|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 8:22:55   
Tejči
Pozdravček,

odločili smo se, da je skrajni čas za nakup enega malega lušnega bitjeca-izbiramo še med shih tzujem, kodrastim bišonom in yorkshire terierjem..vsi so nam mega simpatični, malo še moramo samo pregledat njihove lastnosti, kateri bi bolj pasal k nam. Tako, da katere imate izkušnje s katerim od teh psičkov, kr na plano z njimi.

Ker pa je to nas prvi kuža, ki bo z nami v stanovanju (prej smo živeli v hiši in smo imeli velike kužke zunaj), nimamo še popolnoma nič zanj. Seveda moramo prvo pripraviti teren za novega družinskega člana, zato bi bilo karkoli dobrodošlo-od kakšne košarice, krtače, "kletka" za potovanje..karkoli kaj se kateri kje valja in ne potrebuje. BI bili zelo veseli.

Hvala in lep vroč pozdravček,

Tea
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:26:59   
Arwenko
Hmmm...nekako mi dve stvari ne gresta skupaj. Izbirate med eno srednje drago (shi-tzu) in dvema zelo dragima pasmama, potem pa na dobrodelnosti sprašujete, če vam kdo podari opremo?

Občutek imam, da razmišljate o nakupu psička brez papirjev, kar bi vam za navedene pasme resnično odvsetovala, saj poznam nešteto primerov z resnimi zdravstvenimi težavami, ki vas bodo kasneje stale več, kot nakup dobrega psa. Cene se pa gibljejo, za shi-tzuje med 500 in 700 eur, za yorkije od 800-1000, za kodraste bišone pa so trenutno legla med 1200 in 1500 eur.

Na podlagi navedenega bi vam torej svetovala, da se za majhnega kužka raje obrnete na katero izmed slovenskih zavetišč, ki trenutno pokajo po šivih in boste sigurno kje našli kaj primernega za vas. Vseeno pa imejte v mislih, da je tudi majhen pes velik strošek, solidna hrana in obvezna cepljenja vas bodo letno stala najmanj 300 eur, v kar niso všteta srestsva proti zajedalcem, nobene igrače ali oprema. Tako da naproti temu, je začetni strošek nakupa relativno majhen.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:31:48   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Na podlagi navedenega bi vam torej svetovala, da se za majhnega kužka raje obrnete na katero izmed slovenskih zavetišč, ki trenutno pokajo po šivih in boste sigurno kje našli kaj primernega za vas.


user posted image user posted image user posted image  se podpišem!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:35:40   
FLASK_A
Arwenko, super odgovoruser posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:35:47   
Tejči
Arwenko, eno malo pa se vseeno motišuser posted image

Za shih tzuja bi dali 350 evrov-oče in mati imata rodovnik, zakaj jih psičk nima, ne vem. Ostala dva pa sta zastonj, razen prevoza, saj so jih lastniki kupili in ugotovili, da zanj nimajo dovolj časa in jih podarjajo naprej-mi bi jih pa z veseljem imeli. Zato se tudi bolj nagibamo k yorkiju in bišončku. Na dobrodelnosti pa sprašujem, ker če se recimo tebi doma valja povodec, ki ga ne potrebuješ, bi ga jaz z veseljem uporabljala-zakaj bi morala kupovati novega, a ne? Tudi če ne bom ničesar dobila, ne bo konec sveta in bom zavila v trgovino za male živali in vse potrebno nakupilauser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:36:43   
FLASK_A
Poelg tega pa- obvezno v pasjo šolo! Ne zaradi psa, zaradi vas da boste z njim znali ravnati pravilno.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:44:34   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Poelg tega pa- obvezno v pasjo šolo! Ne zaradi psa, zaradi vas da boste z njim znali ravnati pravilno.


In po čem sklepaš, da mi ne znamo s psi?

Mogoče si samo slabo prebrala-mi smo celo življenje imeli pse in z nobenim ni bilo nič narobe, vsi so bili dobro vzgojeni, oskrbovani, zdravi..tako da ta komentar žal ni na mestuuser posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:46:50   
Splišni
Potem pa bišončka samo vzemite, če je res rodovniški (pa ne iz Are) in zastonj. Sam malo čudno s emi zdi to. Po moje je že itak iz Are ... to je un izmeček človešptva, ki preprodaja kužke - bolane ... No, upam, da se motim.

Drugače je bišon po značaju ful bolj od jorkija, vsaj kolikor sem jaz brala karakteristike teh dneh pasem. Bišone ful hvalijo.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:48:15   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Poelg tega pa- obvezno v pasjo šolo! Ne zaradi psa, zaradi vas da boste z njim znali ravnati pravilno.


