj narobe naredil, če samo malo povzdigneš glas... ona pa vse 'probleme' rešuje na čisto miren način, s pogovorom. Ok ok, do neke mere je seveda pogovor ampak če tako ne gre, pa greš po drugi poti do pravilne rešitve. Če smo skupaj, se mi zdi, da se samo mene sliši: ne tako-poskusiva tako, ne nagajaj-so še majhni, ne pljuvaj, ne grizi, ne porivaj, ne tepi po glavi.. Ja grozno je slišati, ampak ko je enkrat tvoj otrok vpleten v grizenje tujega otroka, oprostite - tukaj se pa bom postavila seveda za svoje otroka, al pa drug otrok v tvojega skače, ga straši - orpostite, tudi tukaj bom posegla... Zarad mene če se njeni zbombajo med sabo... z mojim otrokom pač tako ne bodo delal... Ona nič, jaz pa se lahko pretrgam...
Drgače je vse lepo in prav in super... niso vsak dan takšni... ampak ko so... pa tud TV varuška ne more pomagat. Žalostno vendar resnično.

UUUUf, oprostite, tole sem mogla dat iz sebe...
Niso potrebni komentarji... samo meni je pa velikooo lažje sedaj ko sem tole napisala




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 11:31:05   
gita10
Včasih sploh ne opazim kaj delamo narobe. Jaz sem svojega fanta na začetku tako razvadla, da je bila kar kriza že. Pri nekje petih letih so se začeli problemi- enostavno me ni poslušal, ni ubogal, ni jedel kaj sem mu dala, ni oblekel kaj sem mu dala in jaz tega sploh nisem opazila. En dopust doma  pa je bil za njega ves čas zadolžen moj mož, ker sem jaz imela neke zdravstvene probleme in takrat sem njiju opazovala. Brez kakršnega koli kreganja je vse potekalo fenomenalno- soba je pospravljana, posodo mu je brisal, jedel je tisto kar je mož skuhal uglavnem idealen otrok. In takrat sem videla, da problem ni v otroku temveč v meni. Enostavno me ni jemal kot avtoriteto temveč sem bila prijateljica, ki jo lahko cel dan zafrkava. No od takrat midva nisva več "prijatelja" temvač sva mama in sin. On ima pri meni določene meje obnašanja iste kot pri očetu. Sedaj bi bilo te meje potrebno postaviti še pri babicah ampak to pa ne bo šlo.
Hočem reči, da ji pokažeš kako zgleda če te njen otrok uboga in če je koliko toliko razumna ji bo kliknalo, da je ona ta ki dela napako.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 11:35:13   
Anonimen
Sej ponavadi je tak,da pri drugih vidiš napake,pri sebi pa ne.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 12:25:26   
bina30
Glede na to, da je sama s tremi otroki, jo celo malo razumem in po eni strani kapo dol, če poleg treh otrok in službe zna "probleme" reševati na miren način s pogovorom. Uau! Jaz z dvema velikokrat tulim in sem živčna, v nekaterih situacijah ne znam biti mirna.

Da so s tabo zlati in pridni, je normalno, taki so po navadi vsi, ko pa pride mama, pa je izsiljevanje tu. Verjetno se ta veliki bori za mamino pozornost in vzganja take bedarije. Ta srednja pa tudi na tak način mamo na sebe vleče, da si izmišljuje kaj bo in kaj ne bo oblekla....

Skratka, pusti jim, naj imajo kako hočejo, ti pa še ji naprej tako lepo pomagaj in se dobro razumi z otroki, to je zelo lepo od prijateljice!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 12:33:33   
somic
kot da bi opisovala mojo nečakinjo in njeno mamo. identična zgodba.

nečakinja je zdaj stara 8 let in je živa katastrofa. izsiljevanje na vseh področjih, neuboganje, hvala, prosim in podobno, pri njej ne obstajajo.

pri njej so glavne besede npr. hočem. ta je glavna.

v šoli je katastrofa! ne sodeluje z drugimi v razredu, ker je potrebno, da se tovarišica ukvarja samo z njo.

moja mami želi samo dobro in ima nečakinjo dokaj pod kontrolo, ko pa pride njena mama ali moj brat, pa se film utrga, mala rata pravi norc!

res da otrok ni nič kriv, vzgoja pa ima velik pomen.

