|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Polovični čas in plačilo
22.3.2010 10:45:42   
ves600
Živjo

Vidim, da je bilo že dosti o tem napisano, kako je s polovičnim delovnim časom in da se da zmeniti z delodajalcem za krajši delovni čas. Sedaj pa me tudi zanima kako je konkretno s plačilom: se pravi če si imel porodniško in ti je zavod plačeval npr. 1000 € (gre samo za ležje izračunavanje), in so ti plačevali vse prispevke, koliko ti potem plačujejo ko začneš delati s polovičnim delovnim časom, če je tvoja osnovna plača 800 €?
Recimo, da ti delodajalec plača za 4-5 urni delovni čas 600 €, koliko lahko približno računaš še od zavoda ali ti oni plačajo samo prispevke?

Hvala za odgovor, pa upam, da nisem preveč zakomplicirala.

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Polovični čas in plačilo
22.3.2010 11:01:38   
nina166
Če delaš 4 ure, potem dobiš polovično plačo. Torej če si imela prej za 8ur 800€, dobiš za 4 ure pol manj, to je 400€. Država pa ti plačuje samo polovico prispevkov  od minimalne plače. Od zavoda pa ne dobiš nič.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Polovični čas in plačilo
22.3.2010 11:24:08   
kajajaka
no, ni točno tako... ker so pri nižjih plačah drugače obračunani prispevki dobiš več - okoli 500-520 € za 4 ure (če je za 8 ur 800)... Pri višjih plačah pa nekje polovico. Malica, regres,prevoz ... ostane polno plačilo (kot za 8 ur).
sicer ti pa plačujejo le prispevke do 8 ur, da delo nič.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Polovični čas in plačilo
22.3.2010 11:29:57   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ves600
koliko lahko približno računaš še od zavoda ali ti oni plačajo samo prispevke?

Kot pravita že predohodnici - CSD ti plača za preostale ure samo prispevke in to od minimalne plače. Neto dobiš izplačno ti tako samo toliko, kot zaslužiš v 4-5 urah pri delodajalcu.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Polovični čas in plačilo
22.3.2010 11:51:41   
nina166
Jaz sem govorila o bruto zneskih.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?