|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   subvencija za mlade družine 2010
17.5.2010 9:30:27   
lidija***

Pozdravljeni!

Zasledila sem, da je zadnji čas, da oddam vlogo za dodelitev subvencije za leto 2010.
Zanima pa me naslednje..
Z možem sva oktobra kupila hišo. Prej sva bila lastnika stanovanja v izmeri 62m2. Ker smo petčlanska družina nam bi po tabeli za izračun subvencije pripadalo 75m2.

Ali mislite, da sva vseeno upravičena do subvencije, saj v izjavi piše"nismo imeli zadovoljivo rešenega"...
Ali moraš v vlogi napisati, oz. priložiti, da si bil že prej lastnik nepremičnine ?

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: subvencija za mlade družine 2010
17.5.2010 9:51:04   
petea
Ne rabiš ničesar dopisovati za prejšno nepremičnino, samo čimprej oddajta vlogo. Izpolnita vlogo, preverita, da sta se podpisala povsod, kjer je zahtevano, overita podpise in kopije na UE ter pošljita.
Važno je le, da na 30. 4. nista imela druge nepremičnine kot to hišo, kjer stanujete.


Mislim, da se jim je za zadeva glede kvadrature malo nerodno zapisala, saj mečejo v isti koš lastnike stanovanj in lastnike hiš. Praktično ni hiše, ki bi imela uporabne površine tako malo, kot je pri stanovanju v bloku.

V razpisu tudi piše, da ne smeš imeti enakega naslova kot je tisti, na katerem je nepremičnina, za katero uveljavljaš subvencijo, kar je popoln nesmisel za tiste, ki so bivališče kupili in se vanj preselili (sploh, ker so lahko kupili stanovanje npr. že 1. 3. 2006), otroke pa imajo šele zdaj. user posted image

Še ena recimo temu nejasna: V razpisu tudi npr. piše, da je potrebno poslati vlogo priporočeno, nato pa piše nekaj odstavkov nižje, do kdaj morajo prispeti priporočene pošiljke in do kdaj navadne ... user posted image

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: subvencija za mlade družine 2010
17.5.2010 10:09:02   
lidija***

patea- hvala za info! Si mi kar polepšala danuser posted image . Bi nam zelo prav prišla denarna pomoč, ker je v hišo potrebno še kaj vložiti.
Ja, pri teh razpisih so pa res nejasnosti.., se človek vpraša, če namernouser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: subvencija za mlade družine 2010
17.5.2010 13:01:22   
bučkabb
avtorici teme se že v naprej opravičujem, ampak se mi zdi nesmiselno odpirat novo temo, če pa lahka kar tukaj počvekamo in rešimo nekaj nejasnosti

midva sma dobila gradbeno dovoljenje v novembru lansko leto in sem na vlogi označila, da zahtevama sobvencijo tudi za leto 2009, sedaj pa sem šla overit kopijo gradbenega dovoljenja in ker piše da mora biti potrjena pravnomočnost sem šla nazaj na UE, ki je GD izdala in sem vprašala kako je  s tem in mi je prpopala štampiljko gor, da je GD postalo pravnomočno 13.1.2010user posted image user posted image

a zdaj ne bom dobila subvencije za lansko leto?? gledajo datum pravnomočnosti a ne? prosim tiste ki ste že vlagale in veste kako je s tem če mi odgovorite
aj azanima me kdaj kaj začnejo izplačevat te denarne zneske, da vem malo planirati kdaj bomo lahko zapravili ta denaruser posted image

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: subvencija za mlade družine 2010
17.5.2010 16:14:27   
petea
bučkabb, kako je postalo pravnomočno šele januarja letos?

Praviloma postane pravnomočno 15 dni od vročitev odločb naslovnikom. Mar kateri naslovnik ni dvignil GD takoj, se je kdo pritožil?

