|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 12:30:06   
Reby
Pozdravljene.
Kar nekaj časa se že dogaja, da se mi nečakinje (stare 21, 15 in 13 let) nikoli ne zahvalijo za darila. Z izjemo najmlajše, ki je stara 7 in se vedno zahvali in je vesela vsake malenkosti. Ko so zadnjič prejele darila za Božička (ker se nismo videli, sej jih dala sestri), se nobena ni zahvalila, niti poklicala, niti sms, mail ali karkoli. Ko sem omenila sestri, me je nadrla, češ da kaj zmeraj težim s tem, da se morajo zahvaliti, da saj jim dam darilo iz srca in da zakaj bi se moral nekdo za to zahvaliti user posted image Kako naj bodo otroci drugačni, če je ona taka. Vedno so bile pri meni čez vikende, vzela sem jih parkrat na morje, veliko sem se ukvarjala z njimi in potem za zahvalo dobim to. V glavnem sem se odločila, da od sedaj naprej ne dobijo nobenega darila več, niti za rojstni dan. Imam svojega težko pričakovanega otročka in svojo družino in se z njimi ne bom več obremenjevala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 12:31:47   
ledenaa
IZVIRNO SPOROČILO: Reby

in se z njimi ne bom več obremenjevala.


No,dobro da si nam povedala.Stvar zaključenauser posted image

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 12:32:55   
zmajaz
Ja tu je očitno kriva njihova mama, ker jih ni tega naučila, da se je treba zahvaliti za darilo. user posted image In ti boš težko kaj dosegla, če jih mama še podpira pri takem ravnanju.

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
9.3.2010 12:33:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 12:46:23   
Anonimen
Res je, ti daš darilo iz srca in če ga nevzgojene šmrklje in njihova mati ne znajo sprejeti s srcem, jih pač ne obdaruješ več. Samo najmlajšo pa le obdaruj, morda se kaj naučijo od njeuser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 12:46:44   
špelin@
Pri nas je takole: moževi nečakinji se nikoli ne zahvalita za darila, ki jih pustimo zanju pri babici (moji tašči), ker se točno za novo leto oz. za njun RD ponavadi zgrešimo. Sicer tašča reče, da sta bili veseli, od punc pa ni ne besedice, ne pisemca,... Čez kakšen teden, ko se vidimo, se pa itak že pozabi user posted image
Aja, tudi pri darilih za otroke se razlikujemo: mi vedno poskrbimo, da svakovi punci dobita vsaj majhno darilo od nas (meni je v veliko veselje, ko kupim kaj za njiju), od svakove družine pa naši otroci nikoli ne dobijo nič oz. je tako, odkar je ločen (okrog 7 let) in z novo partnerko. Prej smo imeli vsi navado obdarovati otroke.
In ne, ni problem v tem, da bi bil svak revež.

Moji hčeri sta navajeni, da se vsakomur osebno, po telefonu ali s pisemcem zahvalita, enako učimo tudi najmlajšega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:01:48   
janapan
Pri nas se je pri moževih nečaku in nečakinji zgodilo podobno. ko so bili majhni so bili vsega veseli, tam od enega 7 leta naprej pa za nič več ne pokažejo hvaležnosti. Zato jim jaz kupujem za praznike malenkosti in se znjihovimi reakcijami ne obremenjujem. Podobne simptome pa že kaže moja hči, dedek ji vedno ko pride - in to je pogosto- prinese liziko ali kinderjajček...sedaj je že imuna in niti več ne pogleda kaj ji je prinesel. Zato sem mu strogo prepovedala, da ji karkoli prinese.



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:17:02   
Luni
Isto je bilo pri nas.  Nečak se ni nikoli zahvalil. In itak ima vsega polno rit, sem mu ponavadi dala kar denar, ponavadi s kakšno bonboniero aranžirano. Nikoli  nobenega hvala! In sem sama sebi rekla: Punca ! Hvala! Dost je. Sedaj ne dobi nič in "hvala" tudi ne potrebujem več!

