|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Celinska Grčija
23.2.2011 8:53:06   
Babsi
Je katera kampirala po celinskem delu Grčije? Najbolj me zanima predel Halkidiki, pa potem na zahod proti Meteori in Igumenitsi. Če priporočate kakšen kamp ali pa imate kakšno idejo, kaj si pogledat na tem območju.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Celinska Grčija
24.2.2011 2:19:04   
siward
Prepotoval sem celo celinsko grčijo in celoten Peloponez. Priporočam ti da vzameš trajekt, ki vozi iz Benetk do Igomenitse (24 ur vožnje) in stane cca. 330 EUR (2 osebi in avto).
Potem imaš še 100 km do otoka Lefkada, ki ima prečudovito morje in lahko kampiraš na divje na peščeni plaži, se pravi Free Camping in nobeden nič ne teži.
Poglej fotografije in si predstavljaj, da na takih plažah kampiraš čisto zastonj.
Potem greš lahko še po celini mimo Zagorie, Meteore, preko Makedonije in celega Balkana domov.
Halkidiki ti ne priporočam, ker je preveč turističen in zagužvan ter nima tako lepih plaž kot Lefkada. Zahodni del Lefkade je tak kot na fotografijah, vzhodni pa je zagužvan, komercialen in nima tako lepih plaž. Večina turističnih agencij prodaja Nidri, kjer pa je obupna gužva in morje je katastrofa. Potem moraš najeti avto in se vozit 50 km do lepih plaž.
Grčija je za mene zakon za počitnice in relaks zato se rad vračam še posebno zaradi izredno prijaznih ljudi.
Če želiš pa še več informacij in pomoč pri načrtu potovanja mi piši na zasebno sporočilo.

< Sporočilo je popravil siward -- 24.2.2011 2:21:11 >


_____________________________

NajZabava - Najbolj zabavna spletna stran!

(odgovor članu Babsi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Celinska Grčija
24.2.2011 11:01:01   
Babsi
Hvala za tole priporočilo. Peloponez smo tudi mi že prekampirali, letos smo se odločili za S Grčije. Gremo dol čez Srbijo in Makedonijo, potem se pa vračamo s trajektom iz Igoumenitse (cena 98€ za avto + 3 osebe user posted image ).

Mogoče bomo zavili na Lefkado, čeprav nas malo mika Thasos. 

(odgovor članu siward)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Celinska Grčija
24.2.2011 11:14:47   
al1*
Mi smo lani kampirali po Grčiji. Najprej smo bili na Halkidiki, potem smo se prestavili do Leptokarije (pod Olimp), nato pa še na polotok Pelion.
Na otoke nismo šli, ker je bilo lani ogromno nekih štrajkov in nismo želeli tvegati. user posted image
Nazajgrede smo si ogledali še Meteoro, nismo pa tam šotorili, ampak smo bili potem še nekaj dni na Ohridu.
Na Halkidiki je kampov veliko, še posebej na srednjem prstu, tretji prst je itak bolj ali manj zaprt.
Naš kamp na Halkidiki:
http://www.camping-melissi.com/index.php
Taprvi kamp smo si rezervirali vnaprej.

Če te še kaj zanima, vprašaj.



_____________________________

lp


(odgovor članu Babsi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Celinska Grčija
24.2.2011 12:34:08   
Babsi
A ste šli na Olimp? Menda je kar dolga tura? Kaj pa je tam na Halkidiki in bližini kaj za pogledat? Na Pelionu je mivka ali pesek? Meteoro imamo tudi mi v planu na povratku. Kaj vam je bilo najbolj všeč?

Hvala!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Celinska Grčija
24.2.2011 13:53:56   
al1*
Najbolj všeč nam je bilo na Halkidiki. Srednji prst ni zelo turistični, na plaži ni bilo nobene gneče. Šli smo na izlet z ladjico do Ouranopolija, peljejo te tudi mimo vseh samostanov, kar je tudi praktično edini način, da jih vidiš (še posebej, če si ženskauser posted image ). Vsak dan smo šli na drugo plažo, vse peščene in lepe. Na neke druge oglede mi nismo šli, je pa v bližini recimo kraj Stageira, ki je Aristotelov rojstni kraj, pa se nam na koncu ni ljubilo.

