|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:14:02   
čmrgelj
Pravkar sem slišala da obstaja cepljenje proti vnetju ušes  ( srednjemu ušesu- bakterija koka ali tako nekako)

Ali mogoče katera kaj ve o tem?

HVALA HVALA HVALA HVALA


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:18:12   
zmajaz
Verjetno misliš cepljenje proti bakteriji pnevmokok, ki je eden pogostih povzročiteljev vnetja ušes in pljučnice (pa še česa), ni pa edini. Ja jaz sem dala oba otroka cepit samoplačniško in sem morala skoraj izsilit, da so mi ju cepili - bila sta ta prva dva cepljena v tem ZD, danes sem bila pa s ta malim na posvetovalnici, sem pa videla, da zdaj so pa začeli že vsem staršem deliti brošure o tem cepljenju. user posted image

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:24:33   
Petka09
Zmajaz, jaz bom tut našo dala samoplačniško cepit. Sva že naročeni, stara je 9 mes. Sem pa tudi skoraj morala izsiliti - je pediatrinja nekaj sanjala, da bi rajši počakali, če bi bila podvržena temu in če bi dobila ene par vnetij, potem pa bi vidle s cepljenjem. No, jaz ne bom čakala, da bo fasala kakih 5 vnetij in še kakšno bolnico povrhu. Je pa sama zdravnica priznala, da bomo s tem cepljenjem res zaščiteni.. Pač ne bo 100% zdrava, ampak da bi bli nekje 70% zaščiteni s tem, ker pnevmokoki res povzročajo največ obolenj ušes in pljučnico.
Tako da res upam, da se obnese.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:30:48   
inja2
Mi smo bili cepljeni pred enim tednom. Tri dni po cepljenju je spet dobil unetje, sedaj pa upam, da bo nekaj časa mir.
Mi je pa P sama svetovala naj cepim.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:34:28   
zmajaz
Naš pediater pa sicer zelo podpira to cepljenje, ni bil nič proti, da ne bi hotel cepit, samo sem najprej vprašala sestre, pa so nekaj sanjale in rekle, naj na zavod pokličem. Ampak potem, ko sem jim rekla, da sem dobila informacijo, da mora to pediater cepit, ni bilo problema - so naročile cepivo. Pediater me je potem sicer ful zasliševal, od kod vem, za to cepljenje - mi je pa razložil, da ga drugače zelo podpira, samo da on ne more staršev na lastno roko o tem obveščat, če mu IVZ ne da zloženk, ki bi jih lahko staršem dal v roke in da jih že celo večnost prosi, naj jih natisnejo. Sem imela občutek, kot da mu je malo krivo, da sem jaz drugje za to zvedela in ne od njega in mi je ful vse razlagal, kako je na stvari, da ne bi mislila, da on tega ne pozna. user posted image  No zdaj pa že itak imajo zloženke. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:40:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Verjetno misliš cepljenje proti bakteriji pnevmokok, ki je eden pogostih povzročiteljev vnetja ušes in pljučnice (pa še česa), ni pa edini. Ja jaz sem dala oba otroka cepit samoplačniško in sem morala skoraj izsilit, da so mi ju cepili - bila sta ta prva dva cepljena v tem ZD, danes sem bila pa s ta malim na posvetovalnici, sem pa videla, da zdaj so pa začeli že vsem staršem deliti brošure o tem cepljenju. user posted image


Jao, čas je že bil, da so te zgibanke ven dal iz predala.

Naša je imela v 7 tednih 4 AB zaradi vnetja ušes. Po cepljenju zdrava kot dren. Še virozice nobene ne pobere v vrtcu.user posted image


(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:52:05   
trobentic_@
Smo  cepili.Uporabi iskalnik je bilo že govora o temuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:55:28   
Petka09
Didlinaa,krasno je to slišat. Upam, da bo tako tudi pri nas...

Aha, dajte mi povedat na hitro, če se kateri da... Naša bo cepljena s cepivom Synflorix, takrat, ko bo cepljena bo stara točno eno leto. Mislim, da je zato dala to cepivo in ne tisti Prenavar al kako se reče.... Saj to ni nobene razlike, ne? Oz. je enako učinkovito.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:57:41   
Anonimen
To pa ne vem.user posted image
Jaz tud nebi vedla nič o tem cepivu, če mi ne bi družinska zdravnica o tem povedala.Pa še predava na univerzi o cepivih. Pol ko sem pa P omenila, je dal pa zgibanko ven iz predala.user posted image Ampak smo očitno morali dat minimalno 4 Ab skozi prejuser posted image

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 13:59:06   
zmajaz
Prevenar je 7-valentno cepivo, Synflorix pa novejše 10-valentno - torej pokrije več sevov bakterij. Oba se uporabljata do 5. leta starosti. Pripravlja pa zdaj proizvajalec Prevenarja 13-valentno cepivo, samo še ni na voljo.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 14:07:39   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Prevenar je 7-valentno cepivo, Synflorix pa novejše 10-valentno - torej pokrije več sevov bakterij. Oba se uporabljata do 5. leta starosti. Pripravlja pa zdaj proizvajalec Prevenarja 13-valentno cepivo, samo še ni na voljo.


