|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 10:53:13   
bini
Hoj..
pri nas se gremo zdaj zares varstvo :((..
stvar je taka, da če sem (jaz ali mož) cca 10min z malo tam v varstvu in da počakam da se zaigra, potem pa izginem brez poslavljanja - v tem primeru je joka precej manj kot v nasprotnem primeru, če se poslovim -takrat je jok in škripanje z zobmi :(..
seveda je vse tako stresno, ker smo šele začeli z varstvom in upam da bo kmalu bolje..
kakšne so vaše izkušnje s tem??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 11:03:03   
JASNA D
Brez poslavljanja - nič joka. Od prvega dne dalje. Uvajanja ni bilo niti ene minute. Hvala bogu. Kako bo pa s ta malo, pa še ne vem.

Jasna

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 12:33:53   
bini
blagor tebi 8)

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 12:56:56   
Pajaca
Od prvega dne isto.... sem jo prpelala, rekla papa in šla. Pri nas ni bilo takega uvajanja da bi bila skupaj z njo par dni v igalnici. Tako da je šla sama not, jaz pa eno uro frej. Se mi zdi da bi bilo dosti slabše če bi neki bla z njo še not pa pol vmes spizdila al se pa poslovila... tko je pač vedla, mami gre do vrat, sama pa naprej.

Drgač pa jaz nikoli ne grem ne da se poslovim od nje.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 13:30:24   
nejcko

Pri sinu - brez poslavljanja, brez joka. Uvajanja smo imeli dobre tri dni.
Zdaj pa nas čaka preizkušnja še s tamalo. Je bolj navezana name, kot je bil sin, jo bo pa uvajal očka, zato mislim, da ne bo večjih težav.


(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 14:40:12   
bini
pa kaj a se vsi otroci navadjo na varstvo brez težav?? je sam naša tolk komplicirana? :zmeden:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 14:47:05   
Mina1
Pri nas je bilo kar hudo in pestro, ko se je 2,5 letnik uvajal v varstvo v vrtec. Je veliko prejokal, pa smo počasi prebrodili najhujše, ker so pediatrinje in otročki notri super fajn.

Pa odvadil se je pleničke, pa dude, pa kaka in lula tako kot se šika. Sedaj ga težko spraviš iz vrtca. Res pa je, da je rabil za vse to slabo leto.

Tudi če joka in tudi če je tebi hudo, je treba iti in ga pustsiti tam. Slej kot prej nehajo jokati in se pomirijo.

Eni prej, drugi kasneje, sej bo;).

pa-pa Mina1

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 15:21:19   
nejcko

Bini, ne, niti najmanj se vsi otroci ne navadijo na varstvo brez težav. Vedeti pa moraš, da je največ odvisno ravno od reakcije staršev. Tudi če mamica navzven kaže vesel obraz, v sebi pa joče in umira od skrbi, kaj bo z njenim malčkom, je vsa nesrečna itd., to otrok čuti in potem je jok tu. Veliko pa je odvisno tudi od samega karakterja otroka in koliko je navajen na druge osebe.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 15:48:52   
Anonimen
Midva se posloviva. Mu dam lubčka in pomaham "papa". On mi vesel nazaj pomaha in že laufa k otrokom in igračkam.
Imam srečo, da ni bilo krize. Ampak sva uvajala postopoma. Zadovoljen je od prvega dne. Bomo videli, kako bo sedaj - po počitnicah. Drug teden zopet začnemo :zmeden2:

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 21:00:23   
elizabeta p
Midva greva šele s 1.9. prvič v vrtec, tko da ne vem. Ampak mislim da je otroku treba povedati da greš, ne pa da kar izgineš in ne ve kje si. Lahko izgubi zaupanje.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 21:20:39   
Anja167
Jaz mislim, da ja, poslovit. Samo čisto zares bom pa videla septembra.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 21:24:23   
SILVA
Jaz se poslovim,malo pojoka in ko zaprem vrata je ponavadi uredu,edino dans je bila spet mal kriza,ker je bil zdaj dva tedna doma.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 23:23:14   
frutka_
Od malega se VEDNO poslovim. Slovo je kratko, lupčka, papa in grem!
Zaenkrat ni bilo joka, ampak zdaj smo imeli dopust in ne vem kako bo, ko se bo vrnil nazaj v vrtec.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   poslovit al ne poslovit?
16.8.2005 23:25:38   
JASNA D
No, da ne bo katera mislila, da nimamo osnovnih manir. Sem še moža zdaj vprašala (ker ga zjutraj on odda v vrtcu) kako to natančno izgleda in je rekel, da se ni časa poslovit, ker mu kar "zbeži" v igralnico. Tako da lahko pa-pa da očka kar steni....:)-:)-:)-

Jasna

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   poslovit al ne poslovit?
17.8.2005 12:47:25   
mehurčica
Ponavadi mu rečem pa-pa, dostikrat pa kar zalaufa notri, sploh če vidi kak avto, žogo ali balone.:)-V tem primeru je tako kot pri JasniD-mahanje steni.:)-

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   poslovit al ne poslovit?
17.8.2005 12:48:42   
mehurčica
Aja, še to sem pozabila napisat, da kar dostikrat joče, sploh če kak teden(ali več)spustiva.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   poslovit al ne poslovit?
17.8.2005 14:44:00   
babylove
teoreticno - otrok mora vedeti in videti, da gres. V nasprotnem primeru se lahko kasneje, ko ugotovi, da je sam, pocuti zapuscenega, kot da si mu pobegnila. Treba je razlozit, da gres in da bos prisla nayaj ponj, tako da bo vedel in se bo tudi pocutil bolj sigurnega.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   poslovit al ne poslovit?
17.8.2005 15:23:42   
viv_
bini - pri nas so bile komplikacije. V vrtcu se najprej nisem poslavljala, sem samo zginila. Na začetku sem rekla, da ne grem kar tko brez adijo, ker se mi to zdi grdo, ampak potem ni šlo drugače. Ko se je pa navadila (po cca. 14 dneh) sem ji pa rekla adijo, dala lupčka in šla, ona mi je pa pomahala in šla v igralnico.

Smo pa pogruntali, da če je navajena osebe ali prostora kjer jo pustimo, rečemo adijo, če pa ni najbolj navajena (pri ta drugih dveh babicah, zdaj nov vrtec) je pa treba uidet.

lp

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   poslovit al ne poslovit?
17.8.2005 20:31:05   
Anitka
Da se na kratko še jaz oglasim in povem svoje mnenje. Delam v vrtcu in vidim v začetku leta kar precej joka in žalosti.

Moje mnenje je, da se je od otroka treba poslovit in mu povedati, da greste in pridete ponj. Verjamem, da je staršem full hudo in je meni lažje govoriti, ampak otroku je terba dati vedeti, da vi zdaj morate iti in da se vrnete ponj.

Vsem vam pa želim čim manj težav pri uvajanju :rozica::miska:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   poslovit al ne poslovit?
19.8.2005 13:22:47   
lin
Če vidite da je bolje če se neposlovite se pač neposlavljajte pol ko se bo pa malo navadla pa začnite s poslavljanjem.
No jaz bi tako naredila.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?