|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 9:00:22   
Aniiita
Živjo,

brskam po netu, pa zaenkrat nisem našla še nič zadovoljujočega. Rada bi si namreč spekla piškote brez pšenične moke, jajc in mleka. Zraven ne sme biti še oreškov, agrumov, kakava, soje.

Je to mission imposible? user posted image

Zaradi alergij pri hčerki (ki jo dojim), namreč vsega tega ne smem jesti..meni pa tako manjka kakšen piškot user posted image

Če ima kdo kakšen recet,bom zelo vesela.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 10:06:56   
Crystall
Aniita poglej na kulinariki - aljaževe lunice, mafini iz pirine moke .... Pošlji mi na zs mail, pa ti posredujem tisto kar imam. Jaz tudi ne smem mleka, jajc, oreščkov, pšenice, sladkorja ... user posted image

_____________________________

Od 4.11.2009 najino življenje bogati BLAŽ :)

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 10:51:04   
*zoe*
Crystall sem ti tudi jaz poslala zs. Smo tudi hudi alergiki in ne sme: mleka, jajc, pšenice, sladkorja, koruze, oreščkov, korenja,... preveč je tega

(odgovor članu Crystall)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 13:50:41   
Crystall
Proti večeru pošljem tisto kar imam! Drugače pa kr sama prilagajam recepte. Mi tudi ogromno stvari ne smemo user posted image

_____________________________

Od 4.11.2009 najino življenje bogati BLAŽ :)

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 14:19:06   
simonalokar
tudi meni prosim za kakšen nasvet

hvala


drugače boš pa za svojega dobila bebi piškotki v mami teri v kamniku. jaz sem jih šla tja ponj


_____________________________

Blaž 10.03.2006
Maja 6.08.2009
1 mesec 4050 56 cm
2 m 6350 57 cm
3 m 7350 61,5cm
6 m 8900 66cm

(odgovor članu Crystall)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 14:19:28   
simonalokar
recept sem se zmotila



_____________________________

Blaž 10.03.2006
Maja 6.08.2009
1 mesec 4050 56 cm
2 m 6350 57 cm
3 m 7350 61,5cm
6 m 8900 66cm

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
2.3.2010 14:33:15   
Aniiita
Crstall, evo sem ti poslala user posted image

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
15.4.2010 17:01:32   
TINCYHZ
pozdravljena!
kakor vidim nas je več s težavami alergije dojenih dojenčkov  na moko in jajca.user posted image
no kot tudi sama veš se težko karkoli zaužije,tako da če si mogoče dobila kak dobr nasvet bi lepo prosila če ga lahko deliš z mano, oz. nami s tako težavo.
l.p.

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
16.4.2010 16:52:47   
ellie
Sem že v eni drugi temi pisala..

Šparova linija izdelkov free from ima piškote brez glutena, jajc in mleka. Vsebujejo pa sojin lecitin.

http://www.spar.si/spar/trgovinskaznamka/freefrom.htm

(odgovor članu TINCYHZ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
17.4.2010 12:14:26   
TINCYHZ
AHA OK! superca če je to tako enostavno dobit!user posted image
hvala lepa! user posted image takoj sm bolše volje
grem kr takoj v nabavo!


(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
22.4.2010 22:08:59   
mmojka
Zdravo! Tudi jaz imam doma 6-mesečnega alergika, ki ga dojim.
Alergija na mleko ni isto kot občutljivost na laktozo. Pri alergiji gre za reakcijo na mlečne beljakovine in se kaže različno, vedno pa kot alergijska reakcija. Človek v tem primeru ne sme uživati mleka ali mlečnih izdelkov oz. izdelkov, ki vsebujejo mlečne beljakovine. Da je izdelek brez laktoze, še ne pomeni, da ga lahko alergik uživa. Laktoza je namreč mlečni sladkor in povzroča pri ljudeh, ki so nanjo občutljivi, večinoma prebavne motnje, ne pa alergijske reakcije. Izdelek je lahko brez laktoze, vsebuje pa mlečne beljakovine. Potrebna je velika previdnost, saj ogromno izdelkov vsebuje mlečne beljakovine, od kruha pa do salam. Torej tile Sparovi izdelki odpadejo saj so namenjeni le tistim, ki ne prenašajo glutena in laktoze.