Pozanimaj se, zakaj je tako pozno pravnomočno, saj za lansko uveljavljanje mora biti pravnomočno v letu 2009.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.5.2010 8:17:51   
bučkabb
sem vprašala in so rekli da postane pravnomočno 8 dni po dvigu zadnje pošiljke naslovniku.
tako da verjetno nekdo ful dolgo ni dvignil pošte in pol pošta daje obvestila in če ne dvigne to traja in se je zavleklo za cela 2 meseca.

in zaradi tega sem zdaj popušila 900 €, pač nimam sreče s tem no! user posted image user posted image

so mi lani zavrnili sobvencijo, ki sma jo vlagala na osnovi kupoprodajne pogodbe, na kateri pa je pisalo, da sva kupila poslovni objekt (sma kupila hišo, ki ima v pritličju poslovni prostor, v mansardi pa si sedaj urejama stanovanje za katerega sma dobila GD lani z pravnomočnostjo letos)

za znoret no !!!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.5.2010 8:43:58   
lidija***

bučkabb- ja, subvencija bo za vas drugo leto. Te pravnomočnosti pa so resuser posted image . Ko sva midva vpisovala stanovanje sva tudi čakala kot norca, da so na občini dvignili pošto, pa še sorodnica v Nemčiji jo je mogla, tako, da nam je šlo ful za nohte ali bova sploh lahko kupila hišo in prodala stanovanje.
Za izplačila pa sem brala na forumu, da je zelo odvisno od sredstev. Pričakujem nekje do konca leta, seveda če bo odobreno.
Saj veš, račun brez krčmarja..

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.5.2010 10:25:33   
bučkabb
sobvencijo bi mogla dobit za letos, za lani sem jo pa popušila ja user posted image user posted image


(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.5.2010 12:10:03   
petea
bučkabb, v vsakem primeru bosta dobivala 8 let.
Če razmišljata o tem, da dobita še kakšnega otroka, pa je morda celo bolje, da začnete šele z letošnjim letom.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.5.2010 20:14:18   
grisolino
ojla
do kdaj je rok za oddajo subvencije,prosila bi ogovor ker smo čist pozabili na to...pa kolk se recimo dobi za tričlansko družino če ima stanovanje 6om kvadratnih ker zelo malo vem o tem bi prosila za pomoč mal če se keri kej da...
hvala

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.5.2010 21:29:10   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

ojla
do kdaj je rok za oddajo subvencije,prosila bi ogovor ker smo čist pozabili na to...pa kolk se recimo dobi za tričlansko družino če ima stanovanje 6om kvadratnih ker zelo malo vem o tem bi prosila za pomoč mal če se keri kej da...
hvala



TULE je vse o javnem pozivu. Rok za oddajo je 22.5., dobi pa se 300 EUR na družinskega člana (če gre za subvencijo nakupa - za najem je drugače - vse pa piše v javnem pozivu).

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: subvencija za mlade družine 2010
24.5.2010 22:27:38   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: lidija***

Z možem sva oktobra kupila hišo. Prej sva bila lastnika stanovanja v izmeri 62m2. Ker smo petčlanska družina nam bi po tabeli za izračun subvencije pripadalo 75m2.


A ne piše v zgornjem linku, da so subvencije namenjene za prvo reševanje stanovanjskega problema? Vam pripada tudi v primeru, če ste bili že prej lastniki stanovanja?

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: subvencija za mlade družine 2010
25.5.2010 9:14:27   
petea
Ja, gre za prvo reševanje stanovanjskega problema z določenim številom družinskih članov: če najprej samo mož in žena živita v enosobnem stanovanju, imata lahko dovolj prostora zase, ko pa se jima v naslednjih letih pridruži nekaj otrok in postane stanovanje po kvadraturi premajhno, mora povečana družina rešiti svoj stanovanjski problem - prvič v tej sestavi.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: subvencija za mlade družine 2010
25.5.2010 12:17:25   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ja, gre za prvo reševanje stanovanjskega problema z določenim številom družinskih članov: če najprej samo mož in žena živita v enosobnem stanovanju, imata lahko dovolj prostora zase, ko pa se jima v naslednjih letih pridruži nekaj otrok in postane stanovanje po kvadraturi premajhno, mora povečana družina rešiti svoj stanovanjski problem - prvič v tej sestavi.


Aha, hvala za obrazložitev. user posted image

Mi letos še nimamo pogojev, bomo dali drugo leto. In, kot si rekla, še boljše, ker bo več otrok... upam. user posted image


< Sporočilo je popravil lananai -- 25.5.2010 12:18:09 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: subvencija za mlade družine 2010
28.5.2010 13:08:17   
veška
kaj kdo ve kdaj pa pridejo odločbe, ko razrešijo naše vloge.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: subvencija za mlade družine 2010
10.6.2010 17:53:31   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: veška

kaj kdo ve kdaj pa pridejo odločbe, ko razrešijo naše vloge.



