|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umiritev pred spanjem
24.11.2010 11:14:34   
Roberta69
Naš 2,7-letnik ima zadnje čase velike težave, da zvečer zaspi. V posteljo mora nekje okrog 21-ih, ampak potem traja najmanj pol ure (kar je OK) pa tudi uro in pol (kar sploh ni OK), da zaspi. Spimo skupaj v spalnici (njegova posteljica je prislonjena na zakonsko) in vedno gre kdo od naju, včasih celo oba, z njim v spalnico, preberemo kakšno knjigico in potem ugasnemo luč, ter se odpravimo spat; ampak on na veliko prepeva, dela stoje, se kotali po postelji... ko je tega "dovolj" "mora" na svojo posteljo, ampak kar ne zaspi... če nisva zaspana (odrasla) odideva, pri tem nič ne protestira, amapk potem kar sedi na postelji in čaka... ponavadi zaspi šele, ko pride eden od naju. Včeraj je recimo zaspal šele malce čez 22-to, čeprav je šel spat že ob 20.30, vstal je pa vseeno sam od sebe že ob 6-ih (sem ga komaj prepričala, da še malce odležimo user posted image ). V vrtcu zaspi brez problema in spi kakšni dve uri, čez vikend pa doma čez dan ne zaspi niti slučajno, razen v vozičku ali avtu. Drugače imamo doma slab mesec starega dojenčka, ampak je tako priden, da ni prinesel kakšne spremembe v hišo, saj kar se vznemirjanja tiče in user posted image tudi zelo veliko časa prespi, tako da naju ima starejši sin skoraj ves čas samo zase in nima kakšnih izpadov ljubosumja. Satrejši sin se mi prov smili, ker se preklada po postelji in ne more zaspati user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Umiritev pred spanjem
24.11.2010 11:29:08   
mika
Naša bejba je bila ista, pa smo imeli vsak večer isti ritual, ampak zaspati pred 23 ni bilo šanse. Najhuje je bilo it spat. Kakšno spanje, ona ni in ni bila utrujena.

Kaj smo ugotovili pri njenih 3,5 letih? Zamudili smo njeno uro, ko bi zaspala. Tako sem jo dala spat ob 19ih in je zaspala po pravljici, v trenutku. Takšnega ritma se držimo še danes pri njenih 6ih letih. Pravzaprav gre spat med 19 in 20 in brez problema zaspi.
Takrat, pa je npr. ob 19ih bila utrujena in ker si je med gledanjem risanke odpočila (tega niti nismo opazili) je bila polna energije naslednje 3 ure.

Mogoče bi bilo dobro, da ga prej date spat. Zdaj bo mogoče lažje, ker je hitro tema.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Umiritev pred spanjem
24.11.2010 11:54:57   
čmrgelj



IZVIRNO SPOROČILO: mika

Naša bejba je bila ista, pa smo imeli vsak večer isti ritual, ampak zaspati pred 23 ni bilo šanse. Najhuje je bilo it spat. Kakšno spanje, ona ni in ni bila utrujena.

Kaj smo ugotovili pri njenih 3,5 letih? Zamudili smo njeno uro, ko bi zaspala. Tako sem jo dala spat ob 19ih in je zaspala po pravljici, v trenutku. Takšnega ritma se držimo še danes pri njenih 6ih letih. Pravzaprav gre spat med 19 in 20 in brez problema zaspi.
Takrat, pa je npr. ob 19ih bila utrujena in ker si je med gledanjem risanke odpočila (tega niti nismo opazili) je bila polna energije naslednje 3 ure.

Mogoče bi bilo dobro, da ga prej date spat. Zdaj bo mogoče lažje, ker je hitro tema.
 
Se popolnoma stinjam, dodala bi edino to , če ti otrok ne protestira ko ga pustiš samega zakaj sploh vstajš tam po pravljici, preberi pravljico in daš lupčka pa ven iz sobe, da tudi za vaju vstane kakšna ura. Vrjetno bo malce še potelovadil in ker bo sam v sobi bo zaspal.