(odgovor članu TINCYHZ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
22.4.2010 22:53:31   
kalypso
še nisem preverjala teh free from, ampak mogoče so pa le čisto brez mleka. malo preveri, ne sme vsebovati NOBENIH mlečnih beljakovin, lecitin mora biti sojin. drugače pa sem jaz za svojega kupila v dm-u od alnature neke kekse, iz pirine moke z agavinim sirupom, popolnoma brez jajc in mlečnih beljakovin, namesto sladkorja pa je agavin sirup.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti. (Neznana avtorica)

(odgovor članu mmojka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
25.5.2010 14:22:38   
taja00
ojla dekleta

Mogoče moje vprašanje ne spada sem.
Imam sina alergika na pšenico,jajca,mleko in oreščke,
zanima me ali lahko uporabljam kvas, pecilni prašek in vanilin sladkor.
Mogoče se bo kateri zdelo vprašanje mimo,ampak vseeno.
Nebi rada, da mi ponovno vrže koprivnico.
In pa ali za pečenje slaščic uporabljate riževo moko?

Hvala vam za odgovor.

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
4.6.2010 12:25:11   
titas
Pozdravljene!
Tudi sama sem mogla imeti dieto brez mleka in jajc, ker sem dojila in ima sin alergijo na kravje mleko. V Mercatorju sem našla piškote iz kamutove moke! Ne vem sicer, ali se to šteje pod belo moko, se je za pozanimat. Drugače pa so to veganski piškoti, se pravi, da ne vsebujejo ničesar živalskega - torej brez mleka in brez jajc. Sestavine: kamutova moka, rižev slad, nehidrogenizirano palmovo olje, zgoščen jabolčni sok, polnovredna kamutova moka, sredstvo za vzhajanje: pecilni prašek, sol, naravne arome - sestavine so iz bio pridelave, prepisano z deklaracije. Jaz te piškote zdaj dajem malemu za med kašice. Upam, da sem kateri kaj pomagala. Iz te kamutove moke so še eni keksi, ki vsebujejo malo žafrana in so res zelo dobri, krhki...

(odgovor članu taja00)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
13.6.2010 21:11:11   
Najki
Nas je imel alergijo na mleko, jajca, psenico, sojo, pa sem mu kupila neke piskote v Kalcku, ene iz kamuta, pa iz pire pa se neke tretje vrste psenice, pozabila ime. Ker te stare vrste psenice nimajo reakcije kot navadna psenica. Pa alergicen je bil na mlecne beljakovine in ne laktozo, ki so podobne v soji, zato alergija na sojo. Pa alergijo je imel na psenico ne na gluten. Sicer pa je veselo glodal tudi rizeve in koruzne vaflje, nekaj casa je dobival tudi rizevo mleko v kasicah, potem pa je okoli enega leta vecino alergij izzvenelo in sedaj nima problemov. Sicer pa bi iskala recept za kaksne kokosove piskote, ki so okusni in vecinoma varni.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: piškoti brez pšenične moke, jajc in mleka
14.6.2010 13:32:00   
ellie
Res da na šparovih izdelkih piše brez laktoze...ampak jaz sem preverila in ne vsebuje ničesar mlečnega. Ker moj Anje nima problemov z laktozo, ampak nasplošno s KM.

Ve mogoče katera, kako pa je s tem...ko npr. na izdelku piše, da vsebuje sirotko v prahu ali kaj takšnega. In če gre pri otroku samo za probleme z laktozo. Lahko potem uživa te izdelke al ne?

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?