|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 17:23:20   
posh
Čau! Eno vprašanje.
Plačujemo vrtec čez 300 eur, torej 8. plačilni razred. ker pa so se zaradi krize dohodki bistveno spremenili, smo podali vlogo za znižanje plačila vrtca in kratkomalo bili zavrnjeni!! Kaj storiti? Se je kdo znašel v podobnem? Na občini nam zagotavljajo, da je tak zakon, čeprav v zakonu lepo piše, da občina lahko spremeni odločbo v primeru spremenjenih socialnih razmer. Hvala za odgovore. Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 17:52:11   
paši
Pritoži se na izračun. Sem se tud jaz enkrat in sem bila v prvo zavrnjena potem pa težila toliko časa da so vse še enkrat obdelal in glej vse se da če se hoče. Občina ima to možnost in to lahko naredi, le če ima voljo zato pa morš bit ti tista, ki ne bo odnehala. Poskusi še enkrat.srečno

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 17:58:57   
špelin@
Prav sladko jih briga. Sploh če so kot občina nefleksibilni in nerazumevajoči. Žal imajo kritje tudi v pravilnikih. Sama sem zahtevala pojasnilo v podobni situaciji in so pridobili dopis z ministrstva, kjer je lepo pisalo, da se razred ponovno izračuna oz. višina plačila spremeni, če se spremeni VIR dohodka, ne pa "samo" VIŠINA le-tega. Pa se pejt...

Po domače povedano: če greš na zavod za zaposlovanje ali v penzijo, se razred spremeni, če pa se ti SAMO zmanjša plača (torej vir dohodka ostaja isti), se pa lahko je.be.š.

(odgovor članu paši)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 18:12:39   
karamela
Ja tako je, kot je napisala Špelin.

Jaz sem bila lani na istem im sem  se šla lani pritožit, pa sem dobila isti odgovor. Spremeniti se mora VIR dohodka, torej  npr. da greš na zavod. Ostalo (tudi recimo 4 urni delnivnik in s tem manjšo plačo) ne upoštevajo, žal.  


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 18:19:45   
blaža
Se bo pa drugo leto gledalo za letošnje in na podlagi letošnjega prihodka se bo drugo leto to upoštevalo, al ne?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 18:33:33   
glen
Se ne strinjam.
Doma imamo user posted image 5,5 let inuser posted image 1leto.
2. nosečnost sem bila 7 mes. na bolniški-rizična nosečnost (se pravi sem prejemala nižjo plačo)in posledično je bila tudi porodniška nižja.
Počakala sem da sem dobila 3 plače( ko sem bila na bolniški).Bilo je cca 200 eu razlike(manj),kot ko sem dobivala normalno plač.
Šla sem na občino, oddala prošnjo(jo sam napišeš) in jim priložila kopije zadnjih treh plačilnih list. Vprošnji sem napisala, da bodo moji dohodki za najman 200 eurov nižji še nekaj mesecev, saj bom do konca nosečnosti na bolniški,posledično pa bo tudi porodniška nižja.
Odobrili so mi in padla sem v en razred nižje. Občina Piran.
P.s. Me je pa delavka na občini debelo gledala, kako vem, da lahko dam prošnjo.Pa sem rekla, da je to moja pravica, in je bla sam tiho,in v zelo kratkem času sem dobila odgovor.
Da je to moja pravica me je obvestila prijatelca katera je enako naredila par mesecev prej, v enaki občini.
lp


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 18:36:09   
glen
Po domače povedano: če greš na zavod za zaposlovanje ali v penzijo, se razred spremeni, če pa se ti SAMO zmanjša plača (torej vir dohodka ostaja isti), se pa lahko je.be.š.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Tudi s tem se ne strinjam.
A ni  rečeno,da če se ti vmes med letom dohodki povišajo ,da jih kao moraš obvestit,kar seveda noben ne naredi,kar je prav.Enako pol velja če se ti zniža

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
10.3.2010 18:43:47   
špelin@
glen, nisem rekla, da ni možno. Je pa izvedljivo le in izključno zaradi dobre volje občine same, ker pravilnik je tak, kot navajam.

V občini Zagorje ob Savi je žal tako, kot opisujem. Za druge občine pa ne vem oz. ne poznam njihove fleksibilnosti in stopnje razumevanja težav svojih občanov.