_____________________________



(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:22:45   
pety78
Ko so zadnjič prejele darila za Božička (ker se nismo videli, sej jih dala sestri), se nobena ni zahvalila, niti poklicala, niti sms, mail ali karkoli.


Kompliciraš...
Kaj pa če si nečakinje mislijo, kako grdo od njihove tete, da niso toliko vredne, da bi jim osebno izročila darilo?

Kako pa reagirajo, če jim osebno izročiš darilo? Takrat tudi nobena ne reče hvala?
Če je tako, naredi, kot si že pojasnila, ne obdaruj jih več.



_____________________________



(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:27:49   
Reby

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Ko so zadnjič prejele darila za Božička (ker se nismo videli, sej jih dala sestri), se nobena ni zahvalila, niti poklicala, niti sms, mail ali karkoli.


Kompliciraš...
Kaj pa če si nečakinje mislijo, kako grdo od njihove tete, da niso toliko vredne, da bi jim osebno izročila darilo?



Sem na porodniški in se jim ni dalo pridit k men.... Ne, očitno res niso vredne, da jim osebno izročim darilo. Po mojem ne kompliciram, zapisala sem ta post samo zato, ker me je vse skupaj prizadelo in sem žalostna glede na vse, kar sem jim dala, pa ne mislim materialnih stvari.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:35:05   
pety78
Samo vprašam, zakaj pa ti nisi šla k njim?

Te čisto razumem in verjamem, da so nehvaležne. Zanimalo me je, če te je slučajno en dogodek tako prizadel, ali so take tudi, ko jim osebno izročiš?

_____________________________



(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:35:42   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja tu je očitno kriva njihova mama, ker jih ni tega naučila, da se je treba zahvaliti za darilo. user posted image In ti boš težko kaj dosegla, če jih mama še podpira pri takem ravnanju.

Od moža nečak je isti. Zakaj? Ker ima vsega polno rit in ga niso naučili, da je treba biti za vsako stvar hvaležen, ki ti jo kdo prinese.
Ponavadi je v 1 dnevu pozabil na novo igračko.. user posted image  in seveda kmalu dobil novo.
Sedaj ima 7 let in recimo sploh ne ve, kaj pomeni denar- da ima to pač neko vrednost ipd. Enkrat nama je z možem celo rekel, da jim morava midva kupiti voziček za sestrico. No, s tem mogoče ne bi bilo nič narobe, če ne bi njegova starša modro molčala in se nasmihala user posted image . Normalno, da potem otrok izusti vse, kar mu pride na pamet.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:39:17   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Reby


IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Ko so zadnjič prejele darila za Božička (ker se nismo videli, sej jih dala sestri), se nobena ni zahvalila, niti poklicala, niti sms, mail ali karkoli.


Kompliciraš...
Kaj pa če si nečakinje mislijo, kako grdo od njihove tete, da niso toliko vredne, da bi jim osebno izročila darilo?



Sem na porodniški in se jim ni dalo pridit k men.... Ne, očitno res niso vredne, da jim osebno izročim darilo. Po mojem ne kompliciram, zapisala sem ta post samo zato, ker me je vse skupaj prizadelo in sem žalostna glede na vse, kar sem jim dala, pa ne mislim materialnih stvari.


sem istega mnenja kot pety78, se pa tudi moja nečaka ne zahvalita vedno, pa kaj točno tako razmišljam kot tvoja sestra, darilo si jim kupila ti iz srca, ne pa zato da ti bo nekdo hvala rekel.

Če ti pa to i všeč pač ne počneš več tega in je bo OK.


