|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:35:03   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: benika

EJ ZAKAJ BI GA TOŽILI ČE JE BABA ŠLA PREKO CESTE IN NI ŠLA ČEZ PREHOD????????


In ti si kao moderatorkauser posted image


ne, sej na temah, kjer ne moderirajo, je to dopustnouser posted image



gre predvsem zato da če nekdo prečka cesto tam kjer je ne sme je naredil prekršek, a ne?

In tole se lahko zgodi čisto vsakemu, ponoči bi naj imeli pešci kresničke če ni pločnika in podobno,...
In zdaj tožit nekoga, ne vem no, če se je tale ženska peljala po omejitvah, se mi vse skupaj zdi svin,...
Pa naj reče kdo kar želi, morda se ne bi smela tako izrazit, se oparvičujem, ampak se mi zdi da človeštvo več ne pozna nobene meje zdravega razuma. Samo da bo denar,...


Ona je dobro prečkala cesto in ni naredila prekrška. 250 m vstran od prehoda, na ravni cesti. Če je prehod oddaljen več kot 100 m potem lahko prečkaš cesto, če ni dvopasovnica in je ravna cesta

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:35:54   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

MIslim da je tole z vašo taščo en zelo nesrečen splet okoliščin. PO moje nobena ni videla druge, ker je bil dež in tema. Sploh ker praviš, da je bila ravnina. Probaj pravočasno zabremzat, ko ti en skoči na cesto (beri ko se ti en kar naenkrat pojavi na cesti pred tabo)! Garantiram, da je to misija nemogoče in groza od groze, še celo če ti en srnjak skoči na havbo (jaz sem se ful žrla za to, ker je moral umret), kaj šele če zbiješ človeka. Pa v resnici nisi mogel kaj naredit, ker je bila vidljivost res zanič, nisi ga mogel opaziti.
Res mislim, da gre za nesrečen splet okoliščin, saj po drugi strani tudi tašča ni imela kam bežat, če ji je kar naenkrat avto skočil pred pot (beri se je iznenada pojavil pred njo na cesti).
Najbrž bi probala sprejet in pogoltnit dejstvo, da življenje prinaša en kup grozlarij, na katere nimam vpliva. In se zjokala zraven od hudega.


se podpišem, Gina ti znaš vse povedat na tako lep umirjen način


se strinjam, fajn napisano

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 15.1.2010 20:36:10 >

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:37:05   
Moyca_
torej če prav razumem, moram na vseh regionalkah in vseh ostalih cestah vozit 20 na uro, da mi ne skoči kak pešec na cesto ponoči?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:37:38   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

torej če prav razumem, moram na vseh regionalkah in vseh ostalih cestah vozit 20 na uro, da mi ne skoči kak pešec na cesto ponoči?


po zakonu žeuser posted image user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:39:13   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

torej če prav razumem, moram na vseh regionalkah in vseh ostalih cestah vozit 20 na uro, da mi ne skoči kak pešec na cesto ponoči?


Boš ovirala promet in bsš spet kaznovanauser posted image user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:39:35   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja


Če pa bo punca tožila njo, bo pač še ona tožila. In bo šlo za obojestransko poravnavo.



ja, če bi bila jz na vozničinem mestu in bi me tvoja tašča šla osebno tožit, potem bi tudi jz njo, definitivno. Plus zraven še za odškodnino za duševne bolečine.

Ne vemi pa debate kot osebni napad nate - saj samo debatiramo - o tvoji tašči in voznici oz. dogodkuuser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:42:08   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja


Če pa bo punca tožila njo, bo pač še ona tožila. In bo šlo za obojestransko poravnavo.



ja, če bi bila jz na vozničinem mestu in bi me tvoja tašča šla osebno tožit, potem bi tudi jz njo, definitivno. Plus zraven še za odškodnino za duševne bolečine.

Ne vemi pa debate kot osebni napad nate - saj samo debatiramo - o tvoji tašči in voznici oz. dogodkuuser posted image



Ja itak in če bi bila na taščinem mestu, bi ap voznicouser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:44:19   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

torej če prav razumem, moram na vseh regionalkah in vseh ostalih cestah vozit 20 na uro, da mi ne skoči kak pešec na cesto ponoči?