Na Olimp nismo šli, ogledali smo si sammo Dion, antično mesto, vredno ogleda. V sklopu Dijona je tudi muzej.
Pelion ima večinoma peščene plaže, najbolja znana:
user posted image
Ta ni bila zelo polna, ker je bilo kar fino za pešačit do dol, sicer pa so bile plaže na Pelionu precej bolj polne kot na Hakidiki. Poleg kampa pa je bila plaža bolj boga, zato smo po večini hodili na plaže drugam. Sicer pa nam je bilo všeč v notranjosti peliona - veliko malih vasic, ozke ceste.


_____________________________

lp


(odgovor članu Babsi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Celinska Grčija
24.2.2011 22:21:50   
Pokora
Tudi mi se letos odpravljamo v Grčijo. V eno smer smo nameravali z ladjo, v drugo po cesti. Sem že nekaj gledala za ladjo, pa nikakor ne najdem opcije "camping on deck", čeprav sem šlišala da ta možnost obstaja. Mi lahko kdo pomaga?

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Celinska Grčija
27.2.2011 8:19:08   
Babsi
@a1 hvala!
@Pokora, greš na spletno stran anek lines ali minoan, to sta dva prevoznika za Grčijo. Potem zbereš relacijo, termin, št. oseb in dolžino/višino avta. Potem moraš izbrat namestitev (notranje ali zunanje kabine, pilotske sedeže...) in izbereš deck.

Če ti ne uspe se mi javi na ZS.

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Celinska Grčija
27.2.2011 14:35:08   
Splišni
Mi smo šli čez Srbijo in Makedonijo dol, smo mislili 1. taborit ob Ohridskem jezeru, samo je bilo vreme slabo, zato smo prespali v enem motelu tam. Naslednjič smo spali že v Meteori. Tam je par kampkov, pač kamp kot kampt, men so brez morja vsi isti. Imel pa je bazenček, samo je takrat bilo še bolj deževno. Potem smo šli do morja, sem pozabila, v kateri kraj že, nato pa na zahodno stran Peloponeza (kamp Lefka) in od tam delali izlet v znane kraje na tem koncu (tudi Atene), potem smo šli na vzhod Peloponeza, se spet tam zakampirali (tam je mivka, ki je mi ne maramo, zato tud nismo šli na Halkidiko) in si spet ogledali, kar je bilo v tem koncu za videt, nato pa smo šli na Lefkas, tam bili par dni, nato se vračali čez Albanijo (rodeo), kjer smo tud misli kampirat, samo smo se prej premalo pozanimali, kje, in smo se zato pač samo skoz peljali, šli čez Črno goro (kjer nismo našli nobenega primernega kampa ...), zato smo šli potem še malo na Pelješac v Divno, za ene 2 dni.

Ma moram najti blok z zapiski, pa bom lahko malo bolj natančno napisala, kaj je kje za videt pa v kerih kampih smo bili.
Izbiramo pa mi poceni kampe, majhne, pa so bili res vsi tako zelo luštni, s fletnimi plažami, ljudje prijazni, res poceni, po 20 evrov za 2 odrasla + 1 otrok in kombi. Pa res vsi kampki so bili super fletni, prostopra kolikor hočeš, noben te ne umejuje, nobenih določenih parcel pa tega sranja. Super.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 27.2.2011 14:37:05 >

(odgovor članu Babsi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Celinska Grčija
27.2.2011 22:54:56   
Pokora
Babsi hvala! Mi bi šli z avtodomom, pa sem slišala da obstaja opcija "CAMPING on deck". Baje da potem lahko spiš kar v svojem avtodomu in ni treba plačevati za "spanje" na ladji. Si mogoče zasledila to možnost?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 11:48:23   
latris
Sem slišala od enih, ki so sli s trajektom v Grčijo in so prespali v avtodomu, da je bilo not tako vroče, da celo noč niso spali. So rekli da nokoli več. Oni so imeli AD parkiran kar tam kot so ostala vozila in tam je ful slab zrak in vroče. Ne vem kako pa je s tem campingom on deck? A ti to potem dajo kakšen bolj zračen prostor za parkirat AD, da lakho not spiš?