Btw.: ne, zvišanja dohodkov (če vir ostaja isti) se pa res ne javlja, kje si pa to snela, saj se vendar upoštevajo pri izračunih v prihodnjih letih.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
11.3.2010 13:26:20   
barni
Joj, jaz sem se pa ravno tole pregovarjala z naso obcinarko in mi je rekla, da tudi ce se VISINA dohodka zniza tekom leta, je to sprememba in razlog za novo odlocbo.

Dodala mi je celo dopis iz ministrstva, ki so ga dobili iz sodisca, ko je ena mamica ocitno na Upravnem sodiscu vztrajala in dobila svoje.

***v vednost vam pošiljamo dopis, ki smo ga prejeli iz ministrstva za šolstvo
in šport glede razlage 18. člena pravilnika ter njegove uporabe v praksi
glede na sodbo Upravnega sodišča v Ljubljani zaradi upoštevanja medletnega
znižanja plač.****

***Ministrstvo navaja, da mnenje sodišča zavezuje, da upošteva občina
medletno znižanje plač tudi pri obravnavanju ostalh vlog staršev, ki bi
se jim plačni razred znižal zaradi nižjih dohodkov!***

Prilepila sem del, ki govori o tej zadevi. Jaz mislim, da lahko vztrajate do konca. Jaz bi. Meni obcinarka ne bi poslala tega dopisa, ce ne bi bila tako vztrajna. Samo jaz sem se pregovarjala zaradi drugih stvari.

Glen ima kar prav. Tudi zvisanje bi morali starsi javljati. Pa tega nihce ne pocne. Vsaj tako pravi ta dopis sodisca, ki steje kot spremembo VIRa tudi spremembo VISINE dohodka. Koliko pa na obcinah poznajo to razlago sodisca glede 18. clena pa ne vem.

Zal imam dopis sodisca v taki obliki, da ga ne morem kopirati.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
13.3.2010 10:33:07   
posh
Oddali smo prošnjo na občini, bili zavrnjeni. Pregovarjali s šestimi občinarkami, zadnja nam je žal rekla, da nam ne more pomagati. A pa tudi županu smo pisali, pa spet nič. Jaz dobim 400 eur bolniške, mož ima 700 eur plače, vrtec pa moramo plačati 302 eur. Občina Maribor. Ne vem komu se še pritožit.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
13.3.2010 10:58:29   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Joj, jaz sem se pa ravno tole pregovarjala z naso obcinarko in mi je rekla, da tudi ce se VISINA dohodka zniza tekom leta, je to sprememba in razlog za novo odlocbo.

Dodala mi je celo dopis iz ministrstva, ki so ga dobili iz sodisca, ko je ena mamica ocitno na Upravnem sodiscu vztrajala in dobila svoje.

***v vednost vam pošiljamo dopis, ki smo ga prejeli iz ministrstva za šolstvo
in šport glede razlage 18. člena pravilnika ter njegove uporabe v praksi
glede na sodbo Upravnega sodišča v Ljubljani zaradi upoštevanja medletnega
znižanja plač.****

***Ministrstvo navaja, da mnenje sodišča zavezuje, da upošteva občina
medletno znižanje plač tudi pri obravnavanju ostalh vlog staršev, ki bi
se jim plačni razred znižal zaradi nižjih dohodkov!***

Prilepila sem del, ki govori o tej zadevi. Jaz mislim, da lahko vztrajate do konca. Jaz bi. Meni obcinarka ne bi poslala tega dopisa, ce ne bi bila tako vztrajna. Samo jaz sem se pregovarjala zaradi drugih stvari.

Glen ima kar prav. Tudi zvisanje bi morali starsi javljati. Pa tega nihce ne pocne. Vsaj tako pravi ta dopis sodisca, ki steje kot spremembo VIRa tudi spremembo VISINE dohodka. Koliko pa na obcinah poznajo to razlago sodisca glede 18. clena pa ne vem.

