|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uspava se z dojenjem
8.1.2010 11:09:42   
zupancdam
Lepo pozdravljene, upam da mi bo znala katera svetovati.
Kar se dojenja tiče imam en problemček. Imam 2 hčeri ena je stara 3 leta, mlajša pa 9 mesecev in ta mi ga sračka. O dojenju sem mislila, da vem vse, saj sem ta večjo dojila 2 leti, vendar je imela potem še flaško in pa dudo skoz, mlajša pa nima ne dude ne flaške ker tega enostavno noče. Se mi je tako fajn zdelo, sedaj so pa problemi. Uspava se izkjučno že skoz samo na zizi, malokdaj sama zaspi, ponoči že kakšen mesec nič ne spimo, ko se zbudi hoče joško pa konec, vsako uro(to je že zdaj razvada, saj vem)
Rada bi, da mi svetujete, kaj storiti, ji dam čez dan gosto hrano, a ko gre spat joško, kako ste ve to prekinile, rada bi jo še dojila, samo uspavala jo nebi rada na joški. Ima katera kakšno rešitev, ponoči sem že čisto izmučena ker nima dude, a še potem ko dobi to zizo ne zaspi vedno. Če jo dam pa v postelco se po 2 uri dere in ne zaspi, sem ža malo pozna ane kar se tega tiče? Kak nasvet prosim, vam bom zelo hvaležna!

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 11:20:13   
veronikab
zupancdam, naš je sedaj star 8,5 mesecev in se je tudi vedno uspaval na joški, razen, ko je imel fazo, da je zvečer bil zadosti dober le oči. Jaz sem ga pustila in sedaj, se le še redko kdaj uspava na joški. Je pa res da ima tudi dudo in sedaj zaspi z dudo v ustih, ki jo pa po 1 munuti izpljune. Smo pa tudi mi imeli vesele noči - jih imamo včasih še danes, tako da te povsem zastopim.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 11:32:13   
ledenaa
verjetno to ne bo pomoč,a mi smo se do 1 leta uspavali z zizo. meni je bilo fajn in njemu user posted image
malo po enem letu smo se začeli odvajat. Za spanje je dobil dudo.
Na začetku sva se veliko cartala ,bilo je malo solzic a nič preresljivega

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 11:34:20   
zupancdam
o ti si pa aprilčica, ane, vas redno spremljam, aktivna pa nisem več tam, saj se me mogoče spomneš, ja mi nimamo dude zato je problem, ker je noče, ampak zadnji mesec je obupno, nič ne spi, pa je že spala od 9h do 4h zjutraj, jaz ne vem a jo kaj drugega matra, joj bomo že, dobr da imam toliko mleka, če seštejem se naša Tia doji podnevi še ene 5x
IZVIRNO SPOROČILO: veronikab

zupancdam, naš je sedaj star 8,5 mesecev in se je tudi vedno uspaval na joški, razen, ko je imel fazo, da je zvečer bil zadosti dober le oči. Jaz sem ga pustila in sedaj, se le še redko kdaj uspava na joški. Je pa res da ima tudi dudo in sedaj zaspi z dudo v ustih, ki jo pa po 1 munuti izpljune. Smo pa tudi mi imeli vesele noči - jih imamo včasih še danes, tako da te povsem zastopim.


_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 11:36:44   
zupancdam
jaz sem tavečjo hčero tudi do  1 leta in pol  še včasih na zizi uspavala, sam ni bila taka zizomanka kot ta, pa še dudo je imela, sej je ful fajn dojenje pa to, sam tole me malo izčrpava že, a ti si ga uspavala čez dan tudi z zizo
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

verjetno to ne bo pomoč,a mi smo se do 1 leta uspavali z zizo. meni je bilo fajn in njemu user posted image
malo po enem letu smo se začeli odvajat. Za spanje je dobil dudo.
Na začetku sva se veliko cartala ,bilo je malo solzic a nič preresljivega