To tudi mene zanima. Se pravi je na vsake 250m "neviden" prehod za pešce?


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:46:33   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja


Če pa bo punca tožila njo, bo pač še ona tožila. In bo šlo za obojestransko poravnavo.



ja, če bi bila jz na vozničinem mestu in bi me tvoja tašča šla osebno tožit, potem bi tudi jz njo, definitivno. Plus zraven še za odškodnino za duševne bolečine.

Ne vemi pa debate kot osebni napad nate - saj samo debatiramo - o tvoji tašči in voznici oz. dogodkuuser posted image



Ja itak in če bi bila na taščinem mestu, bi ap voznicouser posted image


ne, ne bi, v osebno tožbo se v takem konkretnem primeru ne bi spuščala - bi pa vložila odškodninski zahtevek na zavarovalnici, saj za to pa so zavarovanja ane in zakaj bi bila zavarovalnica na plusu z vsakim neuveljavljanjem odškodnine, medtem ko pa so zavarovalne premije oderuške.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:49:38   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: abc100

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

torej če prav razumem, moram na vseh regionalkah in vseh ostalih cestah vozit 20 na uro, da mi ne skoči kak pešec na cesto ponoči?


To tudi mene zanima. Se pravi je na vsake 250m "neviden" prehod za pešce?



ja, ampak levo in desno se pa vseeno pogleda pred prečkanjem ane, pa še zmeraj tvegaš, da te šofer ne opazi. Tole bolj velja kot "prečkanje na lastno odgovornost"user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 20:53:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: abc100

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

torej če prav razumem, moram na vseh regionalkah in vseh ostalih cestah vozit 20 na uro, da mi ne skoči kak pešec na cesto ponoči?


To tudi mene zanima. Se pravi je na vsake 250m "neviden" prehod za pešce?



NO, jaz ti pa prisežem, da že od tistega dogodka s srnjakom ves čas, ampak ves čas na lokalnih cestah vozim tako, kot da mi bo zdaj zdaj nekdo skočil pred avto. Gledam več na polja in v gozd, kot na cesto skoraj. Prvič v lajfu ne vozim več avtomatsko ampak z radarji namesto oči in to v vse smeri. Res te tak dogodek zaznamuje - četudi tako zelo rad in sproščeno voziš sicer- kot jaz to delam. Ali je to v redu ali ne, ne vem. Najbrž bi bilo bolje, da me ne bi toliko skrbelo, pa bi bolj sproščeno vozila, ker v resnici ne vem kako velikega vpliva na to res nimam. Četudi bom vozila ves čas 40, še vedno lahko koga povozim. Predvčerajšnjim je en ogromen zajec skakal pred mano na cesti, en teden nazaj sem pa orjaškega jelena srečala na polju, pa sva se gledala iz oči v oči....je bil tako lep, prekrasen za občudovat, pa tako ga ne bi rada v svoji šipi s kakšnim rogom zagledala...

Te pa tak dogodek tudi dokončno strezni, zakaj so omejitve na cesti potrebne. Teh se je pa resnično dobro držat. Potem v resnici, vsaj po zakonu nisi kriv.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:12:55   
Anonimen
Jaz sem se zadnjil peljala domov zvečer in je šla ena teta po cesti, oblečena v temna oblačila, brez kakršnihkoli odsevnikov - videla sem jo zadnjo sekundo - ker ni pločnika. In potem, bog ne daj, da bi jo povozilauser posted image -že tako bi se ful presekirala, pol bi me pa še tožilauser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:18:33   
kaya2007
meni je pa zanimivo, da skoraj nihče ne ve, da se lahko prečka cesto, če v bližini ni prehoda..a niste CPPja delal?

pa še to, še vedno ne vem ali se vprašanje vrti okoli civilne tožbe ali samo okoli zahtevka za odškodnino? ker slednjega bi jaz na njenem mestu zahtevala, zakaj pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:23:42   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

pa še to, še vedno ne vem ali se vprašanje vrti okoli civilne tožbe ali samo okoli zahtevka za odškodnino? ker slednjega bi jaz na njenem mestu zahtevala, zakaj pa ne.


