|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2m star dojenček in AM
2.1.2010 15:41:35   
Nončika
mene pa zanima, koliko v povprečju spijejo AM 2m stari dojenčki?



_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
2.1.2010 15:42:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nončika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2m star dojenček in AM
2.1.2010 16:03:09   
nikolinca
moj je strr mesec dni in poje 150ml

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2m star dojenček in AM
2.1.2010 16:25:37   
misamuk
Odvisno je od kilaže ne od mesecev. Med 100-180ml na kg telesne teže DNEVNO (dobljeno količino potem še razdeli na vse obroke, ki jih ima in dobiš koliko naj bo pojedel na obrok). Sicer je lahko velika razlika, ker je od 100-180 kar precejšen razpom, ampak vse kar je tu notri je OK.

(odgovor članu nikolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2m star dojenček in AM
2.1.2010 17:21:13   
kajajaka
Naša Hana je imela pri 2 mesecih okoli 4,5 kg in ni nikoli pojedla več kot 60ml na 4 ure... Pač ni bila ješča. Še vedno je zelo suhcena (pri 18 mesecih 9 kg) ampak žilava in zdrava kot riba!
Tako, da se ne sekiraj. Otroci imajo izredno dober občutek kaj in koliko rabijo. Nam starejšim seveda potem ta občutek izgine, zato se velikokrat prenažiramo in potem obsedeno hujšamo user posted image .
Tvoj malček že ve. Uživaj z njim in ne obremenjuj se s količino popitega mleka. Pri nas je bila še najbolj zadovoljna mačka, ki je vedno popila ostanke AM user posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2m star dojenček in AM
2.1.2010 17:27:51   
Katy78
Med 120-180ml na kg telesne teže na dan, v povprečju je to 150 ml vendar naš Nik je vedno jedel na zgornji meji, največkrat pa celo več kot 180ml na kg telesne teže na dan. Nekaj časa sem se sekirala in mu skušala omejiti količino, potem pa sem nehala in mu dala toliko, kot je želel, ker sicer je bil jok, jok, jok, jok....

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2m star dojenček in AM
2.1.2010 17:59:52   
Nončika
mi mamo ponavadi obroke tja do 130ml, redko več. res je da ma preko 6kg, ampak je bila tudi porodna teža 4180g. edino ponoči mi drugi obrok največ 80-100ml. je pa zadovoljen in živahen malček. pridno spi in se dosti smejčka. le danes nekaj pošteno štrajka in mi spije največ 110ml. bo jutri boljše.

te meje koliko naj bi otrok pojedel so pri nas bolj švoh. mi smo tisti, ki povprečje vlečemo dol.user posted image user posted image

hčerka je tudi bila zelo neješč otrok. ona niti pri 1l ni ruknila na obrok več kot 170-180ml. tudi ona se je rodila z veliko težo 4200g, a pri 1l ni mela več kot 8600g. pač sta se oba mela v maminem bušiju lepo.

jaz sem tudi bolj mala in ati tudi.

kajajaka, naše mucke pa so bolj izbirčne. nočejo Aptamila konzumirat. user posted image user posted image

bolj me je samo zanimalo kakšno je povprečje, a smo spet pod ali pa kje vmes.user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Nončika -- 2.1.2010 18:00:46 >


_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2m star dojenček in AM
2.1.2010 21:59:36   
manna
kajajaka in nončika, kako lepo je prebrat da niso vsi veliki jedci!! Naša princeska bo imela čez en teden 7 mesecev in tudi ni preveč ješča! Še zdaj smo daleč daleč od 180ml, sicer jo še veliko dojim, ampak če ji zvečer ponudim AM (s tem da prej par ur ni jedla) popije maksimalno 140ml, pa še to traja in traja...Ima pa šele zdaj 7kg. Pa se lahko na glavo postavljam zraven, ona pač noče več jest.. 

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2m star dojenček in AM
3.1.2010 12:46:14   
Nončika
manna, se popolnoma strinjam s tabo. sem mislila, da je le moj otrok oz. moja otroka tako neješča. lahko se na glavo postavim pa ne bo več pojedel. isto je z našo 4l. ma dan ko je in je. ma dan pa ko štrajka.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2m star dojenček in AM
3.1.2010 20:31:27   
misamuk
manna, tudi moja 7mesečnica ima "magično mejo" pri 140ml. S tem, da smo recimo pri 5mesecih že bili na 180ml, potem nazaj na 100ml, sedaj smo pa na 130-140ml. Sej itak dobi flaško samo zjutraj in zvečer, vmes imamo vse GH. Sem se kar oddahnila, ko sem ukinla vse flaške čez dan, ker smo imeli take travme, ko ni hotla jest prve 4 mesece. Zdaj sva ona in jaz srečni, da imava v rokah žlico in se ne mučiva več s flaško.
Aja, in odkar je na GH, je precej precej boljeuser posted image user posted image

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2m star dojenček in AM
21.3.2010 12:52:36   
Anna86
Ste me kar pomirile z odgovori.Sem mislila,da je samo moja tako neješča.Rodila se je z 2940g pri 2mesecih ima 4300g.Na obrok popije od 60-100ml.Pije pa na 3ure.Enostavno ne spravim več vanjo.Se začne dret pa odrivat bradavico...Mislite,da če bi jo pustila 4ure,da bi mi več popila?Mi je pa to hranjenje že toliko živcev požrlo,ker je tako neješča.user posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?