|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kljub zaščiti sem zanosila - kaj naj storim???
22.12.2009 11:01:38   
tiplitaps
Obračam se na vas. Zgodilo se mi je. Menstruacija mi je zamujala 5 dni, včeraj takoj zjutraj sem letela v drogerijo po test in ugotovila, da sta na njem dve črtici. Ne vem, kaj storiti. Otroka si neizmerno želim, ampak ne še zdaj in ne v takšnih okoliščinah.

Kot zakleto je moj ginekolog ta teden na dopustu. Kaj naj storim? Kam se naj obrnem? Ali lahko dobim napotnico za abortus kje drugje ali le pri izbranem ginekologu?

Ni mi jasno, kako se je lahko zgodilo. Čeprav tabletk sedaj ne jemljem 4 mesece, sva vedno uporabila kondom. Vedno. Spolni odnosi tudi niso bili pogosti. Kaj naj storim? S fantom imava tudi težave v zvezi, ne gre nama in sva tik pred tem, da se razideva. Sedaj ne vem, kaj naj naredim. Naj obdržim otroka, naj splavim? user posted image

Kaj naj storim? user posted image

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 22.12.2009 12:49:47 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč!
22.12.2009 11:08:55   
melanija
Odločitev bo itak tvoja oz. vajina. Najprej se pogovorita, če sploh še lahko rešita vajino vezo. Potem pa se odločaj glede otroka.
Samo to - to je odločitev za celo življenje, dobro premisli, da se ne boš potem kesala zakaj si se tako odločila.

(odgovor članu tiplitaps)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč!
22.12.2009 11:15:59   
Anonimen
Glede na to kje tole pišeš, sem sprva še mislila, da boš dala user posted image v posvojitev, tko pa user posted image

(odgovor članu melanija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč!
22.12.2009 11:19:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tiplitaps

Sedaj ne vem, kaj naj naredim. Naj obdržim otroka, naj splavim? user posted image

Kaj naj storim? user posted image


hmm, napačna tema, definitvno napačna tema! Mogoče bi pa vseeno razmislila o tem da osrečiš nekoga drugega?

(odgovor članu tiplitaps)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč!
22.12.2009 12:05:05   
živa
Najprej pokliči v ZD in vprašaj, če tvojega ginekologa kdo nadomešča oz. kam se lahko obrneš v takem primeru, ki je pravzaprav nujen - če se boš seveda odločila za splav. Če se ne boš, imaš pa še dovolj časa in bo tvoj G že z dopusta.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 22.12.2009 12:06:04 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč!
22.12.2009 12:06:14   
Najki
Tezko odgovorit na to, splav je nekaj, cemur bi se raje izognila.

Koliko si pa stara? Imas sluzbo, streho nad glavo?

Velika verjetnost je, da ce se odlocis za posvojitev, ga bos hotela obdrzati. Sicer pa ce si se zelo mlada, se pogovori s partnerjem in mamo. Se mi zdi, da bos od mame dobila najvec podpore v odlocitvi. Ce ti mama svetuje splav, verjemi, da je tezka odlocitev se odpovedat vnuku, ampak v zameno ti zeli boljso prihodnost. Ce pa si zadosti stara, ti bo verjetno ponudila pomoc z otrokom, ce se s fantom razideta.

Je pa splav nekaj, kar te bo vedno spremljalo.

Srecno, karkoli bos izbrala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč!
22.12.2009 12:30:26   
tiplitaps
Oče in mama sta ločena, mama živi na drugem koncu Slovenije, sama pa sem pri starih starših. Stara sem 21 let, še študiram in nimam ne službe (razen študetnskega dela) in ne lastne strehe nad glavo. Drugače povedano, otroka nimam niti si čim preživljati.

Fantu sem povedala, on je za splav. V posvojitev otroka ne bi dala, žal. Ne bi zmogla. Tega se zavedam. Ginekologa trenutno ne nadomešča nihče.

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč!
22.12.2009 15:17:52   
Anonimen
vse se da če hočešSEm bila na istem kot ti,s tem da sem bila stara 19 let,pa veš kaj -uspelo je

(odgovor članu tiplitaps)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč!
22.12.2009 15:53:42   
Ancy
To se boš mogla odločit sama, kaj storiti. Glede splava se niti ne mudi, lahko pocakas tudi svojega ginekologa, v leoniscu v Ljubljani pa delajo tudi splav s tabletkami, ki je manj hud poseg ampak se dela tam nekje do 5.tedna nosecnosti. Se enkrat poklici v ambulanto svojega ginekologa in povej kaj je bilo drugace pa poklici na urgenco v Ljubljano in povej kaj je bilo in da ni nobenega drugega ginekologa in vprasaj ce lahko oni kaj storijo ali pocakas svojega ginekologa.

Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč!
22.12.2009 18:03:00   
mini86
zmeri je gdo na mesto tvojga G-za nujne primere mora biti...

ne glede na to kaj bom napisala je to le moje mnenje ti pa se odloči seveda po svoje..
js bi verjetno otroka obdržala..res je da imam partneraj, živiva skupaj...bla, bla, bla...stara sem 23 let in sm študentka..pripada mi 199€ mesečno..ti prištej še njegovo preživnino, razne socialne pomoči..ni ne vem kok ampak nekaj pa bo..in sem prepričana da ti bosta dedi in babi pomagala..
pa še nekaj..zdj si tega tud slučajno ne predstavljaš..ampak ko stisneš svojo bebiko v naročje odtehta vse muke..to ti lahko potrdi vsaka ki ima otroka..
mojedva sta se ločila in vzgajala me je samo mami..in veš kaj..čist nč mi ne fali in nikol nebi nč spremenila..je pa mami pol spoznala enga in mi je biu tko kt oči-no še dons mi je..ker moj fotr plača tisto preživnino in misl da je pa zdj use naredu..ampak pustmo zdj to

nared po svoje kokr bi si ti želela in naj nate ne vpliva fant in njegove ideje o splavu..ker konec koncev je to najlaži rečt..deci pač


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč!
22.12.2009 20:35:44   
Anonimen
Živjo.

Evo js sem sicer sedaj nosečka, pred leti, ravno pri 22 sem bila v podobni situaciji, sicer sva se s partnerjem razumela in sva še vedno skupaj - tko, da tukaj sem vseeno v plusu. Bila sem študentka, starši bi mi pomagali a nisem bila pripravljena in sem naredila splav - nikoli mi ni bilo žal. Če se tako odločiš je že tako prav, otroke imaš lahko tudi kasneje, sedaj seveda tega ne bi storila, takrat pa se mi je tako zdelo prav.
Hočem ti samo povedati, da kakorkoli se boš odločila ne smeš obžalovati, temveč to sprejmi in živi normalno dalje.

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč!
22.12.2009 21:19:34   
Anonimen
Če ima človek kolikor toliko vesti, ga bo po splavu sigurno tepla in pekla vest do konca življenja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč!
22.12.2009 21:24:17   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

.

ne glede na to kaj bom napisala je to le moje mnenje ti pa se odloči seveda po svoje..
js bi verjetno otroka obdržala..res je da imam partneraj, živiva skupaj...bla, bla, bla...stara sem 23 let in sm študentka..pripada mi 199€ mesečno..ti prištej še njegovo preživnino, razne socialne pomoči..ni ne vem kok ampak nekaj pa bo..in sem prepričana da ti bosta dedi in babi pomagala..
pa še nekaj..zdj si tega tud slučajno ne predstavljaš..ampak ko stisneš svojo bebiko v naročje odtehta vse muke..to ti lahko potrdi vsaka ki ima otroka..
mojedva sta se ločila in vzgajala me je samo mami..in veš kaj..čist nč mi ne fali in nikol nebi nč spremenila..je pa mami pol spoznala enga in mi je biu tko kt oči-no še dons mi je..ker moj fotr plača tisto preživnino in misl da je pa zdj use naredu..ampak pustmo zdj to

nared po svoje kokr bi si ti želela in naj nate ne vpliva fant in njegove ideje o splavu..ker konec koncev je to najlaži rečt..deci pač



se podpišem jaz bi tudi na tvojem mestu obdržala otroka. Tako kot je že ena pred mano napisala vse se da če se hoče

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč!
22.12.2009 21:25:06   
Anonimen
Je pa splav nekaj, kar te bo vedno spremljalo.

Srecno, karkoli bos izbrala!


se podpišem pod tole.

(odgovor članu Najki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomoč!
22.12.2009 21:28:04   
Anonimen
kratko in jedrnato....


ce otroka obdrzis, ti ne bo zaradi tega NIKOLI zal!(bojo tezki trenutki, ampak nikoli ti NE BO zal)

ce splavis, ti bo ZAL....( bojo veseli trenutki, ampak spominjala se bos celo zivljenje)

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomoč!
22.12.2009 21:31:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa
Glede na to kje tole pišeš, sem sprva še mislila, da boš dala user posted image v posvojitev, tko pa user posted image


Splav je zelo delikatna zadeva in mnenja so tu zelo deljena, ampak otroka donositi in dati v posvojitev je za marsikoga težje kot narediti splav takoj na začetku - zame osebno vem, da bi bilo.

