|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponavljanje imen v sorodstvu in med prijatelji
9.2.2010 12:54:25   
tinkatonka
Pozdravljene,

zanima me kako Vas moti ponavljanje imen v sorodstvu in/ali med prijatelji. Na primer, da bi dali ime svojemu otroku tako kot je ime otroku npr. moževe sestrične, ki je/bo cca 4 leta starejši od vašega. Ali pa da bi dali ime svojemu otroku tako kot je ime hčerki vaše zelo dobre prijateljice, ki je/bo tudi cca 4 leta starejša od vašega. Jaz ne vidim težav v tem, moj mož je pa blazno alergičen na to. Češ  pa ja ne more biti otroku ime tako kot je že "temu in temu". Ne vem no. Pa sej je med temi otroci določena starostna razlika, pa tud v isto šolo ponavadi ne hodijo, ali pa četudi bi. Meni osebno tudi ne bi motilo, če bi v sorodstvu imeli še kakšnega Aneja, ali pa kdo od mojih prijateljev/ic. Še fajn bi se mi zdelo, da jim je všeč ime, ki sem ga tudi sama izbrala za svojega otroka.

Kakšno pa je vaše mišljenje o tem? Se sama namreč trudim prepričati moža, da s tem ni nič narobe, pa mi ne ratuje najbolje user posted image .


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 12:55:01   
tinkatonka
ups, a me lahko premaknetena temo "imena", sem se zmotila. Se orpavičujem.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 12:59:34   
tropical
Pri prvemu otroku sem se obremnjevala s tem, Zdaj pa sva se odločila za ime takoj ko sem zvdela da sem noseča, v tem času je eden od sorodnikov dobil punco , katero ime je tisto ki sva ga izbrala za punčko, če slučajno jo bova imela. za fantka ime je enako ime kot od moje frendice. Enkrat sva z njo gocvorile o tem, pa je rekla saj je samo ime, če ti je všeč pa daj svojemu otroku tako. Tako da zaenkrat to mene ne moti. Mojega moža tudi ne. Oba se strinjava enako, in noben nas ne prepriča več v nasprotno.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:05:31   
melanija
Naj ti kar tukaj odgovorim. Jaz sem istega mnenja kot tvoj mož. Meni to ni všeč. Jaz sem izbirala celo imena, ki jih niti v kraju kjer živimo ni. Sploh si ne znam zamislit da bi bilo mojemu otroku tako ime kot od prijateljice starejšemu npr. 4 leta kot si napisla.

Če pa bi šlo za večjo starost, več kot 10 ali 15 let pa me to ne bi motilo toliko tudi če bi bili v sorodu.

Jaz si to predstavljam tako, da vsakokrat ko omeniš otroka moraš obvezno tudi povedat katerega npr. mojega ali ta od moje sorodnice npr. Vedno bo bil otrok od nekoga v pogovoru. Nikoli ne boš mogla reči npr. Erik je naredil to in to - in vsi bodo točno vedeli za koga se gre. Če je pa v sorodstvu več otrok s tem imenom pa boš morala vedno specificirat kateri Erik.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:12:24   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Naj ti kar tukaj odgovorim. Jaz sem istega mnenja kot tvoj mož. Meni to ni všeč. Jaz sem izbirala celo imena, ki jih niti v kraju kjer živimo ni. Sploh si ne znam zamislit da bi bilo mojemu otroku tako ime kot od prijateljice starejšemu npr. 4 leta kot si napisla.

Če pa bi šlo za večjo starost, več kot 10 ali 15 let pa me to ne bi motilo toliko tudi če bi bili v sorodu.