Ahaaa...

Hvala, zmajaz user posted image .

Aja, meni je pediatrinja rekla,da pediatri ne promovirajo tega cepljenja zato, ker če bi to postalo masovno cepljenje in več noben ne bi fasal vnetih zaradi teh pnevmokokov, da potem bi se pa razvile druge bolezni oz. drugi pnevmokoki oz. povzročitelji in bi blo spet treba iskat novo cepivo. Čeprav men se to zdi tko tko razlaga. Saj potemtakem ne bi potem smeli cepit za čisto nič, če bi se bali ,da se bo pa kaj drugega razvilo, če bomo eno stvar zatrli. To se itak bo skozi leta...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 14:15:11   
zmajaz
Tole je pa res malo za lase privlečena razalga. user posted image  Meni je rekel P, da on ne more promovirati nečesa, če nima zloženke z znakom od IVZ-ja, ker bi to potem bilo na njegovo osebno odgovornost.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 15:07:37   
juniorka
Tukaj v Angliji je to redno cepljenje PCV, cepivo dobi pri 2m , 4m in 13m. Zasciti pa pred najpogostejsim povzrociteljem meningitisa, resnim vnetjem usesa( otitis media) in pljucnico, povzroceno z pnevmokoko bakterijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 16:24:11   
zmajaz
Ja saj to je bil pri meni odločilen faktor, ki je prevagal, da sem se odločila ZA cepljenje - da ga ima že zelo veliko držav v programu obveznega cepljenja, kar mi da vedeti, da to ni kar eno brezvezno cepivo. Samo pri nas pa kao ni denarja. Sem pa morala plačati vse 4 doze vnaprej naenkrat, tako da me je prišlo skoraj 200 eur. Pa ta mali bo še 1 dobil, ko bo star 2 leti.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.2.2010 16:25:19 >

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 20:34:19   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Didlinaa,krasno je to slišat. Upam, da bo tako tudi pri nas...

Aha, dajte mi povedat na hitro, če se kateri da... Naša bo cepljena s cepivom Synflorix, takrat, ko bo cepljena bo stara točno eno leto. Mislim, da je zato dala to cepivo in ne tisti Prenavar al kako se reče.... Saj to ni nobene razlike, ne? Oz. je enako učinkovito.


Kolkrat bo pa cepljena? ker mislim, da do dveh let sta dve cepivi, po dveh letih pa samo eno. Če se motim, me popravte. Naša je bila namreč cepljena po drugem letu tak da ne vem točno. In samo enkratno s Prenevarjem.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
5.2.2010 20:35:50   
Anonimen
Naša je bla decembra enkrat, zdej v februarju bo 2. Stara pa je 20 mesecev.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
6.2.2010 15:32:21   
čmrgelj
HVALA VSEM KI STE O TEM KAR KOLI NAPISALE IN PODISKUTIRALE, KER SEM BILA GLEDE TEGA ČISTO NEVEDNA SE VAM IZ SRCA ZAHVALJUJEM.
Če pa ima še katera karšno koli mnenje pa je vedno dobrodošlo.

HVALA


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
6.2.2010 15:58:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Aha, dajte mi povedat na hitro, če se kateri da... Naša bo cepljena s cepivom Synflorix, takrat, ko bo cepljena bo stara točno eno leto. Mislim, da je zato dala to cepivo in ne tisti Prenavar al kako se reče.... Saj to ni nobene razlike, ne? Oz. je enako učinkovito.

Tako kot pravi Najaa - za starost 12 do 24 mesecev se cepi z dvema dozama, če je otrok že dopolnil 2 leti pa je dovolj 1 - velja za Synflorix in Prevenar. Naš ta mali je pa padel še v obdobje 7-11 mesecev, bo moral pa dobiti 3 doze (2 + 1 v drugem letu starosti), še mlajši (2-6 mesecev) pa morajo dobiti 3 + 1 v 2. letu starosti)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
6.2.2010 16:02:47   
Petka09
Hvala zmajaz...

Malo off topic: ti si vedno tako naštudirana, da najboljše, da ti kar ZS-je z vprašanji pošiljamo, ker res dobro obvladaš zakonodajo, cepljenja, irobote... user posted image user posted image user posted image . Ampak res! Super to!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ceplenje proti vnetju ušes
6.2.2010 16:22:40   
zmajaz
Poznam pač zadeve, ki me zanimajo ali sem jih sama kaj rabila (ker če me nekaj zanima, to običajno temeljito raziščem) - saj drugih pa ne. user posted image
Z ZS-ji so me pa itak punce zasule zdajle, ko je bilo treba oddajat vlogo za vzdrž. druž. člane. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 6.2.2010 16:24:55 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?