Tvoja težava tiplitaps je pa tudi v tem, da ne moreš vedeti, kaj ti bo prinesla prihodnost - morda boš pozneje brez težav spet zanosila, ko boš pripravljena na to (tako kot anonimna 2), morda pa tudi ne - tudi to se namreč rado zgodi, da ženska, ki je naredila splav, pozneje težko spet zanosi. Splav je zagotovo veliko breme za nositi na vesti, ampak če si prepričana, da ne boš zmogla poskrbeti za dojenčka, je pa morda najboljše tako. Vendar prej dobro premisli in pretehtaj zadeve, da ti ne bo žal. Me tule ti zlahka svetujemo da naredi splav ali da donosi otroka, ampak s svojo odločitvijo boš morala živeti sama.

Veliko sreče ti želim! user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.12.2009 21:32:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomoč!
22.12.2009 22:12:46   
Najki
Mogoce bi ti pomagalo, ce bi se pozanimala o denarni pomoci, ki bi jo lahko dobila. Poklici na csd in povprasaj ali pa stopi do njih. Tam bos izvedela najvec opcij.

Fantu je pa itak najlazje reci splav, saj se cez 15 let ne bo spomnil niti tebe niti nerojenega otroka. Je pa pol njegova krivda in odgovornost, zato, ce otroka obdrzis, iztrzi ocetovske prispevke. Mogoce bo pa cez 15 let ponosen na otroka, ceprav ne bosta skupaj. Poleg tega so tu se njegovi starsi in njihov vnuk v vprasanju.


Ne prenagli se v odlocitvi in ne pusti se prisilit v njo. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomoč!
22.12.2009 22:33:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če ima človek kolikor toliko vesti, ga bo po splavu sigurno tepla in pekla vest do konca življenja.


Ali pa bo življenje teplo njo... Če ni pripravljena potem je bolje, da gre delat splav. Otrok zahteva vso odgovornost odraslega človeka, mamino toplivo in njeno popolno prisotnost ter seveda njenih živcev. Glede na to, da se ne razume s svojim partnerjem jo ne čaka čokoladna torta.

srečno

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomoč!
22.12.2009 22:36:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
morda pa tudi ne - tudi to se namreč rado zgodi, da ženska, ki je naredila splav, pozneje težko spet zanosi.


Ni nujno. Poznam primere, ko je ženska imela po nekaj splavov pa imajo danes otroke, ki so jihzanosile in donosile brez problemov. Ena ima elo po treh splavih 3 otroke. To je bil včasih res mit, danes pa to naredijo brez posledic.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomoč!
22.12.2009 22:41:37   
boma2
IZVIRNO SPOROČILO: Najki

Mogoce bi ti pomagalo, ce bi se pozanimala o denarni pomoci, ki bi jo lahko dobila. Poklici na csd in povprasaj ali pa stopi do njih. Tam bos izvedela najvec opcij.

Fantu je pa itak najlazje reci splav, saj se cez 15 let ne bo spomnil niti tebe niti nerojenega otroka. Je pa pol njegova krivda in odgovornost, zato, ce otroka obdrzis, iztrzi ocetovske prispevke. Mogoce bo pa cez 15 let ponosen na otroka, ceprav ne bosta skupaj. Poleg tega so tu se njegovi starsi in njihov vnuk v vprasanju.


Ne prenagli se v odlocitvi in ne pusti se prisilit v njo. user posted image




sej ne morem verjeti.. kaj berem,, zato, da naj obdrži otroka, da bo od očeta iztržila čimveč denarja... HALOO , kje je pa tukaj ljubezen?Denar, preden ga bo iztožila, oziroma bo sodišče naše zmlelo..Se bo obrnilo dve leti.. od koga bo dobila denar..

Najbolje je biti pameten.. Jaz pa pravim, SAmo ona je tista, ki ve in čuti kaj je prav.. Če si ga želi naj ga obdrži.. Poslušaj srce.. Za splav je pa tako, da je to zelo težka odločitev in ni prijetna.. In celo življenje ti ostane vprašanje, kaj če bi pa rodila? Zelo težko ti je svetovati kaj narediti.. JAz če bi bila na tvojem mestu, in bi bila finančno neodvisna in si želela user posted image bi ga sigurno obdržala.. Fanta pa če imata krizo postavi na realna tla ali pa ga daj na čevelj, preden rodiš, če se boš odločila zato.
Da boš mirna in na user posted image ne boš prenašala jeze....


V glavnem sama se moraš odločiti ... Veliko sreče user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zdrave in vesele božične praznike


_____________________________

boma2 :)

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
22.12.2009 22:56:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu boma2)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomoč!
22.12.2009 23:00:32   
Anonimen
Jaz osebno bi povedala tudi staršem.