Zal imam dopis sodisca v taki obliki, da ga ne morem kopirati.



barni, lepo prosim za kopijo omenjenega dopisa - če je v elektronski obliki, lahko tudi na mail alencic@hotmail.com
Ali pa ga sprintaj, poedigsaj osebne pdoakte in poskeniraj nazaj gor, če je v tem problem.
Rada bi ga namreč posredovala na našo občino user posted image
Pa mislim, da nisem edina.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
16.3.2010 7:14:04   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Oddali smo prošnjo na občini, bili zavrnjeni. Pregovarjali s šestimi občinarkami, zadnja nam je žal rekla, da nam ne more pomagati. A pa tudi županu smo pisali, pa spet nič. Jaz dobim 400 eur bolniške, mož ima 700 eur plače, vrtec pa moramo plačati 302 eur. Občina Maribor. Ne vem komu se še pritožit.


Probaj it tako daleč kot je barni napisala, saj konec koncev izgubit nimaš kaj.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
16.3.2010 18:34:25   
nikki1
Pozdravljene!
Pravilnik o plačilih staršev za programe v vrtcih je bil sprejet leta 1996, vmes je bil deležen najmanj 10 sprememb, dopolnitev,,.... Ne bom se spomnila na pamet, kako so se upoštevale spremembe socialnega položaja družine, ampak šlo je takole: ob sprejetju je bilo v pravilniku določilo, da se v primeru, da se spremeni socialni položaj družine, plačilo določi na osnovi zadnjih treh bruto plač. Ker pa so starši javljali zgolj spremembe, če se je plača znižala, je bilo na to določbo veliko pripomb.  Javljati bi bilo potrebno tudi spremembe na boljše, ampak takih staršev ni bilo.
Zato je bil pravilnik spremenjen tako, da se spremembe upoštevajo zgolj v primerih, da gre za spremembo VIRA dohodka, ne pa višine vira dohodka. To določilo je veljalo zelo dolgo, vse do spremembe pravilnika konec lanskega decembra.
Zdaj je ministrstvo določbo o spremembi plačila zaradi spremenjenih socialnih razmer iz pravilnika preprosto črtalo (odločba se spremeni zgolj v primeru izgube zaposlitve ali zaposlitve in spremembe števila družinskih članov).
Na e - upravo sem "za hec" pisala, če bi mi lahko razložili, kako je z določitvijo plačila programa vrtca v primeru znižanja plač, pa so mi odgovorili, da se bo to upoštevalo v naslednjem obdobju.

Lep večer!



(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 7:42:53   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: nikki1

Pozdravljene!
Pravilnik o plačilih staršev za programe v vrtcih je bil sprejet leta 1996, vmes je bil deležen najmanj 10 sprememb, dopolnitev,,.... Ne bom se spomnila na pamet, kako so se upoštevale spremembe socialnega položaja družine, ampak šlo je takole: ob sprejetju je bilo v pravilniku določilo, da se v primeru, da se spremeni socialni položaj družine, plačilo določi na osnovi zadnjih treh bruto plač. Ker pa so starši javljali zgolj spremembe, če se je plača znižala, je bilo na to določbo veliko pripomb.  Javljati bi bilo potrebno tudi spremembe na boljše, ampak takih staršev ni bilo.
Zato je bil pravilnik spremenjen tako, da se spremembe upoštevajo zgolj v primerih, da gre za spremembo VIRA dohodka, ne pa višine vira dohodka. To določilo je veljalo zelo dolgo, vse do spremembe pravilnika konec lanskega decembra.
Zdaj je ministrstvo določbo o spremembi plačila zaradi spremenjenih socialnih razmer iz pravilnika preprosto črtalo (odločba se spremeni zgolj v primeru izgube zaposlitve ali zaposlitve in spremembe števila družinskih članov).
Na e - upravo sem "za hec" pisala, če bi mi lahko razložili, kako je z določitvijo plačila programa vrtca v primeru znižanja plač, pa so mi odgovorili, da se bo to upoštevalo v naslednjem obdobju.

Lep večer!





Saj je čisto logično ja, ker če pa menjaš službo pa dobiš npr. 300€ višjo plačo, pa vpašanje kdo bi javo, je pa problem če starš dobi full manj denarja pa plačuje 8. plačilni razreduser posted image

(odgovor članu nikki1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 8:09:10   
barni
Jaz sem dobila ta odgovor avgusta 2009. Ce se da komu tole prebrat, veselo na delo. V mojem dopisu pise, da se je vlagateljica tozbe sklicevala na besedno zvezo, ki je po novem crtana iz pravilnika, zato vam kaj dosti ne bo koristil.

