|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 15:32:51   
Aniiita
A morda ima kdo kakšno idejo,kaj namazati otroku na kruh, če ne sme mleka? Marmelade so itak bolj sladkor kot ne in se mi tudi ne zdijo dobra ideja..samo kruh panevem koliko časa bo jedla..pa tudi nič ni potem- ne more to bit ne malica ne nič.. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 15:33:25   
Kerensa*
Pašteto.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 15:44:16   
malaMravljica
kaj pa ce mu recimo mal zdrobis kaksne borovnice/ robidnice in das s kruhom? Moj mu je zadnjic kruh mocil v sok, ki je ostal od robidnic, ki jih je prej jedel in malemu je bilo fino. Vec ti pa ne znam pomagat, prav zanimivo vprasanje si dala.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 16:01:13   
Aniiita
O, MalaMravljica, dobra ideja. Bom tako poskusila. user posted image

Pašteta se mi pa ne zdi dobra za otroka. Še v vrtcih je več ne dajejo..

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 16:05:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita
Pašteta se mi pa ne zdi dobra za otroka. Še v vrtcih je več ne dajejo..

V našem jo.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 16:06:37   
Aniiita
Ja? V tem kjer sem jaz delala je pa ne dajejo (pa ni nič poseben).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 16:07:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita
Ja? V tem kjer sem jaz delala je pa ne dajejo (pa ni nič poseben).

Verjetno se vsak vrtec odloča po svoje.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 16:13:53   
Aniiita
Verjento, ja. Pa kljub temu- v veliko paštetah je tudi mleko v prahu ali sirotka. Še v hrenovkah je mleko..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 16:19:40   
Aniiita
MalaMravljica- a ti mu daješ borovnice? Ga niso zaprle? KOliko mu jih daš?

user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 17:36:13   
K_a_t_i
ribji namaz, zelenjavni namaz, kikirikijevo maslo

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 17:53:45   
Katy78
Zmiksaj v trdo kuhano jajce (če ni alergičen nanj) in kakšno kuhano zelenjavo, npr. bučke, ki so bolj vodene, pa malo soli dodaš, pa bo. Isto lahko npr. kuhano meso (npr. piščančje bedro) zmiksaš skupaj s kakšno kuhano zelenjavo, ki pride bolj vodena, pa imaš domačo pašteto.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 15.7.2010 17:54:01 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 18:51:22   
jakaracman
Naša je jedla vegi paštete, ki ne vsebujejo mleka, kupljene v DM, gea margarino, domače marmelade, tuno in pa v kalčku kuplen ala vegi čokoladni namaz brez mleka.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 19:01:19   
malaMravljica
Aniiita, ja, sem mu dala borovnice, ker mu jih je teta iz vrta prinesla. Prvic sem dala manj, pol pa kar, ker so mu bile tok fine, ma ce jih ni enih 10 zmazal ves. Nobenih tezav ni bilo, sedaj so, ker mu morem ene bio nabavit, ap ne vem kje jih imajo.

Joj, kikirikijevo maslo, Aniiiita NEEEEEEEEEEEE sam tega ne dajaj!!!!!!!!!!!!!!! Ves kok je to alergeno, in lahko dobi tako hudo alergijo, sploh ker je ze alergicna na mleko je mozna se kaksna alergija verjetno, ta na araside je pa tudi pogosta in huda.

Pa ce bos delala to trdo kuhano jajce in zelenjava pa itak ves, da sam rumenjak a ne.

In se nekaj, zadnjic sem ti dajala ideje za pasto. Ej, mojemu naredim spinaco in dam zravem pirino pasto- tiste crkice za v juho. Ves kok ma rad, uspesnica je to.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 15.7.2010 19:03:34 >

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 22:32:18   
Aniiita
O super ideja to z jajcem in mesom ter zelenjavo. jajca ji sicer še ne dajem,bom čez kakšen mesec ali še kasneje (ker je alergik je bolje kasneje) s piščancem bi pa že lahko poskusila.

Res hvala user posted image

MalaMarvljica

Kikirikija bolje da ne, vem ja. Nisem izrecno napisala,da je alergik..brez mleka pa verjento to maslo je, ja..

O, bom še jaz poskusila paštko s špinačo :) Jutri ji imam v planu narediti špinačno juho, pa malo rižka noter dati :)

Pa za borovnice se bom tudi opogumila. bomo videli kako bo. Pri nas jih na tržnici nekdo prodaja..Drugače pa se jih da dobit tudi preko Bolhe,veš- ljudje jih naberejo v gozdu in potem prodajajo. POmoje, da so bio..Če želišti pošljem link, kjer sem to videla :)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
15.7.2010 22:38:12   
Aniiita
Še nekaj:kolikokrat na teden mu pa daješ pašto? Pa meso?
Jaz sploh nevem koliko mesa naj bi jim dali..jaz sama ga ne pogrešam veliko časa.. :)

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
16.7.2010 9:57:05   
tjavi
IBI namazi so zelo dobri, samo v vseh je limona, če je to problem. Mi kupujemo kakih pet različnih okusov. Imajo tudi Okus IBI majoneza, ki je meni celo boljša od običajne majoneze.
Namaze kupujemo v Mercator centrih pri izdelkih brez mleka (Granovita se mi zdi). Nekateri vsebujejo sojo, drugi ne. So že kar dobro založeni. Radi imamo tudi prekajen tofu.