vzgoje od doma pa ta otrok nima nobene. pustijo ji vse, kupijo ji kar se spomne in tako naprej.

in zdaj jaz pričakujem otroka (prvega), pa je zadnjič rekla, da jo skrbi, ker se bom zdaj ukvarjala z mojim dojenčkom in ne z njo ... user posted image user posted image user posted image

skratka, vidim da nismo sami s takim primerom

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 12:49:56   
RAKICA2007
Hvala za mnenja...

bina28: vedno sem vsem pripravljena pomagati... in vedno bom... ampak resnično se mi v tej zgodbi smilijo otroci, ne sedaj ampak čez nekaj let, ko bodo preveč če ne že čisto razpuščeni. Drugače hvala za kompliment user posted image  se trudim po mojih najboljših močeh user posted image

somic: ja tudi tukaj je fora v tem... imajo kar hočejo in še več... čisto preveč vsega skupaj... in včasih se mi zazdi da imajo dejansko nespoštovanje do stvari...

Jah res je, pri ostalih vidiš napake, pri sebi pa ne... zato vedno vse okoli mene naprošam, naj mi povedo kaj jih moti in kaj počnem narobe. Nikomur nikoli ne zamerim, saj vem da nismo popolni in na napakah se učimo. user posted image user posted image user posted image

Se ne vtikam, ni to moje delo... in resnično ji hočem samo pomagati...

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 12:55:35   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Včasih sploh ne opazim kaj delamo narobe. Jaz sem svojega fanta na začetku tako razvadla, da je bila kar kriza že. Pri nekje petih letih so se začeli problemi- enostavno me ni poslušal, ni ubogal, ni jedel kaj sem mu dala, ni oblekel kaj sem mu dala in jaz tega sploh nisem opazila. En dopust doma  pa je bil za njega ves čas zadolžen moj mož, ker sem jaz imela neke zdravstvene probleme in takrat sem njiju opazovala. Brez kakršnega koli kreganja je vse potekalo fenomenalno- soba je pospravljana, posodo mu je brisal, jedel je tisto kar je mož skuhal uglavnem idealen otrok. In takrat sem videla, da problem ni v otroku temveč v meni. Enostavno me ni jemal kot avtoriteto temveč sem bila prijateljica, ki jo lahko cel dan zafrkava. No od takrat midva nisva več "prijatelja" temvač sva mama in sin. On ima pri meni določene meje obnašanja iste kot pri očetu. Sedaj bi bilo te meje potrebno postaviti še pri babicah ampak to pa ne bo šlo.
Hočem reči, da ji pokažeš kako zgleda če te njen otrok uboga in če je koliko toliko razumna ji bo kliknalo, da je ona ta ki dela napako.


že sprobano... in je delovalo kakšen mesec... nato pa isto naprej...

drugače si dajeva med seboj nasvete... jaz njene večkrat upoštevam... ona moje malo manj... pravi da se ji ne da... ja, ji verjamem, da je od vsega že utrujena... ampak tukaj niso otroci krivi za to...
večkrat sem ji predlagala naj otroke pusti komu in kam sama gre... pa se ji tudi to ne da

Večkrat sem jo zvečer / sicer lani - in letos bom verjetno isto naredila, uspela zvabiti ven (ko je dala otroke spat) v solarij in potem obvezno pivo user posted image user posted image user posted image  in je bilo velikooo boljše.

Bi vas pa vseeno rada vprašala, če katera ve za kakšnega dobrega otroškega psihologa? Mogoče ji lahko v tej smeri pomagam, ker tudi o tem razmišlja user posted image  da bi šla k njemu s tavečjemu.


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 13:27:06   
veselka
mene pa zanima, kako je lahko otrok obenem razvajen in prepuščen sam sebi... mogoče jim manjka mamina pozornost, posvečanje... verjetno se jim ti bolj posvetiš, ko jih čuvaš, pa so zato s tabo bolj pridni in ne rabijo iskat pozornosti. verjamem pa, da je mami težko sami skrbet za 3 in bit v vlogi obeh staršev.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 13:29:17   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007



že sprobano... in je delovalo kakšen mesec... nato pa isto naprej...

drugače si dajeva med seboj nasvete... jaz njene večkrat upoštevam... ona moje malo manj... pravi da se ji ne da... ja, ji verjamem, da je od vsega že utrujena... ampak tukaj niso otroci krivi za to...
večkrat sem ji predlagala naj otroke pusti komu in kam sama gre... pa se ji tudi to ne da

Večkrat sem jo zvečer / sicer lani - in letos bom verjetno isto naredila, uspela zvabiti ven (ko je dala otroke spat) v solarij in potem obvezno pivo user posted image user posted image user posted image  in je bilo velikooo boljše.

