|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mnenje vzgojiteljice
24.11.2009 15:14:31   
@srečka nosečka@
Pozdravljeni,

ker imamo majhno dojenčico, vozi starejšega otroka (2 leti) mož v vrtec. Vzgojiteljico vidi samo parkrat na mesec, saj je nikoli ne ujame, ali pa je ni. Z pomočnico vzg. pa se velikokrat srečata in pogovarjata, ta mu pove, da je sin priden, družaben, ustvarjalen, vztrajen... potem pa grem jaz na govorilne ure, pa mi pove vzgojiteljica, da je sin zadržan, miren, da nič ne govori in tudi ostali nič, da ne pove za lulat, da se mogoče čuti zapostavljenega (ker imamo doma dojenčka) in da naj ga mam kar kakšen dan doma.

Zdaj pa sploh ne vem, kakšen je moj otrok tam, in sem čist v dvomih in kako naj zaupam "vrtcu".

vaše mnenje?

lp


< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 24.11.2009 19:33:58 >


_____________________________

OTROCI SO NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 15:24:11   
novo
IZVIRNO SPOROČILO: @srečka nosečka@

Pozdravljeni,

ker imamo majhno dojenčico, vozi starejšega otroka (2 leti) mož v vrtec. Vzgojiteljico vidi samo parkrat na mesec, saj je nikoli ne ujame, ali pa je ni. Z pomočnico vzg. pa se velikokrat srečata in pogovarjata, ta mu pove, da je sin priden, družaben, ustvarjalen, vztrajen... potem pa grem jaz na govorilne ure, pa mi pove vzgojiteljica, da je sin zadržan, miren, da nič ne govori in tudi ostali nič, da ne pove za lulat, da se mogoče čuti zapostavljenega (ker imamo doma dojenčka) in da naj ga mam kar kakšen dan doma.

Zdaj pa sploh ne vem, kakšen je moj otrok tam, in sem čist v dvomih in kako naj zaupam "vrtcu".


Presodi sama, kdo je vreden več zaupanja in kdo je tisti, ki je večino časa z otrokom v vrtcu.
Je pa zelo dvomljivo takšno mnenje, ki je v popolnem nasprotju obeh strokovnih delavk.user posted image    Res je, da je prihod novega družinskega člana vplivajoč na drugega otroka, mogoče samo ta čas, ampak mi je malo predrzno od vzg., da ga imejte kakšen dan doma. O tem naj presodijo starši sami!
V osnovi, pa saj starši sami vedo, kakšen je otrok, če ste doma tudi začutili, da se je otrok spremenil, bodo te besede držale, če pa ni bilo v tem času nič posebnega, pa ne vem!?
Js se na vašem mestu ne bi preveč sekirala, saj če otroku dajete dovolj ljubezni in predvsem veliko pozornosti, še posebej, ker imate doma novorojenčka!
Pa veliko sreče! user posted image




_____________________________

Upanje in želja ter sreča

(odgovor članu @srečka nosečka@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 15:24:45   
buhtlčk
Mogoče sestanek oba z možem z vzgojiteljico in pomočnico?
Če je izvedljivo...

(odgovor članu @srečka nosečka@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 15:46:14   
RAKICA2007
Pri nas je podobno.
Pomočnica vzgojiteljice pravi eno, vzgojiteljica drugo.
Ampak po večini sta kar usklajeni.

Mislim pa, da je pomočnica vzgojiteljice več z otroki in ji kar zaupam in verjamem. Saj vzgojiteljici tudi in naša frkolinka ima obe izjemno rada.

Jaz bi na tvojem mestu še enkrat sama vprašala pomočnico kaj in kako se ji zdi.

LP

Katja

(odgovor članu @srečka nosečka@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 16:44:34   
čmrgelj
Mogoče bi bilo dobro, da bi bil kakšen dan mož doma pri dojenčku in bi ti peljala sina v vrtec, in bi bila s sinom vsaj 20 minut sama brez dojenčka. Dobro bi bilo da bi si vsaj ur časa vzela na dan da bi se posvetila samo starejšemu in bi na dojenčka popazil mož, da starejši ne bi imel takega občutka.
Dobro bi se bilo pozanimat katere ure je v vrtcu prisotna vzgojiteljica, da bi takrat pripeljala ali prišla iskat sina.
Pri nas je tako da začne vzgojiteljica, kasneje se pridruži pomočnica, po istem vrstnem redu tudi odhajata.


