|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 9:42:43   
Yskra
Pozdravljene!

Ne vem zakaj sem bila prepričana, da otrokom danes dajejo bele zobne zalivke in ne amalgamskih,
zadnjič pa je sin, ki bo star 6 let, dobil prvo zobno zalivko - amalgamsko. Pa me zanima, ali dajo vsem
otrokom amalgamske, ali tudi bele. Kakšna je praksa?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 10:44:00   
Antilopa
Jaz doplačam 10 eur za belo, drugače ji dajo avtomatsko amalgamsko user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 12:00:51   
sayuri
NAš ima sive. ZAkaj pa želite imet belo? Mislim- v čem je prednost?

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 12:01:23   
ledenaa
bele
Ko bo pa hotela drugo dati bom pa doplačala.zaenkrat še nič ni treba

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 12:11:09   
Yskra
Jaz osebno želim belo zato, ker je amalgam sestavljen iz živega srebra, ki je strupen.
Sem malo razočarana, ker me niso nič vprašali, kaj želim, ko je pa enkrat narejeno, je pa narejeno.

lp

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 12:22:06   
kakadoo
Moji otroci za enkrat še nimajo plombic - ko pa jih bodo
potrebovali, bom zahtevala bele. Bele imam tudi sama.
Sicer sama kvaliteta plombe se mi zdi siva boljša. Ne vem zakaj...
Ampak imam občutek, da so bele trše in prej počijo. Kar se pa estetike tiče,
je pa ful lepš če maš bele.

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 12:33:01   
sonja_ez
Jaz sem rekla, da hočem bele, pa mi je odgovorila, da ima mali toliko sline, da bela ne bo prijela, hkrati pa traja tudi dlje (lučka, poliranje). Pri nas je že to bilo predolgo.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 12:39:44   
ledenaa
sonja ni res da preveč bela traja
vse skupaj pri nas traja 2-3 minutke in to je to

(odgovor članu sonja_ez)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 13:12:35   
ajataja
Naša 7 letnica je pa dobila prvo prejšnji mesec na mlečni zobek in sicer roza,naša zobozdravnica ima vse barve so pa po sestavi iste kot bele.Vsi otroci pri nas hodijo z barvnimi plombicami sicer na stalne v glavnem daje bele razen če ima kdo željo drugače.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 13:17:00   
sanasan
otroka jih na srečo še nimata, za naju pa zahtevam in doplačam beleuser posted image
se mi pa zdi, kot da mi bele včasih 'ne sedejo'user posted image oz.imam nek čuden občutek

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 13:24:24   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Moji otroci za enkrat še nimajo plombic - ko pa jih bodo
potrebovali, bom zahtevala bele. Bele imam tudi sama.
Sicer sama kvaliteta plombe se mi zdi siva boljša. Ne vem zakaj...
Ampak imam občutek, da so bele trše in prej počijo. Kar se pa estetike tiče,
je pa ful lepš če maš bele.


Če so pravilno narejene, ne smejo počiti. In ja, otroku in sebi definitivno bele plombice. Zaradi živega srebra v amalgamu, ki se stalno med žvečenjem sprošča. Čeprav bi kdo kometiral, da vsebuje konzerva sardel iz Tržaškega zaliva več Hg kot ena amalgamska plomba, mogoče res, ampak vsak po svoje...user posted image

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 13:54:23   
miapia
Mi smo za plombice še premajhni, sem pa hvala bogu toliko ozaveščena, da bog ne daj, da dajo mojemu otroku amalgam v usta. Sama plačujem 50 eur za plombe, jih bom pa še otroku. Najbolj srečna sem bila, ko sem dala vse amalgamske plombe ven. Tu se ne gre za kvaliteto materiala, dejstvo je, da amalgam telesu samo škoduje, ker je pač zlitina živega srebra in ostalih kovin. 