Jaz si to predstavljam tako, da vsakokrat ko omeniš otroka moraš obvezno tudi povedat katerega npr. mojega ali ta od moje sorodnice npr. Vedno bo bil otrok od nekoga v pogovoru. Nikoli ne boš mogla reči npr. Erik je naredil to in to - in vsi bodo točno vedeli za koga se gre. Če je pa v sorodstvu več otrok s tem imenom pa boš morala vedno specificirat kateri Erik.


jaz se bom kar tukaj podpisala.... no, čeprav to, da je v kraju enako ime, na to pa res nimam vpliva... user posted image

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:14:39   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: melanija


Jaz si to predstavljam tako, da vsakokrat ko omeniš otroka moraš obvezno tudi povedat katerega npr. mojega ali ta od moje sorodnice npr. Vedno bo bil otrok od nekoga v pogovoru. Nikoli ne boš mogla reči npr. Erik je naredil to in to - in vsi bodo točno vedeli za koga se gre. Če je pa v sorodstvu več otrok s tem imenom pa boš morala vedno specificirat kateri Erik.


no ja, saj večina staršev večino časa govori o svojem otroku, ne o otroku od nevemkatere moževe sestrične. sploh pa, če je tvoj erik star 1 leto, un pa 4, pa rečeš možu: "ej, eriku so prilezle ven trojke!", mislim, da ni treba glih poudarjat, čigavemu eriku user posted image

skratka, jaz se pri izbiri imen niti slučajno ne oziram na pojavljanje imena med prijatelji ali sorodniki. z njimi preživim itak relativno malo časa (z najbližjimi sorodniki 2 uri na teden, to je cca. 1% vse ur v tednu), takrat se bomo pa že znajdli, tud če bosta 2 erika skakala naokrog.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:16:26   
tejči28
Jaz ne bi htela imet sina ali hčerke z istim imenom,ki ga ima prijatelj ali sorodnik.Imen je zdaj res ogromno,ni težko izbrat kaj drugega.  

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:27:10   
SaaS
Jaz nisem dala enakega imena kot so nečaki ali sosedje (pa sta tudi dve imeni, ki bi jih dali), ker s temi se res ves čas videvamo, in otroci se družijo.
Če pa ima moj sin enako ime kot sestričnin sin ali sin moje prijateljice se pa ne sekiram.

Ko sva za prvega imela izbrano ime, je enako ime dala moja prijateljica sinu. Ampak me to ni odvrnilo. Ne boš uganila kolikokrat se vidimo in pogovarjamo, da bi bila lahko zmedauser posted image , enkrat na leto ali dve. Da bi mu zato dala neko drugo ime, ki mi ni tako zelo všeč kot to? Ne, ne.
Všeč mi je bilo tudi ime sestričninega otroka in pri drugem otorku sva se odločala med tem in še enim, pa sva se odločila za drugega, da ne bo zmede..
No pri tretjem pa nama je že zmanjkalo res všečnih imen in sva se odločila, za enakega kot je sestričnin otrok, kar nekaj let starejši. Enkrat ali dvakrat na leto, ko se bomo dobili, se bomo pa že zmenili. user posted image

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:38:27   
baguSka
bi dali ime svojemu otroku tako kot je ime otroku npr. moževe sestrične, ki je/bo cca 4 leta starejši od vašega. Ali pa da bi dali ime svojemu otroku tako kot je ime hčerki vaše zelo dobre prijateljice, ki je/bo tudi cca 4 leta starejša od vašega


jp. mene bi motlo. sicer se za sestricno nebi tok sekirala, ker je ne vidim like: never! za prijateljico, bi ma pa sigurno motlo in nebi hotela dat svojemu otroku imena, ki ga je sama dala svojemu! sploh ce je ime drugacno, ki ni ravno pogosto, ampak je obema vsecno.. user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 13:55:57   
mateyka
hm, osebni pogledi na to - moje ime je bilo tako pogosto v obdobju ko sem hodila v šolo, da sem bila vedno "Piriimek-a, ker smo bile tri v razredu. načeolma nimam nekih zadržkov, da ne bi dajala imena, če bi mi bil res všeč samo zato, ker ga ima otrok mojega prijatelja. je bolj zoprno, če ga ima horda ljudi okoli tebe imho. tako da jaz sem našla ime, ki je res redko (in nam je všeč seveda), bolj iz tega razloga, da jo lahko v miru pokličem kjerkoli na svetu in se jih ne bo 5 obrnilo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 14:00:28   
Anonimen
pri prvem sem imela ime že izbrano še pred nosečnostjo_takšno, kakšnega ni imel nihče v bližnji okolici (ne med sorodniki in ne med prijatelji)_zdaj jih je veliko (med prijatelji in sorodniki še vedno ne), a mi je čisto všeč tako.

pri drugem mi je bilo všeč ime, ki ga nosi prijatelj, a se z njim ne videvamo tolikokrat, da bi bilo moteče.
ime pa mi je bilo všeč zaradi imena samega, ne zaradi prijatelja.

ime ne more biti unikatno, človek pa je lahko, to mislim.