Sem sla gledat pravilnik. Prej je bilo po mojem takole:

18. člen

Če se med letom spremeni število družinskih članov ali če pride do zaposlitve ali izgube zaposlitve enega izmed družinskih članov ali spremembe vrste virov dohodkov ali do namestitve otroka v rejniško družino ali drugo obliko institucionalnega varstva, se plačilo določi na novo.

Spremembo mora vlagatelj sporočiti pristojnemu občinskemu organu v roku 15 dni, ko je sprememba nastala.

Sprememba se ugotavlja na osnovi ustreznega dokumenta. Novo plačilo se uveljavi s prvim dnem naslednjega meseca po nastanku spremembe.

Ne glede na določilo prejšnjega odstavka se v primeru, kadar je vlagatelj uveljavljal spremenjena dejstva in okoliščine iz naslova pridobljene pravice do denarne socialne pomoči, oprostitev plačila uveljavi z dnem pridobitve te pravice na podlagi odločbe o določitvi denarne socialne pomoči.

Vlagatelju, ki ne ravna v skladu z določilom drugega odstavka tega člena, se razlika zaradi prenizkega plačila poračuna naslednji mesec z zakonitimi zamudnimi obrestmi.

Vlagatelj je dolžan v skladu z določbo tega člena sporočiti pristojnemu občinskemu organu, ki je izdal odločbo o znižanem plačilu, tudi spremembo stalnega prebivališča.


»V skladu s tem členom lahko občina določi novo plačilo, če pride med letom do okoliščin, ki se lahko obravnavajo kot izjemni primeri v skladu s sedmim odstavkom 3. člena pravilnika.«

Debelo obarvano pomeni popravke kot je navedeno spodaj (dec 2009):

2. člen

V prvem odstavku 18. člena se črta besedna zveza »ali spremembe vrste virov dohodkov«.

Za šestim odstavkom se doda novi sedmi odstavek, ki se glasi:

»V skladu s tem členom lahko občina določi novo plačilo, če pride med letom do okoliščin, ki se lahko obravnavajo kot izjemni primeri v skladu s sedmim odstavkom 3. člena pravilnika.«

5. člen

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 0070-76/2009

Ljubljana, dne 2. decembra 2009


Zdaj pa se 3. clen, odebeljen 7 odstavek:
3. člen

Plačilo staršev določi občina na podlagi lestvice, ki starše razvršča v razrede, upoštevaje bruto mesečni dohodek na družinskega člana v primerjavi s povprečno bruto plačo na zaposlenega v Republiki Sloveniji in upoštevaje premoženje družine.

V posameznem plačilnem razredu plačajo starši določen odstotek cene programa.

Starši plačajo največ 80% cene programa, v katerega je vključen otrok. Plačilo 80% cene je polno plačilo.

Starši lahko uveljavljajo znižano plačilo programa, ki se določi po naslednji lestvici:

+----------+--------------------------------------------+--------------------+
|Plačilni |Če znaša bruto mesečni dohodek na |Znaša plačilo |
|razred |družinskega člana v % od bruto povprečne |naslednji odstotek |
| |plače na zaposlenega v RS v preteklem |od cene programa |
| |koledarskem letu | |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 1. |do 25% |10% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 2. |nad 25% do 35% |20% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 3. |nad 35% do 45% |30% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 4. |nad 45% do 55% |40% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 5. |nad 55% do 70% |50% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 6. |nad 70% do 90% |60% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 7. |nad 90% do 110% |70% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+
| 8. |nad 110% |80% |
+----------+--------------------------------------------+--------------------+Če družina poleg premoženja, ki ga določa drugi odstavek 32.a člena zakona o vrtcih, razpolaga še z drugim premoženjem, katerega vrednost presega:

– 42.000 eurov, se plačilo, določeno na podlagi prejšnjega odstavka, poveča za en plačilni razred,

– 84.000 eurov, se plačilo, določeno na podlagi prejšnjega odstavka, poveča za dva plačilna razreda,

– 125.000 eurov, se plačilo, določeno na podlagi prejšnjega odstavka, poveča za tri plačilne razrede.

Če premoženje družine presega vrednost 210.000 eurov, je plačilo staršev 80% cene programa.