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 15:13:14   
BUŠICA


nekaj resnic o plombicah, pa naj so sive ali bele..
vsaka ima svoje prednosti in slabosti.
amalgamske: prednosti: niso za doplačat, so dolgotrajnešje (cca. 10 let) od belih (če so pravilno narejene)
slabosti: niso estetske in !! marketinški trik!!!, da so škodljive zaradi Hg (je bilo treba nekaj ukrenit, da se ljudje odločijo za bele in seveda plačajo!!!) in največja slabost- je treba več zoba odbrusit kot za belo.
bele (kompozitne): prednosti: so lepše, je treba manj zobne substance odbrusit.
slabosti: so manj trpežne (priporočljiva menjava po cca. 5 letih), dražje.

in vsaka zalivka, ki je nareta v 2-3 min. je za moje pojme nekvalitetna (strokovno neizvedljiva v tem času, vsaj kvalitetna ne).

za otroke, ki že imajo stalne zobke pa priporočam bele zalivke, dokler pri mlečnih je tudi amalgamska v redu. če pa otrok lahko drži usta malo dlje odprta, da se lahko naredi tudi bela, zakaj pa ne.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 15:33:09   
ledenaa
Glede belih se n strinjam,kar je bušica napisala.Sem zelo zadovoljan z belimi in meni osebno bolj trpežne

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 15:45:06   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Glede belih se n strinjam,kar je bušica napisala.Sem zelo zadovoljan z belimi in meni osebno bolj trpežne




s čim se točno ne strinjaš?
če so kompozitne (bele) kvalitetno narejene, imajo prednost pred amalgamskimi že zaradi tega, ker je treba manj zoba odbrusit. koliko so trpežne pa je spet odvisno KAKO so narejene.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 16:07:18   
Yskra
no ja, da je živo srebro strupeno vseeno ni marketinški trik, pač pa resnica,
pa četudi je res, da je tudi v ribah. Dejstvo je, da je strupeno in če je možno, se mu pač ognem.
So pa tudi beli materiali različni. Več doplačaš, boljšo kvaliteto dobiš.

lp

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 16:34:43   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA



nekaj resnic o plombicah, pa naj so sive ali bele..
vsaka ima svoje prednosti in slabosti.
amalgamske: prednosti: niso za doplačat, so dolgotrajnešje (cca. 10 let) od belih (če so pravilno narejene)
slabosti: niso estetske in !! marketinški trik!!!, da so škodljive zaradi Hg (je bilo treba nekaj ukrenit, da se ljudje odločijo za bele in seveda plačajo!!!) in največja slabost- je treba več zoba odbrusit kot za belo.
bele (kompozitne): prednosti: so lepše, je treba manj zobne substance odbrusit.
slabosti: so manj trpežne (priporočljiva menjava po cca. 5 letih), dražje.

in vsaka zalivka, ki je nareta v 2-3 min. je za moje pojme nekvalitetna (strokovno neizvedljiva v tem času, vsaj kvalitetna ne).

za otroke, ki že imajo stalne zobke pa priporočam bele zalivke, dokler pri mlečnih je tudi amalgamska v redu. če pa otrok lahko drži usta malo dlje odprta, da se lahko naredi tudi bela, zakaj pa ne.


bušica s tem kar sem označila, se ne strinjam. Odvisno od kvalitete materiala za bele zalivke, si ne predstavljam, da bi kar tako menjala bele plombe po 5 letih, če so narejene iz kvalitetnega belega materiala.

Mlečne štirice in petice ima otrok normalno v ustih do cca.11.-12. leta, če dobi amalgamsko plombo npr. pri 4. letih v zobek, to pomeni sproščanje živega srebra iz plombice 7-8 let. Tega jaz svojemu otroku ne bi privoščila, so tudi beli materiali, ki se jih da uporabit tudi v otroških ustih, čeprav so res težko več časa odprta.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 16:59:01   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Mi smo za plombice še premajhni, sem pa hvala bogu toliko ozaveščena, da bog ne daj, da dajo mojemu otroku amalgam v usta. Sama plačujem 50 eur za plombe, jih bom pa še otroku. Najbolj srečna sem bila, ko sem dala vse amalgamske plombe ven. Tu se ne gre za kvaliteto materiala, dejstvo je, da amalgam telesu samo škoduje, ker je pač zlitina živega srebra in ostalih kovin. 