Bi vas pa vseeno rada vprašala, če katera ve za kakšnega dobrega otroškega psihologa? Mogoče ji lahko v tej smeri pomagam, ker tudi o tem razmišlja user posted image  da bi šla k njemu s tavečjemu.




Tvoja prijateljica je izmučena do konca. Eni samohranilci niso sposobni "vzgajat" svojih otrok, ker ne želijo, da bi bili njihovi srčki zaradi nastale situacije kakorkoli prikrajšani. s tem delajo svojim otrokom medvedjo uslugo-ko se "razvadijo" postanejo hrupni, prezahtevni, nemogoči, je starš vedno bolj utrujen, nezmožen vzgoje, krog se začara in imamo "male vragece", ki dejansko niso krivi za svoje obnašanje.

Verjetno prijateljica misli, da:
-se jim premalo posveča
-jim premalo nudi
-jim ni sposobna dat vse svoje ljubezni
-ima slabo vest, ker niso popolna družina

Ker ne pozam njene situacije,ne vem kaj je z očetom, od kdaj je sama itd... je težko govorit, vsekakor pa je občutek slabe vesti pred otrokom največji razlog za slabo obnašanje otrok.

Počasi jo bo treba "odpret", da se zave da svojim sončkom dela škodo, trenutno se tega ne zaveda, sicer bi sprejela tvojo pomoč.

Moraš ji dat vedet, da jo otroci brezpogojno ljubijo in da jim ni dolžna ustreči v vsaki bedariji, ki se je spomnijo. Da se je v vsej situaciji sposobna še lepo pogovarjat z njimi, je vsekakor dejstvo ki kaže, da ni še tako huda situacija-pomisli, kako bi bilo, če bi se samo še drla na njih.

mislim, da lahko tudi najstarejšega fantka zrihta z vašo skupno pomočjo, morate pa pohitet da ne pade prej v puberteto. V LJ se na psihologe na napotnico dolgo čaka, ampak sigurno lahko veliko naredi sama, če se za to seveda odloči.Mene je presenetilo, kako hitro otroci zahteve sprejmejo kot nekaj samoumevnega in kako hitro se ni treba več pogovarjat z njimi in jim razlagat, zakaj morajo nekaj opravit tako kot želi mama.

Te TV varuške so res za posnemat-meni je veliko pomagala tudi oddaja John&Kate+8 na Discovery Travel&Living. To je družina z osmimi otroki, ki mora funkcionirat kot en vrtec, drugače bi vse propadlo.

Ja, iz vsega sem se naučila da je najpomembnejša doslednost. Ker sem sama taka da pričakujem rezultate takoj, vem, da je doslednost največja ovira pri vzgoji. In sploh ne gre za trdo roko-saj nismo poveljniki, ampak se zavedamo da morajo otroci imet mir, da zacvetijo.

Mislim, da te čaka težka naloga, ker je verjetno res potrebna pomoči, ljubezni, razumevanja.
Vse dobro!user posted image  




_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 13:33:04   
manna
Ti otroci niso razvajeni. Kvečjemu se z njimi narobe dela.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 13:47:25   
Naja31
To, da so razvajeni in to, da so prepuščeni sami sebi pa ne gre skupaj.
Razvajenost je posledica nečesa drugega, ne pa tega da se nihče z njimi ne ukvarja.

Sama s tremi,dobra je. Pa če tudi se punčka ob tla meče zaradi copatov. 

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
24.11.2009 14:04:29   
RAKICA2007
Malo narobe sem se izrazila oz. v nepravem kontekstu. Nisem mislila da so prepuščeni sami sebi, kar sploh ni res... ampak razpuščeni. Za napako se opravičujem...

Prepuščeni sami sebi nikakor niso... veliko se z njimi ukvarja (ko ima moč in voljo), je pa res, da ji največ tega vzame njihova neposlušnost, neubogljivost in trmavost.