Ne glede na določilo četrtega in petega odstavka tega člena lahko občina v izjemnih primerih v skladu z 32. členom Zakona o vrtcih pri določitvi plačila upošteva tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine in:

– določi višje plačilo, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da je dejanski socialni položaj družine bistveno boljši kot bi izhajal iz njenega izkazanega dohodka;

– določi nižje plačilo oziroma izjemoma določi oprostitev plačila, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da kljub večjemu izkazanemu dohodku družina živi v težkih socialnih razmerah
.

To preverjeno izvajajo v točki ko določajo višje plačilo ne gelde na lestvico - kolegica pade v nek srednji razred po dohodkih, ker pa ima njen partner podjetje (je lastnik) avtomaticno pade v najvisji razred, ceprav po dohodkih, ki jih imata uradno, ne padeta tja.

Še 32. clen Zakona o vrtcih:

32. člen

(določanje plačila staršev)

Plačilo staršev določi lokalna skupnost na podlagi lestvice, ki starše razvršča v razrede, upoštevaje dohodek na družinskega člana v primerjavi s povprečno plačo na zaposlenega v Republiki Sloveniji in upoštevaje premoženje družine.

Starši, ki prejemajo denarno socialno pomoč po predpisih o socialnem varstvu, so plačila oproščeni. To velja tudi za zasebne vrtce, ki jim pripadajo javna sredstva na podlagi 34. člena tega zakona.

Lokalna skupnost lahko v izjemnih primerih pri določitvi plačila staršev upošteva na podlagi podatkov iz uradnih evidenc, ki jih vodi pristojni davčni organ ali center za socialno delo, poleg dohodka in premoženja iz prvega odstavka tega člena tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine.

Če je v vrtec vključen več kot en otrok iz družine, starši za starejše otroke plačujejo za en razred nižjo ceno.

Ne glede na določbo tega člena plačujejo starši, ki niso zavezanci za dohodnino v Republiki Sloveniji, polno ceno programa v katerega je otrok vključen.


Res ne vem kaj jim tu ni jasno???? Valda lahko obicna ugotovi na podlagi plačilnih list, da je priščo do take spremembe okoliscin, da lahko na podlagi 7. odstavka 18. clena Zakona o placilih... doloci nove okoliscine in izda novo odlocbo. Ali pa jaz ne znam prav prebrati kar pise?

Ne vem no, jaz sem obcinarjem vedno navajala clene iz zakona in zahtevala njihovo pisno interpretacijo in potem, ce je bilo potrebno sla naprej do ministrstva. Vse PISNO! Besede po telefonu ne stejejo! PISNO, na papir ali po mejlu s podpisnikom. Meni je potem sama direktorica obcinske uprave pisala, ker sem se tako dolgo pritozevala. Vecina jih prehitro odneha. Jaz sem pisala pritozbo na pritozbo.

Tudi glede prostora v vrtcu so mi kolegice rekle, da sem ga dobila samo zato, ker sem tako dolgo in vztrajno tezila vse povsod in zahtevala pojasnila in utemeljitve. Njihovi so ostali zunaj, pa so mislile, da bo pomagalo, ce bom jaz zase urejala, da bo se za njih poskrbljeno. Pa ni bilo. Vsak se mora boriti zase in za svoje pravice. Naj dokazejo, da nimam prav, pa bom tiho. Mimogrede, sem cisti laik na podrocju zakonov in upravnih postopkov! Zelim pa razumeti, zakaj so mi nekaj zavrnili, ce sama menim, da sem do neseca upravicena.

(odgovor članu nikki1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 8:13:33   
barni
Uh malo nerodno sem napisala uvodni del:
Jaz sem dobila ta odgovor avgusta 2009. Ce se da komu tole prebrat, veselo na delo. V mojem dopisu pise, da se je vlagateljica tozbe sklicevala na besedno zvezo, ki je po novem crtana iz pravilnika, zato vam kaj dosti ne bo koristil.

Nisem pripenjala odgovora iz dopisa ki sem ga dobila, ker ni relevanten, saj se je to olocilo crtalo. Sem pa sla pogledat pravilnike in zakone in nekako izluscila ven, tisti del, ki bi lahko pripomogel k izdaji nove odlocbe, ker se je socialni polozaj druzine mocno spremenil. Saj pravim, ni receno da rata, poskusiti se pa splaca.

