|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: oblačenje zjutraj
22.1.2010 8:30:41   
mateyka
bumerang, ti si dveletnika samega pustila doma več ur?

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: oblačenje zjutraj
22.1.2010 9:55:21   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Jaz naši sam rečem, ja kaj pol boš danes kar doma? Pa je hop v zraku in se že preoblačimo. Bi se pa tud ona zjutri še igrala sam na srečo gre res zelo rada v vrtec tak da več kot pol ure ne zgubimo.


me zanima kaj bi rekla, ko ti reče "mama, adijo" - to men včas naredi user posted image



Bi šla, se usedla v avto in se odpeljala. Kar sem tudi naredila. Potem ni nikoli več rekel adijo.

Sicer sem pa nad zgornjimi zapisi zgrožena.
V vrtec in šolo brez zajtrka, prižiganje televizije zaradi miru, dobesedno prekladanje otroka s postelje v avto, oblačenje na kahlici, ... saj ni čudno, da so otroci takšni kot so.


Okej, ni mi jasno nad čem si zgrožena?
da gre v vrtec brez zajtrka? Seveda da gre brez, če se zbudi 20 čez 7, se zrihtamo in gremo v vrtec, do katerega mamo glih 100 metrov, tam pa imajo zajtrk. Kaj ti tukaj ni jasno?

Okej, nerečem da bi ga brez večerje poslala spat, pol bi blo za klicat socialno, ampak brez zajtrka v vrtec........user posted image

Gledanje televizije da je mir med oblačenjem...........okej, to ne bom komentirala ker pri nas tega ni. Dobi namreč zjutraj deci čaja v flaško in to pije in cuclja dokler ga ati rihta.

Prekladanje, oblačenje na kahlici..................kaj je tukaj strašnega?

Glej, pač zjutraj ne zbudimo otroka 1,5 uro prej, da se vse naredi v miru in da se bomo na polno ukvarjali z njim. Zjutraj se pač vse naredi na en dva tri, ker imamo vsak svoje obveznosti, pa ziher zarad tega otrok ni nič ogrožen in za nič prikrajšan, sploh če upoštevaš dejstvo da grem jaz, mama, po njega v vrtec in se do sedmih zvečer ukvarjam s svojim otrokom na polno.

Mislim, res ni čudno da so otroci takšni kakršni so..........kr neki..........res me zanima kakšni so, po tvoje?
Tvoji so ziher u nulo disciplinirani, se sami umijejo, oblečejo, si naredijo zajtrk in se po možnosti še sami odpeljejo v vrtec ali šolo.......user posted image , ziher se zjutraj ne upajo rečt niti a, ker je mama stroga...................kr neki..........

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: oblačenje zjutraj
22.1.2010 12:54:54   
biga
Zanimivi odgovori na moje vprašanje. Ja, pri nas gre pač brez zajtrka v vrtec, saj ga dobi takoj ko pride tja. Mu pa dam kak piškot ali grisin, če me prosi. In, ja, tudi oblačila sem ga danes na kahlici, saj sedi več kot petnajst minut na njej, da bi ga pa zato tolk prej zbujala, mi pa ni, ker se že itak težko vstane oz. ga moram vsako jutro budit. S tem da gre vedno spat najpozneje do 20. ure. Pač rabi veliko spanca in mu ga zjutraj ne krajšam. Raje pohitimo. Se pa skušam z otrokom na lep način dogovorit in pogovorit ali ga zamotit, ker ga želim vzgajati na tak način in ne s prisilami, da ga na silo oblečem, on pa zraven joka. Zaenkrat se tak način obnese, čeprav traja dlje.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: oblačenje zjutraj
22.1.2010 16:08:14   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

bumerang, ti si dveletnika samega pustila doma več ur?


Ne, nisem ga pustila samega več ur. Je prišel takoj sam do avta, ko je skapiral, da mislim resno brez njega od doma.
Enkrat pač mora videt, da misliš resno, da ne samo obljubljaš.

Glede ostalih pa: Kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
In kakšni so otroci? Zehajoči in pretegajoči se tam nekje do malice, v šoli zadnji hip pred zvonjenjem, nenavajeni zajtrkovanja, nenavajeni samostojnega oblačenja in na sploh samostojnosti. Televizijski program pa poznajo v popolnost.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: oblačenje zjutraj
22.1.2010 18:46:55   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Jaz naši sam rečem, ja kaj pol boš danes kar doma? Pa je hop v zraku in se že preoblačimo. Bi se pa tud ona zjutri še igrala sam na srečo gre res zelo rada v vrtec tak da več kot pol ure ne zgubimo.


me zanima kaj bi rekla, ko ti reče "mama, adijo" - to men včas naredi user posted image



Ja sej pravi,, da gre tak rada v vrtec, da to (za enkrat) pali. user posted image Če bo pa kdaj rekla adijo mami, si bo pa treba kaj drugega zmislit.user posted image

Naša tud gre brez zajtrka v vrtec, ker pride direkt za mizo pred krožnik z zajtrkom. user posted image Če bi šla pa prej, bi pa mogoče kaj malega pojedla sam ne verjamem, ker doma ko se zbudi, ne more takoj jest.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 12:29:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
bumerang, ti si dveletnika samega pustila doma več ur?

