|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: voziček maxi cosi mura 3
29.11.2009 9:16:56   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: smuki

Ojla!

Da malo oživim tole temo... user posted image
Tudi jaz sem prebrala že veliko o tem vozičku in moram priznat, da je to eden redkih, za katerega še nisme slišala, da bi se kaj kvarilo. Ima kdo drugačne informacije? Kje so šibke točke?
Zanima me pa še nekaj... ko sem v živo gledala športni del, se mi je zdelo, da je samo sedalo zelo malo... tudi, ko ga položiš čisto v vodoravni del (mislim, da ima še vedno mal naklona), da je otrok pri dobrem letu že prevelik, da bi v njem lahko tudi spal? Kakšne so vaše izkušnje?
No, v glavnem me najbolj bega tale športni del... od strehice do širine in dolžine sedalnega dela.....



Mi imamo Muro 4 ze dobrih devet mesecev. Do sedaj je se vse tako, kot mora biti, pa vozimo po precej neurejenem terenu. Glede sportnega dela nimam nobenih vecjih pripomb, razen tega mogoce, da bi dodala se kaksno stopnjo naklona (trenutno so tri), kar bi prislo v postev takrat, ko se je mali zacel dvigovat, ni pa se samostojno sedel. Smo ga pa pri nas uporabljali od rojstva dalje, pa je bilo cisto ok (tudi stranska zascita). Da bi bilo sedalo zelo malo, pa se meni ne zdi ravno, pravzaprav se mi zdi cel sedez precej velik in sirok v primerjavi z drugimi vozicki. Nas mali ni ravno med manjsimi, pa ga bo se kar nekaj casa lahko uporabljal (ce bo hotel, sevedauser posted image ). Kar se pa tice strehice, pa je pri modelih 2009 (in 2010) ze izboljsana, saj ni vec tistih stranskih okenc. Ostaja samo se tista na vrhu, ki smo jo mi prelepili, ker je tudi cisto brezveze. V BC pa imajo tudi se stare modele, zato moras malo bolje pogledat. Tisti podaljsani del strehice pa je sicer res tanjsi, ampak se vedno cisto ok in ne prepiha in premoci. Ce nameravas kupiti komplet s kosaro, se splaca pogledat kaksno internetno stran. Jaz sem sicer kupila v BC, ko so imeli akcijo skupaj z lupinico, tako da je bilo malenkost ceneje, vendar ce bi se enkrat kupovala, bi prek interneta.

Skratka, mi smo z nasim terencem zadovoljniuser posted image . Res ni najlazji vozicek in v prtljazniku zasede veliko prostora (kar mi je slo, priznam, nekaj casa posteno na zivce), na lepem terenu je malenkost slabse okreten (ker je pac vecji) od npr. Bugabooja, ampak za slabsi teren in zimo pa je zakon!user posted image

Aja, kar se tice zimske vrece (za v sportni del), mi pa ta original ni bila ok, zato smo vzeli quinnyjevo in je super! Drugace pa pase gor vsaka vreca, ki ima odprtino za 5 tockovni varnostni pas, se celo tisto plasticno T varovalo lahko imas notri.

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
29.11.2009 10:17:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: voziček maxi cosi mura 3
29.11.2009 10:41:25   
zaspancek1
Po novem naj bi bila strehica del sportnega dela? Dobra ideja, samo na uradni strani tega ni videt.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: voziček maxi cosi mura 3
29.11.2009 10:55:02   
zaspancek1
Na eni nizozemski strani pa je res omenjeno, da je novi model lazji in ima vecjo kosaro. 

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
29.11.2009 11:21:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: voziček maxi cosi mura 3
29.11.2009 20:02:45   
smuki
Pa je katera že videla na kakšni spletni strani kako izgleda tale nova strehica? Men je tista palerina res mal "češka" ampak itak strehice nimaš vedno čist odprte... (mal sklepam, ker mi je to prvi nakup vozička user posted image ).

