|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška
25.1.2010 16:40:06   
Inessa
Pozdravljene punce,

verjetno je res, da je ta tema obdelana gor in dol, vendar bom vseeno poskusila svojo srečo z vašo pomočjo.

Moj PDP je 9.6.2010, prijavljena sem na zavodu eno leto, dobivam socialno pomoč.
Ker spadam v skupino oseb, da če me delodajalec zaposli, dobi od zavoda 4.000 €. Seveda sem našla delodajalca in danes izvedela, da so pa to subvencijo zaenkrat ukinili. Torej ta varianta biti zapsolena februarja, marca in aprila mi odpade. Kaj se zgodi, če me delodajalce zaposli 1mesec pred nastopom porodniške in grem "zaposlena" v porodniško? Ali mogoče katera ve, koliko € bo dobila več? Od nekoga sem slišala, da če sem zaposlena 1 mesec prej, dobim minimalno neto plačo za porodniško?????

Na CSD so mi pa rekli, da dobim 193 €. Dobim tudi socialno pomoč, v primeru, da se ne zaposlim???

Vljudno vas prosim za pomoč, predvsem od tistih punc, ki imajo takšno izkušnjo na lastni koži.

Najlepša hvala in lp!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška
25.1.2010 16:43:44   
Najaa
Dobiš samo starševsko nadomestilo. To pa je okoli 200 evrov. In otroški dodatek.

(odgovor članu Inessa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška
25.1.2010 20:11:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Inessa
Od nekoga sem slišala, da če sem zaposlena 1 mesec prej, dobim minimalno neto plačo za porodniško?????

Ne minimalno neto plačo, ampak 55% minimalne plače, kar je potem trenutno malo čez 250 eur oz. cca 60 eur mesečno več kot znaša starševski dodatek. Aja - pa dovolj je, če si zaposlena NEKAJ DNI prej - s tem se namreč bistveno zmanjša strošek te zaposlitve, v višini porodniške pa ni razlike, če si zaposlena 1 mesec prej ali samo 1 dan prej, ker se štejejo že izplačane plače DO oddaje vloge, ti pa dobiš plačo za ta 1 mesec komaj takrat, ko si že na porodniški, zato se itak ne šteje več zraven v izračun. 

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.1.2010 20:13:45 >

(odgovor članu Inessa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška
26.1.2010 8:12:08   
Inessa
Hvala za obrazložilo zmajaz.
Torej se bolj splača biti malo pred porodniško zaposlen, kot pa brezposeln :)
Zraven pa še imam pravico do otroških dokladov - še do česa?

(odgovor članu Inessa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška
26.1.2010 8:28:49   
zmajaz
Porodniška + otroški dodatek + paket za novorojenca ali denar namesto njega (270 eur) + nekatere občine dajo enkratno denarno pomoč ob rojstvu otroka, ne pa vse - tiste, ki dajo, dajo večinoma vsakemu novorojenčku (samo je pa treba dat vlogo, če ne ne dobiš nič), z izjemo LJ, ki da samo socialno ogroženim. Tu se pa že konča.

(odgovor članu Inessa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška
26.1.2010 10:20:25   
romy
Zmajaz,

Ali mi lahko prosim pomagaš?
Kaj se zgodi v primeru, da te otrok prehiti npr. en mesec prej (pa si se pač nameraval zaposliti par dni pred porodniško)?
Ali si v tem primeru vseeno upravičen do tega da se zaposliš in dobivaš 55% min.plače, pač glede na to da si že rodil?
Ali pa verjetno ostaneš praznih rok, a ne user posted image

Hvala in lp,

Romy


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodniška
26.1.2010 10:28:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: romy
Ali si v tem primeru vseeno upravičen do tega da se zaposliš in dobivaš 55% min.plače, pač glede na to da si že rodil? Ali pa verjetno ostaneš praznih rok, a ne user posted image

Ja potem je prepozno, ko se otrok že rodi. Je pa itak tako, da se porodniška nastopi 28 dni pred PDP, pa če se zaposliš recimo še kak teden pred tem rokom, je to skupno itak že več kot 1 mesec pred PDP, toliko prej se pa že redkokateri zgodi, da bi rodila - se pa seveda tudi dogaja.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodniška
26.1.2010 10:50:52   
romy
Zmajaz, hvala.