Z očetom imajo stike in tam je tudi avtoriteta... malo drugače je pa le, kot doma. Kaj dosti ne, je pa bolje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
25.11.2009 9:16:16   
liliana
Zanimivo kako so vedno LE sosedovi otroci in otroci od kolegov neposlušni, neubogljivi, trmasti, nevzgojeni, razvajeni......

Naši lastni pa so VEDNO lepo vzgojeni in ubogljivi....če jih pa slučajno "malo zanese" tako kot sosedove in kolegove pa so naši vendar hiperaktivni, znajo uveljavit svojo voljo, so odločni in grozno samostojni.......



(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
25.11.2009 9:40:23   
kasso
Imam tudi tri otroke, približne starosti kot tvoja prijateljica in lahko rečem, da ko jih prime noritis, jih zelo težko ustaviš. A tudi otroci morajo kdaj malo nagajat, uveljavljat svojo voljo, saj drugače niti ne vemo, da jih imamo. Zato so pa potrebni živci, potrpljenje ...
Kot berem, se znajo tudi lepo obnašat, torej ni problem v njih, problem je v mami, ki nad njimi nima avtoritete. zakaj ne, pa ona najbrž dobro ve. Če ni moči, če si vsak dan utrujen že od samih skrbi, depresiven, tudi moči in volje zmanjka. Tako da mora ona najprej pri sebi poiskat vzrok zakaj se slabo počuti in naredit korak oz. si vzet čas zase, da bo bolje. Ni dovolj 1x v solarij in eno pivo...solarij za njeno dušo ne vem koliko bo vplival in pivo jo bo le za kako urco spravilo v boljšo voljo.
Potem bo ziher vse videla v drugačni luči, ker se bo tudi sama bolje počutila. Ona rabi pomoč in ne otroci.

Pa vedi, da s tremi malimi otroci res ni lahka. Tudi meni znajo uiti vajeti iz roke, saj nisem popolna.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
25.11.2009 19:52:16   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Včasih sploh ne opazim kaj delamo narobe. Jaz sem svojega fanta na začetku tako razvadla, da je bila kar kriza že. Pri nekje petih letih so se začeli problemi- enostavno me ni poslušal, ni ubogal, ni jedel kaj sem mu dala, ni oblekel kaj sem mu dala in jaz tega sploh nisem opazila. En dopust doma  pa je bil za njega ves čas zadolžen moj mož, ker sem jaz imela neke zdravstvene probleme in takrat sem njiju opazovala. Brez kakršnega koli kreganja je vse potekalo fenomenalno- soba je pospravljana, posodo mu je brisal, jedel je tisto kar je mož skuhal uglavnem idealen otrok. In takrat sem videla, da problem ni v otroku temveč v meni. Enostavno me ni jemal kot avtoriteto temveč sem bila prijateljica, ki jo lahko cel dan zafrkava. No od takrat midva nisva več "prijatelja" temvač sva mama in sin. On ima pri meni določene meje obnašanja iste kot pri očetu. Sedaj bi bilo te meje potrebno postaviti še pri babicah ampak to pa ne bo šlo.
Hočem reči, da ji pokažeš kako zgleda če te njen otrok uboga in če je koliko toliko razumna ji bo kliknalo, da je ona ta ki dela napako.


To je to.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
26.11.2009 9:08:10   
*žaži*
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

Že če otrok reče prosim, hvala, oprosti, dober dan, adijo oz. nasvidenje, dobro jutro in lahko noč je že del vzgoje opravljen.




Ja ziiiiiiiihr, to ti mislš user posted image

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
26.11.2009 9:13:03   
*žaži*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zanimivo kako so vedno LE sosedovi otroci in otroci od kolegov neposlušni, neubogljivi, trmasti, nevzgojeni, razvajeni......

Naši lastni pa so VEDNO lepo vzgojeni in ubogljivi....če jih pa slučajno "malo zanese" tako kot sosedove in kolegove pa so naši vendar hiperaktivni, znajo uveljavit svojo voljo, so odločni in grozno samostojni.......



Se čist strinjam z liliano.....mislm....kaj te briga, pust tuje probleme in težave (pa nočm bit kakorkoli nesramna tukaj). Ti lepo skrbi za svojo družino kot se tebi zdi prav in živi tako kot vam paše. Kar pa drugi počnejo pa tak nima veze. Sam energijo trošiš, ko razmišljaš kaj vse dela narobe user posted image Pa brez zamere..sam povedala sm svoje mnenje o tej temi.
čaw


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
26.11.2009 11:04:39   
RAKICA2007
OK OK,
vidim da nekatere tudi niste niti malo pripravljene pomagati prijateljicam...