_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
8.1.2010 13:11:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 13:28:02   
Urska09
Se bom kar mal zraven "uštulila", če vam je prav. Mi imamo podoben "problem" ampak ne zvečer. Čez dan. Zaspi samo z dojenjem (ali pa v vozičku oz. avtu). Ni šans, da jo odvadim. Sem že poskusila z dudo, vodo, nošenjem, cartanjem v postelji. Pa nič ne pali. Tamala se samo reži, zaspi pa ne. Sej, meni ni odveč ampak me skrbi, ker gre čez slaba 2 meseca v privat varstvo. Kako bo pa takrat zaspala?user posted image

Zanimivo, zvečer pa nobenega problema. Pred spanjem se čisto na kratko podojiva, potem se sama odmakne, jo dam v popolnoma budnem stanju v posteljico, pobožam, dam lubčka in grem. BP.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 16:39:19   
zupancdam
millena, a dude niste imeli, če je niste imeli mi malo napiši kako je to odstavljanje zgledalo in kako je poptem brez vsega zaspala, ker naša ko je zaspana ko ne vem kaj, ne zaspi brez zize, jaz jo bom kmalu odstavila če bo šlo tako naprej, je ne bom tako dolgo dojila kot tavečjo-2 let
urška09 mene tudi skrbi kako bo s tem ker bi jo rada dala čez 3 mesece v vrtec, samo tam zaspijo z dudo al pa brez, vem ko smo ta večjo odvadili je v vrtecu spala brez dude doma pa jo je imela še pol leta. Zanimivo, da zvečer pa zaspi brez zize
en primer,: danes ponoči se je men zbudila pa ni hotla zaspat na zizi in sem jo imela 2 uri pokonci oz moj jo je imel da sem jaz lahko malo spala pa mu je v dnevni zaspala brez vsega za pol ure, ko je ratala sitna pa mi jo je prinesel in spet ni hotla zaspat na zizi pa sem jo dala na sebe na trebušček a glej ga zlomka takoj je zaspala, samo to je redek primer, prvi lahko rečem, po moje je bila tako sita da ji še moje mleko ni več pasalo

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 16:44:08   
Pat74
Mi imamo čist isti problem, čeprav ma rad tudi dudo, ampak ne ponoči, takrat zaleže samo joška - sem že probala z dudo, pa se začne tako huronsko dret, da se mi zdi, da odmeva po vsem bloku :)

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 20:36:05   
poli*
Jaz sem jo dojila do enega leta. Pred tem nismo nikoli imeli ne flaške, ne dude.
Zaradi izčrpanosti sem se v trenutku odločila in prenehala dojiti. Do takrat mi je vedno zaspala samo na zizi. Potem smo kupili Tommee Tippee flaško (ki naj bi bila najbolj podobna zizam, poleg Nuk-ovih) in ni bilo nobenih težav. Jaz sem si nekaj dni mleko črpala, da mi je vsahnilo in ga dajala njej po flaški. Spat je šla s flaško. Ene 3 tedne je imela zvečer mleko, potem pa smo presedlali na nesladkani čaj (predvsem zaradi zobkov). Seveda ni kar sama zaspala v svoji posteljici, ampak smo jo 2 meseca uspavali na najini postelji (z nama je takrat tudi spala, ker je imela tako rahel spanec) in potem smo jo dali v njeno posteljico. Prvi dan je malo protestirala in to je bilo to. Še vedno se moram malo pogovarjat z njo pred spanjem in ji kaj zapeti, ampak sedaj zaspi včasih tudi brez flaške. Počasi se daleč pride.
Na dolgi rok boste vse dosegle, hitro pa to ne gre... vsaj pri spanju ne.
Aja, pa čez dan jim pokažite kakšno knjigico, kjer gre kdo spat in povejte, da on sam spančka... itd.... otroci so pametni in si veliko zapomnijo. Nam je to veliko pomagalo. No, sedaj po novem letu je začela spati celo noč (14m).

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uspava se z dojenjem
8.1.2010 20:39:52   
poli*
Tiste, ki ste včlanjene v DM Baby bonus ste/boste za otrokov rojstni dan prejele knjigico o Oskarju. Naša jo ima zelo rada in zna pokazati vse kar jo vprašaš od tiste knjigice. No, tu notr Oskarsam pančka v svoji posteljici user posted image .