Ne, nisem ga pustila samega več ur. Je prišel takoj sam do avta, ko je skapiral, da mislim resno brez njega od doma.
Enkrat pač mora videt, da misliš resno, da ne samo obljubljaš


pismu, naša pa je sposobna bit v fazi "hočem bit sama" tudi po pol ure in ti res lahko greš in ne bo šla za tabo. lahko se odpelješ, samo šele čez kako uro bi bla pa panična kje si. samo to je ne bi prepričal, da naslednjič ne bi spet hotla privat momenta takrat, ko ni čas za to.. (sem šla ven in čakala 15-20 min zunaj in šla potem nazaj gor pogledat, če je ok v fletu - ona še vedno v svojem "a a, mami dijo" user posted image )
včasih jo moram prav na silo oblečt, da gremo, ker noče in mi adijo spušča in če bi jo pustila doma in šla, bi tud ostala kako uro sama doma, prav zadovoljna..

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 12:32:24   
Anonimen
Ne, nisem ga pustila samega več ur. Je prišel takoj sam do avta, ko je skapiral, da mislim resno brez njega od doma.
Enkrat pač mora videt, da misliš resno, da ne samo obljubljaš.


to sem tudi sama ze naredila. avto vzgala in speljala par m. mater je pridirkal za mano in se potem v šusu matral oblect in vlacit majcko cez glavo. ko je videl da "resno" mislimuser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 12:37:39   
bumerang
Mateyka, čisto možno, čisto možno. user posted image
No, moj je kar trd vzgojni oreh ampak ko sem se nazadnje vsedla v avto in ga vžgala je prilaufal k meni v gatah. Nisem pa nikoli prej delala fint tipa "korakanja na mestu" in podobnih stvari, na katerih otrok sklepa, da samo obljubljaš in da si še vedno nekje zadaj.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 13:34:19   
skuštrana
Jaz zjutraj spravljam dva.

5 letnico, ki je hudiček in pa dvoletnika, ki je angelček.user posted image
Najprej zbudim tamalega in mu pomagam da se obleče in vse uredi. Potem se posede za mizo in spije 2 dcl kakava, on to dela približno 15 minuser posted image jaz pa se vržem na ta trd oreh - petletnico. Tam pa kakor kdaj, včasih ( vse večkrat hvalabogu, ni bilo vedno tako, to so bila ogromna dretja, pogajanja, jokanja in podobne stvari zjutraj) nimamo nobenih problemov, se sama vstane, pride v dnevno, se obleče, ji malo pomagam, spije kakav in gredo (v vrtec jih vozi mož, jaz ostanem z najmlajšim doma). Vse skupaj traja cca pol urce, vstanejo se ob 7.30, v vrtcu sta ob 8.30, imamo pa kar 20 min vožnje do tja.

Televizije pri nas zjutraj ne gledamo(na splošno jo gledamo zelo malo), zajtrkujemo tudi ne ( razen kakav), ker imata v vrtcu ob 9.40 zajtrk in potem tam ne pojeta nič.

Bumerang, so otroci pri katerih tvoj način ne pali. Naša je ena od njih. Njej čisto dol visi, bo pač doma. Ali pa se bo zverinsko drla, tudi pol dneva če je potrebno (in verjemi mi tega NE MOREŠ poslušat). Pa ni kriva vzgoja, ampak karakter, ker tamali je pa čisto druga zgodba. user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 13:47:12   
Jančika_
Kadar mož začne dovolj pozno, pelje tavečja dva on v vrtec, zrihtam ju vedno jaz oz. se sama, vsaj tavečji. Ko začne mož zgodaj, sem sama s tremi - 5,5 let, 3,5 let in 2 meseca. S tavečjim ni težav, srednji je pa druga zgodba. Dere se od trenutka, ko rečem, da se je treba obleči, do takrat, ko stopimo iz hiše. In to se res DERE. Samo kaj mu naj, saj enkrat se bo menda nehal, vsaj upamuser posted image . Delno se zrihta sam, delno ga jaz, medtem moram ponavadi še podojiti in previti najmlajšega. In to vse ob zvočni spremljavi.

V vrtec gremo vedno peš, tamalega nesem v štorklji, ker trenutno naša cesta z vozičkom ni prevozna, pa še v vrtcu ga nimam kje pustiti, vozička namreč. V glavnem, zjutraj nimam niti časa niti volje ukvarjati se s kompliciranjem našega srednjega. Zrihtat se mora, pa če se še tak dere. Ne rečem, da mi ne gre na živce, ja, mi gre, ampak če se mu bom pustila vsako jutro znervirat, ne bom tudi nikamor prišla.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 13:54:37   
bumerang
Skuštrana, pri enemu otroku pali to, pri drugemu pa kaj drugega. Vsekakor noben otrok ni tako zahteven, da bi si starši lahko dopustili linijo najmanjšega odpora namesto da bi ugotovili kaj pali.
Tuli pa tudi moj zverinsko. Ampak se tudi to počasi končuje odkar imamo stopnico za premišljevanje in kazni, ki zaležejo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: oblačenje zjutraj
24.1.2010 14:08:36   
gita10
Bom kar podprla bumerang - otroci vedno izkušajo mejo staršev. Moj 8 letnik je pri meni oblečeni v 15 minutah in pripravljen, da greva. Kadar imam  pa jaz službo prej in  pride po njega babi je pa katastrofa. Oblačita se celo uro.Pa ima isto pripravljeno kot pri meni ker mu jaz pripravim stvari. Prav tako pri njej še išče igrače, ki jih bo nesel v šolo, pa igrice za računalnik, pa kakšne slikice za izmenjavat kar pri meni ne pali ona ga pa čaka in se potem meni pritužuje.
In tako je tudi v šoli. Pri učiteljici pri pouku je vse uredu nikoli ne zamuja, vse najde, pri podaljšanem bivanju pa so sami problemi, ker učiteljica vse dovoli in si po moje ne zna naredit reda. Ker moj sin je takšen, da mora imeti natančna navodila in vsakega posebej- sedaj mu počasi govorim po dve stvari naenkrat.In vedno po istem sistemu - nobenega odstopanja.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?