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 17:26:38   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: buhtlčk

Mogoče sestanek oba z možem z vzgojiteljico in pomočnico?
Če je izvedljivo...




Pri nas so pogovorne ure zmeraj v tandemu, vzgojiteljica in pomočnica. Jaz prakticiram tako, da sprotne težave omenim staršem dnevno, če je potrebno. Brez ovinkarjenja, naravnost in direkt. Tudi, če je bilo kaj narobe, povem. Če je bil priden ali žleht. In starši so zelo zadovoljni in so zelo veseli, da smo odkriti.

Mi pa kot vzgojiteljici ni všeč izjava, da naj bo otrok kakšen dan raje doma. O tem se morajo starši sami odločit.

Svetujem ti odprt pogovor z obema, vzgojiteljico in pomočnico skupaj.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 19:35:08   
pelin
Pri nas so pogovorne ure zmeraj v tandemu, vzgojiteljica in pomočnica. Jaz prakticiram tako, da sprotne težave omenim staršem dnevno, če je potrebno. Brez ovinkarjenja, naravnost in direkt. Tudi, če je bilo kaj narobe, povem. Če je bil priden ali žleht. In starši so zelo zadovoljni in so zelo veseli, da smo odkriti.

Mi pa kot vzgojiteljici ni všeč izjava, da naj bo otrok kakšen dan raje doma. O tem se morajo starši sami odločit.

Svetujem ti odprt pogovor z obema, vzgojiteljico in pomočnico skupaj.

podpis...pri nas je enako

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 20:35:42   
krtek 1
Nisi napisala,če je prvo leto v vrtcu?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 21:14:20   
Naja31
Pri nas sta na govorilnih urah vedno prisotne obe.
Zakaj pa nisi vzgojiteljice vprašala? Da se ti zdi čudno ker pomočnica govori drugače.

Je pa velika verjetnost, da se otrok počuti zapostavljenega, zdaj ko imate dojenčka. To je popolnoma naravno in vsi starejši otroci gredo skozi to. Ampak pri vsakem se manifestira na drugačen način.
Izjava da naj ga imejte doma je glupa, saj konec koncev se doma posvečaš dojenčku, kako naj se ob tem 2letnik ne počuti še bolj zapostavljenega? PRej ti svetujem, da kakšno jutri ti pelješ starejšega in si kakšno popoldne vzameš čas samo za starejšega.



(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: VZGOJITELJICA
24.11.2009 23:39:03   
Najaa
Vsaka ga vidi v drugi luči. Ali pa ima vsaka z njim drugačen odnos. Do vzg. je zadržan, do pomočnice pa odprt. Tako je bilo z mojo tavečjo prvo leto. Pomočnica taka, da si jo lahko iskal pa ne našel tako fajn ženske, prava za otroke, res. Vzg. pa... no comment, nobenega občutka do otrok.
Tako da... malo presodi sama. Kaj na govorilnih je samo vzg.? pri nas sta bili obe prisotni.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: VZGOJITELJICA
25.11.2009 8:08:03   
@srečka nosečka@
Že drugo leto hodi v vrtec.

Otrok itak skoz omenja pomočnico, in tudi večina otrok iz skupine samo omenja pomočnico. Starši sprašujejo če je vzgojiteljica sploh v službi.

Jst res ne vem kaj je delo vzgojiteljice oz. kakšne naloge ima ona, če dejansko za vse poskrbi pomočnica.

Naj povem da vzgojiteljica nima svojih otrok, pa je nikoli nisem hotela soditi po tem, zdej pa res več ne vem kaj naj si mislim.

Pri nas sta tudi ponavadi obe na govorilnih urah, a tokrat je bila samo vzg.

Lansko leto smo imeli samo 3 krat govorilne ure in 1. rod. sestanek, letos pa prejšnji tedn 1. govorilne ure, kako je drugod??

