|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako začeti dodajati
17.2.2011 14:19:41   
lipikica
kot kaže se je moja prozvodnja začela ustavljati oz so potrebe večje od prozvodnje...zanima me kako ste začele dodajati? pupa nima še 4 mesece. popoldne začne biti po podojih kar še lačna, učiraj sem ji dala NOVALAC, je popila še 30 ml. sedaj ne vem ,ali naj ji pri vsakem podoju dodam pe novalac,ali nja je en obrok samo novalac da se mi za naslednji obrok malo mleka nabere ali kako?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako začeti dodajati
17.2.2011 14:24:14   
Precious
http://med.over.net/forum5/read.php?94,5451030

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978294,1978294#msg-1978294

Malo za prebrat. proizvodnja se pa kar tako ne ustaviuser posted image

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako začeti dodajati
17.2.2011 19:35:43   
NeylaJ
Pri meni je bilo isto. Povpraševevanje je bilo večje od ponudbeuser posted image , tko da sem začela z Aptamilom. Pred vsakim dnevnim obrokom ( ponoči mam dost) sem pripravila cca 90 ml dodatka. Najprej sem ji dala dojko, potem še flaško in je pojedla včasih še 10 ml, včasih pa 90 ml. user posted image  

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako začeti dodajati
17.2.2011 20:57:19   
lipikica
hvALA. danes sem ji ok 6 zv iz flaše dala 50 ml iztisnjenega mleka - od ponoči, in sedaj je jedla le iz dojk in šla spat. da vidim koliko časa bo zdržala sitost ponoči, če ne bom jutri zv pa kar še novalac napravila

(odgovor članu NeylaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako začeti dodajati
18.2.2011 8:52:12   
S*
lipikica pri meni se je isto zgodilo tam pri 3 mesecih. Potem sem si začela po vsakem podoju črpat mleko in sem ji le teaga dala zvečer pred spanjem. Je pa res da je odvisno od dneva, kakšen dan v 24h načrpam do 120ml včasih le 40ml. Če je mojega mleka premalo, ga dam v skrinjo da naberem 120ml in ji tisti dan pač dam Novolac. Zaenkrat nam to še gre, stara pa je 4 mesece, ne vem pa koliko časa bom še lahko tako kombinirala, saj si čez dan vedno manj načrpam.
Jaz se s temi članki na MONU na žalost ne morem strinjat, meni mleka zmankuje, pa jo redno pristavljam.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako začeti dodajati
19.2.2011 19:09:38   
lipikica
prav zoprno mi je s to flašo..... ko damo dojiš je tako enostavno, sedaj pa preden ko napravim za jesti se mi tako dere da je groza
povejte, ko napravljate novalac oz ostale stvari ,ali vedno sproti vrejete vodo ali jo datse v termos da drži nekaj časa, da ni potrebno sproti? če vreješ sproti, preden zavreje, preden se ohladi.. joj.celo naselje vržem po konci. pa še to, na navodilih piše vreti najmanj 5 min- vi tako delate ali je dosti kar ko voda zavreje, to je to?

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako začeti dodajati
19.2.2011 19:54:39   
Barbara_L
Oj,
joj, s telim vretjem res ne prideš nikamor. Jaz sem si zjutraj zavrela npr en liter vode in ko sem jo čez dan rabla, sem jo samo malo pogrela, sicer pa je bila v grelniku, pokrita s pokrovom. Avent ima en tak vsebnik (klik), v katerega nasipaš kolikor meric novalaca pač rabiš za en obrok (vsebnik ima 3 prekate). Jaz sem si nasipala, tako da ko je bil lačen sem: vzela flaško, nalila vodo, vsula en vsebnik mleka in krožno mešala, da je nastalo čim manj mehurčkov (dela ni za pol minute!).
Se je pa pri meni z mlekom dogajalo enako, glede člankov na MON-u pa takole: jaz ne vem, ali pač ni jasno-vse mame nismo narejene, da bi dojile do 4. leta. Pa zato nismo slabe mame. Samo dojenje je preprosto preforsirano, poveličevano in s tem nehote peha v stisko mamice, ki nimamo dovolj mleka. Tudi jaz sem ga pristavljala tudi na 15 min, če je bilo treba, pa ni bil nikoli sit, tako da...

