|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 15:56:01   
pelin
Kot sem že zgoraj napisala...enostavno dasta na občino prošnjo z obrazložitvijo, da imata oba službo oddaljeno več kot 30 km od vrtca...po mojih izkušnjah so dosedaj vsem odobrili...seveda pa baje preverijo v službi če resnično delate tam kot ste navedli...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 17:10:40   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Recimo tiste, ki imate toliko za povedat, pa povejte kaj naredit v mojem primeru, pa čeprav otrok še ni na svetu, ampak bo šele čez tri mesece, se pravi vrtec bo potreboval čez dobro leto, pa se že zdaj ubadamo v tem.

Stanujemo na vasi, vrtec dobit ni problem zaenkrat, v službi sva v MB, vožnje v eno stran 60 km, kar zavzame v konicah tam 45 minut, v službi sva oba v MB in sva z enim avtom, se pravi ne more eden prej domov, oba delava 8 ur. Torej že po defaultu porabiva za v službo tja in nazaj 9 ur in pol, brez vsakršnega zapleta, se pravi s kakšno nepriliko hitro tudi 10. Babice in dedeki, v Ce imamo dedka (mojega tasta), ki je star 75 let in ne more it po recimo enoletnika in skrbet za njega uro ali celo dve. Druga babica in dedek (moji starši), sta v MB oziroma mama celo v LJ v službi, odpadeta. Drugih sorodnikov v okolici nimamo, s sosedi (imamo samo ene) pa nimamo tako pristnih stikov, da bi jih prosila da mi grejo po otroka, niti jim nebi zaupala dovolj. Kaj nam torej po vaše preostane razen da eden pusti službo? V MB vrtca ne dobimo, ker nimamo prebivališča v občini, se pravi samo še drago plačat privatno varstvo, pri čemer tudi vrtec pri najinih plačah ravno poceni ne bo user posted image



Njamka ti bo rekla...znajt se je treba...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 21:28:33   
ronja
ja, tudi pri nas so na roditeljskem sestanku posebej opozorile, v obeh skupinah, da več kot 9 ur otrok ne sme bit v vrtcu in da prekoračitev zaračunavajo. KOliko jih v praksi, ne vem, ker nisem še nikoli tako dolgo pustila otrok tam, ker mi ni treba (imam polovični delavnik - zaradi otrok).

2mama, če bi ti zneslo s slabše plačano službo v tvojem kraju, mogoče bi ti zneslo tudi s kako uro na dan manj.

Sicer kar jaz poznam parov, je navadno tako, da eden otroka pripelje v vrtec, drugi ga pa pride iskat in tako ne prideta oba hkrati v službo in se izide. To se da brez babi servisa, če nimaš službe, kjer je zabetoniran delovnik (in večina služb vseeno ni čisto na minuto, dostikrat moraš bit tam do te in te ure, lahko si prej in potem lahko tudi malo prej greš).

lenca1, če si doma v Lj., zakaj se ne voziš s kolesom? potem te prometni zamaški prav malo prizadanejouser posted image . Če bi se sama vozila z avtobusom, potem tudi jaz ne bi prišla pravi čas po otroka, pa čeprav delam po 6 ur na dan (to je v praksi, teoretično delam 4 ure).

Verjamem, da je staršem velikokrat težko, verjamem, da se tudi zgodi, vendar se mi zdi,da če se pa to dogaja, pa bi bilo prav vsaj poizkusit kaj spremenit: se zmenit z delodajalcem, da greš 15 minut prej, pa da tiste ure nadoknadiš doma ali kako soboto, ali da pač spremeniš delovni čas, da gre en od partnerjev prej v službo kot drugi,... če pa je problem samo kdaj, tako nekaj izrednega, pa se mi ne zdi noben problem "obremenit" kake prijateljice, da mi vzame otroka - vseeno je drugače, če je z njo kot pa če je v vrtcu. ne vem, če bi moje ne mogla prit iskat ob uri, bi nekoga našla, čeprav sta komaj 6 ur v vrtcu. Ampak sta navajeni takrat it in vem, da bi jima bil problem, če bi morali ostat dlje (enkrat sem 15 min. zamudila, pa je Lejla jasno pokazala, kaj si misli o meniuser posted image - me ni hotela pozdravit kot po navadi - sem se ji opravičila in ji povedala, da jo razumem in da ima čisto prav. Potem je bilo pa okuser posted image .)

