|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pridobivanje kg
31.1.2011 13:08:12   
Reggie
oj!

Pri meni bo v četrtek 21 teden,zredila pa sem za 4kg do zdaj... čakam,da se bojo začel tahudi napadi lakote user posted image ,pa bomo vidl,kakšna bo številka na koncu user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
31.1.2011 22:58:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Reggie)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pridobivanje kg
1.2.2011 19:34:39   
mariy
V prvi nosečnosti sem se zredila za okroglih 25 kg, v letu dni vse izgubila, brez dijete, telovadbe in podobnih stvari, res pa je da sem dojila, kar je mogoče tudi pripomoglo k izgubi kg.
Sedaj noseča 14 tednov in pridobila 4kg, če bo šlo tako naprej se bom po moje zredila enako kot pri prvi nosečnosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pridobivanje kg
1.2.2011 21:12:06   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

sem v 21.tednu,do sedaj sem pridobila ze 7 kg,kar pa ginekologinja meni,da je prevec!


jaz bi rekla, da je to vse odvisno od prvotne teže. če ni med bolj suhicami, potem teh 7 kil na pol poti nosečnosti ni preveč, ker če jih dobiš do konca nosečnsoti še enkrat toliko, bo to skupaj 14 kil, kar je povsem sprejemljivo. to sem bila na primer jaz pri vseh treh nosečnostih. jaz sicer v prvih 3 mesecih ne dobim praktično nič, potem pa po 2-3-4 kile na mesec. Največ dobim nekje v 6 mesecu, običajno 4 kile. Zadnji mesec sem vseh 3x vedno dobila kak kilogram ali dva, se ni nič ustavilo user posted image

če pa si že zdaj bolj "okrogla", potem je lahko teh 7 kil preveč. ker če jih imaš ze zdaj 10 kil preveč, jih boš imela ob koncu nosečnosti še 14 več, kar je 24 kil plusa. ok, saj zgubiš takoj ob porodu kar nekaj kil, ampak vseeno, boš še vedno nekje vsaj 15-20 kil v plusu. in ja, to je preveč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
1.2.2011 21:46:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pridobivanje kg
7.3.2011 8:35:05   
2.2.
jaz tudi pazim in tudi moram pazit da se ne preveč zredim....zdaj jem res samo ržen kruh, sladkega itak nimam rada, veliko sadja in ne pijem nič sokov samo vodo ali pa kozarec cedevote da popijem tableto. za kosilo jem malo ker če se najem kot prej pred nosečnostjo mi je potem slabo večerjam se trudim da ne če pa da je pa to kakšen jogurt. gibam pa se ne preveč zaradi težav v nosečnosti....
kaj več pa neznam narest da se nebi redila....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pridobivanje kg
7.3.2011 10:37:37   
maktub
v prvi nosečnosti sem do 15t sla gor celih 6 kg.rodila  sem z 26 kg več.....sedaj v 2.nosečnosti pa do 15t  čisto 0....tko da upam da bom tokrat sla malo manj:)
razlika je v tem da sem v 1.nosečlnosti imela zelo prenizko tezo in imela sem nor nor apetiti..,sedaj pa imam normalno kg in čisto nič apetita... booo... no bomo pa se vidli ne..pravijo da po 20t skačejo kf kr fajn..

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pridobivanje kg
7.3.2011 10:52:02   
Udb
Prvič vse skupaj 13kg, sedaj sem pri 25 tednih na + 4,5kg. Se pa spomnim, da sem v prvo večina teže pridobila v zadnjem 3mesečju.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pridobivanje kg
7.3.2011 11:33:00   
MTFP
V prvi nosečnosti sem se zredila 8kg, v drugi pa do 35 tedna še ničuser posted image  (pravzaprav imam -2kg), čeprav jem normalno in vse... je pa res, da imam dosti zaloge in je morda to vzrokuser posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pridobivanje kg
7.3.2011 13:48:34   
2.2.
mah jaz imam zaloge uffff preveč in bolj kaj se pazim in gledam kaj dajem v usta mi deluje negativno, zato ker se še gibat nesmem, da bi šla vsaj lahko na en sprehod....