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 14:01:24   
Najaa
Ma ja, sva razmišljala o imenu za fantka (pri drugi hčerki), kakor ga ima en fantek v sorodstvu. Pa tudi od moje sestrične ime mi je ful všeč. Ampak nisem hotla, itak je tolko lepih imen, da ravno isto kot ga ima kdo v familiji ne rabi bit. V kraju pa, o tem pa sploh nisem razmišljala.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 14:01:41   
Anonimen
imho


mateyka, mi lahko razložiš tale imho_me že dolgo matrauser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 14:09:08   
Belen
ah glede imen sorodnikow in ostalih prijateljev js NE BI in NISEM ponawljala.... kwečemu so eni za nami ponavljali.....mislim, preden sm rodilila dwojčici, sem powedala kolegom kaka imena smo zbrali.....ko se pač w nosećnosti pogowarjaš....eni kolegi so imeli 3mes pred nami punčko in dali tako ime,kot smo mi hoteli....no na koncu sem spremenila..... user posted image in mi ni žal.... user posted image user posted image user posted image

ker pri wseh možnih imenih na swetu, ne morem wrjet da ti je lahko samo ENO in EDINO ime wšeč.... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
9.2.2010 14:52:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Belen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 16:06:03   
aprilčica07
Naši otroci imajo imena, ki jih v sorodstvu (širšem) pač ni.user posted image Sicer je blo za punčko v igri ime Ana, ampak je to moja sestrična in smo se lih zaradi tega odločili drugače. Kaj vem, meni je vseeno bolše tako.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 16:12:28   
Sanikaa
Mi v družini imamo pradedka Nikolu, dedka Nikota in atija Nikota in NE nismo dali to ime, ker bi meni doma bila popolna zmešnjava. Imam pa prijateljice ki so vse tri dale ime svoji hčerki Ela in je popolna zmešnjava na rojstnih dnevih , in tudi drugače se družimo. Brez veze kot da ni drugega imenauser posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 16:33:49   
Fargesia
sestrična je dala enako ime prvorojencu kot je ime mojemu bratu in je na praznovanjih prov smešno ker ne veš kateremu kdo kaj govori...

midva izbirava imena in izrala bova tako ime, ki ga ni v sorodstvu. pa kakor kaže z izborom, ga tud med prijatelji ni.user posted image


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 16:37:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka
zanima me kako Vas moti ponavljanje imen v sorodstvu

Mojemu Mladiču je ime tako, kakor je bilo ime najljubšemu bratrancu mojega g. Moža. Ta bratranec pa je žal že pokojni - padel je v Balkanski vojni leta 1995 in za sabo pustil ženo in sina. Sama ga osebno sicer nisem poznala, ampak sodeč po pripovedovanju ostalih sorodnikov nima nihče žal besede čez njega. Tako, da si štejem v čast, da ima moj Mladič enako ime in celo enak priimek.
Priznam pa, da je nekoliko čudno, ko pridem na zagrebško pokopališče Mirogoj in tam stojim pred nagrobnim spomenikom, na katerem sta zapisana ime in priimek "mojega Mladiča". user posted image
Načeloma me ponavljanje imen ne moti.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 18:12:42   
limonita
IZVIRNO SPOROČILO: Belen

ah glede imen sorodnikow in ostalih prijateljev js NE BI in NISEM ponawljala.... kwečemu so eni za nami ponavljali.....mislim, preden sm rodilila dwojčici, sem powedala kolegom kaka imena smo zbrali.....ko se pač w nosećnosti pogowarjaš....eni kolegi so imeli 3mes pred nami punčko in dali tako ime,kot smo mi hoteli....no na koncu sem spremenila..... user posted image in mi ni žal.... user posted image user posted image user posted image

ker pri wseh možnih imenih na swetu, ne morem wrjet da ti je lahko samo ENO in EDINO ime wšeč.... user posted image user posted image user posted image