Verjamem, da če je mama samohranilka, ki dele zalo daleč, nima kaj dosti za praskat, ker se boji izgubit službo in ker mora sama oddat otroka in it ponj. Ampak če sta dva, se pa navadno vsaj en lahko kaj zmeni v službi, saj ne delamo vsi v proizvodnji za stroji, kjer so urniki točno določeni (pa še takrat bi se mogoče dalo zmenit s kakim sodelavcem, ki dela pred tabo, da te krije še 10 min. zjutraj, recimo - seveda mu to nekako vrneš).

arwenko, soseda sta ta problem rešila s še enim starim avtom, s katerim hodi en od nijju. je ceneje kot varuška in enostavneje kot pa iskat novo službo.
Pa še en nasvet čisto izven: če nimaš nikogar, na katerega se bi lahko obrnila in bi mu lahko zaupala svojega otroka, je to zelo slabo. Ni treba, da so to babice in dedki, fajn pa je imet eno mrežo ljudi, ki jim zaupaš - ne samo zaradi vrtca, ampak tudi zaradi vajinega odnosa - da bosta lahko kdaj kam šla. Pa zaradi raznih zapletov, ko se ti nekaj zgodi in moraš na hitro nekaj rešit. saj tega ne rabiš skoraj nikoli, ampak je že zaradi psihe fajn met back up. Resno razmisli o tem.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 22:30:23   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lenca1, če si doma v Lj., zakaj se ne voziš s kolesom? potem te prometni zamaški prav malo prizadanejouser posted image . Če bi se sama vozila z avtobusom, potem tudi jaz ne bi prišla pravi čas po otroka, pa čeprav delam po 6 ur na dan (to je v praksi, teoretično delam 4 ure).



Sem se vozila, dokler smo živeli na območju, kjer je pot do centra potekala po lepo urejeni kolesarski stezi (Celovška cesta).

Kjer živim sedaj (isto Lj., samo ob drugi ljubljanski vpadnici) ni urejene kolesarke steze. Pa ne me narobe razumet, bi se vozila tudi po pločniku, ampak ga kar naenkrat zmanjka (pločnika namreč) in si primoran zapeljat dol na zelo prometno cesto, ker prostora enostavno zmanjka (tako nekako kot bi ob 7h zjutraj zapeljal s kolesom iz pločnika naravnost dol na Celovško cesto-nimaš kam ne levo, ne desno). Ne hvala, na kolesu nisem bila sama, ampak sem zadaj vozila še hčerko... Da ne omenjam kolikokrat sem se morala  umikati nepravilno parkiranim avtomobilom na pločnikuuser posted image , pa zopet dol na cesto, mimo avta, ki bi mu najraje potrgala vse brisalce, pa spet nazaj ... ne ne, je moja in otrokova varnost bolj pomembna in po pravici povedano se ne upam več, nimam jajc.

Vsekakor moramo starši najti rešitev in ko si nekaj primoran narediti, ti to zelo verjetno tudi uspe (mi bomo morali zadevo reševati ali v službi, ali z nakupom še enega avtomobila, ali...).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 22:43:51   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

arwenko, soseda sta ta problem rešila s še enim starim avtom, s katerim hodi en od nijju. je ceneje kot varuška in enostavneje kot pa iskat novo službo.
Pa še en nasvet čisto izven: če nimaš nikogar, na katerega se bi lahko obrnila in bi mu lahko zaupala svojega otroka, je to zelo slabo. Ni treba, da so to babice in dedki, fajn pa je imet eno mrežo ljudi, ki jim zaupaš - ne samo zaradi vrtca, ampak tudi zaradi vajinega odnosa - da bosta lahko kdaj kam šla. Pa zaradi raznih zapletov, ko se ti nekaj zgodi in moraš na hitro nekaj rešit. saj tega ne rabiš skoraj nikoli, ampak je že zaradi psihe fajn met back up. Resno razmisli o tem.