sej še sami ne vejo, lahko celo oboje koristijouser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:29:47   
Anonimen
prebrala sem samo prvih 5 postov.
v njenem primeru ne bi tozila. v voznikovem, pa bi. sla je ponoci cez cesto "na slepo". ne po prehodu za pesce.
zdaj, ce pogledas iz voznikove strani.
peljal je in kar na 1x se pred njem pojavi sredi ceste peska.
plus tega, ce ne drugega je morala videt luci priblizajocega avta!
nisem na nobeni strani. samo moje mnenje!
pa sorodnici zelim cimprejsnje okrevanje!

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:30:56   
Anonimen
"prečkanje na lastno odgovornost"user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:31:14   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007
samo okoli zahtevka za odškodnino?


ne tožla bi za slednje. Je pa verjetno tako in tako, da zavarovalnica potlej toži voznika ali ne? Kolikor jaz zastopim bi tašča dobila od zavarovalnice denar, amapk a ne toži potlej zavarovalnica voznika. Ali gre vse skupaj iz zavarovalne police za avto. In potlej voznik plača spet polno zavarovanje. No tako nekako s jaz to predstavjam.

In nima veze kako bi tožila. gre se za to, da bi vsakem primeru ta kratko potegnila voznica.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:34:58   
rija
odkar mi je en tak butl, ki je skočil iz teme pred mene, pomagal, da sem doživela kar hudo prometno, s tamalim v avtu....bi jaz njih tožila...torej take, ki mislijo, da ko njihova velecenjena noga stopi na cestišče, pa naj bo to na prehodu ali ne (na prehodu ljudje itak mislijo, da ni treba pogledat levo in desno ampak samo itiuser posted image ) da so carji....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:37:23   
Anonimen
sam bemu, noo......pol bi lahko folk sam tekal cez cesto, pa pulil odskodnine!
za cez cesto je prehod za pesce!
ce pa ga na doloceni razdalji ni, pa naj pesec sam poskrbi za varno pot cez! sej ni tezko!

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:37:44   
TomTaylor
ne, to sta dva različna pojma in celo dva različna postopka "tožiti" ali "uveljaviti odškodninski zahtevek" in ne, zavarovalnica ne bi terjala voznika, saj je voznik za tak škodni primer zavarovan, razen (!), če bi zavarovalnica ugotovila, da je bila krivda na strani voznika (recimo pijan voznik) in je predtem že izplačala zavarovalno premijo, ja, potem pa lahko zavarovalnica toži krivca za znesek. Ampak to so že precej zakomplicirani civilnopravdni postopki.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 15.1.2010 21:38:11 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:39:11   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

sam bemu, noo......pol bi lahko folk sam tekal cez cesto, pa pulil odskodnine!
za cez cesto je prehod za pesce!
ce pa ga na doloceni razdalji ni, pa naj pesec sam poskrbi za varno pot cez! sej ni tezko!



bemtiš, očitno jeuser posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:41:55   
Anonimen
sicr pa - vsi bi se sam tožiliuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:43:33   
Anonimen
ma tko ko je rij napisala....pogledas levo- desno.....


mater! jiutri zjutraj, ob 5ih bom npr peljala mojga na siht, in na regionalni cesti, mi bo stopla pred avto stara mama, cela v crnem!

ce ti placajo, ce zbijes divjad, naj ti se za mamo dajo odskodnino, da popravis avto!

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:46:05   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ma tko ko je rij napisala....pogledas levo- desno.....


mater! jiutri zjutraj, ob 5ih bom npr peljala mojga na siht, in na regionalni cesti, mi bo stopla pred avto stara mama, cela v crnem!

ce ti placajo, ce zbijes divjad, naj ti se za mamo dajo odskodnino, da popravis avto!



Tašča, stara, tašča!! zna bit nizka...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:47:12   
rija
za taščo ti pa naj še zet ali snaha plačatauser posted image


nagradouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?