Punce, hvala za odgovore.

lp

< Sporočilo je popravil @srečka nosečka@ -- 25.11.2009 8:09:14 >


_____________________________

OTROCI SO NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: VZGOJITELJICA
25.11.2009 9:09:42   
zp
pri nas je bilo podobno..pomočnica je malčka vedno pohvalila, pa tudi povedala, če je kakšno ušpičil-- je že kot oseba zelo topla in se otroci radi crkljajo pri njej, vzgojiteljica pa je bolj hladna in je imela za moje pojme od dveletnikov prevelika pričakovanja (zavezovanje vezalk, zapenjanje zadrge?!..), res pa je, da je pred to skupino imela predšolsko skupino in se mi zdi, da so "zahtevani standardi " ostali enaki.. no, v letu in pol našega malčka niti enkrat ni pohvalila, čisto nič ni znal prav naredit, še spat ne, kaj šele jest....user posted image ..
sem bila vedno kar slabe volje na govorilnih urah, ker se mi je zdelo, da vedno samo negativno vidi, najbrž je potem taka tudi z otroci..sem se pa potem za svojega malčka postavila in  ji povedala, da naj si poskusi več časa vzet in ga bolj spoznat,da naj ga ne silijo s hrano in da mi je čisto vseeno ali bo znal jopco zapet že marca ali pa šele oktobra, glavno da se on dobro počuti, pa prosila sem ga tudi, da naj ga čimveč crkljajo (je ravno to leto dobil bratca)..

.letos pa se je zgodil čudež-ista vzgojiteljica je čisto navdušena nad njim...

sva pa s tavelikim malčkom imela najmanj enkrat na teden popoldne samo zase, ko se je dojenček rodil, šla sva na lutke, v ZOO... na začetku za manj časa, potem pa za par urc,..



(odgovor članu @srečka nosečka@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mnenje vzgojiteljice
25.11.2009 14:17:14   
ronja
Moje mnenje je, da pri telefončkih lahko stvar čisto drugače izpade. pa še vsake oči imajo svojega malarjauser posted image . pomočnica vzg. mogoče malo drugače vidi, pa ko na hitro pove tvojemu možu, tudi ne gre v detajle, ker se ne vidita veliko in tudi nima toliko časa za kake debate, če je sama z malimi (ker praviš, da takrat vzg. ni blizu). Verjetno samo pove, da je vse ok in še moški navadno malo manj komplicirajo kot mame, ki vsako besedo, ki jo kdo reče o naših otrocih, 10x pretehtamo in okrog obrnemouser posted image . Lahko recimo vzg. reče: vse je bilo ok, malo je bolj miren zdaj, se pridno sam igra v enem kotu... in zanj je to: vse je ok. Zate bi bilo pa mogoče: ajaaa??? Kako pa to, da se zdaj kar umakne pa nekje sam igra?...

Jaz bi šla na tvojem mestu enkrat sama v vrtec ponj in se pogovorila z obema vzg. hkrati, da bi si ustvarila eno sliko - mogoče se samo drugače izražata, pa izgleda ogromna razlika, v resnici pa isto govorita... Zdaj moraš pa ugotovit, kaj je to.
Mogoče sestanek oba z možem z vzgojiteljico in pomočnico?
Če je izvedljivo...

To bi bilo najboljše, ja. Tako bi tudi on korigiral tvoje slišanje (mogoče si tudi preresno vzela vzgojiteljičino mnenje in ni mislila, da je tako hudo, samo da bi mogoče malemu pasalo malo cartanja, itd...) in še onidve se bosta uskladili...

(odgovor članu @srečka nosečka@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mnenje vzgojiteljice
25.11.2009 21:57:07   
livia
Prosi za sestanek, da se dobite z obema.
Pri nas sta vedno obe. Povej, da želiš mnenje. A sama opažaš, da je od prihoda dojenčka starejši kaj drugačen? Ljubosumen, se zapira vase?
Jaz bi se šla pogovorit.
Mi imamo roditeljski sestanek 2x letno (septembra in junija), govorilne ure so pa kar vsak mesec in se vpišeš na seznam, če se želiš srečat z njima.
Mi pa ni rešitev ta, da bi ti otroka vzela ven iz vrtca za par dni, ker bo po mojem še slabše. raje probaj si vzet nekaj časa samo zanj. Samo ti in on. Naj oči popazi dojenčka, pa pojdita vidva skupaj v trgovino, ali pa v sobo se kaj igrat, ali samo na sprehod in takrat mu povej, da ga imaš rada, da ga ima rad tudi dojenček in da se bosta kmalu skupaj igrala in da naj ti pove, ko bi se rad s tabo igral.
Srečno.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?