Te smem nekaj vprašat user posted image   Kaj si po poklicu?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodniška
26.1.2010 10:54:45   
zmajaz
Nima nobene veze s pravnimi zadevami - prevajalka. user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodniška
26.1.2010 11:02:08   
majčii
ojla:D

jst mam tud eno vprašanje.
Sem študentka absolventka, ki se mi oktobra izteče status, nimam štiendije in živim sama, sam se nameravam preselit nazaj domov. Z fantom ta mesec čakavauser posted image in potemtakem bi bil pdp prvi teden v oktobru?! Ker sem študentka se ne morem prijavit na zavodu za zaposlovanje, štipendije ne dobivam, službo imam prek študenta....
Ko in če rodim oktobra ali sem potem kot študentka ali kot brezposelna oseba, in ali se mi lahko podaljša status študenta?!
Kaj mi pripada?
hvala in lp

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodniška
26.1.2010 11:19:33   
zmajaz
Podaljšanje statusa je odvisno tudi od tega, če si kaj ponavljala letnik, če si že imela absolventa kaj podaljšanega itd. Če si že recimo imela absolventa kaj podaljšanega, ti skoraj zagotovo ne bodo več podaljšali. Sicer pa nima veze - brezposelna oseba ali študentka, v obeh primerih ti za 1 leto pripada samo starševski dodatek v višini 193 eur mesečno + seveda otroški dodatek.

(odgovor članu majčii)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porodniška
26.1.2010 12:03:48   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Nima nobene veze s pravnimi zadevami - prevajalka. user posted image



OOO, prevajalka

Tebe imam skos malo na piki,  veš user posted image

Skos te spremljam kjerkoli pišeš, ker tudi jaz raje vprašam tebe, ki poveš tako po domače za razumet, kot da berem in iščem po netu te brezvezne zakone in akte in ne vem kaj vse še.

No, hvala. Pa le tako naprej user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porodniška
26.1.2010 12:07:17   
Inessa
Sedaj dobivam socialno pomoč in mi včasih kateri mesec zaškripa, ker hrana in vse ostale potrebščine za življenje niso glih poceni. O kakšnem "luksuzu" sploh ne rabim razmišljat.
Potem pa še pride otrok, vse stvari zanj, plenice, kremice, hrana.... In to vse z starševskim dodatkom oz. 55% minimalne plače. Groza..... Kar srce me boli, ko otroku ne bom morala vsega in vedno nudit.

Aja, se ti socialna kja šteje pri porodniški? Ali je to isto kot to, da si brezposeln?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porodniška
26.1.2010 12:23:45   
zmajaz
Ne KOT da si brezposeln - saj SI brezposelna, če prejemaš DSP, sicer je sploh ne bi dobila. user posted image

Drugače pa se socialna pomoč ne šteje v noben izračun - samo dohodki, od katerih se plačujejo prispevki, torej plače ali nadomestila plače (bolniška, porodniška, nadomestilo za brezposelnost z zavoda). Žal je tako - mamicam, ki nastopijo porodinško kot brezposelne je vse prej kot lahko, razen če ima partner vsaj kolikor toliko soliden dohodek.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.1.2010 12:26:14 >

(odgovor članu Inessa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porodniška
26.1.2010 20:44:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: romy
OOO, prevajalka
Tebe imam skos malo na piki,  veš user posted image

Skos te spremljam kjerkoli pišeš, ker tudi jaz raje vprašam tebe, ki poveš tako po domače za razumet, kot da berem in iščem po netu te brezvezne zakone in akte in ne vem kaj vse še.
No, hvala. Pa le tako naprej user posted image

Ja ni za kaj - če le poznam zadeve, rada pomagam. user posted image   Porodniška nadomestila so pač področje, ki sem ga precej preučila, ker sem bila zdaj 2x zapored na porodniški. Zakoni so pa tudi res včasih tako napisani, da jih že kar težko razumeš - oziroma bolj je problem v tem, da se nobenemu ne da it celega dooooolgega zakona brat, da bi našel tisti en podatek, ki ga rabi. user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porodniška
2.2.2010 10:49:32   
Inessa
Zmajaz... še nekaj bi me zelo zanimalo :=)

v sredini maja grem na porodniško, nekje en mesec prej se  bom zaposlila.
kdaj dobim od ginekologinje papir za porodniško?
na CSD so mi rekli, da vlogo za porodniško oddam takrat, ko dobim papirje od ginekologinje.
Mora biti to 30 ali 60 dni pred začetkom porodniške?
Kaj se zgodi, če sem jaz brezposelna takrat, ko oddam vlogo, na dan ko pa grem na porodniško pa sem zaposlena. Ali ve CSD to, da mi ne nakazujejo starševsko nadomestilo ampak porodniško?

Kdaj se urejajo zadeve glede preživnine, pred ali po porodu in kako to poteka?