Če bo pa še kakšno kg lažji bo pa itak super....
Uf, jst se še vedno nisem odločila, kaj bi... časa imam pa samo do sred februarja...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: voziček maxi cosi mura 3
29.11.2009 21:25:19   
zaspancek1
Na nobeni sliki se ne vidi dobro kaksna je nova strehica, pise pa na nekaj nizozemskih straneh, da je pritrjena na sedez. Vec slikic pa ni, ker povsod se zbirajo prednarocila. Pri barvah tango red in roasted brown, ki sta letosnji, je se vedno videt okence na vrhu, pri ostalih pa ne. Drugace pa je tudi ta tanjsi del strehice cisto ok, ne premoci in sciti pred vetrom. Uporabljamo pa ga od zacetka (ko je se mali lezal), sedaj pa tudi obcasno, ko pomotoma zaspi v vozicku in ga polezemo user posted image .

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: voziček maxi cosi mura 3
30.11.2009 7:51:48   
lenca1

IZVIRNO SPOROČILO: smuki

Pa je katera že videla na kakšni spletni strani kako izgleda tale nova strehica? Men je tista palerina res mal "češka" ampak itak strehice nimaš vedno čist odprte... (mal sklepam, ker mi je to prvi nakup vozička user posted image ).

Če bo pa še kakšno kg lažji bo pa itak super....
Uf, jst se še vedno nisem odločila, kaj bi... časa imam pa samo do sred februarja...





Nočem strašit, ampak samo v opozorilo - prijateljica je letos naročila v BC Muro 3 (športni del, košaro, lupinico, podstavek Isofix - v glavnem ves komplet) in nanj čakala 3 mesece. Sej nekaj barv imajo na zalogi, vse pa tud ne. Če pa bo v bližnji prihodnosti kakšna akcija pa itak naročijo ful več vozičkov in imajo več ali manj potem vse barve na zalogi. Se bo treba kar kmalu odločit, sploh če boste naročali barvo, ki je nimajo na zalogi. Ne vem pa kako je po ostalih trgovinah/spletnih straneh.

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
30.11.2009 8:23:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: voziček maxi cosi mura 3
30.11.2009 8:41:31   
dolči
Pozdrav!

Muro-4 rider smo kupili letos v začetku leta. S tem vozičkom nisem najbolj zadovoljna. Kar se tiče ležečega položaja špotrnega dela je čisto super. Imamo nedonošenčka in smo ležeči položaj uporabljali kar precej časa. Sedaj pa že uporabljamo sedeči in smo zelo nezadovoljni.
Smo v fazi ko otrok še ne sedi stoprocentno sam. Skoz nekam leze in tudi fizioterapevt nam je rekel,da sedalo ni najboljše. Tam kjer ima otrok ritko mora biti podlaga čisto ravna ne pa da visi nazaj. Takih vozičkov je menda malo. Drugače pa je voziček težak. Vsakič je potrebno odstraniti športi del in strehico,da ga lahko zložiš,kar meni preseda,ker se malokdaj sprehajam z vozičkom doma,ampak se raje kam odpeljem in to pomeni non top ven in not. Zdaj ko smo bolj oblečeni in so kolesa po možnosti mokra se še prav fino umažeš.
Ni mi všeč tudi ta "volan" oz. ta sprednja roča. Na začetku se mi je zdela prav fletna,ker ostali vozički imajo to vsi na isti princip. Zdaj pa ko dajem našo princesko not se mi zmeraj zatakne z nogicami. Pa tudi pokriješ z dekico otroka težko,ker te ta roča ovira. Pri ostalih daš deko pod tistim lokom. Skratka zelo nepraktično.
Skratka še bi se našla kaj. Prav z veseljem bi ga prodala sam ni zanimanja.

Z vami pa sem delila mnenje,da se lažje odločite.
Verjamem pa da je med vami tudi veliko zadovoljnih uporabnic.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
30.11.2009 8:56:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dolči)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
30.11.2009 14:06:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
30.11.2009 14:47:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: voziček maxi cosi mura 3
30.11.2009 14:49:19   
zaspancek1
V zvezi s s sportnim delom oz. sedezem pa ne vem, kje je kaj visi nazaj user posted image Sem sla prav pogledat, pa je cisto normalen sedez, ki ne visi nic nazaj. Res pa je lahko problematicno, ce otrok se ne sedi cisto stabilno, ker je sedez pac sirok. Ampak to je problem pri vecini vozickov (npr. pri Jane, ki ga ima soseda), ki imajo sirse sedeze. Me pa malo cudi, da vam v RA niso prepovedali sedecega polozaja dokler otrok ne sedi popolnoma samostojno. Pa ne mislim nic slabega, samo kolikor berem na tem forumu, imajo vsi nekaj grozno proti, otroci pa bi morali biti cim dlje v kosari.
Da pa je strehica locena, je pa pri stalnem pakiranju v avto in iz njega, res zoprno, prav tako tudi teza. Ampak ne vem, ce so drugi terenski vozicki kaj bistveno lazji in manjsi? Mi ga res uporabljamo vecinoma doma, za v kaksno trgovino pa imamo v prtljazniku drug vozicek - marelo, ki je lazji ne zasede toliko prostora, je pa res samo za na asfalt. Ce nimas velikega prtljaznika, moras najbrz res razmislit kaj ti je najpomembneje in pogledat se kaksen vozicek.
Kar se pa tice plasticnega T varovala, pa meni ni cisto nic motece. Ko das otroka ven, ga iztaknes (se vedno pa je pritrjeno z elastiko, da ne pade dol), isto ko ga das ven... Je precej bolj prakticno kot pri kaksnem vozicku s klasicnim varovalom (otrok ne more kar tako uiti ven). Seveda pa gre tudi brez, otroka pac pripnes s pasovi in to je to.