ronja, da bi se z dvema avtomobiloma vozila je neizvedljivo pri nama, stroškovno predvsem, že s tem imava krepko več kot 200 eur čistih stroškov bencina na mesec samo s prevozom v službi, s kakšno izrednos stvarjo sva takoj na 300, zdaj pa to pomnoži z dva, pa nobeno varstvo ne stane toliko več kot vrtec, da bi se to splačalo, posebej zato, ker imam samo jaz plačane potne stroške,moj pa ne. V primer zapletov lahko moji starši brez skrbi vskočijo, so mladi in dovolj sposobni, pa vredu brata in svakinjo imam, tudi onadva, samo govorimo o izrednih stvareh, ker so vsi v mb, ne pa o rednem vsakodnevnem dvigovanju v vrtcu. Hja, če bo to šlo z vlogo na občini je izvedljivo, čeprav jaz vseeno mislim da bom poskusla kakšno zanesljivo varstvo v MB najt, bomo pač skupaj v avtu preživeli cajt, vsak za prvo leto ali dve.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
18.9.2010 9:22:19   
ronja
Če imata velike prihodke (sklepam po tem, da si napisala, da bosta veliko plačala v vrtcu), potem se vama verjetno res bolj splača varuška: otrok bo manj bolan, ker bo manj otrok zraven, pa lahko jo izbereta tam, kjer vama najbolj odgovarja. Za otroka je to itak fajn, dokler so tako mali.

Sicer pa ne porabijo vsi avtomobili toliko: sem imela starega axa, dizelco, ta ni žrl nič! Tako da dobiš tudi male avtomobilčke, ki skoraj nič ne porabijouser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
18.9.2010 9:28:46   
ronja
lenca, če se ti ne bi ratalo zmenit v službi, lahko narediš kombinirano varianto: zjutraj malo pripelješ z avtom v vrtec, tam pa imaš parkiran bicikel in pičiš dalje sama s kolesom. Pa na kolo si namontiraj otroški sedež, vozniki zadaj ne vejo, ali je otrok not ali ne, so pa bolj uvidevni, če vidijo sedež - ne moreš verjet, kakšna razlika! Nič ne prepričujem, samo povem način, kako se tudi da znajtiuser posted image .

Res pa je, da sem jaz bolj divja in da so me tudi dostikrat že skoraj zgazili, ko sem bila na kolesu, samo se kaj dosti ne sekiram zato. Jasno, da jim zatulim, da so kreteni, če me hočejo kar povozit, ko lepo pravilno vozim po desnem robu, potem pa pozabim in pičim daljeuser posted image .

Še ena možnost pa je, da greš malo okoli, večinoma se da najt kako varianto, da ni samo po prometnih cestah. Traja malo dlje, samo vsaj zamaški te ne ovirajo. Če mi napišeš, od kod si, ti verjetno lahko najdem kako varianto, ker Lj. sem res po dolgem in počez prekolesarilauser posted image .

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
18.9.2010 11:03:37   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če imata velike prihodke (sklepam po tem, da si napisala, da bosta veliko plačala v vrtcu), potem se vama verjetno res bolj splača varuška: otrok bo manj bolan, ker bo manj otrok zraven, pa lahko jo izbereta tam, kjer vama najbolj odgovarja. Za otroka je to itak fajn, dokler so tako mali.

Sicer pa ne porabijo vsi avtomobili toliko: sem imela starega axa, dizelco, ta ni žrl nič! Tako da dobiš tudi male avtomobilčke, ki skoraj nič ne porabijouser posted image



Jaz bi pa prosila če lahko prosim poveš za en avtek ki nič ne porabi.....če nardiš 100+ km dnevnouser posted image
Kupim takojuser posted image
A. še malo data če data 200e. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?