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pridobivanje kg
11.3.2011 8:17:32   
Anonimen
glede kg sem se jaz tolko že presekirala.... prvič sem zanosla z 57kg pa sem se tako redila... pa me je ginekolog skos sekiral....pa sem nabrala 18kg user posted image user posted image user posted image . pol sem čist vse dol spravla in še tri kile večuser posted image
zdej v tadrugi nosečnosti je enako..... sem jih imela 57, zdej v 37 tednu pa že 73.....user posted image   pa mislim da še bo kakšnna kila večuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pridobivanje kg
20.4.2011 13:33:06   
nanita
jst sm štartala z 65 kg (med prazniki sem se zredila za 3kg k so ble same dobrote na mizi). Zdaj vstopam v 17 teden z 70 kg. Predividevam, da je to preveč sam jem pa normalno skoz, hodim na sprehode, tk da ne vem kakšna bom na koncu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pridobivanje kg
20.4.2011 13:46:36   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: nanita

jst sm štartala z 65 kg (med prazniki sem se zredila za 3kg k so ble same dobrote na mizi). Zdaj vstopam v 17 teden z 70 kg. Predividevam, da je to preveč sam jem pa normalno skoz, hodim na sprehode, tk da ne vem kakšna bom na koncu.


dragica moja, ko boš mela nekje do 20. tedna 10 kg več, boš lahko rekla, to je pa zdej res tumač. tako je namreč pri meni. pri 5ih kilih se pa res ne gre paniko zganjat.

(odgovor članu nanita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pridobivanje kg
20.4.2011 18:59:00   
nusi
jaz sem se zredila za 14 kg, ampak moja g je rekla, da ne bi blo panike tut če bi se kaj več, pač odvisno od kje štartaš. najbolj sem se na začetku, pol je mirovalo, pol sem se spet intenzivno, v zadnjem mesecu sem pa clo malo shujšala. Sem pa jedla ko uš, sicer res veliko tudi sadja, ampak ful mi je pasala čokolada pa čips user posted image ... ah, to gre vse tko hitr dol, sploh če pol dojiš.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pridobivanje kg
21.4.2011 22:39:41   
čipka
+27 kil gor. nič pazila-lačna skos-papala skosuser posted image   . 5 dni Po porodu že -9 kil, mala je bila 3,5 težka, ostalo je bila voda. Po skoraj 3 letih mi manjkajo še 3 kile do prednosečnike teže. Jah kaj čem, pač rada jem je*iga.user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pridobivanje kg
25.4.2011 13:39:11   
kat007
najbrz je malo vazno tudi s koliko startas: jst sem prvic startala s 65 in prisla do 78 (torej +13 - vmes 1x v 4 tednih +5), potem pa sem v slabem letu sla dol 22 kg, sem jih imela 56 (brez kasnih shujsevalnih kur - samo dojenje in premalo spanja, sem bla kr suhica - tok malo kg nisem imela nikoli). drugo rundo sem startala z 59 in sem sedaj v 23. tednu na +7... pa me je zadnjic tud nakurila, ker sem sla v 4t +4kg.. zdej malo bolj pazim pa gre se vedno gor... ma, pa kaj nej? ce mi pa pase jest... prejsno rundo sem s priblizno temi kg komaj zacela...

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pridobivanje kg
25.4.2011 13:58:00   
olana
Uuuu kilce, da še jaz povem. Name se lepijo, kot čebele na med. Štartala z 64 kg, zdaj jih imam 71 kg, se pravi 7 več v 20 tednu. Pa še to moram pazit na polna kaj pojem, če ne dobim 1 kg v 2 dneh. Za zdaj mi ratuje že 14 dni zadrževati nekako isto kilažo, bomo videli kak bo naprej, upam da ne bo preveč viška. Ja sej vem, vse gre dol.  

(odgovor članu kat007)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pridobivanje kg
29.4.2011 9:45:11   
poljanka1
Ješ popolnoma isto, kot če ne bi bila noseča. Tako preprosto je to.

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pridobivanje kg
29.4.2011 11:41:11   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: poljanka1

Ješ popolnoma isto, kot če ne bi bila noseča. Tako preprosto je to.