(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:40:22   
naja17
Jaz se vedno trudim, da nečakinjama in sestri osebno predam darilo in ko ga predam, pričakujem zahvalo. Zahvalo pričakujem tudi, ko jih kam peljem, kaj pomagam itd... Prav tako pa gledam, da se nikoli ne spozabim sama zahvaliti za karkoli dobim od njih - čestitko, obisk itd... Če se spozabijo, saj so pač v teh letih, ko jim po glavi hodi vse drugo kot pa zahvale, jih sama opozorim... Vedno opozarjam na čarobni besedi prosim in hvala, ampak direkt njih, ne razgalabljam to z njihovimi starši... Saj so punce moja kri, poslušam o njihovih lumparijah, kupim jim kdaj kej, jih kam peljem, ne vem zakaj ne bi sama z njimi razčistila o tem user posted image

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 13:44:47   
23tina
jes pa poznam dve deklini 5 in dobrih 6 let imata.starši so zelo premožni,tamali imata vsega čez glavo.igrač,oblačil,špangic,sladkarij...vedno,ko pridem na obisk jima nesem kakšno malenkost.kakšno je to veselje in zahvaljevanje npr.za bonbončke ali kaj takega.mislim,da so za to krivi starši,če jih nihče tega ne bo naučil,se jim bo to zdelo nepomembno.čeprav moram pa reči,da tale dekleta nečakinje od reby so že kar nekaj stara in bi lahko že same vedle,da je besedo hvala lepo in potrebno uporabljati.


_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:04:50   
kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja tu je očitno kriva njihova mama, ker jih ni tega naučila, da se je treba zahvaliti za darilo. user posted image In ti boš težko kaj dosegla, če jih mama še podpira pri takem ravnanju.


tudi jaz mislim tako user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:06:22   
pety78
Ko so zadnjič prejele darila za Božička


Oprosti, ampak zakaj bi se pa tebi morale zahvaliti za darila, ki jih prinese Božiček??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:07:42   
liliana
Zakaj pa darila puščate pri babicah in raznih sorodnikih namesto, da bi jih same predale.....user posted image

Pri nas imamo navado, da si darila dajemo osebno.....pa četudi je to dva tedna pozneje, kot se je nek dogodek zgodil......

Če bi meni nekdo pri mami pustil darilo za rojstni dan ga tudi jaz ne bi poklicala in se mu zahvalila.....ker tisti, ki me obdarujejo vedo, da so pri meni dobrodošli.......in jaz za njih tudi nikoli ne puščam pri drugih daril ampak jih sama obiščem.......

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:42:33   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zakaj pa darila puščate pri babicah in raznih sorodnikih namesto, da bi jih same predale.....user posted image

Pri nas imamo navado, da si darila dajemo osebno.....pa četudi je to dva tedna pozneje, kot se je nek dogodek zgodil......

Če bi meni nekdo pri mami pustil darilo za rojstni dan ga tudi jaz ne bi poklicala in se mu zahvalila.....ker tisti, ki me obdarujejo vedo, da so pri meni dobrodošli.......in jaz za njih tudi nikoli ne puščam pri drugih daril ampak jih sama obiščem.......


Pri nas zato, ker sta oče in mama teh deklet ločena in nikoli do zadnjega (dobesedno!) ne vem, kdaj in če bosta pri očetu (ki jih takrat pripelje do babice, ker se njemu ne da ukvarjat z njima). Svak namreč pride k bivši ženi po punci in šele pred blokom izve, ali bosta šli z njim ali ne. Žal smo mi 90 km stran od tašče in je prav bedno, ko smo že na pol poti in še vedno ne vem, če bosta punci dejansko tam. Ne moremo se pa vsak vikend za vsak slučaj vozit tja.

Če darilo pošljemo na njun naslov (kjer živita s svojo mamo), roma v smeti ali pa dobimo nazaj, do punc sploh ne pride. K nam na obisk ne hodijo ne tašča&tast, ne svak in njegovi otroci, za njih smo predaleč (taščine besede) user posted image

A naj jima darila dostavimo v šolo???

Upam, da zdaj bolje razumeš zakaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:45:37   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Ko so zadnjič prejele darila za Božička


Oprosti, ampak zakaj bi se pa tebi morale zahvaliti za darila, ki jih prinese Božiček??? user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:55:44   
Anonimen
Z izjemo najmlajše, ki je stara 7 in se vedno zahvali in je vesela vsake malenkosti


tudi njej ne več?

