|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
27.4.2011 19:07:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

metulj zato ne ogroža voznik ljudi ,ko v naselju pelje recimo 60?


Seveda jih ogroža.
Nekaj statistike (sicer iz glave-če ima kdo novejšo pisno-prosim):

70% nesreč se zgodi v radiju nekaj km od doma, ko koncentracija že popusti.
Približno toliko se jih zgodi v naseljih, kjer so aktivni udeleženci v prometu pešci, ki so absolutno šibkejša vrsta.
Sila narašča eksponencialno s hitrostjo. Pri hitrosi 40km/h bo pešec še preživel, pri 50 že zelo težko, 60 je smrtno nevarno.

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 11:35:05   
Taddy78
titania če se jaz prav spomnim, ima tisti, ki vozi po zunanjem pasu v krožišču prednost. Zato tudi sama nikoli več ne zapeljem v notranji krog, ker se mi je že zgodilo, da sem se 2x vozila v krogu, ker nisem mogla na izvoz.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
28.4.2011 12:06:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
28.4.2011 12:10:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 12:29:10   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ampak taka kaznovalna politika sluzi izkljucno nabiranju denarja v drzavno blagajno - ker dokler se bo policija osredotocala na *ebenih 7km/h prevec (pa da ne bo pomote, sama v naseljenih podrocjih zelo pazim na hitrost) ne pa na nevarne voznike, bodo ti mirno na vseh drugih cestah ogrozali druge brez sankcij. ce pa nekdo vozi 80, 90 po naselju, pa naj mu direkt voznisko vzamejo - ne pa kazen pa par pikic.


kako pa veš, da se osredotoča na 7 km/h preveč, ker finančno nabere le 50 evrčkov, metem ko pri 30 km/h čez dovoljeno 150 evrov! je računica a?

91 km/h - če voznik začetnik enkrat zagura je brez VD, voznik pa dvakrat in lahko postaneš avtoštopar, tako da si kar hitro tam. to podpiram! to niso male pikice




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 12:44:09   
titania



IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
titania če se jaz prav spomnim, ima tisti, ki vozi po zunanjem pasu v krožišču prednost. Zato tudi sama nikoli več ne zapeljem v notranji krog, ker se mi je že zgodilo, da sem se 2x vozila v krogu, ker nisem mogla na izvoz.
 

ce se ne motim, se zdaj v avtosolah ucijo, da tisti, ki je na zunanjem pasu, da prednost tistemu na notranjem (torej nima absolutne prednosti) - zal pa ne vem, kako je to uzakonjeno; upam, da katera bolje ve.

sicer pa je treba v kroziscu iti na notranji pas, ce ravno ne izstopis na prvem naslednjem izhodu - sicer se promet po nepotrebnem upocasnjuje. je pa res, da je veliko voznikov, ki niso niti malo uvidevni, da bi tiste z notranjih pasov spustili predse - tko da cist stekam, zakaj se drzis zunanjega.

mislim, da sem malo narobe problem predastavla:
Jaz se želim vključiti v krožišče na zunanji pas. A se lahko, če mi kdo pripelje v krožišču po notranjem pasu?



_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 12:59:52   
Freya88
Nisem brala nazaj (oblubim bom drugic)... lahko pa povem en primer, ki se je naredil moji mami pred nekaj leti:

Na avtobusni postaji takoj za kriziscem je stal policaj z radarjem... mama se je pripeljala cez krizisce 72km/h in dobila kazen... vse lepo in prav... CE...

...je ne bi prehiteval (torej je peljal vsaj 80km/h) cez polno crto. Kazen je seveda dobila mama, ker je streljal njo... s tem da, drugi policaj v avtu ni videl ne registrske, ne model avta ki je delal se vecji prekrsek...

Torej razlika v kaznih (to je po nekih starih zakonih se)
MAMA: 125, 19€ (+ 1 KT)
OBJESTNEZ: vsaj 250,38€ (+ 3KT) in 40-80€ (ne vem, tu se uposteva neupostevanje znaka al kako?)

Tako da, mislim da problem v prometu ni v visini kazni... ampak v tem, da tisti ki delajo vecje prekrske ne nasankajo tako kot bi morali:S Torej... Kresalova...?!user posted image

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 13:22:38   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Nisem brala nazaj (oblubim bom drugic)... lahko pa povem en primer, ki se je naredil moji mami pred nekaj leti:

Na avtobusni postaji takoj za kriziscem je stal policaj z radarjem... mama se je pripeljala cez krizisce 72km/h in dobila kazen... vse lepo in prav... CE...

...je ne bi prehiteval (torej je peljal vsaj 80km/h) cez polno crto. Kazen je seveda dobila mama, ker je streljal njo... s tem da, drugi policaj v avtu ni videl ne registrske, ne model avta ki je delal se vecji prekrsek...