In po čem sklepaš, da mi ne znamo s psi?

Mogoče si samo slabo prebrala-mi smo celo življenje imeli pse in z nobenim ni bilo nič narobe, vsi so bili dobro vzgojeni, oskrbovani, zdravi..tako da ta komentar žal ni na mestuuser posted image



To je meni tud BV, ta pasja šola, za take pasme, kot je bišon. Jaz imam višavko in absolutno ni rabila nobene pasje šole, je bla moja čisto dovolj.

Drugače je s kakšnimi bolj zahtevnimi psi, npr. border coliji, s takim bi pa tudi jaz šla v pasjo šolo verjetno.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:51:33   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A
Poelg tega pa- obvezno v pasjo šolo! Ne zaradi psa, zaradi vas da boste z njim znali ravnati pravilno.

In po čem sklepaš, da mi ne znamo s psi?
Mogoče si samo slabo prebrala-mi smo celo življenje imeli pse in z nobenim ni bilo nič narobe, vsi so bili dobro vzgojeni, oskrbovani, zdravi..tako da ta komentar žal ni na mestuuser posted image


Ker si sama napisala:

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči
Ker pa je to nas prvi kuža, ki bo z nami v stanovanju (prej smo živeli v hiši in smo imeli velike kužke zunaj)


plus izkušnje ki jih s takimi lastniki sama imam...
user posted image

Nič osebnega, no. user posted image

Žal ti nimam ničesar za podarit. Pa veliko veselja z novim članom!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:51:50   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Potem pa bišončka samo vzemite, če je res rodovniški (pa ne iz Are) in zastonj. Sam malo čudno s emi zdi to. Po moje je že itak iz Are ... to je un izmeček človešptva, ki preprodaja kužke - bolane ... No, upam, da se motim.

Kaj je to (Are)? Kako se lahko prepričam, da ni  to to??



Drugače je bišon po značaju ful bolj od jorkija, vsaj kolikor sem jaz brala karakteristike teh dneh pasem. Bišone ful hvalijo.


Ja, jaz sem tudi brala, samo smo bili na morju in so sosedi imeli yorkija in je bil tako zelo kjut, da sem se kr zaljubila vanj..no, saj meni ni potrebno dosti da se zaljubim..če so vsa ta bitjeca tako sladka, da bi kr vse imelauser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 9:56:31   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
To je meni tud BV, ta pasja šola, za take pasme, kot je bišon. Jaz imam višavko in absolutno ni rabila nobene pasje šole, je bla moja čisto dovolj.
Drugače je s kakšnimi bolj zahtevnimi psi, npr. border coliji, s takim bi pa tudi jaz šla v pasjo šolo verjetno.


Odvisno od lastnika... Žal je tako... Tudi manj zahtevne pasme nekaterim delajo grozovite težave (ne ciljam na nobeno od vas, ampak govorim iz konkretnih izkušenj).

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 10:02:39   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Arwenko, eno malo pa se vseeno motišuser posted image

Za shih tzuja bi dali 350 evrov-oče in mati imata rodovnik, zakaj jih psičk nima, ne vem. Ostala dva pa sta zastonj, razen prevoza, saj so jih lastniki kupili in ugotovili, da zanj nimajo dovolj časa in jih podarjajo naprej-mi bi jih pa z veseljem imeli. Zato se tudi bolj nagibamo k yorkiju in bišončku. Na dobrodelnosti pa sprašujem, ker če se recimo tebi doma valja povodec, ki ga ne potrebuješ, bi ga jaz z veseljem uporabljala-zakaj bi morala kupovati novega, a ne? Tudi če ne bom ničesar dobila, ne bo konec sveta in bom zavila v trgovino za male živali in vse potrebno nakupilauser posted image



Tejči, mladički ne dobijo rodovnikov samo v primeru, da starši niso dobili vzrejnega dovoljenja, zato ker je z njimi nekaj narobe - predvsem zdravstveno, zato je za razmislit, ali si resnično želiš psa, kjer je pri starših bilo ugotovljeno, da je nekaj narobe?

Glede drugih dveh pasem, pa samo kot so ti napisali, če sta res z rodovnikom in se podarjata, potem ok, se zgodi, drugače pa ne jemlji, ker si boš samo stroške nakopala. Ko ti ga podarijo, ti morajo dati rodovnik, ne samo potni list, to je edino kar ti zagotavlja, da bo pes vsaj približno vredu.