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako začeti dodajati
19.2.2011 21:04:41   
lipikica
se mi zdi da sem bjondasta user posted image .. ne razumem, kakšna naprava je to?

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako začeti dodajati
20.2.2011 18:34:10   
Barbara_L
Neee.. :))) Ni naprava. Tak lonček je (glej sliko), ki ima v sebi 3 prekate in v njih odmeriš količino mleka v prahu, ki ga rabiš-tako da ti ni treba odmerjat, ko delaš mleko v flaški.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako začeti dodajati
21.2.2011 12:42:45   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

prav zoprno mi je s to flašo..... ko damo dojiš je tako enostavno, sedaj pa preden ko napravim za jesti se mi tako dere da je groza
povejte, ko napravljate novalac oz ostale stvari ,ali vedno sproti vrejete vodo ali jo datse v termos da drži nekaj časa, da ni potrebno sproti? če vreješ sproti, preden zavreje, preden se ohladi.. joj.celo naselje vržem po konci. pa še to, na navodilih piše vreti najmanj 5 min- vi tako delate ali je dosti kar ko voda zavreje, to je to?


Ene pa si znate zakomplicirat življenje. Moja oba sta flaškarja (no, starejši že nekaj časa ne več), pa sem mleko pripravila v minutki. Enkrat na dan zavreš vodo v grelcu (se pravi, da ko voda zavre, se grelec ugasne - ne pretiravajte z ne vem kolikimi minutami - na to temo je bilo že nekaj napisanega tu), vročo vodo naliješ v termosko, v drugi posodi, steklenic,.. (ali pa kar v grelcu) pa imaš vodo na sobni temperaturi. Ko je čas za mleko, naliješ ene 3/4 hladne vode (ali več, odvisno od končne količine mleka) in potem dodaš vročo in mleko. Ko dobiš majčkeno prakse, ti prava temperatura rata takoj v prvo.user posted image
Tudi s steriliziranjem ni treba pretiravat. V glavnem ni nobena umetnost in čisto nič komplicirano.
Za na pot pa so praktične te posodice, kjer imaš mleko že namerjeno, v stekleničko daš še hladno vodo, v termoski imaš pa vročo. Ko je čas, zmešaš in to je to.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako začeti dodajati
24.2.2011 10:29:38   
lipikica
povejte mamice.
začela sem dodajati zvečer novalac, po 20 ml. obrok prej pa ji dodam še moje mleko po flaši.  
opažam da se mi pupa zbuja ponoči tudi 3 ure prej kot ponavadi. ali je lačna? ne vem kako. več ali manj mi mamice odsvetujejo flašo ker se otrok navadi nanjo. kako pa naj, ali naj ji dajem po žlički. kako pa riževi kosmiči. kaj svetujete.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako začeti dodajati
24.2.2011 10:59:22   
Precious
ne zastopim: otrok ti adaptiranega mleka popije 20ml?če je temu taka draga moja je to čist brezveze. In da ti po tem sklepaš da nimaš mleka ,je tudi malo mim.Lipikica če se ti otrok zbuja ponoči še ne pomeni da je otrok lačen. Preberi si malo kar se tiče otroškega spanja
Moj se je zbujal na 1 uro pa tudi ni pomenilo da je lačen .
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:cictXuD-fL8J:med.over.net/forum5/read.php%3F94,4476929+otro%C5%A1ko+spanje+razlaga&cd=2&hl=sl&ct=clnk&gl=si&source=www.google.si


< Sporočilo je popravil Precious -- 24.2.2011 11:02:01 >

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako začeti dodajati
24.2.2011 11:15:25   
lipikica
najprej se dojiva in ker po podoju joka,. kar dopoldan in popoldan ne, ji dam umetno mleko in potem je tigo. kaj misliš da ni lačna? čudno se mi zdi da se zbuja ker je če ene tako pridna v spanju in ko jo dam na dojko ponoči takoj zagrabi in pije. še sama ne vem kako in kaj

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




ime za punčko
tinncyka

katero ime vam je najlepše?

Eva (17%)

Taja (12%)

Lana (22%)

Maruša (12%)

Neli (15%)

Ema (22%)


Število vseh glasov: 452

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!