|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vneti šivi
1.5.2010 10:17:02   
legenda_m
kaj pomaga?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vneti šivi
1.5.2010 11:01:25   
cmokec
Ne vem, kolk so se ti vneli. Če te zelo boli, se pojdi raje pokazat.

Sicer pa velja veliko spiranja pod tekočo vodo in sušenja šivov na zraku.

Jaz sem si spirala skoraj na dve uri, previdno obrisala, potem pa, če se je le dalo, se nisem takoj oblekla, ali pa sem ležala slečena spodaj in bila le pokrita z rjuho.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vneti šivi
1.5.2010 19:25:45   
legenda_m
kam pa se moramiti pokazat

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vneti šivi
1.5.2010 19:31:11   
Tasika
Do 6 tednov po porodu v porodnišnico, potem te prevzame ginekolog.

Če so samo rdeči potem mislim da boš rešila z obkladki fiziološke raztopine: fiziološko poliješ po vatirancu/vložku in daš na šive, pustiš dokler se ne segreje in zamenjaš. To počneš cca. pol ure, potem temeljito posušiš in po 2 urah ponoviš vajo. Pazi ta ti se ne bo nič drajsalo po šivih (hlačke ipd.) ker to draži.

Če pa se ti zdi da se zadeva gnoji pa horuk v porodnišnico!

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vneti šivi
1.5.2010 19:46:55   
jenii
oj.
jaz sem si s hrastovim lubjem spirala

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vneti šivi
1.5.2010 21:19:19   
blaža
Meni je dala patronažna hipermangan. Upšam, da je ime pravo, je pa tak črn prah, ki ga res malo količino zmešaš z vodo, da rata roza in pol si s tem malo spereš in posušiš, pa pokri se kot je ena že prej napisala le čez z rjuho.

Meni so se po prvem porodu vneli zaradi polsedeče lege, ko sem imela obiske v porodnišnici in sem zgleda sedela na šivih oz tiščala gor.user posted image Pol se pa še vsest nisem mogla za pojest kosilo. Pri drugem otroku, sem pa obiske prepovedala in je prišel le mož z ta starejšim sinom, in sem bolj pazla.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu jenii)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vneti šivi
2.5.2010 19:07:07   
neisa
user posted image po vsakem uriniranju si jih umij z mzrlo vodo,če pa so že vneti pa nazaj v porodnišnico, pokaži patronažni oz babici ko ti bo prišla otroka pogledat ona ti bo najbolje vedla svetovat.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vneti šivi
7.5.2010 17:07:04   
legenda_m
no tako sem se šla pokazat v porodnišnico, pa so rekl da nimajo kj narest, da so šivi odpadli, pa da nj se tuširam po vsaki potrebi... kar delam, ampak ni nič boljše. patronažka je rekla, da ni nobene kreme več.... aja pa v porodnišnici so rekl še naj pridem nazaj če bo slabš user posted image . a nj grem kr k svojmu g? mal si še razkužim z razkužilom za rane, dvakrat na dan. sam mislm da bi mogl bit po skoraj 14 dnevih to zaceljeno ane? patronažna mi je pa sam maternico pogledala.

(odgovor članu neisa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vneti šivi
8.5.2010 19:43:10   
neisa
user posted image namoči si kozmetično blazinico bombažno brez parfuma in si delaj obhladke kar v sp hlačke si daj na šive malo si operi s kamilico samo ne preveč ker ti lahko preveč izsuši in dobiš lahko glivice. nekoč se je dal dobit bivacin šprej v lekarni zdaj ga več ne prodajajo pojdi vprašat svojega g če nebo nič boljše samo res pa da si razkožuj z mrzlo vodo po vsakem uriniranju.user posted image

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vneti šivi
20.5.2010 9:51:49   
legenda_m
no da poročam, po vsaki potrebi pod mrzel tuš, nato sm si pa razkužla z razkužilom za rane, ne vsakič, nekajkrat na dan. pa je šlo lepo nazaj user posted image

(odgovor članu neisa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vneti šivi
20.5.2010 11:53:25   
varja
Meni je patronažna priporočila sprej Cicatridine, ki se kupi v lekarni brez recepta. Trikrat na dan sem si špricala in je pomagalo, a ja pa sedela sem na obroču za plavanje (Barbieuser posted image ).

Upam, da ti bo pomagalo, ker je to vnetje res grozno.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vneti šivi
18.6.2010 20:03:07   
krokar
Ja cicatridine sprej je fino, ker razkuži ščiti in hladi. Jaz sem ga po 1. porodu prepozno začela uporabljat. Rodila sem lani julija in ko je vročina se vse rane slabše celijo. Vsa zadeva se mi je tako vnela, da em sla za 3 dni nazaj v bolnico in na antibiotike. Po 14 dneh sem lahko sedela na plavalnem obroču in šele po dobrem mesecu na riti. To je ena najhujših preizkušenj v mojem življenju.user posted image Boli za pop.... Jeseni gremo rodit v drugo....upam da bo izkušnja boljša.

(odgovor članu varja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vneti šivi
24.6.2010 9:12:29   
Bubika26
Kako zgleda to če imaš vnete šive? jaz sem namreč 10 dni po porodu in so me včeri začeli tako pečt, da za znoret. Smo šli pa v pordnišnico ker je mali mel 4 dan očko vneto (moje mleko ni pomagalo) in smo kar nekaj šli peš do bolnice-pa še iz 4. nastropja iz bloka gor in dol. Zdaj se mi pa zdi, da je to mogoče vneto, ker tud taka čudna tekočina teče, ki ni sama kri, tako kot pred dnevi.


(odgovor članu krokar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vneti šivi
25.6.2010 18:33:08   
soncnica 3
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

Do 6 tednov po porodu v porodnišnico, potem te prevzame ginekolog.

Če so samo rdeči potem mislim da boš rešila z obkladki fiziološke raztopine: fiziološko poliješ po vatirancu/vložku in daš na šive, pustiš dokler se ne segreje in zamenjaš. To počneš cca. pol ure, potem temeljito posušiš in po 2 urah ponoviš vajo. Pazi ta ti se ne bo nič drajsalo po šivih (hlačke ipd.) ker to draži.

Če pa se ti zdi da se zadeva gnoji pa horuk v porodnišnico!


Zgornji recept je tudi meni patronažna sestra povedala po mprvem porodu, bila sme bajno prerezana /2x je babica zarezala, ker se je moral sin pod hitro rodit..., pa še nisem bila dovolj odprta/. V glavnem fiziološka je zakon!!!

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vneti šivi
11.7.2010 18:20:12   
scarlett_
meni so se vneli zdej po 4ih tednih in sem kupila v lekarni kremo bionect .. je pa tako, da se mi delajo zatrdline tam kjer je bilo šivano, zaceljeno je pa sicer že vse .. mi je rekla, da naj grem nazaj v P, ampak bom najprej probala sama s kremo .. 

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?