To je sicer vse res, o amalgamu, vendar me zanima, koliko si osveščena o belih plombah, glede na to,d a ravno tako izločajo strupene snovi, le da o njih toliko ne pišejo, ker na plastiki svet stoji in industrija in gospodarstvo, in če bi se to razvedelo v taki meri kot o živem srebru, bi bil katastrofa, pa da sploh ne govorim o tem, da so mnooooogo manj kvalitetne, ter dolgoročno povzročajo večje težave z zobmi. Jaz osebno jih sploh ne smem imet, ker ne le da mi ven popadajo, ker se plastika v zobeh krči namesto širi, ampak sem žal tudi alergična na to snov, ki ni tako nedolžna že itak, mislim za vse ljudi tega sveta, ne le zame?

Skratka, glede na vse zgoraj in spodaj našteto, nobene, ampak nobene plombe niso nedolžne in ok in fajn (razen porcelana, ki pa ne pride v poštev pri navadnih plombah, razen pri teh čisto ta novih, ultra modernih, ampak pri teh je pa tudi cena ultra specialno nemogoča, pa še odlitek morajo delat za eno navadno plombo, kot sem uspela prebrat. Ko sem seštela 1+1, sem ugotovila, da je popolnoma vseeno, katere zalivke imajo moji otroci.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 17:04:27   
Gina
Kar se tiče belih in sivih in izdelave. Zadnjič sem brala - pri belih ti naredi raven rob in da not zalivko, ki jo v bistvu prilepi - zato ni fajn, da je tam slina, ker na mokro vse skup ne prime dobro. Pri sivih ti pa vse skup nazobča, ni raven rob, da se boljše not vgnezdi plomba. A ni tako, bušica, ker se zgleda s tem ukvarjaš? In v bistvu ni nujno, da ti več zoba odstrani za sivo kot za belo. Bele ne more kvalitetno delat, če je čisto malo zoba ostalo, sivo ti pa lažje na isto malo površino naredi. Se pravi za belo plombo ni fajn, da dela neko veliko površino sploh. Mnogo bolj so rizične plombe na velikih zobeh, zaradi krčenja materiala. Medtem ko so na večjih površinah amalgamske plombe mnogo bolj zanesljive.
Kakšne so količine živega srebra, ki se izločajo iz amalgama? V resnici mnogo manjše, kot ve eni konzervi rib, če ste že to spraševale. Me pa čudi, kako to, da recimo še kar uporabljte fluor, ki je ravno tako ena najbolj strupenih reči v naravi, pa ga dajete otrokom, ker kao prednosti pretehtajo strupe (ki brez dvoma so strupi, kot pri živem srebru)??

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 19:19:06   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

To je sicer vse res, o amalgamu, vendar me zanima, koliko si osveščena o belih plombah, glede na to,d a ravno tako izločajo strupene snovi, le da o njih toliko ne pišejo, ker na plastiki svet stoji in industrija in gospodarstvo, in če bi se to razvedelo v taki meri kot o živem srebru, bi bil katastrofa, pa da sploh ne govorim o tem, da so mnooooogo manj kvalitetne, ter dolgoročno povzročajo večje težave z zobmi. Jaz osebno jih sploh ne smem imet, ker ne le da mi ven popadajo, ker se plastika v zobeh krči namesto širi, ampak sem žal tudi alergična na to snov, ki ni tako nedolžna že itak, mislim za vse ljudi tega sveta, ne le zame?




Gina, ven ti popadejo če so nepravilno postavljene. bele zalivke se postavljajo v slojih, ravno zaradi krčitve materiala. v nasprotnem je krčitev prevelika in posledično izpadejo v kratkem času.
je pa res, da v svoji karieri nisem srečala pacienta, ki bi bil alergičen na kompozitne snovi.



hmm...sorry, mi je nekam čudno citiralo..user posted image

< Sporočilo je popravil BUŠICA -- 7.5.2010 19:20:15 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 19:33:04   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Kar se tiče belih in sivih in izdelave. Zadnjič sem brala - pri belih ti naredi raven rob in da not zalivko, ki jo v bistvu prilepi - zato ni fajn, da je tam slina, ker na mokro vse skup ne prime dobro. Pri sivih ti pa vse skup nazobča, ni raven rob, da se boljše not vgnezdi plomba. A ni tako, bušica, ker se zgleda s tem ukvarjaš? In v bistvu ni nujno, da ti več zoba odstrani za sivo kot za belo. Bele ne more kvalitetno delat, če je čisto malo zoba ostalo, sivo ti pa lažje na isto malo površino naredi. Se pravi za belo plombo ni fajn, da dela neko veliko površino sploh. Mnogo bolj so rizične plombe na velikih zobeh, zaradi krčenja materiala. Medtem ko so na večjih površinah amalgamske plombe mnogo bolj zanesljive.
Kakšne so količine živega srebra, ki se izločajo iz amalgama? V resnici mnogo manjše, kot ve eni konzervi rib, če ste že to spraševale. Me pa čudi, kako to, da recimo še kar uporabljte fluor, ki je ravno tako ena najbolj strupenih reči v naravi, pa ga dajete otrokom, ker kao prednosti pretehtajo strupe (ki brez dvoma so strupi, kot pri živem srebru)??




