|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenje
16.2.2010 13:18:57   
jag
Pozdravljene!

prosim za pomoč. Ali ste pri dojenju drugega otroka (torej po drugi nosečnosti) imele pravtako rane na bradavicah kot prvič. Ali vas j ravnotako peklo, bolelo, skelelo...

Jaz sem sicer zelo rada dojila, ampak se mi sedaj poraja vprašanje kako bo kaj z bolečinami pri dojenju pri drugem otroku.

Hvala za vaša mnenja in izkušnje

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenje
16.2.2010 13:35:32   
melanija
Jaz večjih problemov nisem imela, se mi je pa vsake toliko časa pojavila kakšna razpoka, ki pa sem jo pozdravila z Lanolinom. Je pa bilo enako pri vseh 4 otrocih.

Ta mičkena ima 9 mes. in mi je ravno prejšnji teden tako pocukala bradavico, da mi jo je ranila. Boli ko hudič, ene 4 dni potem pa se je zazdravilo. Aja pa še lanolina mi je zmanjkalo, tako, da si nisem nič mazala. Jaz sem to vzela pač kot del dojenja.

A je bilo pri tebi zelo hudo?

(odgovor članu jag)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenje
16.2.2010 13:44:07   
jag
Hvala za odgovor.

ja pri prvem je bilo prvih 14 dni zeloooo boleče. Imela sem občutek kot da bi mi bradavice žagali, neverjetne bolečine... uporabljala sem Linolin (no nekaj takega) pa mi je mal pomagalo. Krvavela sem iz obeh bradavic.

zato me zanima, če je na začetku dojenja drugega otroka ista stvar, če lahko pričakujem iste probleme, dokler se bradavice ne utrdijo.

Sicer pa ni lepšega kot dojenje malega angelčka;))

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenje
16.2.2010 13:48:10   
mini86
js bi si jih že par dni na tvojem mestu mazala z lanolinom ali bepantenom..jssm si jih v P  takoj mazala ko user posted image še ni imel tok močan refleks..skelele RAHLO so me 2 dan potem pa nikoli nobene bolečine-do 6 meseca ko sm mela pa prou počeno in sm si mazala dva dni z bepantenom-ful sm ga dala na gazo pa not v blazince in sm mela skos kremo gor in je blo bolš...

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu jag)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenje
16.2.2010 13:54:34   
legenda_m
a pa je pol preden otrok začne sesat te kreme treba dol sprat al sesa kr čez. se opravičujm mal je mim teme vprašanje sam me zanima, tnx za odgovr

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenje
16.2.2010 14:01:01   
jag
če se mažeš z linolinom lahko otrok to poje, sicer pa moraš pred dojenjem ščistiti bradavico. Tako so mi rekli v porodnišnici.


(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenje
16.2.2010 14:01:38   
AnciM
Meni je pri prvem pomagal samo moje mleko. Po vsakem dojenju sem iztisnila kapljico, jo namazala čez bradavico in pustila na zraku, da se je posušila. So se še najhitreje zacelile. Upam, da bo sedaj v drugo bolje, ker pri prvem sem imela velike probleme z razpokami 3 mesece.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenje
16.2.2010 14:09:45   
mini86
lanolin pa bepanten loh pustiš gor..sam js sm gledala če sm si zarad razpok ful stisnla kreme gor-sm ke vsazga mal in lanolina in bepantena in se še ni vpil sm samo obrisala iz gazico, če se je pa lepo vpil pa nism nč brisala..k men tud nebi blo ok da bi kremo jedlauser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenje
16.2.2010 14:40:20   
kapitan jan
Jaz sem pri prvem otroku imela velike težave z dojenjem - že v porodnišnici sem imela ranjeno eno bradavico, vdrte bradavice, dojenje z nastavkom, po prihodu domov mastitis, dojenje ni bilo nikoli popolnoma uspešno.

V drugo je bilo popolnoma drugače. Zelo sem pazila že ob prvem podoju v porodni sobi, da je otrok pravilno zagrabil. Vedno sem si prej iztisnila nekaj kapljic, namazala bradavico in kolobar okoli. Zaradi bolezni otroka vmes nisem dojila 7 dni, sem si pa redno iztiskala mleko. Na začetku sem mazala tudi prsne blazinice z Bepanthenom, ki ga dojenčki lahko zaužijejo, sicer sem si vedno kolobar umila. Bradavice nisem imela več vdrte, vedno dojila brez nastavka.