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Umiritev pred spanjem
24.11.2010 16:09:45   
Najaa
Po moje je tudi to. Naša tamala ima iste "probleme" zadnje čase in sem ugotavljala, ali preveč spi čez dan ali gre preopozno spat. Pa gre ob 20h in očitno jo bo treba malo prej dajat.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Umiritev pred spanjem
2.12.2010 14:29:25   
Julija08
joj, moj je isti!!! Star je dobri 2 leti in še vedno spi pri nama v postelji (spomladi dobi svojo sobo). Ni šans, da zaspi prej kot v pol ure, običajno traja uro, uro in pol.
Pravljic ne mara oz. hoče sam brat. Noče niti ležat, dela prevala, skače, nori, prižiga luč....Moram pa biti jaz zraven, ker drugače se dere kot jesihar

Počasi imam tega že dovolj. Ampak samega ga ne upam pustiti, ker prižge luč in leze na okno, razbija po šipi....

Kakšna dobra ideja?user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Umiritev pred spanjem
2.12.2010 15:19:25   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08
...Star je dobri 2 leti in še vedno spi pri nama v postelji (spomladi dobi svojo sobo.....
Kakšna dobra ideja?

Ja. Dobra ideja. Samo ne vem če ti bo všeč. user posted image

Kadar smo šli skupaj spat ko je bil te starosti ob 21:00 ali tudi 22:30 (danes 19:30) ali sva šla midva skupaj spat, kadar je mamica v službi popoldne, molimo rožni venec. user posted image


Molitev vpliva na otroka 3x
- vsakodnevno, otroka pripravi na spanje (ko se prične z molitvijo ve da sledi spanje)
- glas staršev pomirja, počuti se varnega in zaspi
- duhovni učinek molitve deluje na otroka pomirjujoče

in ker traja molitev cca 20-25minut, se ni zgodilo, da do konca molitve rožnega venca ne bi zaspal.


Samo povem kaj učinkuje pri nas. Ni potrebe da pričnete s pluvanjem.


(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Umiritev pred spanjem
2.12.2010 15:47:55   
čebelca2
zanimiva ideja, bom probala

imam eno leto staro punčko in ne spi in ne spi.... od pol leta starosti. zvečer se zbuja na pol ure če naju ni v postelji (spi pri nama) in sploh ne vem kak jo pomirit in pripravit do tega da bi zaspala in spala sama (brez joka). z januarjem gre v vrtec in mi je kr slabo ko pomislim kako bo to zgledalo in to samo zaradi njenega ne(spanja).

veliko napako sem nardila kr je nism navadila da bi jo dala v posteljico, ko se ji je začelo dremat (ko se je podojila) in zdej bi kr se nosla pa zizala in sem že čist izčrpana - mislim da od zaskrbljenosti in poskušanja da bi se kej spremenilo in ne tolk od tega nespanja. po poklicu sem iz področja vzgoje in izobraževanja ampak pr men je zatajila vsa teorijauser posted image user posted image res je vzgajat druge otroke lažje kot svoje, mogoče so ravno zato vzgojiteljice v vrtcih uspešnejše pri uvajanju spanja...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Umiritev pred spanjem
2.12.2010 16:01:29   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: čebelca2

zanimiva ideja, bom probala

imam eno leto staro punčko in ne spi in ne spi.... od pol leta starosti. zvečer se zbuja na pol ure če naju ni v postelji (spi pri nama) in sploh ne vem kak jo pomirit in pripravit do tega da bi zaspala in spala sama (brez joka). z januarjem gre v vrtec in mi je kr slabo ko pomislim kako bo to zgledalo in to samo zaradi njenega ne(spanja).

veliko napako sem nardila kr je nism navadila da bi jo dala v posteljico, ko se ji je začelo dremat (ko se je podojila) in zdej bi kr se nosla pa zizala in sem že čist izčrpana - mislim da od zaskrbljenosti in poskušanja da bi se kej spremenilo in ne tolk od tega nespanja. po poklicu sem iz področja vzgoje in izobraževanja ampak pr men je zatajila vsa teorijauser posted image user posted image res je vzgajat druge otroke lažje kot svoje, mogoče so ravno zato vzgojiteljice v vrtcih uspešnejše pri uvajanju spanja...