Najlepša ti hvala za tvoje odgovore :)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porodniška
2.2.2010 12:54:42   
zmajaz
Vloga se odda med obdobjem 60-30 dni pred PDP - torej nekje najpozneje 2 dni, preden bi dejansko že morala nastopiti porodniški dopust (ta se nastopi 28 dni pred PDP) - torej zadeva je enostavna - ne greš oddat vloge, dokler nimaš urejene zaposlitve. user posted image  Ginekolog ti pa itak da tisti papir dosti preden je treba urejat papirje, tako da ni treba takoj, ko ga dobiš z njim letet na CSD.

Aja - pa še nekaj - če se boš zaposlila samo zaradi tega, da bi imela višjo porodniško, se ti ne splača zaposlit cel mesec pred nastopom porodniške, ker ne bo zaradi tega porodniška nič višja, samo stroški te zaposlitve bodo višji - dovolj je če se zaposliš nekaj dni pred nastopom porodniške, toliko da potem še uspeš porihtat vse papirje. user posted image  

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.2.2010 12:56:28 >

(odgovor članu Inessa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porodniška
3.2.2010 10:04:10   
romy
Zmajaz,

Koliko prej naj bi se zaposlila, da bi uspela urediti vse papirje? Koliko delovnih dni prej?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Porodniška
3.2.2010 10:11:07   
zmajaz
Kaj pa vem - recimo kakih 5 delovnih dni prej bi moralo biti več kot dovolj. Prijavo delavca delodajalec itak uredi v enem dnevu, papirje za porodniško si lahko že prej natisneš s strani od CSD Šiška in jih pripraviš, potem jih pa samo odneseš na CSD 2-3 dni preden bi morala nastopiti porodniško.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Porodniška
9.2.2010 19:01:59   
vsezadnjihip
Živjo, jaz pa imam problem, ki ga še nisem nikjer zasledila, in ja vem, moram na socialno vprašat, samo matra me preveč. sem v 15 tednu nosečnosti, prej sem delala kot študentka, sedaj pa me je isti delodajalec zaposlil s tem mesecom. vendar ko računam, je to 6 mesecov do roka, ne do porodniškega dopusta. ima to kaj veze? je res da se mi pol leta šteje kot bi bila nezaposlena in bi dobivala socialno pomoč, pol leta pa kot zaposlena in se mi od tega računa porodniška?
že vnaprej se vam zahvaljujem in vas pozdravljam

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Porodniška
9.2.2010 20:41:39   
zmajaz
Ja ima veze - štejejo se ti ŽE IZPLAČANE plače do dne oddaje vloge, to pa moraš oddati najpozneje 2-3 dni pred nastopom porodniškega dopusta in seveda se ti jo splača oddati čim pozneje - če imaš 6 mesecev do roka, porodniško pa se nastopi 28 dni pred PDP, ti bo uspelo vključiti maksimalno 5 izplačil, če ne celo samo 4. Za ostale mesece pa se ti bo za izračun porodniške vzelo 55% minimalne plače (kar je malo manj kot 330 eur BRUTO mesečno). TULE si lahko izračunaš, koliko bo znašala tvoja porodniška, če se ti bodo štele 4 plače ali če se jih bo štelo 5. Če se ti na primer porodniška začne 13. v mesecu, plačo pa sicer dobivaš 15., lahko tudi prosiš delodajalca, da ti recimo kak teden prej naredijo obračun plače in ti še to zadnjo plačo vpišejo na tisto prilogo o plačah, ki jo mora izpolniti delodajalec, ker se običajno taka 1 plača kar dosti pozna.

(odgovor članu vsezadnjihip)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Porodniška
9.2.2010 21:20:54   
vsezadnjihip
res, res najlepša hvala za razlago, bom lažje spala. sej sm si misla da je tko, sam ko pa vsak posvoje trobi, pol pa nevem kaj naj :) hvala še enkat in lep večer

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Porodniška
17.2.2010 22:27:59   
m_o_i
joooj, tukaj so pouceneuser posted image
ce smem: kak je zaj s porodnisko 28 oz. 45 dni prej?! namrec ce si v B med nosecnostjo, potem naj bi sla 45 dni prej v P (stare info), al tega ni vec in je moznost samo 28 dni prej (nove info)user posted image
stlic gugl nic ne najdeuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu vsezadnjihip)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Porodniška
17.2.2010 22:37:59   
zmajaz
Porodniška se v vsakem primeru nastopi SAMO še 28 dni pred PDP - 45 dni pred pdp je že zdavnaj ukinjeno.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Porodniška
17.2.2010 22:47:34   
m_o_i
hvala!


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?