Seveda so najbolj kvalitetni doma narejeni namazi, ki se jih pa sama še nisem lotila. Sem pa slišala, da se iz čičerike, leče ipd, natredijo zelo dobri namazi: skuhaš, zmiksaš in dodaš hladno stiskano olje in zelenjavo po lastni izbiri.

Lp! 

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
16.7.2010 10:31:17   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

MalaMravljica- a ti mu daješ borovnice? Ga niso zaprle? KOliko mu jih daš?

user posted image



Borovnice zapirajo in odpirajo, z njimi se zdravi driska in zaprtost. Samo suhe ali tiste ki so na robu suhosti zapirajo, sveže pa odpirajo oz ne povzročajo težav.
Naš ima dobro prebavo, če mu dam več kot 10 svežih borovnic (lahko tudi zamrznjenih), bo kakal tudi po 5x na dan.

Drugače pa so nam tudi v otroštvu dajali zdrobljene jagode, maline... ali kako drugo sadje direkt na kruh, pa mal cukrčka so nam še posuli. Predvsem gozdne jagode so tako najboljše.

en tak namaz je tudi humus- iz čičerike, sezamove paste, olivnega olja in malo limoninega soka (recepti na internetu). Stročnice (čičerika, fižol...) komot lahko za namaze daješ, ker so kuhane dajo fajn spasirat


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.7.2010 10:35:05 >

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
16.7.2010 12:32:14   
Aniiita
O super, še nekaj idej, hvala. Nekatere bodo sicer za kasneje (stročnic še ne sme),na sojo je pa tudi alergična.. KLjub temu se bo nekaj našlo..
user posted image

Zdaj samo še mama v akcijo. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
16.7.2010 14:38:01   
malaMravljica
Meso mu dajam 1x na teden, mogoce 2x vec pa definitivno ne. Pasto pa kaj pa vem, mogoce tudi 3x, mal izmenjujem pasto, polento, riz, krompir al pa kar zelenjavna juhca. Vcasih pride nekaj bolj pogosto, drugic pa drugo.

Ja, borovnic pa sveze. Sadje in zelenjava mu itak dajam vse sveze, sedaj ze koncno tudi iz mojega vrta. Pa ves kaj, zeleno solato mu tudi ze dam iz vrta, nic je ne zabelim, sam na malo razrezem in dajam na zlicko poleg druge hrane, jo ima rad.

Bom pa se jaz nekaj vprasala. Tisto zelenjavo, ki jo ima sedaj rad, se to spremeni in je mozno, da jo zacne kasneje zavracat ali jo bo imel vedno rad?

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
16.7.2010 14:58:48   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Bom pa se jaz nekaj vprasala. Tisto zelenjavo, ki jo ima sedaj rad, se to spremeni in je mozno, da jo zacne kasneje zavracat ali jo bo imel vedno rad?


Naše izkušnje. Bil je jedec, da ga ni, pojedel vse kar si dal. Nezabeljeno, nezačinjeno, neslano. Brokoli je letel v njega, kosi, men se je želodec obračaluser posted image . Potem je prišlo obdobje, ko se je naveličal, držalo kaka 2 tedna in spet jovo na novo, jedel vse, najraje zelenjavo. Potem pa konec in zdaj še zelenjavo skrivamo med hrano, ali pa v kaki juhici poje (korenček, cvetačo, brokoli, grah), ampak juhica ne sme biti vsak dan na sporeduuser posted image . Tako je že pol leta. Pri nas torej ne drži, kar je oboževal, da še zdaj obožuje. Okus se mu spreminja iz tedna v teden oz iz meseca v mesec. Imel je obdobje ko bi vsak dan pojedel 1 šnicel, zdaj že 1 mesec štrajka z mesom.
Za ene stvari se naveliča in jih kasneje spet je z veseljem, za ene pa jih zavrača konstantno, pa čeprav jih je oboževal do 1 leta.

Izkušnje moje sestrične. Kot dojenček in otrok jedla vso zelenjavo in vse kar si dal. Po 4 letu, je začela skoraj vso hrano zavračat. Do 10 leta je imela na jedilniku le 5-8 vrst (kruh, kuhan krompir, riž in testenine-vse brez omake ali dodatkov, piščanjči file, nekaj sadja in sladkarije). Zelenjave se dotakne ne. Po 10 letu napreduje, vsako leto 1-3 novi živili.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.7.2010 15:01:56 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
19.7.2010 22:24:26   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

O, MalaMravljica, dobra ideja. Bom tako poskusila. user posted image

Pašteta se mi pa ne zdi dobra za otroka. Še v vrtcih je več ne dajejo..



in vsebujejo ml.beljakovine,kupi tartex pašeto.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
20.7.2010 15:29:55   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

ribji namaz, zelenjavni namaz, kikirikijevo maslo


Kikiriki - kot ste ugotovile: NE!
zelenjavni in ribji namaz pa če kupiš je verjetno kaj ml. beljakovin, sirotke not, če ni vegansko.

Js dam nek veganski namaz in mullerja, na osnovi kvasa in čičerike, ampak ima naš že 10 mesecev. Malo, ravno da je okus. Ali mu pa frutek gor namažem. Pa repična margarina je ok, ima dobre maščobne kisline omaga 3 in 6 in zelo je okusna.



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: namazi na kruhu- brez mleka?
21.7.2010 16:18:34   
K_a_t_i
Jp, se opravičujem - sem spregledala, da je alergik v mislih sem pa imela konkretnega froca in ne 8 mesečnika (kot sedaj vidim iz tickerja)... Kikirikijevo maslo v tem primeru seveda ne.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?