|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
14.6.2010 23:16:02   
naja78
brez kml,jajc,.......
-pršut
-pomfri
-solate in ostalo zelenjavo
-sadje(ne samo jabolko,sliva,hruška,banana ampak tudi drugo sadje,...češnje,breskev,marelice,....?
-pijete kdaj pa kdaj kokakolo,fanto,sprait.....

ne se mi režat,zelo pazim na prehrano,ampak kdaj pa kdaj bi pa kaj od zgoraj naštetega pojedla.user posted image stari smo 3 mesece in izključno dojeni,krčkov ni!!

no da slišim.....

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 8:30:50   
miapia
Oprosti, kaj pa sploh ješ? Kruh cel dan? Upam, da ješ vitamine, ker boš definitivno zbolela, če ne ješ ne sadja ne zelenjave.
No, jaz sem jedla vse razen surove zelenjave prvih 14 dni. Po dveh mesecih dojenja sem začela z AM in je ravno tako imela krče do 6 meseca. Mogoče tvoj otrok sploh ne bi imel krčev kljub normalni prehrani.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 8:44:46   
gaya24
Jaz sem jedla čisto vse razen fižola in zelja.... Ne vem od kod vam informacije, da moraš bit med dojenjem na dieti.... Jaz imam v hiši patronažno sestro-babico (taščo) in mi nikol ni rekla, da česa ne smem jest, razen kar sem že zgoraj napisala nisem jedla prve 2 mesca.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 10:15:12   
naja78
DAN,DA NE BO POMOTE??!!

sem na dieti brez mleka,jajc-polnoma,ker je mali na to alergičen.zato sem napisala dieta brez KML,JAJC.
samo zaradi krčev ne bi imela tako striktne diete.pač pa jo moram imeti,ker smo drugače celi pikasti.

mogoče sem narobe vprašala.mleko je res v vseh izdelkih,salamah,hrenavkah,pašteti,jajca so v makaronih,kruhu,.....vseh pecivih,.....žemljicah,....zato sem na dieti.
pa še v pomoč mamicam,ki so na dieti brez KML,pršut-kuhan se lahko je(če le otroček nima težav s svinjino),tam mleka ni.

hvala.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 11:09:12   
smejčica

Hay,

tudi mi imamo sum na mleko, jajce. V bistvu imamo dermatitis. Na dermatologa in na alergologa še čakamo....vse do avgusta.

Sem tudi jaz na dieti brez KML in JAJC. Pa tudi ne vem, kaj naj jem. user posted image
Opazila sem, da se lahko jedo neke salame od Mlinariča, ker jih v vrtcu dajejo. Pomfri jem tu in tam. Solate tudi, razen paradižnika. Tudi češnje sem jedla, ker so doma. Soje se izogibam. Pijem riževo ali kokosovo mleko, jem riževe ali žitne vaflje, pipiko, krompir, juho s testeninami brez jajc, riž, polento, zelenjavo, sadje, marmelado, ki je res bio, kruh si kupim brez mleka in jajc, sladoled si kupim rižev in je prav dober, Geo, ...

Kaj vem, meni tud zmanjkuje idej, pa sem šele 2 tedna na dieti. In najbolj se mi lušta jogurt, čokolada, ... pa jih ne smem.user posted image

Stari bomo 8 mesecev in se še vedno doji.user posted image

Glej, sem kopirala seznam.....


Prepovedana, dovoljena živila pri alergiji na mleko in jajca


Tabela z dovoljenimi živili pri otroku z alergijo na mleko in jajca. Tabelo so pripravil na Pediatrični kliniki.

dovoljena živila:

Nadomestki mleka
• nadomestek mleka, ki ga predpiše zdravnik
• LIMA - riževo mleko vanilija
• LIMA - sojino mleko vanilija (po 2.letu)

Maščoba
• GEA margarina brez mleka v prahu in lecitina - oljarica Slovenska Bistrica
• 100% sončnično olje
• 100% olivno olje

Sadje in marmelade
• Zrelo neoporečno sveže sadje - v začetku sadje prekuhamo v kompotih ali čežanah
• Domača marmelada
• KOLINSKA mešana marmelada brez konzervansov (jabolko-sliva)
• ETA Kamnik mešana marmelada brez konzervansov

Zelenjava
• Neoporečna sveža zelenjava dušena ali sveža
• Doma vložena zelenjava brez konzervansov
• Naravno kisano zelje in repa

Meso in izdelki
• Govedina, teletina, konjsko meso
• Puran, piščanec
• Zajec, ovčetina, kozletina
• Sveže morske ribe in postrvi - po dogovoru z alergologom
• MESARIJA FLERIN, Dunajska 372, Ljubljana-Črnuče mesni izdelek- urtika šunka