uf, en kup stvari za obrazložit..
zdaj o fazi izdelave posamične ne bi, ni niti pomembno za to temo.
kompozitna je definitivno manj trpežna (tu se ne morete strinjati ali ne! ker je to dejstvo), zaradi narave materiala. zdaj, koliko bo pri komu držala je ???? dejstvo je, da pri tem materialu pride do mikrorazpok, ki po določenem času začne "prepuščat" bakterije in PRIPOROČLJIVO je menjati takšne plombe prej kot amalgamske- NI NUJNO, da po 5 letih- to naj oceni zobozdravnik, če je prišlo do razpok ali ne! nikakor pa ne favoriziram amalgamskih pred kompozitnimi (sama imam tudi samo bele, ofkors user posted image

glede izločanja Hg ima Gina prav. Fluor je pa spet tema zase.

pa še nekaj ima Gina prav- najkvalitetnejše zalivke so keramične, kjer se vzame odlitek. slabost (za večino)- cena.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 19:49:23   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

Gina, ven ti popadejo če so nepravilno postavljene. bele zalivke se postavljajo v slojih, ravno zaradi krčitve materiala. v nasprotnem je krčitev prevelika in posledično izpadejo v kratkem času.
je pa res, da v svoji karieri nisem srečala pacienta, ki bi bil alergičen na kompozitne snovi.



Ja, tudi to sem brala, kako to ni en mali hec, plombo naredit, in kako veliko bolj je zahtevno delat bele plombe. Vse to vem.

Jaz sem alergična na določene vrste plastike. Ne vem kako to, ampak tako pač je. Takrat sem začela brat o plastiki in prišla do zelo zelo zanimivih reči o strupenosti le tega in kako tudi te snovi, ki se iz njih izločajo nisi nič manj strupene - le poučeni nismo toliko o njih - kar ne pomeni, da je to zanemarljiva reč. Samo poznamo je ne, zato trdimo, kako strašno fajn je to. dvomim.

Gotovo si pa srečala pacienta, ki dobi vnetje živca zaradi bele plombe - to mi je namreč moja zobozdravnica razlagala, da se včasih dogaja. Nekateri ljudje nimajo alergije, pa vendar ne prenašajo belih plomb. Vname se jim živec. Ni tako redko. V resnici je logično. Eno telo lažje prenaša amalgamski strup, drugo telo pa lažje plastični strup. Oboje je eno navadno sr.anje. Žal.

Lepe pa so, ja. To je pa en velik plus.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 19:54:20   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Gotovo si pa srečala pacienta, ki dobi vnetje živca zaradi bele plombe - to mi je namreč moja zobozdravnica razlagala, da se včasih dogaja.




ja sem,če je plast zobovine do živca pretanka, lahko material iritira živec do njegovega vnetja (laično obrazloženo).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:01:52   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


koliko si osveščena o belih plombah

nimm pojma, ker imam v ustih zgolj in edino keramiko

o osveščenosti bi se pa dalo razpravljati, sploh o tem, da  to "nedolžno" živo srebro in ostale težke kovine, ki dokazano povzročajo marsikatero težavo človeškemu telesu, ostane celo življene v človeku, ker ima dobo razkrajanja par sto let.

< Sporočilo je popravil miapia -- 7.5.2010 20:08:57 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:03:42   
ledenka
prve bele plombe sem dobila pred 18 leti, najnovejše so pa stare 13 let. Pa še nobene ni bilo k sreči treba menjat. tako da tole o trajnosti je bolj tako, v najslabšem primeru.

upam, da bo mali po očetu, ki ima 1 plombo... če bo že moral kako dobit, bo dobil belo, četudi bo treba doplačat.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?