Torej razlika v kaznih (to je po nekih starih zakonih se)
MAMA: 125, 19€ (+ 1 KT)
OBJESTNEZ: vsaj 250,38€ (+ 3KT) in 40-80€ (ne vem, tu se uposteva neupostevanje znaka al kako?)

Tako da, mislim da problem v prometu ni v visini kazni... ampak v tem, da tisti ki delajo vecje prekrske ne nasankajo tako kot bi morali:S Torej... Kresalova...?!user posted image  


 

Kaj Kresalova, ona lahko 180 km/h vozi po AC, čeprav je bila potem izmerjena hitrost njenega voznika, komentirana v javnosti, vsak dan manjša...

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 13:30:02   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania
Kaj Kresalova, ona lahko 180 km/h vozi po AC, čeprav je bila potem izmerjena hitrost njenega voznika, komentirana v javnosti, vsak dan manjša...


Ja, to je res... js sm ze pricakovala, da bodo rekli da stevec ni pravilno delal:D

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 13:37:16   
Oceania
Ne, tako pa ne gre to, to bi bil že nov, še večji prekršek, ker vozilo ne bi bilo tehnično brezhibno.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 13:38:49   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Ne, tako pa ne gre to, to bi bil že nov, še večji prekršek, ker vozilo ne bi bilo tehnično brezhibno.



Ah bemtis... se mi je zdelo, da ce bi blo kaj na tem... da bi se ze oni spomnili:D

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
28.4.2011 20:14:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

milijonarka - sama se vedno menim, da sama hitrost, sploh pa ko gre za 10 na uro prevec, ni kriticna.


Eno je mnenje, drugo so dejstva (vsaj meni poznana). Verjetno tudi ni naključje, da so omejitve in kazni največje ravno v naseljih. Plus to, da morajo tam ščititi absolutno šibkejšega, to je pešca. Kakšna je kazen za zgoraj omenjene - verjetno podobna.

Se strinjam, najbolj nevarni so neskoncentrirani vozniki (počasni, nepazljivi, ki ne predvidevajo, so zasanjani kot praviš). Samo niti oni ne vozijo po predpisih, ker ne zmorejo koncentracije in najbrž pretiravajo v obe smeri. Vozijo počasi in nekoncentrirano in v takem stanju ne znajo hitro in pravilno reagirati (razlika v reakcijskem času zaradi koncentracije, zaradi nekaj sekund), ali vozijo prehitro, ker se spozabijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
30.4.2011 22:42:39   
ely*
Meni se zdi to prav, da so kazni ostre, ampak je žal tako, da ljudje z navadnimi plačami pazimo, če ne zaradi drugega, zaradi denarja.
Nekdo, ki ima pa dosti denarja, bo pa še vedno kršil zakon in pač plačal kazen. Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
30.4.2011 22:56:36   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
30.4.2011 23:21:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
30.4.2011 23:34:00   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.


sploh ne. nekatere drzave ze imajo uzakonjeno visine kazni glede na OD krsitelja. po mojem mnenju je to tud edino smiselno - ker 300 EUR nekomu z minimalcem verjetno pomeni bistveno vec kot nekomu s par tisocaki place, a ne?


Prekrsek je prekrsek, za vse enak. Vsi delamo isti izpit in za vse veljajo isti prometni predpisi. A ce bos brezposelna ti bo pa drzava se placala, ker si narobe parkirala? mislim, lahko da majo nekatere drzave to uzakonjeno, moje mnenje ostaja enako. Me pa zanima na osnovi kaksnih argumentov se sprejme taksen zakon, ker se mi zdi diskriminatoren.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
30.4.2011 23:35:53   
Anonimen
Fajn nov zakon, je pa odvisno od obsega nadzora ali bo sploh imel kak učinek.

Bi pa lahko naredili še kaj v smeri korenčka, ne samo palice, pogrešam preventivo, višji nivo kulture udeležencev v prometu in pogrešam samokritičnost vsakega od nas do sebe kot voznika - vsi delamo bedarije po cestah, ko imamo slab dan (celo jaz user posted image ), ampak se je večini zelo težko pogledat v ogledalo, matr, danes sem imel pa več sreče kot pameti (šef je imel nov izpad, žena je tečna, tašča ima neumestne pripombe, otroci kričijo na zadnjih sedežih,...).