Kruh - žitni izdelki in peciva
• DOMA PEČEN KRUH iz pšenične bele ali druge moke, brez dodatka mleka ali jajc
• Kruh iz polbele ali črne pšenične moke
• Ajdov kruh, ajdovi žganci
• ŽITO NATURA prosena kaša, ješprenj, ješprenjček
• ŽITO NATURA ali LIMA ovsena moka, ovseni kosmiči, ječmenovi kosmiči, ajdovi kosmiči, riževi kosmiči, riževi otrobi, rženi polnozrnati kosmiči
• LIMA čisti corn flakes
• BIOS M topioka moka, riževa moka
• LIMA quinoa riž, neoluščen polnozrnati riž
• ŽITO pšenični zdrob, navadna polenta, koruzna moka, leča
• DROGA Portorož polenta, koruzna moka, pšenični zdrob, kus kus, prosena kaša
• LIMA kamut moka, kus kus, čičerika, leča
• BARILLA ali ŽITO testenine in jušne zakuhe brez jajc iz pšenice durum
• LIMA kamut testenine brez jajc
• DOMAČA PRIPRAVA peciva iz dovoljene moke brez jajc in mleka - po receptih klinike

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 13:30:58   
petrolejka
Oj,

zakaj ne smeš čokolade? Jaz sem tudi na tej dieti in jem čokolado. Tisto brez mleka, mleka v prahu, jajc. Lindtova 70%, ena izi Hoferja 70% je prav dobra..
Jedla sem tudi že pomfri, od sadja vse sorte - tudi  nektarine in jagode.
Za zajtrk si naredim kuskus, proseno kašo, gvinojo ipd. na riževem  napitku, kruh z namazom (sem našla en fin bio čokoladen namaz v Mercatorju, samo je draguser posted image )... Se najde veliko stvari. Je pa res, da tudi meni neskončno diši jogurt... Sem zadnjič jedla sojinega, pa mi je bilo slabo po njem.

_____________________________

Se spomniš, čigave so b'le tiste krave?
Zjutraj so tebi pojedle klobuk...

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 13:45:46   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: petrolejka

Oj,

zakaj ne smeš čokolade? Jaz sem tudi na tej dieti in jem čokolado. Tisto brez mleka, mleka v prahu, jajc. Lindtova 70%, ena izi Hoferja 70% je prav dobra..
Jedla sem tudi že pomfri, od sadja vse sorte - tudi  nektarine in jagode.
Za zajtrk si naredim kuskus, proseno kašo, gvinojo ipd. na riževem  napitku, kruh z namazom (sem našla en fin bio čokoladen namaz v Mercatorju, samo je draguser posted image )... Se najde veliko stvari. Je pa res, da tudi meni neskončno diši jogurt... Sem zadnjič jedla sojinega, pa mi je bilo slabo po njem.


ojla.

čist odvisno če ima tvoj user posted image alergijo na KML,JAJCE.
potem tudi izdelkov,ki vsebujejo mleko v prahu,sirotko,...sojin lecitin ali E322,jagode so nasploh alegene,citrusi tudi,....

mene bolj matra salama,tudi kaj slanega,porka duš,pa je vsepovsod soja,ki je tudi alergena,oz odsvetovana pri alergijah na KML.

JA TA JEDILNIK IMAM,ampmak malo raziskujem kaj še.user posted image user posted image

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 14:01:01   
smejčica
IZVIRNO SPOROČILO: petrolejka

Oj,

zakaj ne smeš čokolade? Jaz sem tudi na tej dieti in jem čokolado. Tisto brez mleka, mleka v prahu, jajc. Lindtova 70%, ena izi Hoferja 70% je prav dobra..
Jedla sem tudi že pomfri, od sadja vse sorte - tudi  nektarine in jagode.
Za zajtrk si naredim kuskus, proseno kašo, gvinojo ipd. na riževem  napitku, kruh z namazom (sem našla en fin bio čokoladen namaz v Mercatorju, samo je draguser posted image )... Se najde veliko stvari. Je pa res, da tudi meni neskončno diši jogurt... Sem zadnjič jedla sojinega, pa mi je bilo slabo po njem.


Čokolada mi je bila odsvetovana, ker baje rada povzroča alergije.

Hm, s temle čokoladnim namazom si mi pa lušte naredila. Ja, nič, bo treba danes v Mercator! ;)
Kaj pa si poleg kus kusa narediš za zajtrk?