Glede dimenzij vozicka, sem nasla tole (sicer je res strari model):

Unfolded dimensions
Width - rear axel including wheels: 66 cm or 26 in
Length – Front Wheels to Back Wheels: 80 cm or 31.5 in
Length - Front Wheels to Handlebar at lowest setting: 97 cm or 38.2 in

Folded Dimensions (without seat)
Width: 66 cm or 26 in.
Length - between Rear Wheels and Handlebar: 76 cm or 29.9 in
Height - height of Rear Wheels: 32 cm or 12.6 in

Folded Dimensions (with seat placed face down on top of frame):
Width: 66 cm or 26 in
Length - between Rear Wheels and Handlebar: 76 cm or 29.9 in
Height: 46 cm or 18.1 in

Weight:
Total weight approx 17 kg or 37.4 lbs.
Frame approx 12 kg or 26.4 lbs.
Seat approx 5 kg or 11 lbs.

(odgovor članu dolči)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
30.11.2009 18:50:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: voziček maxi cosi mura 3
30.11.2009 20:09:38   
smuki
Ah, joj... danes sem šla spet v Baby center mal pogledat... kr na enkrat se mi zdi, da je voziček ogromen... kaj to sploh gre med policami v trgovini user posted image Po eni strani se mi pa še vedno zdi, da ko je sedež v ležečem položaju, da je prekratek.... da otrok, če iztegnjen leži, da ima premalo prostora.
Uf, nisem si mislila, da se bom tako težko odločila.
Gledam pa tud Jane-ja Slalom pro... me je pa tud danes mal minilo, ker sem sem še enkrat primerjala tkanine... se mi zdi, da pri teh novih modeli oz. modelu 2009, da je tak material, da se vse gor prime oz. pozna.
Mislim, da se mi bo kr zmešalo.... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: voziček maxi cosi mura 3
30.11.2009 22:09:45   
zaspancek1
smuki, ce se ti zdi, da je sedez v lezecem polozaju prekratek, potem je najbolje, da gres v BC z metrom in izmeris dolzine pri razlicnih vozickih. Mogoce bo kdo cudno gledal, ampak nima veze, zato so pa tam razstavljeni user posted image . No, nasa mura nasemu mulcku definitivno ni premajhna (velik je pa nazadnje bil 75 cm, zdaj je ze kaj vec) in cisto lepo lezi v njem, kadar imamo to cast user posted image . Se pa spomnim kako se je cisto na zacetku kar izgubil v njem (je bilo dovolj dolg ze samo hrbtni del user posted image ).


(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
1.12.2009 8:19:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: voziček maxi cosi mura 3
1.12.2009 9:18:02   
Ileus
Mi imamo Muro4 - kupljeno izključno kot terenski voziček za v hosto, zaradi česar mi ni bila pomembna teža in velikost, saj ni bil namenjen prevažanju z avtomobilom. Tako da me njegova velikost ne moti preveč, je pa res, da je voziček resnično težak in "glomazen". V karavana gre sicer komot podvozje + košara (razstavljeno), vendar oboje skupaj praktično zasede celoten prtljažnik! V Toyoto Corollo podvozja brez da bi odstranila kolesa, ne spravim. Za košaro ne ostane nič prostora. Tako da za v navaden avto morate računati, da boste morali najprej dati dol košaro/športni del, potem pa še kolesa stran. Saj je res, da se vse to da čist na izi narediti, samo če si pa navajen na voziček, kjer tega ni treba delati, ti pa kar hitro rata odveč.