Upam, da vam uspe!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 8:31:18   
špelin@
barni, najlepša hvala, ful si se potrudila.

Sem pa takoj opazila, v čem je problem: ker vsepovsod piše, da občina LAHKO, nikjer pa da mora user posted image In če občina NOČE, se lahko gladko obrišemo pod nosom.


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 8:42:31   
barni
Špelina ja, imas prav, vendar ce bomo znali dobro utemeljiti, potem bo slo, gotovo. Jaz se nisem dozivela, da bi se mi kdo upral podpisati in prevzeti odgovornost za svojo odlocitev, ce pise, da nekaj lahko uveljavljam, pa mi ta podpisana oseba tega ni omogocila.

Jaz bi napisala pritozbo za zavrnitev v smislu sklicevanja na te clene, lepo najprej zacnes z 18. clenom, da pise v 7 odstavku »V skladu s tem členom lahko občina določi novo plačilo, če pride med letom do okoliščin, ki se lahko obravnavajo kot izjemni primeri v skladu s sedmim odstavkom 3. člena pravilnika.«
Da se je po 7. odstavku 3. clena nasa druzina uvrsca v drugo alinejo, ki pravi, da lahko občina

– določi nižje plačilo oziroma izjemoma določi oprostitev plačila, kot bi izhajalo iz določitve plačila na podlagi četrtega odstavka tega člena, če ugotovi, da kljub večjemu izkazanemu dohodku družina živi v težkih socialnih razmerah.

Kar dokazujemo s plačilnimi listami in se cim drugim, recimo bolniski list ali bolnisko spricevalo ipd. in da po 32. clenu zakona o vrtcih smatramo, da zadostujemo opciji, ki pravi: Lokalna skupnost lahko v izjemnih primerih pri določitvi plačila staršev upošteva na podlagi podatkov iz uradnih evidenc, ki jih vodi pristojni davčni organ ali center za socialno delo, poleg dohodka in premoženja iz prvega odstavka tega člena tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine.

Pa naj napisejo, zakaj mislijo, da jim ni treba upostevti vseh teh clenov in naj se podpisejo in potem naprej na ministrsrvo, pa do ministra samega, saj je koncno on podpisan pod pravilnikom, pa naj pojasni kaj je potem mislil s temi dolocili, ko je podpisoval pravilnik.

Mah sej vem, zapleteno, samo jaz v takih primerih, ki se mi zdijo absurdni res vztrajam. Pac napisem dopis, in posljem PRIPOROCENO obicajno kar na direktorico obcinske uprave, potem ce je trba na zupana, pa na ministrstvo, pa na ministra, pa na varuha clovekovih pravic, pa na predsednika vlade ce je treba. Bizarno prav res, da se je trba tolk ubadat s tem, pa na koncu se nic ne sodezes, samo mislim, da tukaj nimamo velikih stroskov, razen postnine in paprija. Druga pa je, ce gres pravico iskat na sodisce. Tam bi pa tut jaz veckrat dobro premislila.

Naj bo zdaj dovolj, sem itak predolgauser posted image


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 8:46:25   
špelin@
Pri meni je itak prepozno za kakšno iskanje pravice - moj primer je izpred nekaj let.

Ampak stavim, da zna komu priti prav tole, kar si napisala, nisi nič predolga.

Toplo priporočam vsem, ki ste v takem položaju, da si temeljito preberete barnijine
poste! Bom pa tudi jaz kopirala tvoje pisanje in spravila, mogoče kdaj komu pride prav user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 9:26:33   
zvezdica05
Moj primer je podoben. Vrtca smo plačevali 140€, nato sem jaz ostala brez službe, treba je bilo oddati novo vlogo za leto 2010 in sedaj imamo za plačat 190€user posted image , torej 50€ več, jaz pa brez službe. So mi razložili, da pač gledajo dohodke za 2 leti nazaj in ko bom prinesla odločbo iz zavoda, v kateri je navedeno, da ne prejemam več nadomestila, bomo padli za en razred nižje, torej bomo spet na 140€. Katastrofa! Jasno mi je, da sem pač dve leti nazaj imela takšne dohodke, zdaj, ko mi poteče tudi nadomestilo z zavoda, bom brez dohodkov, torej bo družinski budget zmanjšan za 800€ mesečno, vrtec bom pa plačevala isto, kot takrat, ko sem imela plačo. user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 9:42:13   
barni
Zvezdica, pa saj ti lepo pise:

18. člen

Če se med letom spremeni število družinskih članov ali če pride do zaposlitve ali izgube zaposlitve enega izmed družinskih članov ali spremembe vrste virov dohodkov ali do namestitve otroka v rejniško družino ali drugo obliko institucionalnega varstva, se plačilo določi na novo.