Mislim, da v Postojnski porodnišnici premalo pozornosti posvečajo mamicam, ki začenjajo dojiti. Jaz sem v prvo imela zastoj mleka in čisto trde dojke, tudi otroka nisem znala pravilno pristaviti, zato sem odšla domov s poškodovanimi bradavicami, ki jih nikoli nisem uspela popolnoma pozdraviti in na polno dojiti. Tudi mleka mi je zato posledično začelo zmanjkovati, ko je otrok vedno več potreboval.
V drugo pa sem imela izkušnje in vedela, da moram zelo paziti od prvega podoja. V nosečnosti sem si nekajkrat na dan potiskala navzven in nisem imela potem težav z vdrtimi bradavicami. S seboj sem imela Aventov nastavek za dojenje (hvala bogu ga v drugo nisem potrebovala, a v prvo bi ga, vendar niso imeli na zalogi v P) in prsno črpalko (sem si začela ponoči nežno iztiskati, ko sem začutila naval mleka, da ne bi prišlo do zastoja.

Aja, še to - rezultat vseh težav in izkušenj - v prvo sem dojila 3 m, v drugo pa 21 m. 

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenje
16.2.2010 14:48:34   
mini86
Mislim, da v Postojnski porodnišnici premalo pozornosti posvečajo mamicam, ki začenjajo dojit


je pa tud v lj P isto..men so rekl evo previl smo ga zdj ga pa prstavte..se obrne in gre..pol pa nared kokr veš in znaš..js sm ga v P dojila izključno sede kr drugače nisem znala in ga nism znala prstavt če sem ležala..pokazal ni nihče..samo skos so mi rekle da nj leže in ko sm rekla da ne znam če mi lahko pokažejo mi je "pokazala" ampak tko neudobno da nism več probala..in tud ko sva se dojila sm vprašala če pač pravilno vleče in da če ma pač dost bradavice v ustih je biu odgovor polovico kolobarja more met v ustih in če nič ne boli je ok..in pa poškilla iz 3 metrov in pokimala...........HALO............................
no pa sm pršla dam pa sm skos v sede..pol mi je pa mami že začela težit da je v leže laži pa kako ga bom držala k bo težji pa bla bla bla..no in enkrat za foro probam in sm se ful dobr naštimala in od takrat naprej se dojiva leže..
hvala bogu da sm bla vztrajna in sem sama pogruntala..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenje
16.2.2010 16:47:33   
divans1
In kako se ga res pravilno pristavi? user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenje
16.2.2010 18:03:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

In kako se ga res pravilno pristavi? user posted image


a to resno sprašuješ al provociraš

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenje
16.2.2010 18:20:55   
divans1
Ne, resno sprašujem!!! Zanima me, kako ga pristaviti, da novorojenček zajame z ustki čim večji del kolobarja, ker vem, da ima kar nekaj novopečenih mamic s tem težave!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenje
16.2.2010 18:23:29   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

In kako se ga res pravilno pristavi? user posted image


a to resno sprašuješ al provociraš



user posted image user posted image user posted image


pa kva pa vem..težko je rečt..a ti si dojila


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenje
16.2.2010 18:37:48   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Ne, resno sprašujem!!! Zanima me, kako ga pristaviti, da novorojenček zajame z ustki čim večji del kolobarja, ker vem, da ima kar nekaj novopečenih mamic s tem težave!!!!