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 11:49:29   
Babsi
Ja, to sem že slišala, samo ne vem, kako je s tem, mi hodimo s šotorom.
Mogoče moraš najprej izbrat kot vozilo avtodom, pa se potem pokaže kakšna možnost.
Lahko se pa obrneš na eno našo agencijo, ki se ukvarja s trajektnimi prevozi, pa ti bodo oni vedeli povedat:
 
ATLANTICA turistična agencija
Cruise & Ferry Center

Tel.: +386 (0)1 530 53 63
Fax: +386 (0)1 530 54 04
E-mail:
turizem@amzs.si

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 12:02:21   
Babsi
Pokora, meni je to malo čudno, da bi bili sparkirani med ostalimi vozili. Kolikor sem jaz videla, so bili kamperji sparkirani na palubi.
Ker te sploh ne spustijo do avta zaradi varnosti (večinoma zaradi beguncev, ki se švercajo s šleparji ipd.). Kolega je v avtu pozabil zdravila, je komaj izprosil, da je lahko šel iskat, pa še to s spremstvom.

Sicer pa tule je nekaj:
http://www.greekferries.gr/minoan-en/minoan_camping.htm
http://www.greece-ferries.com/camping.asp
http://www.ferries-greece.com/ferry_lines/anek_ferries/campingonboard.asp


(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 12:06:06   
Babsi
Ups, tole je bil odgovor za Latris user posted image

(odgovor članu Babsi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 14:53:42   
latris
Babsi, tudi meni se je to zdelo čudno, ker kot se meni zdi, med prevozom trajekta ne smeš ostat v vozilu. Sem si mislila, da so se prešvercali in skrili v AD user posted image . A da je pa za AD drugje za parkirat, kot za avte? Možno, sem sama sklepala, da so bili pod palubo, ker je bilo tako vroče. Lahko pa da so oni imeli camping on deck, da so lahko prespali v AD.

(odgovor članu Babsi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 14:59:39   
latris
Ja, sem šla prov linke pogledat, ki si jih pripela, Babsi, in piše da je camping on deck dovoljen iz Ancone. Se spomnim, da so šli res iz Ankone. Samo zgleda da je kar tvegano, če je res taka vročina in potem še ven ne moreš sredi noči.

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Celinska Grčija
28.2.2011 23:49:59   
Pokora
Hvala!
Sem se malo zakopala in je res samo iz Ankone možno kampiranje na krovu. Do Ankone je pa 600km... Mislim da bomo kar v obe smeri šli po cesti. Še bolj me je pa zmotila ta vročina ki jo omenjaš latris.
 
user posted image Mi poleg Lefkade priporočate še katerega od otočkov? Iščemo kakšen malo obljuden otoček ki ima lepe plaže...

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Celinska Grčija
1.3.2011 8:33:49   
viv_
Mi smo obdelali vse te 4 otočke - Krf, Lefkas, Kefalonija in Zakintos...

Kefalonija je tudi zelo lepa, malo bolj "divja", ampak fajn... je pa Lefkas itak dosegljiv preko mostu, iz Lefkasa na Kefalonijo je pa trajektna povezava.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Celinska Grčija
1.3.2011 11:55:35   
Pokora
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR
Kefalonija je tudi zelo lepa, malo bolj "divja", ampak fajn... je pa Lefkas itak dosegljiv preko mostu, iz Lefkasa na Kefalonijo je pa trajektna povezava.


to mi je všečuser posted image  Super, hvala za info!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?