To tudi mene zanima. user posted image

(odgovor članu veška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: subvencija za mlade družine 2010
14.6.2010 15:27:03   
symona
Sem v petek klicala na stanovanjski sklad in sem vprašala kdaj bodo pošiljali odločbe in sem dobila odgovor, da ne vejo niti približno, ker še niti vseh vlog niso pregledali.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: subvencija za mlade družine 2010
18.6.2010 10:04:03   
Neža_b
Zgleda, da bo še dolgo časa trajalo, da bodo začeli pošiljati odločbe --> http://www.stanovanjskisklad-rs.si/si/609/subvencije.html

(odgovor članu symona)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: subvencija za mlade družine 2010
19.6.2010 21:00:56   
lunka1
... kar 56% več prosilcev kot lani... in tudi mi smo med njimi user posted image


mi lahko katera iz lastnih izkušenj pove, koliko časa je trajalo recimo lansko leto, da so dobili prvi odgovor od stanovanjskega slkada?

(odgovor članu Neža_b)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: subvencija za mlade družine 2010
20.6.2010 21:10:19   
ma19teja
Živjo,

mene pa zanima, če je določena starostna meja staršev "mlade družine" .

Za subvencijo še nikoli nisva zaprosila, sva pred leti varčevala v shemi, nisva nič koristila.... bila sva lastnika dveh stanovanj. Prvo sva prodala 2006 (56m2), drugo 2010 (87 m2). Trenutno smo v najemu in iščeva nov dom.

Otroka sta 01/2005 in 06/2006, midva pa oba čez 35 let...

Ali imamo za drugo leto kakšno šanso zaprosit za subvencijo (zaenkrat pa povečanje družinice ni v planu user posted image ) ?

Hvala, lep večer, Mateja

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: subvencija za mlade družine 2010
21.6.2010 9:21:02   
petea
ma19teja,
lahko bosta zaprosila, če bosta kupila stanovanje ali hišo oz. če bosta pridobila pravnomočno gradbeno dovoljenje za gradnjo. Za subvencioniranje tržnega najema pa sta prestara.

Če bosta to uredila do konca letošnjega koledarskega leta, lahko naslednje leto kandidirata za subvencijo še za letošnje leto.

Pogledajo pa še vaše dohodke, če so pod določenim cenzusom, ki pa je kar visok.

(odgovor članu ma19teja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: subvencija za mlade družine 2010
21.6.2010 18:29:01   
ma19teja
patea,

najlepša hvala za vzpodbudne informacije. Letos imava namen kupiti - vsak € prav pride.

Lp, Mateja

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: subvencija za mlade družine 2010
22.6.2010 13:35:42   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

... kar 56% več prosilcev kot lani... in tudi mi smo med njimi user posted image


mi lahko katera iz lastnih izkušenj pove, koliko časa je trajalo recimo lansko leto, da so dobili prvi odgovor od stanovanjskega slkada?


Lani so zajajcali vse skupaj user posted image  Najprej smo dobili potrdilo, da so vlogo sprejeli, letos niti tega še ni bilo. Potem smo dobili odločbo enkrat sredi poletja, nakazovalo pa se je komaj v jeseni. Ker ni bilo denarja prej.
Bom poiskala kak papir za točne datume.

Evo: nakazilo je bilo 11.11.09.

< Sporočilo je popravil *bubi* -- 22.6.2010 13:37:24 >


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: subvencija za mlade družine 2010
22.6.2010 15:45:59   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

... kar 56% več prosilcev kot lani... in tudi mi smo med njimi user posted image


mi lahko katera iz lastnih izkušenj pove, koliko časa je trajalo recimo lansko leto, da so dobili prvi odgovor od stanovanjskega slkada?


Lani so zajajcali vse skupaj user posted image  Najprej smo dobili potrdilo, da so vlogo sprejeli, letos niti tega še ni bilo. Potem smo dobili odločbo enkrat sredi poletja, nakazovalo pa se je komaj v jeseni. Ker ni bilo denarja prej.
Bom poiskala kak papir za točne datume.

Evo: nakazilo je bilo 11.11.09.

uff, potem bodo očitno nakazali šele naslednje leto user posted image user posted image

a pa to vsem odobrijo?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: subvencija za mlade družine 2010
23.6.2010 12:10:11   
sazi
a pa to vsem odobrijo?

vsem, ki izpolnjujejo pogoje

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?