Mogoče samo par stvari v zvezi z nakupom - mi smo ga naročili na angleškem Amazonu in je prišel s poštnino 320€ v 4-ih dneh od nakupa. Nimam pojma, katero modelno leto je (glede na to, da je ta cena 120€ manj kot v BC, mi je za modelno leto tudi precej vseeno ;)).

Gor pa paše globoka košara od Quinny, ki se jo spet precej ugodno da dobit ali preko interneta ali pa še bolj godno preko Bolhe - tam jih je vedno dovolj na voljo za cca 80-100€ (cena nove v BC 170€) in ponavadi so te reči dobro ohranjene, ker so v rabi samo par mesecev.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
1.12.2009 9:21:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: voziček maxi cosi mura 3
1.12.2009 11:36:37   
timnala
Mi smo tudi ZELO zadovoljni uporabniki Mure 3 ze vec kot eno leto.

Sem dolgo izbirala vozicek, ampak se je splacalo, ker se nismo bili enkrat razocarani. Ima res vse, kar mi osebno potrebujemo! user posted image


Me pa zanima nekaj..nimam dezne prevleke in ce mogoce katera ve, ce gre gor tudi od quinnya freestlye dezna prevleka (teh je malo morje v tujini za poceni denar, od maxi cosi pa niti ne)..


_____________________________

Nace je moja velika ljubezen v malem...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: voziček maxi cosi mura 3
1.12.2009 15:52:49   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: valen

zaspancek1, kaj tvoj user posted image  je na začetku ležal v košari al ste ga imeli kar v športnem delu? In če si ga imela v športnem delu, v kaj si ga vse zavila, da ga ni prepihalo iz strani (ker je kar odprt ta športni del). Si ga tudi s pasovi pripela? Jaz še nevem kako se bom odločila glede košare, glede na to, da bom vozila naokrog v aprilu, ko bo pri nas že kar prijetno toplo razen kakšnih izjem.


Moj je bil ze od zacetka v sportnem delu, zavit ponavadi v dekico. Imela sem sicer eno vreco, pa mu je bilo v njej cisto prevroce. Sem preverjala, pa se mi je zdelo, da mu s strani ni nic pihalo, ker je bil itak tako majhen, da je v glavnem lezal v tistem delu, kjer je se strehica, sicer pa je tudi sam sedez narejen tako, da je na straneh dvignjeno. Pripet je bil pa s pasovi cez pas. Ce bi bilo bolj hladno, bi ga dala pa v zimsko vreco.
Glede na to, da je nas precej zvedave sorte, v kosari tudi slucajno ne bi dolgo zdrzal, saj se je zelo zgodaj zacel dvigovat na komolce. Mogoce bi imela mehko kosaro, ki se mi zdi kar prakticna, saj lahko otroka z njo prenasas. Je pa manjsa oz. ozja od klasicne kosare.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 1.12.2009 15:53:07 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
2.12.2009 18:16:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: voziček maxi cosi mura 3
3.12.2009 21:58:07   
emica2008
no pri nas imamo muro 4, ker mi deluje veliko bolj stabilen ter bolj prilagodljiv težkim terenom kot pa mura 3. Smo ZELO zadovolnji z njim, ker je lahko vodljiv, praktičen, skratka super voziček. res pa da je malo težji od drugih, ker so pa tud kolesa večja kot pri drugih. če ga lepo zložiš pa tud v avtu ne vzame veliko prostora. všeč nam je da je sedež iz blaga-pene, ker user posted image ne drči ko sedi v njem, ker je v prejšnjem dobesedno skoraj ven zlezla ker je material tolk drčal. pena na sedežu se komot sname in opere.naj omenim, da smo imeli nekaj mesecev jane slalom pro in smo bili zelo razočarani, ker smo za tako ceno pričakovali malo več.
tega vozićka ne zamenjamo več ker smo prezadovolnji z njim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: voziček maxi cosi mura 3
5.12.2009 11:04:15   
zaspancek1
Tudi tule imajo najnovejso kolekcijo MC Mure, cene pa so najbrz kar podobne nasim:
http://www.mypram.de/Maxi+Cosi/Maxi+Cosi+Kinderwagen+10/index.htm


(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?