Ja, sam problem je, ker apetit se pa poveča! Torej se moraš malo zadrževat, če hočeš isto količino jest. Poleg tega hormoni v nosečnosti delujejo tako, da delajo maščobne zaloge za čas po porodu, ko bo nastopilo dojenje. Tako delujejo naši organizmi. Res pa, da pri enih ti hormoni malo ponorijo, pri drugih pa ne. In res je, da ene nimajo težav z vzdržnostjo do hrane, ene pa enostavno preveč rade jemo, da bi se lahko uspešno zadrževale ves čas...user posted image

(odgovor članu poljanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pridobivanje kg
30.4.2011 14:31:19   
olana
IZVIRNO SPOROČILO: poljanka1

Ješ popolnoma isto, kot če ne bi bila noseča. Tako preprosto je to.


Nikakor se ne morem strinjat s tem, pred nosečnostjo sem intenzivno telovadila tudi do 5 x na teden. Temu primerna je bila tudi prehrana. Zdaj se moram pazit in seveda nikakor ne porabim toliko kalorij kot sem jih prej. Vnos hrane je pa treba prilagoditi.

(odgovor članu poljanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: pridobivanje kg
30.4.2011 15:17:22   
pelin
Obakrat sem se zredila za 25 kg....najbolj nenormalno mi je šibala gor teža v zadnjem mesecu...čisto nekontrolirano, zdelo se mi je da  vidno rastem kot krofuser posted image   ....že tretji dan po prvem porodu sem imela -17 kg. Ker sem bila tako presenečena, mi je ginekolog razložil, da je svoje naredil težaven in dolg porod, ter ogromna količina vode, ki mi je zadnji mesec zastajala v telesu...skratka po treh mesecih sem bila na predporodni teži...Drugič mi jih je več ostalo, vendar sem do konca porodniške brez diete oklestila skoraj vse....Nekaj je pripomoglo polno dojenje do malčkovega 8m, večinoma pa sekiracija zaradi zdravstvenih težav otročka....Sama sem opazila, da sem v drugo težje izgubljala težo, vendar je stres pri meni v tistem času naredil svoje...
No, o sedanji teži ne bi izgubljala beseduser posted image ...pozna se, da otroci že leta pridno spijo,dojenje je že prazgodovina, ob stresu pa mi zadnje čase nenormalno paše jesti..user posted image



(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: pridobivanje kg
4.5.2011 14:40:17   
Mufka
PANIKAAA!!!!

Punce jaz se redim 1 kg na teden. Noseča 7 tednov imam 6 kg več kot na prej. Je pa res da sem štartala s 55 kg. Ginekolog sploh ne ve, ker me je prvič zvagal pri 59 kg pred 14 dnevi, včeraj pa mi je tehnica pri njemu pokazala 61 kg. !!!!! user posted image  Sploh ne vem kaj naj naredim. Nimam občutka da toliko veliko jem. Jem redno - vsaj trikrat na dan, pred nosečnostjo sem res včasih tudi samo enkrat na dan jedla. Jem večinoma sadje. Res pa je da tudi banane znajo rediti. Pa kakšno govejo juho, mesa pa zelo malo. Se kar bojim če se bo tole nadaljevalo, bom končala s 40 kg plusa. Ali je še katera na začetku tako veliko pridobivala na kg? Se je potem to kasneje ustavilo?  ne skrbi me, da ne bi kasneje shujšala, ampak to da ne bi to debeljenje bilo preveč nezdravo za razvoj otroka. Vsekakor je že malo nezdravo zame, saj sem že kot žogica in se še komaj prepogibam.

Pa na sprehode tudi hodim in delam na vrtu, kar bi tudi moralo nekaj energije skuriti.

Imate kakšen nasvet?

Lep pozdrav vsem.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: pridobivanje kg
5.5.2011 15:49:44   
miskica1983
Pozdravljena Mufka,