Značajske razlike med bišonom in yorkijem so pa ogromne, kot noč in dan, tako da dobro premislite kaj vaši družini ustreza.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 12:11:24   
principessablu
yorkiji so zakon,to je edini kuža ki ne pušča dlak,imeli smo ga 15 let,ko je umrl sem šla isti dan po drugega,dsala 450e brez rodovnika,orvi je bil rodovniški 1200evrov ampak je ta bolj nagajiv,prijazen do otrok,vglavnem fajn pasma za otročke...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 13:44:03   
kristinaj
če imaš dnar za taega psa boš imela tudi za krtačo... spi lahko na pouštru v kotu na tleh... ali pa če bo pešče razvajeno tudi na kavču...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 14:23:15   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

če imaš dnar za taega psa boš imela tudi za krtačo... spi lahko na pouštru v kotu na tleh... ali pa če bo pešče razvajeno tudi na kavču...


komentar ni ravno najbolj na mestu user posted image user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 14:24:09   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Pozdravček,

odločili smo se, da je skrajni čas za nakup enega malega lušnega bitjeca-izbiramo še med shih tzujem, kodrastim bišonom in yorkshire terierjem..vsi so nam mega simpatični, malo še moramo samo pregledat njihove lastnosti, kateri bi bolj pasal k nam. Tako, da katere imate izkušnje s katerim od teh psičkov, kr na plano z njimi.

Ker pa je to nas prvi kuža, ki bo z nami v stanovanju (prej smo živeli v hiši in smo imeli velike kužke zunaj), nimamo še popolnoma nič zanj. Seveda moramo prvo pripraviti teren za novega družinskega člana, zato bi bilo karkoli dobrodošlo-od kakšne košarice, krtače, "kletka" za potovanje..karkoli kaj se kateri kje valja in ne potrebuje. BI bili zelo veseli.

Hvala in lep vroč pozdravček,

Tea



bom pogledala če je pri nas še kaj ostalo... sicer smo imeli veliko večjo pasmo doma...
ampak kakšen glavnik in povodec bi se pa še moral najti user posted image  ti jutri sporočim user posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 14:49:28   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

bom pogledala če je pri nas še kaj ostalo... sicer smo imeli veliko večjo pasmo doma...
ampak kakšen glavnik in povodec bi se pa še moral najti user posted image  ti jutri sporočim user posted image


O res, hvala za truduser posted image

Danes grem spet pogledat kužiko, proti koncu avgusta pa jo dobimo..do takrat bomo pa vse lepo pripravili, da se bo dobro počutila v naši družbiuser posted image

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 16:43:36   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Kaj je to (Are)? Kako se lahko prepričam, da ni  to to??




Zoo Ara Celje.

Odtipkaj v iskalnik in ti bo slabo postalo.

Npr.:

http://med.over.net/forum5/read.php?44,1570640

Ali pa odtipkaj Matoša, on je lastnik, npr. tole že najdeš, tukaj vmes je tudi link od oddaje Preverjeno ...

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=20761


(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Karkoli za majhnega kužka
21.7.2010 20:06:08   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Kaj je to (Are)? Kako se lahko prepričam, da ni  to to??




Zoo Ara Celje.

Odtipkaj v iskalnik in ti bo slabo postalo.

Npr.:

http://med.over.net/forum5/read.php?44,1570640

Ali pa odtipkaj Matoša, on je lastnik, npr. tole že najdeš, tukaj vmes je tudi link od oddaje Preverjeno ...

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=20761




Pregledala, hvala. Na srečo nisem v tem.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Karkoli za majhnega kužka
22.7.2010 7:54:55   
Anonimen
hm.. sicer nočem bit pametna, ampak glede na to, da je to majhen kuža, te oprema ne bo prišla več kot 50€ (neke srednje kakovosti se razume).

Povodec in ovratnica cca. 10 EUR, ležišče (iz blaga) 15-20 EUR, krtača 10 EUR, igrače 10 EUR. Meni se zdi, da ja za majhne pse to res napol zastonj.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Karkoli za majhnega kužka
22.7.2010 22:26:52   
bili83
no, tole z rodovniki se ne strinjam čisto...

mi smo pred dobrim letom kupili shih tzuja, čistokrvnega, brez rodovnika. Videla sem tako mamico kot atija in vem, da sta oba zdrava. poleg tega sem kužka takoj naslednji dan peljala k veterinarju (ker je bil malo prehlajen) in je potrdil, da je popolnoma zdrav. tak da, če poznaš leglo, mamico, atija... da se najti lepe in zdrave kužke tudi tako. je pa shih tzu tudi sicer super pasma, zelo so igrivi, prijazni in cartljivi.

od opreme pa rabiš povodec, glavnik, ležišče (pri nas se ni obneslo, ker se je odločil spati na tepihu ali na kavču), pa posodice za hrano in vodo, ter kakšno igračko (na te so nori). to pa je v osnovi vse.

veliko lepih trenutkov s kužkom!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?