Pri nas je blo podobno stanje. Še nikoli ni zaspala sama, zmeraj smo mogli nosit, pa božat, pa vse živo, tudi po eno uro in pol. Pri 16 mesecih smo jo pa dali v svojo sobico. Zdaj uspavamo tako, da jo dam v posteljico in jo božam, tiho pojem uspavanko in pač sedim ob njej na stolu dokler ne zaspi. Prvi dan je res trajalo dolgo, zdaj pa traja največ 20 minut. Tudi če se ti zdi da ni rešitve, probaj uvest spremembo - prvi dan bo morda grozno, ampak potem vsak dan boljše! Samo moraš bit dosledna - ko se enkrat odločiš, se ne smeš premislit.

Drugač pa z vstopom v vrtec se bo sigurno naučila zaspat sama, ker tam jo ne bojo ujčkali in nosili. Tko da - najkasneje takrat se bo naučila. Je pa res, da se bo verjetno zaradi stresa ob vstopu v vrtec najbrž ponoči še zbujala in tudi popoldne bo verjetno zeloooo pogrešala mamico. Ampak to hitro mine.

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Umiritev pred spanjem
2.12.2010 18:37:36   
mamamajča
Roberta, jaz bi ti samo položila na srce, da še ne triletnik mora iti v posteljo prej kot ob 21. Moj je bil pravkar star 4, pa je vsak večer ob 19. v kopalnici, potem mu dovoliva eno risanko pred spanjem in nato zaspi.
S predhodnicami se popolnoma strinjam.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Umiritev pred spanjem
3.12.2010 14:03:55   
polma
Fantek je v obdobju, ko prerašča fazo dojenčka. Zato se otroci začnejo poredno obnašat prav po 2em letu. In dojenček je ne glede na pridnost velika sprememba zanj. Mogoče bi morali začet z odhodom v posteljo pred deveto. Umit, prebrat eno pravljico (vem, da s esliši kruto, ampak jaz našemu vedno povem, da je bilo čez dan dovolj časa za več pravljic, zdaj pa beremo samo eno), ugAsnit luč in ga uspavat. Jaz ga pokrijem, vrata pustim priprta da je malo svetlobe in zelo odločno zahtevam, da zaspi. Kruto, ampak zanj boljše kot da nagaja, se premetava in si menca oči, ker se matra od zaspanosti in nagajivosti.

