|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Varna hišica Palčica
18.12.2010 16:55:31   
hillmagic
Tole posredujem, sem dobila na elektronski naslov.
 
Drage moje dame, dragi gospodje...



prejšnji teden sem bila v Palčici, v kriznem centru za otroke od 0-6 let. Največkrat gre za otroke, žrtve fizičnega, spolnega in čustvenega nasilja, zadnje čase pa žal vse bolj pogosto starši svoje otroke zapustijo ali pa se jim celo odrečejo.
Pred letom, je bila že organizirana akcija za igrače, oblačila in vse kar otroci v tem obdobju potrebujejo in takrat se je tega res nabralo veliko. Sedaj pa jim je vseh teh stvari zmanjkalo in potrebujejo spodaj naštete reči. Če imate stvari, ki jih ne potrebujete več, se mi javite na moj mail. Prosila pa bi, da moj mail pošljete NAPREJ.

Spodaj prilagam tudi prošnjo, če katera pozna kakšno podjetje, ki kaj malega donirajo, bodo hvaležni tudi majhnega nakazila.

oblačila za deklice in dečke od 0 do 6 let
vreča za v voziček
obloga za v posteljico, da se otrok ne udari
avtomobilski stolček za otroke do 1 leta (lupinica) 
razne preproge otroške, z avtocesto in podobno
stajica
stolček za hranjenje za od 6 mesecev naprej, ne trip-trap, teh imajo zaenkrat dovolj.
slinčki, posodice, žličke za od 4-6 mesecev naprej,
otroški dežniki
pručke za v kopalnico
sterilizator, stekleničke 

igrače:
glasbene igrače z kakšno lučko za starost do 6 mesecev
lok z igračami, ki se lahko namesti na voziček
kuhinja za punčke
miza z orodjem za fantke
poganjalčki za otroke od 1,5 leta naprej
poganjalčki za  otroke stare več kot 3 l
čelade za starost do 6 let

Najlepša hvala,

Tamara Popivoda
Biro Kebsi d.o.o. 

From: manuela.ham podgornik <manuelaham48@gmail.com>
Date: 2010/11/15
Subject: prošnja
To: info@lionsljubljana.si

Spoštovani,

Krizni center za otroke Palčica je v Grosuplju zaživel pred tremi leti. Žal je bila potreba po takem Kriznem centru v Sloveniji zelo velika. Vsako leto več nameščenih otrok (v treh letih že okrog 150) govori o tem, da smo Krizni center za najmlajše nujno potrebovali. Smo edini KCO V Sloveniji, ki sprejema otroke stare od 0-6 let.
Pri nas so nameščeni otročki za katere v domačem okolju ni poskrbljeno oziroma je domače okolje za njih ogrožajoče in jih mora Center za socialno delo nemudoma umakniti v varno okolje. Največkrat gre za otroke, žrtve fizičnega, spolnega in čustvenega nasilja. Zadnje čase, pa žal vse bolj pogosto, starši svoje otroke zapustijo ali pa se jim celo odrečejo.
Trenutno so v KCO Palčica trije otročki. Dojenčica, stara 8 mesecev, ki je ob namestitvi imela alkoholni sindrom, 5 mesečna dojenčica katere starša zanjo ne moreta skrbeti zaradi težav z duševnim zdravjem in 4 letni fantek, katerega mamica se je čez noč odločila, da si želi drugačno življenje.
Otroci pri nas ostanejo približno mesec dni, v tem času pa mora pristojni Center za socialno delo poiskati rešitev, ki je za otroke najbolj primerna. Največkrat je to namestitev v rejniško družino. Ker je le-teh vedno manj, so otroci pri nas ponavadi veliko dlje.
Pri nas otroci dobijo vse, kar potrebujejo v tem najranljivejšem in najobčutljivejšem obdobju. Ljubezen, toplino, sprejetje, razumevanje... Poleg tega pa bi jim radi omogočili, da jim bivanje pri nas ostane  v lepem spominu tudi zaradi drugih pomembnih stvari. V teh recesijskih časih pa je zelo težko dobiti donacijska sredstva, ki jih nujno potrebujemo, da jim to lahko omogočimo.
KER SO OTROCI NAŠA PRIHODNOST JE LEPO, DA POSKRBIMO ZA NJIHOVO SREČNO OTROŠTVO ŽE DANES!
V želji, da bi nam pomagali se obračamo na Vas.

Manuela Ham, vodja KCO Palčica

TRR: 0110 06030301853 sklic 0023497

Davčna številka: 22934294

Telefonska številka: 040194180

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 18.12.2010 17:34:39 >


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
18.12.2010 17:05:17   
Hope2
Že 2 dni razmišljam, da bi igrače odnesla v ta dom. Pa zdaj vidim, da imam še nekaj stvari iz tega seznamauser posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
18.12.2010 19:46:13   
mlinčka
Punce, preden kaj pošiljate, bi bilo mogoče fajn preverit, kakšne so trenutne potrebe. Tudi jaz sem namreč dobila tole na mail in imam marsikaj uporabnega s seznama pa sem jih potem za vsak slučaj kontaktirala in očitno so v tem času dobili že kar nekaj stvari. Odgovorili so mi namreč, da imajo igrač in obutve dovolj, oblačilca bi pa vzeli. Nakar kličem danes, če lahko jutri kar pripeljem, ker gremo ravno na tiste konce in so mi rekli, da seveda lahko, čeprav imajo navodila, naj ne sprejemajo več, ker je trenutno tudi oblačil dovolj. Je pa gospod potem dodal, da če že, bi jim trenutno predvsem fantovska oblačila prišla prav.
V mailu mi tudi niso nič omenjali, da bi potrebovali kaj iz zgornjega seznama, čeprav sem napisala, da bi se marsikaj našlo.

Pa prosim, ne narobe razumet - nikogar ne odvračam od dobrega namena, samo preverit je pa očitno smiselno, da jih ne zasujemo z odvečno robouser posted image .

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
18.12.2010 20:55:50   
KT
Mlinčka ima prav, posredujem:

Pozdravljeni,
 
Zbiranje stvari za Palčičo je z dnem 15. december 2010 zaključeno. Zbrali so veliko in se vam vsem zahvaljujemo.
 
Prosim vas, da posredujete to sporočilo vsem, katerim ste posredovali prošnjo in osebi , ko vam je prošnjo poslala.
 
 
Najlepša hvala za razumevanje!

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
18.12.2010 20:56:37   
KT
Pišuka Poldi, ne morem zmanjšati črk, se opravičujem!

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
19.12.2010 7:09:22   
Hope2
Hvala, da ste javile.

A pozna še kje kdo kako hišo ali dom, kjer bi rabili kaj podobnega. Imam nekaj igračk, oblekih, čevljev, slinčkov, pripomočkov za hrano, flaške, dekice... več ali manj za dojenčke

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
19.12.2010 14:18:58   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Hvala, da ste javile.

A pozna še kje kdo kako hišo ali dom, kjer bi rabili kaj podobnega. Imam nekaj igračk, oblekih, čevljev, slinčkov, pripomočkov za hrano, flaške, dekice... več ali manj za dojenčke

Kontaktiraj kakšen materinski dom.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: VARNA HIŠA PALČICA
19.12.2010 23:19:04   
hillmagic
ok...super da so dobili ....in fino da se je nekdo pozanimal...user posted image

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?