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 14:02:50   
smejčica
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: petrolejka

Oj,

zakaj ne smeš čokolade? Jaz sem tudi na tej dieti in jem čokolado. Tisto brez mleka, mleka v prahu, jajc. Lindtova 70%, ena izi Hoferja 70% je prav dobra..
Jedla sem tudi že pomfri, od sadja vse sorte - tudi  nektarine in jagode.
Za zajtrk si naredim kuskus, proseno kašo, gvinojo ipd. na riževem  napitku, kruh z namazom (sem našla en fin bio čokoladen namaz v Mercatorju, samo je draguser posted image )... Se najde veliko stvari. Je pa res, da tudi meni neskončno diši jogurt... Sem zadnjič jedla sojinega, pa mi je bilo slabo po njem.


ojla.

čist odvisno če ima tvoj user posted image alergijo na KML,JAJCE.
potem tudi izdelkov,ki vsebujejo mleko v prahu,sirotko,...sojin lecitin ali E322,jagode so nasploh alegene,citrusi tudi,....

mene bolj matra salama,tudi kaj slanega,porka duš,pa je vsepovsod soja,ki je tudi alergena,oz odsvetovana pri alergijah na KML.

JA TA JEDILNIK IMAM,ampmak malo raziskujem kaj še.user posted image user posted image


Ja, salame bi se naj dobile neke, ja. Slano pa.....bio riževi vaflji s soljo ali brez. Kaj takega pride v poštev, da malo grickaš.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 21:49:10   
ellie
Tudi temna čokolada (70%) lahko vsebuje sledi mleka. Tudi kuhan in pečen pršut vsebuje mleko! Odvisno od firme. Krasov ga res ne vsebuje, ampak je čisto preveč drugega sranja v njem. Še najboljši je en hoferjev. Jaz se tud izdelkov, na katerih piše, da lahko vsebujejo sledi mleka, izogibam. Sem pa samo na dieti brez mleka. Tako da ne vem, v čem vse so jajca.

Danes sem ravno kupila bobipalčke brez mleka in jajc. Čokolade in to dobiš z riževim mlekom, ampak so meni neužitne.

naja78 jaz jem in pijem vse od tistega kar si naštela zgoraj. No, gazirane pijače ne ravno pogosto. Pršut kupujem MIPov in enega v hoferju. Piše 100% naravno. Naj ne bi imeli nič Ejev in tega sranja. Če je res, ne vem. Ampak samo na teh 2eh res piše, da so sestavine samo meso in sol. Pašteta od mesarstva kodila edina ne vsebuje mleka (pakirana je v takšnem majhnem steklenem kozarčku v hladilniku).

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 22:20:05   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Tudi temna čokolada (70%) lahko vsebuje sledi mleka. Tudi kuhan in pečen pršut vsebuje mleko! Odvisno od firme. Krasov ga res ne vsebuje, ampak je čisto preveč drugega sranja v njem. Še najboljši je en hoferjev. Jaz se tud izdelkov, na katerih piše, da lahko vsebujejo sledi mleka, izogibam. Sem pa samo na dieti brez mleka. Tako da ne vem, v čem vse so jajca.

Danes sem ravno kupila bobipalčke brez mleka in jajc. Čokolade in to dobiš z riževim mlekom, ampak so meni neužitne.

naja78 jaz jem in pijem vse od tistega kar si naštela zgoraj. No, gazirane pijače ne ravno pogosto. Pršut kupujem MIPov in enega v hoferju. Piše 100% naravno. Naj ne bi imeli nič Ejev in tega sranja. Če je res, ne vem. Ampak samo na teh 2eh res piše, da so sestavine samo meso in sol. Pašteta od mesarstva kodila edina ne vsebuje mleka (pakirana je v takšnem majhnem steklenem kozarčku v hladilniku).


ellie: polepšala si mi život.user posted image

ravno to hočem.nimam kaj,bo treba it v akcijouser posted image


(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
15.6.2010 22:25:57   
petrolejka
oj smejčica,

že samo s kuskusom na riževem napitku se dobro najem user posted image . Sadja zraven ne dodajam, ker je že tako dovolj sladko.

Kar se tiče sledov mleka in jajc...to piše skoraj povsod oz. napišejo, da se dela v obratu, kjer imajo tudi mleko, jajca... Tudi brezglutenski izdelki so tvegani, razen če res veš, da ali nimajo glutenskih surovin ali pa 100% pazijo pri pripravi.

Naja78, čokolade z riževim mlekom pa še nisem zasledila. Kje se jo dobi?

_____________________________

Se spomniš, čigave so b'le tiste krave?
Zjutraj so tebi pojedle klobuk...

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali pojeste kdaj,....tiste,ki ste na dieti
16.6.2010 9:47:22   
naja78
mrkator,super nova,spar-city park,...
tudi ovseno mleko je dobro in vanili riževo,vse v teh štacunah.se dobi,čokolade pa jaz ne upam,tudi riževega mleka ne s čokolado.

(odgovor članu petrolejka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?