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:58:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Pri nas zato, ker sta oče in mama teh deklet ločena in nikoli do zadnjega (dobesedno!) ne vem, kdaj in če bosta pri očetu (ki jih takrat pripelje do babice, ker se njemu ne da ukvarjat z njima). Svak namreč pride k bivši ženi po punci in šele pred blokom izve, ali bosta šli z njim ali ne. Žal smo mi 90 km stran od tašče in je prav bedno, ko smo že na pol poti in še vedno ne vem, če bosta punci dejansko tam. Ne moremo se pa vsak vikend za vsak slučaj vozit tja.

Če darilo pošljemo na njun naslov (kjer živita s svojo mamo), roma v smeti ali pa dobimo nazaj, do punc sploh ne pride. K nam na obisk ne hodijo ne tašča&tast, ne svak in njegovi otroci, za njih smo predaleč (taščine besede) user posted image

A naj jima darila dostavimo v šolo???

Upam, da zdaj bolje razumeš zakaj.



Razumem zdaj......zahvale pa v takem primeru od otrok ne bi pričakovala......kdo pa naj jih nauči po tvoje reči tebi hvala.....svak, kateremu se ne da ukvarjat z njima ali pa mama, ki darila meče v smeti....user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 14:59:22   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Ko so zadnjič prejele darila za Božička


Oprosti, ampak zakaj bi se pa tebi morale zahvaliti za darila, ki jih prinese Božiček??? user posted image user posted image user posted image


user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 15:05:48   
Majuska
Ste me tudi nasmejale s komentarji, pa vendar: mislim da bi morali vsi starši poskrbeti pri svojih otrocih vsaj za toliko olike, da se zahvalijo, ko dobijo darilo. Ne gre samo za to, da se spodobi, temveč da smo vsaj za trenutek pozorni do tistega, ki podari.

Jaz poskušam že zdaj našega fantiča navaditi na besedo hvala (itak je pri 1,5 leta še premajhen za kaj več) in mu tudi razlagam, kdaj in čemu se zahvaljujemo. Tudi sestrina otroka sta kar lepo navajena, vesta da smo pri nas bolj skromni, ampak še vedno sta se zahvalila in vedno sta bila tudi vesela daril, čeprav imajo vsega dovolj.




_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nehvaležne nečakinje
9.3.2010 16:15:25   
Reby

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zakaj pa darila puščate pri babicah in raznih sorodnikih namesto, da bi jih same predale.....user posted image

Pri nas imamo navado, da si darila dajemo osebno.....pa četudi je to dva tedna pozneje, kot se je nek dogodek zgodil......

Če bi meni nekdo pri mami pustil darilo za rojstni dan ga tudi jaz ne bi poklicala in se mu zahvalila.....ker tisti, ki me obdarujejo vedo, da so pri meni dobrodošli.......in jaz za njih tudi nikoli ne puščam pri drugih daril ampak jih sama obiščem.......



Daj si še enkrat preberi. Jaz sem na porodniški in se z malim otrokom decembra pač nisem vozila naokoli. In do marca nobenega ni bilo naokoli, ker se jim ne da voziti tako daleč.

Kar se pa tiče vzgoje nečakinj, se nikoli nisem spuščala v to in sem jim že večkrat sama povedala, da ni lepo, da niso z ničemer zadovoljne, ne spomnijo se npr. voščiti za RD, če pa s sestro spregovorim o tem, pa se takoj skrega z mano, zato velikokrat molčim. In sem se odločila, da pač nič več ne dobijo od mene. Pri teh letih bi se pa res lahko že drugače obnašale. Da ne omenim, da doma itak ne znajo nč nardit, cele dneve samo ležijo pred TV ali presedijo pred kompom, nimajo nobenih zdravih prehranjevalnih navad, šport je za njih tujka, posledično temu se kg kopičijo in tamala ima pri 7 letih že 45 kg. No, dovolj o tem, ker je to že druga tema.
Kot sem rekla, srečna sem, da imam svojega otroka in se bom raje posvečala samo njemu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?