Spremembo mora vlagatelj sporočiti pristojnemu občinskemu organu v roku 15 dni, ko je sprememba nastala.

Sprememba se ugotavlja na osnovi ustreznega dokumenta. Novo plačilo se uveljavi s prvim dnem naslednjega meseca po nastanku spremembe.

Ce se ne bos pritozila, se ne bo noben namesto tebe. Vsak naredi kakor hoce, samo od sebe pa se zal ne naredi nic. Na obcini pa normalno po liniji najmanjsega odpora.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 9:58:58   
sončnica24
Zvezdica, ti le odnesi vse papirje tudi zdaj bi jaz nesla ko dobivaš nadomestilo, ker verjetno ni tako visoko kot plača. 

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 10:01:51   
zvezdica05
Barni, saj sem šla na občino-na oddelek, ki se ukvarja z odločbami glede vrtca, in so mi tako razložili. Češ, da pač tako je, da razumejo, kaj hočem povedat, da pa sedaj še dobivam denarno nadomestilo iz zavoda in da ko le-to preneha, pademo spet nazaj za en plačilni razred (torej spet na 140€), da bom pa kasneje pač plačevala manj vrtca. Logično pa res ni - jaz zdaj nimam dohodkov.
Kaj naj sedaj naredim? Od odločbe je minilo že 2 meseca, verjetno je prepozno za uradno pritožbo. Sprintala si bom ta 18.člen in šla še enkrat tam.



< Sporočilo je popravil zvezdica05 -- 17.3.2010 10:03:18 >

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 10:14:58   
barni
PISNO. Vse pisno. Vsaj jaz imam take izkusnje. JE pa res, da je rok v katerem se lahko pritozis. VEndar pa lahko sprememba nastane tudi tri mesece po izdaji odlocbe. Zato 18. clen govori o naknadni spremembi.

Jaz bi jim poslala dopis priporoceno. Z navedbami 18. clena iz zakona in z dokazili (fotokopije). Potem pa naj pisno utemeljijo na podlagi katerega zakona, pravilnika in clena ti zavracajo pritozbo. Obicajno morajo v vsaki obrazlozitvi upravnega postopka navesti po katerih clenih nisi upravicen oziroma zavracajo tvojo pritozbo. To je pa malo vec dela, kot samo reci cloveku, ki se ti pojavi na vratih; ja gospa razumem, samo tako je.

Veliko srece. DA ne bom samo jaz pisala, bom raje nehala. Mislim, da sem cisto dovolj napisala, za nakatere verjetno cisto prevec user posted image

Upam, da je moje pisanje vsaj komu pomagalo! Se enkrat pa, sem laik in govorim na podlagi izkusenj in tega kar sem prebrala na netu v pravilnikih in zakonih. Si pa res lahko vsak po svoje interpretira. Vendar naj se pod svojo interpretacijo tudi podpise.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 17:49:01   
nikki1
Zvezdica, kot je že napisano v prejšnjih debatah: novo, tekoče stanje se upošteva, če pride do izgube zaposlitve, zaposlitve, spremembe števila družinskih članov ali namestitve družinskega člana v institucionalno varstvo (mislim, da je to zadnje še v pravilniku , tisti viri dohodkov so izpuščeni), Po moje bi ti morali upoštevati, saj so prejemniki denarnega nadomestila za čas brezposelnosti dejansko iskalci zaposlitve, vpisani v evidenco brezposelnih oseb (pri otroških dodatkih se menda ne upošteva?). Res pa je, da včasih prejemanje nadomestila še ne "prinese" nižjega razreda, odvisno, kako visoko si vplačilnem razredu.
Glede prvotne teme: kot je bilo razloženo, zakon o vrtcih omogoča, da se lahko upoštevajo težje socialne razmere, vendar napotuje na uporabo evidenc  socialnega stanja, ki jih vodita  CSD ali DURS.  Torej, kaj so te razmere?
LP


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?