se ti pridružim, tudi jaz nekako ne uspem držati kilogramov. Preden sem ugledala + sem imela 61 kg, sedaj sem v 13-tem tednu in imam cca 65-66 kg user posted image . Torej sem odkar vem da sem noseča pridobila 5kg, pri ginekologinji sem imela 63 kg (prvo tehtanje - 8 teden nosečnosti). Torej sem se še pred pregledom zredila za 2kg. Glede na to da si noseča 7 tednov (torej veš za nosečnost cca 2 tedna) mislim da ni kriva nosečnost ampak le tvoja večja želja po hrani, mislim da tudi če ne bi zanosila bi se vseeno zredila, tako kot jaz. Ne vem, nekako veš da se nekaj dogaja v tvojem telesu in delaš zalogo, no ja to je moje mnenje. Mislim da v prihodnjih tednih ne bo tako hudo pri pridobivanju teže. Jaz sem recimo prej zelo zelo rada jedla zvečer, ponavadi še zaradi tega ker mi je bilo slabo in sem s hrano to lajšala. Sedaj zvečer ne jem, poskušam obdržati težo, ampak vseeno ne gre tako zlahka. Vem da se nekatere ne zredijo v prvih 3 mesecih nič, no ja pač nisem in nisi ena izmed njih. mogoče pa na koncu ne bova tako pridobivale na teži oz. v sredini. Nikoli se ne ve. Lahko da se bova vseeno zredili toliko kot je tisto povprečje.

Vglavnem da ne dolgovezim user posted image , ne sekiraj se toliko za KG. Glede na to da si zapisala da rada ješ sadje (tudi jaz) in sedaj ga imamo v enormnih količinah, joj kaj še bo ko bo poletje (češnje, breskve...) je mogoče tudi kaj na temu, sadje je polno vode, mogoče je to v nama user posted image .

Zapisala si da si prej jedla 1x na dan, sedaj 3x. V tem trenutku telo še ne potrebuje nekega viška hrane, tako da poskusi jesti manj in večkrat, čeprav je tvoje telo navajeno na 1x do 2x na dan. Poskusi kake oreščke, pa sadje (en kos).

no razpisala sem se, mogoče tudi da sem samo malo ven iz sebe dala, kaj si kaj mislim o tej temi in o mojih kilogramih. brez zamere če sem kaj čudnega napisala, no pa saj mislim da nisem, upam user posted image

Aja tudi mene zanimajo izkušnje punc ki so tako na začetku pridobile več KG, kot bi rekel da je dovoljeno (nenapisano pravilo).

lp

(odgovor članu Mufka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: pridobivanje kg
6.5.2011 7:55:14   
Mufka
Hvala za nasvete. Sem se začela malo bolj nadtorovati, več pijem in potem posledično tudi manj pojem. Pa čim več sadja. Še dobro, da so jagode! Mnjami. Komaj čakam, da bodo češnje. Pri tašči jih imajo posajen cel sadovnjak. Sem se že sprijaznila, enkrat se mora izravnati. user posted image

(odgovor članu miskica1983)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: pridobivanje kg
6.5.2011 10:45:40   
pikapolonica21
Pridobivanje teže v nosečnosti je po mojem mnenju odvisno od teže pred zanositvijo. Vendar za vsakega ne velja tako.
Sama sem sicer bila zadnjih 7.let med bolj drobnimi ljudmi, kaj drobnimi - marsikdo mi je rekel, da sem podhranjena. Sicer sem že drugače majhne postave, ampak sem jih imela 38kg (pred zanositvijo), kar je bilo za 8kg manj od moje normalne - priporočljive teže. Sedaj mi manjka še 5.dni do roka (po M bi morala imeti rok danes, vendar so na UZ ugotovili drugače) in imam 58kg. Torej sem pridobila 20kg.
Zakaj bi se ženske obremenjevale s pridobivanje teže med nosečnostjo in kasnejšo izgubo kilogramov? Teža raste zaradi čudovitega bitjeca, ki se razvija v nas in potrebuje hrano, tako kakor me. Same smo želele na svet spraviti otroka, zato se moramo tudi sprijazniti z redenjem, pa če to pomeni, da se bomo v teh čudovitih 9.mesecih zredile za 100kg - potem vsaj vemo za koga se bomo zredile - za našega prečudovitega sončka, ki bo po naši zaslugi uzrl v svet (četudi je dandanes tako krut), ki nam bo razsvetljeval turobne dneve in, ki nam bo čez leta povzročal sive lase.
Punce/ženske, ne obremenjujte se s težo. Se zredite preveč, premalo - ni važno, pomembno je le to, da bo bitjece, ki pridno migeta pod vašim srcem se rodilo živo in zdravo.
In kaj bi lahko bilo pomembnejše od tega bitjeca....????
Pa lep pozdrav vsem...
Janč

(odgovor članu Mufka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?