Na splav bi nazadnje pomislila.

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Je pa splav nekaj, kar te bo vedno spremljalo.

Srecno, karkoli bos izbrala!


se podpišem pod tole.


Pod tole se tudi jaz odpišem.

(odgovor članu boma2)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pomoč!
22.12.2009 23:01:36   
Anonimen
Jaz osebno bi povedala tudi staršem.

Na splav bi nazadnje pomislila.

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Je pa splav nekaj, kar te bo vedno spremljalo.

Srecno, karkoli bos izbrala!


se podpišem pod tole.




Pod tole se tudi jaz podpišem.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomoč!
22.12.2009 23:26:39   
kaya2007
pa dajte no, same matere tereze user posted image

če čutiš, da otroka nočeš, še nisi pripravljena in tako naprej, pojdi seveda na splav. to je tvoja pravica.
a veste koliko mladih mamic poznam, ki so obdržale otroka (čeprav niso bile pripravljene)...pa težko rečem, da
je bilo to bolje..tako za njo, še bolj pa za otroka.
in to, da ti bo sigurno žal, če narediš splav, tudi ne drži. čisto odvisno kakšna osebnost si in kako imaš stvari razčiščene v glavi. jaz sem v mladosti imela splav in sem zadovoljna, da sem se tako odločila, čeprav mi je bilo takrat grozno. sem bila res polna hormonov.

malo razmisli in počakaj na svojega ginekologa-čez en teden ne bo nič prepozno, še bolje, da počakaš par dni, lahko še v miru razmisliš.

in ja, saj je otrok božji dar, ampak če imamo možnost izbire..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomoč!
22.12.2009 23:28:13   
Najki
IZVIRNO SPOROČILO: boma2

IZVIRNO SPOROČILO: Najki

Mogoce bi ti pomagalo, ce bi se pozanimala o denarni pomoci, ki bi jo lahko dobila. Poklici na csd in povprasaj ali pa stopi do njih. Tam bos izvedela najvec opcij.

Fantu je pa itak najlazje reci splav, saj se cez 15 let ne bo spomnil niti tebe niti nerojenega otroka. Je pa pol njegova krivda in odgovornost, zato, ce otroka obdrzis, iztrzi ocetovske prispevke. Mogoce bo pa cez 15 let ponosen na otroka, ceprav ne bosta skupaj. Poleg tega so tu se njegovi starsi in njihov vnuk v vprasanju.


Ne prenagli se v odlocitvi in ne pusti se prisilit v njo. user posted image




sej ne morem verjeti.. kaj berem,, zato, da naj obdrži otroka, da bo od očeta iztržila čimveč denarja... HALOO , kje je pa tukaj ljubezen?Denar, preden ga bo iztožila, oziroma bo sodišče naše zmlelo..Se bo obrnilo dve leti.. od koga bo dobila denar..

Najbolje je biti pameten.. Jaz pa pravim, SAmo ona je tista, ki ve in čuti kaj je prav.. Če si ga želi naj ga obdrži.. Poslušaj srce.. Za splav je pa tako, da je to zelo težka odločitev in ni prijetna.. In celo življenje ti ostane vprašanje, kaj če bi pa rodila? Zelo težko ti je svetovati kaj narediti.. JAz če bi bila na tvojem mestu, in bi bila finančno neodvisna in si želela user posted image bi ga sigurno obdržala.. Fanta pa če imata krizo postavi na realna tla ali pa ga daj na čevelj, preden rodiš, če se boš odločila zato.
Da boš mirna in na user posted image ne boš prenašala jeze....


V glavnem sama se moraš odločiti ... Veliko sreče user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zdrave in vesele božične praznike



boma, preberi se enkrat. je rekla, da verjetno ne bosta vec dolgo skupaj... torej, ce bo sama z otrokom, je popolnoma upravicena do prezivnine od oceta. zakaj bi pa njemu pomagala se izogniti minimalnemu trudu, ko pa ji bo se zelo manjkalo tistih nekaj evrov? kje pr zelenem drevesu si ti vidla, da naj ima otroka, da bo kes vlekla? otrokova pravica je, da ga oce pomaga vzdrzevat! na CSD pa naj preveri, kako bi folgala skozi studij, ce bi otroka obdrzala sama. Do katerih prispevkov je upravicena. Pa kaj ti mislis, da bo obogatela s tem?! Sej ji bo glih plenice pokrilo pa mal opreme... To je pac velik faktor v odlocitvi, od kod bo denar prisel.

(odgovor članu boma2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?