Brez zamere, ampak me res zanima v čem je fora teh w-jev? Je precej neberljivo.user posted image

Sicer pa... mene bi motilo, da bi bližnji sorodnik s katerim se veliko družimo izbral isto ime kot ga bo nekega dne imel moj otrok.

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 18:18:33   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: limonita

IZVIRNO SPOROČILO: Belen

ah glede imen sorodnikow in ostalih prijateljev js NE BI in NISEM ponawljala.... kwečemu so eni za nami ponavljali.....mislim, preden sm rodilila dwojčici, sem powedala kolegom kaka imena smo zbrali.....ko se pač w nosećnosti pogowarjaš....eni kolegi so imeli 3mes pred nami punčko in dali tako ime,kot smo mi hoteli....no na koncu sem spremenila..... user posted image in mi ni žal.... user posted image user posted image user posted image

ker pri wseh možnih imenih na swetu, ne morem wrjet da ti je lahko samo ENO in EDINO ime wšeč.... user posted image user posted image user posted image



Brez zamere, ampak me res zanima v čem je fora teh w-jev? Je precej neberljivo.user posted image

Sicer pa... mene bi motilo, da bi bližnji sorodnik s katerim se veliko družimo izbral isto ime kot ga bo nekega dne imel moj otrok.


haloo, da je bolj fancy user posted image user posted image user posted image user posted image

Pri nas v družini se ne ponavljamo glede imen. me pa ne bi motilo, da bi kdo dal svojemu otroku takšno ime, kot ga imata moja dva.

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 18:21:30   
benika
Meni pa dol visi, če ima kdo v isti ulici isto ime kot moj otrok. V naši družini se načeloma imena ne podvajajo. Res pa je, da je bilo mojuemu dediju ime Lenart, moj stric je Lenart in septembra bo tudi naš najnovejši član (če bo seveda fantek) Lenart.




(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 18:41:50   
travica
če je bližnje sorodstvo ali prijateljstvo, me moti.
Med ogromnim izborom imen, se vedno najde kaj ustreznega.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 18:59:02   
Belen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: limonita

IZVIRNO SPOROČILO: Belen

ah glede imen sorodnikow in ostalih prijateljev js NE BI in NISEM ponawljala.... kwečemu so eni za nami ponavljali.....mislim, preden sm rodilila dwojčici, sem powedala kolegom kaka imena smo zbrali.....ko se pač w nosećnosti pogowarjaš....eni kolegi so imeli 3mes pred nami punčko in dali tako ime,kot smo mi hoteli....no na koncu sem spremenila..... user posted image in mi ni žal.... user posted image user posted image user posted image

ker pri wseh možnih imenih na swetu, ne morem wrjet da ti je lahko samo ENO in EDINO ime wšeč.... user posted image user posted image user posted image



Brez zamere, ampak me res zanima v čem je fora teh w-jev? Je precej neberljivo.user posted image

Sicer pa... mene bi motilo, da bi bližnji sorodnik s katerim se veliko družimo izbral isto ime kot ga bo nekega dne imel moj otrok.


haloo, da je bolj fancy user posted image user posted image user posted image user posted image





mislim,da člowek lahko piše, kot želi......
sicer prwić slišim,da je neberljiwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ponavljanje imen v sorodstvu in med prija...
9.2.2010 19:09:27   
benika
mislim,da člowek lahko piše, kot želi......
sicer prwić slišim,da je neberljiwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja, seveda lahko vsak piše kot želi. Ampak z zavedanjem, da pravila foruma narekujejo, da pišemo tako, da so naši posti berljivi vsem.

Tvoje pisanje nikakor ni nerazumljivo, je pa skrajno nadležno.

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?