_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Umiritev pred spanjem
4.12.2010 9:53:43   
krtekxx
MI smo s fantoma imeli tudi takšne težave. Ko je bil ta mali star 3 smo uvedli plakat z naslovom spanje in dajali štampiljke, ko sta pridno zaspala in črne pike, ko sta nagajala. Imeli smo vpeljan poseben sistem nagrajevanja - če je dobil 5 štampiljk, je dobil bombonček, če pa je dobil črno piko, je ta zbrisala 3 štampiljke. In je delovalo. Kako bo pri najmlajši, ko bo enkrat morala sama zaspati, bomo videli. Smo ap tudi precej naštudirali vse metode Elizabeth Pantley - toplo priporočam v branje njene knjige.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Umiritev pred spanjem
9.12.2010 17:27:02   
Roberta69
Jaz pa veselo sporočam, da je naš odhod v posteljo že tri tedne kot v pravljici user posted image user posted image user posted image . Po prebiranju postov sem ugotovila, da pa sin morda res postane zaspan že prej in da zna biti težava dejansko v tem, da zamudimo njegovo uro. Zdaj hodi spat med 19-to in 20-to. Ko nastopi čas za spanje, mu povem, da bova oblekla pižamo, umila zobe, da lahko pogleda zadnjo risanko in potem v sobo...  Nato mu preberem pravljico, dve, tri (jih bolj preletiva in podebatirava o slikicah - prebereva jih pa toliko kot določim in nič ne protestira), mu vmes velikokrat povem, da ga imam rada, da sem ponosna nanj itd. (se mi zdi da mu to fuluul pomeni), potem mu zaželim lahko noč in mu rečem naj objame svojega tjulenčka (plišasto igračo), zapre oči in sanja o čem lepem. Ugasnem luč in mu prižgem dve nočni lučki (Spoke iz Ikee)... povem mu, da ga pridem čez 10 min pogledat in da naj kar zaspi... redkokdaj po 10-ih minutah še ne spi (v tem primeru pa zaspi v drugi rundi). In evo, tako krasno je že tri tedne brez izjeme user posted image . Sem prav srečna, ker je zdaj super za vse. Z user posted image imava tako še kaj časa zase, kar je pa najpomembneje, pa sin prav lepo zaspi, brez kakršne koli slabe volje user posted image . Hvala za vse nasvete in upam, da bodo šli tudi vaši otroci tako lepo spat kot zdaj hodi moj sin user posted image .

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Umiritev pred spanjem
16.12.2010 8:52:21   
Mariuča
tudi mi se soočamo z tako težavo in ne vem, kako naj rešim ta problem.

Naš 16 mesečnik se že vsaj ene 3 tedne ne more in ne more umirit pred spanjem. Težave so se začele enkrat okrog 10 meseca, ampak smo ga do 12 meseca nekako naučili, da se gre ob 8:00 v kopalnico, ob 8:30 pa spat. Zaspal je sicer tako, da je v posteljici popil malo čaja (mleka namreč ne mara), potem je vzel svojega najljubšega medvedka, poslušal pesmico, ki sem mu jo zapela in zaspal. Ni bilo nobenega problema. V max 20 minutah je spal. Se je pa potem zbujal ponoči, od polnoči naprej, včasih tudi vsako uro.

Pred 3 tedni pa je kar naenkrat zamenjal ritem. Še vedno vztrajam, da gre ob 8:30 v posteljo, ampak se enostavno ne more umirit user posted image . Ko popije njegov čajček, ga hoče še....pesmice ga ne umirijo več, berem mu pravljice, probam ga pustit, da bo zaspal sam, pa tudi ni uspešno,....skratka uspavanje traja vse tja do 10:30 ali celo 11 ure zvečer. Sicer se nam sedaj ne zbuja več ponoči, imamo pa še dodatno težavo zjutraj, ko bi naš gospodič spal. Normalno, 7 ur spanja je za takega otroka bistveno premalo... Zanimivo pa je to, da tudi čez dan malo spi - max eno uro in pol. Ne vem, od kje mu toliko energije.

Skratka, to večerno uspavanje naju z možem totalno izmuči,...zjutraj hodimo neprespani v službo...no comment.

Ne vem, kako nekaterim uspe, da položijo ob 8 uri otroka v posteljico, zaprejo luč in otročiček spiuser posted image

lp, M

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Umiritev pred spanjem
20.12.2010 22:35:27   
miška piška
evo, tukaj še ena obupana. v postelji je bil že ob 20h (po proceduri- tuš, pravljica), sedaj pa je 22:30h, pa se še vedno premetava in kliče.... res ne vem več, kaj naj naredim...sem probala z nagrado, pa ga ne gane... sem mu vzela igrače, pa ga ne gane... preprosto ni zaspan zvečer. a zjutraj je tečen in ga skoraj vlečeva dol iz postelje ker ne more vstat ker je tako utrujen... jaz sem pa živčna in stresam slabo voljo nanj... sploh ne vem več kaj bi! 

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?