Jaz jo imam izjemno rada in njene sončke tudi. In seveda ji priskočim na pomoč če le lahko, saj zato smo prijatelji. Vem, da je zjemno naporno biti sam z enim, kaj šele s tremi. Nisem teme odpirala, da bi jo kritizirala ampak sem želela samo mnenje kako in na kakšen način naj ji pomagam-pristopim k stvari. In nekaterim sem zelo hvaležna, da so mi samo potrdile o čem sem tudi sama že razmišljala.

Nikakor se nisem in nimam namena vtikati v vzgojo drugih, povem pa lahko svoje mnenje in predloge, ane - kot nekatere uporabnice tukaj. Žal sem takšna - direktna, ne pa, da se bigam zase in potem drugim kritiziram vse naokoli kaj me moti. 

Sicer sprejmem vsako kritiko in jo vzamem za dobronamerno. Tudi tvojo liliana in *žaži*, lepo da tako razmišljata user posted image


(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
26.11.2009 11:05:51   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: *žaži*

IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

Že če otrok reče prosim, hvala, oprosti, dober dan, adijo oz. nasvidenje, dobro jutro in lahko noč je že del vzgoje opravljen.




Ja ziiiiiiiihr, to ti mislš user posted image



Sorči, to je zame lepo vzgojen otrok user posted image
in napisala sem; del vzgoje, ne tretjina ali polovica ali kako drugače. Ne vem kaj te je zbodlo v tem stavku?!
Kaj pa je potem lepo vzgojen otrok user posted image

< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 26.11.2009 11:06:39 >

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
26.11.2009 11:15:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007


Kaj pa je potem lepo vzgojen otrok user posted image


Nimam pojma.....meni še nihče ni rekel, da imam lepo vzgojenega otroka......

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
26.11.2009 11:17:21   
grahek85
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
To, da so razvajeni in to, da so prepuščeni sami sebi pa ne gre skupaj.


Zakaj ne? To niti ni tako redko. Starši načeloma nimajo dovolj časa za otroka oz. se mu ne posvečajo dovolj iz takšnih ali drugačnih razlogov in potem hočejo to kompenzirati z neomejenim nakupovanjem, popuščanjem in ugajanjem. Si mislijo, da tisto malo časa, kar ga imajo za druženje, ne bodo težili s prepovedmi in kregom. Sama sem stara 24 let in imam kar nekaj kolegov s takimi težavami, ni to nič novega. Po eni strani se dušijo v starševski pozornosti, ki pa jo po drugi strani zaznavajo kot povsem zgrešeno in nekako "prazno". Mi je rekel en kolega, da bi kot otrok raje kot enkrat na mesec bagerčke iz nemčije videl, da bi šel oče z njim vsaj kdaj na igrišče brcat žogo. ŽSamo na bagerčke se je pa tudi navadil in če je bil traktorček je bil vik in krik.    


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
27.11.2009 0:25:15   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zanimivo kako so vedno LE sosedovi otroci in otroci od kolegov neposlušni, neubogljivi, trmasti, nevzgojeni, razvajeni......

Naši lastni pa so VEDNO lepo vzgojeni in ubogljivi....če jih pa slučajno "malo zanese" tako kot sosedove in kolegove pa so naši vendar hiperaktivni, znajo uveljavit svojo voljo, so odločni in grozno samostojni.......





To je pa tako v über dober post, da moram celo zaploskatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
27.11.2009 0:37:40   
rija
rakica....evo, jaz ti podeljujem 10 točk za suprerRRmamo user posted image

mislim, res lepo da hočeš pomagati....samo meni to že malo meji na "samo jaz imam prav, samo moja vzgoja je prava"user posted image

umakni se, pa počakaj, da te bo dotična mamica prosila za nasvet. takrat pa naredi vse, kar je v tvoji moči.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
27.11.2009 15:35:11   
kaya2007
jap, tako kot je rija napisala user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako postaviti mamo na realna tla?
27.11.2009 15:52:33   
uwaga
Lahko ji ponudiš pomoč, nasvet, ne moreš pa je prisiliti, da jo sprejme.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?