Po ličku ga požgečkaš z bradavico in počakaš, da otrok fino na široko odpre usta (kot bi zehal), potem pa njegovo glavico potisneš proti dojki, da ima čim prej polna usta tvojega kolobarja, saj kar hitro stisnejo usta in tako lahko premalo zagrabijo. Če zagrabi premalo, s prstom preprečiš vakuum in ponoviš vajo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenje
16.2.2010 19:16:27   
divans1
Hvala Jessy! user posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenje
16.2.2010 21:28:26   
endrina
Pri prvem sem imela poškodovane bradavice takoj pri prvem podoju, še preden sem iz porodne sobe prišla na oddelek. Tako je bilo kot je napisala ena punca pred mano. Otroka so mi oblekle, mi ga dale na roke in rekle naj ga podojim. Sestra mi je na grobo prijela dojko in jo porinila malemu v usta. Ma bolelo je ko satan. Imela sem več kot 2 meseca do živega razbrazdane bradavice. Jokala sem ko sem dojila. Potem pa se je naenkrat pozdravilo in prvega sem dojila vse dokler nisem šla v službo. Tako da, se splača vztrajat, čeprav je zelo hudo.
Pri ta drugem moram rečt, da sem zelo pazila kako sem ga pristavila. Pa mi je vseeno poškodoval levo bradavico, desna me pa je vedno bolela pa še zdaj ne vem zakaj. Pomagal ni ne lanolin, ne bepanten. Ko se je mali zbudil me je kar mrzlica spreletela, ko sem vedela da bom ga morala podojit, ker je bolelo ko hudič. Pa še sesal je na začetku tko počasi, so se mi tiste minute vlekle da joj. No pol pa sem slišala od moje patronažne en nasvet, naj si bradavice namažem s šentjanževim oljem in hodim samo v lahni bombažni zračni majici cel dan - pa je pomagalo, v par dneh se je rana zacelila. To je trajalo dobrih 4 tedne. Zdaj je dojenje postalo veliko lepše. Začetek pa je vedno težak. Tu res drži to kar pravijo - vztrajat, vztrajat in še enkrat vztrajat.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dojenje
18.2.2010 7:45:23   
sanosan
Pozdravljene!

Še moje izkušnje glede dojenja. Prvič sma imela z user posted image  velike probleme, ker ni imel dovolj močnega sesalnega refleksa. So mi ponudili nastavek za dojenje v porodnišnici, ker pa je bil razkužen (z nekim razkužilom), se mu je v ustih vse vnelo. Potem smo čakali da se je vse to umirilo, jaz mleko črpala, sestre pa na srečo otroka hranile po brizgi (ne po flaški). Tako sma se po 8 dneh začela dojiti na nastavke (tiste, ki jih kupiš v vsaki otroški trgovini, silikonski) in po enem mesecu opustila nastavke. Morem pa rečt, da sma imela srečo, da so bile sestre zelo potrpežljive in so mi tudi pomagale s pristavljanjem vseh 10 dni, ko sem bila not, tako podnevi kot ponoči.

Po drugem porodu sem s seboj v porodnišnico prinesla svoje nastavke za dojenje (za vsak slučaj) in po dveh dnevih neuspešnega pristavljanja (so se mi naredile razpoke in sem tudi krvavela), sem sestro prosila, če mi lahko nastavek prekuha in sem potem tudi dojila malo manj kot mesec z nastavki.

Oba otroka sem dojila do nekje 20 meseca in ko sem opuščala nastavke nisem imela nobenega problema.

Sedaj sem tretjič noseča (34 tednov) in sem tudi sedaj kupila nastavke za dojenje, spet za vsak slučaj. Definitivno bom probala najprej brez nastavkov, vendar, če ne bo šlo, jih bom pač spet uporabila in ko se bradavice malo utrdilo in otrok zna dobro prijet, jih bom dala stran in dojila naprej.

Sem si pri drugem otroku tudi mazala bradavice z lanolinom, nastavki pa so bili zaščita bradavice pred ponovnim odprtjem rane. Se je tudi hitro zacelilo in dojenje ni bilo boleče.

Kar se tiče pristavljanja, pa je bil prvič meni to gromozanski problem. Sem bila zelo napeta in nesproščena, pa pravega položaja za dojenje nisem mogla najt, dokler sem bila v porodnišnici. Potem doma je bilo vse skupaj lažje, ker sem imela tudi blazino za dojenje. Je pa dejansko tako, kot je napisala predhodnica, da je treba otroka hitro pritisnit ob bradavico, ko na široko odpre usta in da čim več kolobarja zagrabi. Drugače pa samo vaja in vaja in če narobe zagrabi spet ponoviš.

Sem malo na dolgo pisala, upam da se vam da brat.

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?