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uspava se z dojenjem
9.1.2010 19:52:41   
yupi
Urška  je  stara  13 mesecev  pri  nas  je  bilo  enako  ne  obremenjuj  se  z tem  midve  se  še  tudi  uspavama  zvečer  z  dojenjem  ponoči  se  tudi  dojima  2 do 3 krat  ko  vidiš  da  ne  vleče  več  hitro  ampak  počasi  in  se  vmes  tudi  ustavi  ji  počasi  dojko  izvleči  iz  ust  če  boš  vidla  da  ti  je  še  ne  ispusti  ji  pusti  naj  še  vleče  in  probaj  spet  čez  kakšno  minuto  ampak  nič  na  silo   tak  je  pri  nama včasih  jo  ispusti  sama  se  obrne  vstran  in  zaspi  spi  sicer  z  mano  in  možem  skupaj  včasih  si  jo  mož  obrne  k  sebi  in  Urška  dalje  spi  sploh  zjutraj  ko  grem  v  službo      


(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uspava se z dojenjem
12.1.2010 23:14:45   
ninocka
Moj ta drugi je bil isti. Ko je bil star 13 mesecev, sva se zbujala tud do 8x na noc, ker je hotel mal pocartat, parkrat je potegnil in potem spal naprej. Nisem ga smela prestavit v njegovo posteljo, na koncu se se nisem smela niti stran od njega obrnit. Najprej kar sem naredila je blo, da sem mu ponoci zacela dajat caj. Je parkrat potegnil in potem zaspal nazaj, joske mu pa nisem dala, razen ce se ni ful drl. IN smo zelo hitro iz 8x dojenja presli na 2x. Ker sme bila v sluzbi in on v vrtcu, je dopoldansko dojenje za uspavanje sam opustil in tudi ga ni potreboval v vrtcu za uspavanje (zaspal BP), zjutraj se ponavadi nisva podojila, ker casovno ni zneslo, pa tudi pogresal ni. Ostalo je se edino vecerno dojenje. Ker sem bila pa ravno noseca in mi je G odsvetoval dojenje, smo pa se tega skenslali in je uspavanje s flasko prevzel moz.
Moram rect, da je to slo kar gladko, edino se zmeraj imamo pa probleme s spanjem - ne zaspi in ne zaspi, ne pomaga flaska, nic. Sposoben se je dret tud 2 uri v postelji, si pri njemu, ga bozas, zaspi, gres iz sobe, skoci pokonci in spet dretje.

Prvi recimo je zaspal sam od sebe (pa ni bil dojen), nikol problemov z uspoavanjem. Polozu si ga v posteljico, zaspal je na flaski al pa sam od sebe. Tretji je tudi dojen, zaspi ob dojenju, ce se pa noce dojit, ga dam pa v posteljico in zaspi sam.

Edin nas sredincek nam dela fuul probleme z uspavanjem, tako popoldasnkim kot vecernim.
A v vrtcu gre spat brez problema, se lepo sam sezuje in uleze nalezalnik in zaspi...doma pa cele stale. Je pa zdaj star 27 mesecev. Pa se vedno se obcasno zbujamo ponoci, ene pol leta nazaj se je tud po 2x na noc, vsako noc...
Aja, pa tud nima dude (nobeden je nima), ima pa ninico, enga oslicka.
Te nisem lih potolazla, ne ... user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu yupi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uspava se z dojenjem
14.1.2010 20:44:03   
pa_ty84
ja hvala enako mi tudi isto,uspavamo se na zizi ali pa v naročju.sonček pa je star 8 mesecevuser posted image

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uspava se z dojenjem
15.1.2010 13:36:14   
anci banci
mi imamo tud probleme z spanjem in uspavanjem...zvečer zaspi izključno na joški, ponoči se zbuja na uro al pa na 2 in hoče samo jošk-z ničemer ga ne moreš potolažit
noče spat v svoji postelji(pa je že spal tudi po celo noč v kosu), tako da spi pri nama(in midva sva posledično oba kronično nepresapana), a ja ima pa 6 mesecev in pol
čez dan se ne dojimo več,uspem ga pa uspavat le z gugalnikom
jaz tudi rabim kak nasvet za uspavanje zvečer in odvajanje od jošk ponoči

(odgovor članu pa_ty84)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?