So pa tudi taki, ki delajo bedarije vsak dan, žal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 5:53:32   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.


sploh ne. nekatere drzave ze imajo uzakonjeno visine kazni glede na OD krsitelja. po mojem mnenju je to tud edino smiselno - ker 300 EUR nekomu z minimalcem verjetno pomeni bistveno vec kot nekomu s par tisocaki place, a ne?


zato so pa točke poleg večine prekrškov, ki se nanašajo na varnost do drugih udeležencev. Hitro se napolni bonus, že zdaj, po novem pa se bo še hitrej! vozniško gre obem, tako revnemu kot bogatemu, to je smisel hujše prekrškarje s ceste!





(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 9:26:17   
arabela*


samo lahko rečem, končno so se zganiliuser posted image

še hujše kazni bi morale bituser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 9:31:08   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

..številke gor ali dol..problem je pomanjkanje nadzora..premalo kontrole nasploh...



se strinjamuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 9:31:55   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

imam pa en user posted image  za vas:
bi bile tako "žleht" da bi obvestile policijo,če veste da se ena oseba vsako dnevno vozi pod vplivom alkohola? ni mišljeno,da bi nekomu nagajala,ampak s tem ogroža sebe in drugeuser posted image

bi obvestila



jaz bi takoj poklicala...




enako

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 9:33:42   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Pa se mi tudi ne zdi fer, da te kaznujejo za pas...


to mi pa ni fer. Če nisi pripasan je to popolnoma osebna odločitev. naj raje kaznujejo še mobitele v roki in cigarete. Tu pa bi popenla, ko vidim user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 11:27:33   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Pa se mi tudi ne zdi fer, da te kaznujejo za pas...


to mi pa ni fer. Če nisi pripasan je to popolnoma osebna odločitev. naj raje kaznujejo še mobitele v roki in cigarete. Tu pa bi popenla, ko vidim user posted image


Zakonsko je doloceno, da moras biti pripasan, ce je pas v avtu. To velja tudi za pasove na zadnjih sedezih.

33. člen (varnostni pas) (1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema. (2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za avtobuse mestnega potniškega prometa in za avtobuse, ki imajo stojišča, na katerih osebe stojijo. (3) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebi iz prvega odstavka tega člena, ki z veljavnim zdravniškim potrdilom dokaže, da pasu zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljati. (4) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebam na zadnjih sedežih v vozilih policije in vojaške policije, če uporaba varnostnega pasu onemogoča izvajanje uradnih nalog. (5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali potnik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 12:59:19   
pelin
Meni se zdi to prav, da so kazni ostre, ampak je žal tako, da ljudje z navadnimi plačami pazimo, če ne zaradi drugega, zaradi denarja.
Nekdo, ki ima pa dosti denarja, bo pa še vedno kršil zakon in pač plačal kazen. Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.

IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Meni se zdi to prav, da so kazni ostre, ampak je žal tako, da ljudje z navadnimi plačami pazimo, če ne zaradi drugega, zaradi denarja.
Nekdo, ki ima pa dosti denarja, bo pa še vedno kršil zakon in pač plačal kazen. Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


Res kazni so visoke, samo vseeno se mi tole, kar ti predlagaš ne zdi najbolj pametno...Dandanes se da kar lahko priti do avta in to ne slabega....razno razni krediti brez pologa, lizingi in sto in ena rešitev, omogočajo, da imajo kar dobre avtomobile tudi tisti, ki so tretirani kot socialni problemi ( jih kar dosti poznam...žal). Veliko teh nima po tem takem visokega dohodka, kar pa še ne pomeni, da vozijo čisto po predpisih...tudi oni znajo fino pohoditi plin, sesti za volan vinjeni in med vožnjo govoriti po telefonu...da ne omenjam, da standardno nekaj od teh staršev pripelje v vrtec otroke na prvem sedežu brez otroškega sedeža ali celo nepripete...Si ne zaslužijo kazni? Zame prav tako kot ostali, ki imajo več pod palcem....

Kakor koli obrneš, treba bo spremeniti miselnost voznikov in konec...pa če bojo to storile hude kazni....tudi prav...Priznam, tudi mene je groza, ker se vsakodnevno vozim čez 70 km v službo...Večino časa imam krepko pretežko nogo, pa tudi dostikrat možgane na paši...treba se bo držat reda pa konec...zarad drugih in v prvi vrsti zaradi sebe...

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
1.5.2011 19:49:02   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Pa se mi tudi ne zdi fer, da te kaznujejo za pas...


to mi pa ni fer. Če nisi pripasan je to popolnoma osebna odločitev. naj raje kaznujejo še mobitele v roki in cigarete. Tu pa bi popenla, ko vidim user posted image


je osebna odločitev vendar posledice poškodb, ki so v večini hjše če ga ne uporabljaš, pa financira država, zato je to obvezno. Ne poznam cen oskrbe v bolnici, vem pa da so zeloooo velik strošek, ki ga plačujemo vsi davkoplačevalci.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?