|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidalni sinus
5.5.2011 15:53:17   
prvosolka
HAY!

Pred mesecem sem rodila sina,ki ima nad ritko se pravi nad anusom luknjico oz.pilonidalni sidrom!
Zelo me skrbi ta zadeva,ker o tem nič ne vem! V porodnišnici so rekli, da je vse ok in da naj ta predel vredu čistim,da ne pride do okužbe.Če ima katera kakšno izkušnjo z to zadevo,bi prosila, da o tem kaj napiše!
bila bi zelo vesela, ker ne vem kam naj se obrnem!!!
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.5.2011 16:27:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu prvosolka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
5.5.2011 16:56:06   
Freya88
Moj ima tudi ze to od rojstva... pa nima nobenih tezav! Vsaj ne da bi js vedla;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
5.5.2011 17:48:47   
eva1
Skrbi za redno higieno, če se vname, pojdi do zdravnika (antibiotik), včasih ne povzroča nobenih težav, spet drugič pa ni druge kot operacija!

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
5.5.2011 17:51:55   
čaki
tud moja hči jo ima-6 let, pa nikol ni noben kej rekel, da bi to kar kol blo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
5.5.2011 21:09:09   
ROŽICI
moj mož je imel.imel je kar precej vneto zato so se zdravniki odločili za operacijo.so mu odprli ščistili in zašili. imel je kar precej veliko rano im mesec dni bolniške.
sedaj nima več lahko pa se ponovi..no upam da ne več!

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
5.5.2011 21:10:57   
Andromeda
S tem se je rodil tudi moj brat in povsem "normalno" živel, se mu je pa 2 leti naszaj pri 20-ih letih vnelo in je odšel na operacijo.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
5.5.2011 22:32:10   
scorpiogirl
Kot so povedale predhodnice, ni treba nič skrbet user posted image
Naš mali jo ima tudi, je treba res samo malo bolj pazit, da res dobro sčistiš; če se vname, pa itak k zdravniku. Če bi bilo kaj takega, da bi te moralo skrbeti, bi ti že v porodnišnici povedali, brez skrbi user posted image
Nisem pa vedela, da je tega tolk, sem pri našem malem prvič to videla (in je bilo mene tudi malo strah, kaj je zdaj to za en user posted image , dokler mi niso razložili). Meni je pediatrinja v porodnišnici že ful lepo razložila, pa potem še P od tamalega na prvem pregledu. In vedno še posebej pogleda, če je ok user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
6.5.2011 9:49:06   
prvosolka
POZDRAVLJENE!!!

Hvala vam za odgovore,sem malo pomirjena!! O tem nisem vesela ničesar, zdaj pa videim, da ima dosti otrok to.Zanima me samo,če se ta luknja  z rastjo otroka kaj zaraste!!!
hvala,lp

(odgovor članu prvosolka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
6.5.2011 15:05:24   
tiktak
Pri moji hčerki se je zaraslo pri nekje letu in pol, dveh letih. Nismo pa imeli nobenih težav.


(odgovor članu prvosolka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
6.5.2011 23:00:43   
čaki
naša ima zdaj 6 let, in ima še vedno luknjico. ampak res tako čist miceno.

(odgovor članu tiktak)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
7.5.2011 8:24:55   
prvosolka
HAY!

Hvala vama za odgovor.Upam,da bo z mojim sinom vse ok.Zdaj sem se malo pomirila,ker me je ta luknjica kar malo morila.
lp

(odgovor članu prvosolka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
7.5.2011 18:20:22   
josephine27
moj mož je imel pa se mu je baje večkrat packalo zato se je potem pri 20tih odločil za opracijo in od takrat nima več težav. čeprav so mu baje rekli da se lahko ponovi.

_____________________________



(odgovor članu prvosolka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
7.5.2011 21:14:08   
petra36
Moja dva sinova imasta obato to luknjico.Do sedaj ni bilo nič posebnega,potrebna je redna higiena.

_____________________________

Mamica sinov Nika in Matteota

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
9.5.2011 11:38:26   
prvosolka
hvala,vam za odgovore! ne morem verjet, da ima to luknjico toliko otrok.Mogoče ve katera, zakaj do tega pride? mogoče napaka pri razvoja,ali kaj?

(odgovor članu petra36)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
19.5.2011 20:47:27   
lana08
Tudi moj sin ima to luknjico, smo šli na PK na UZ, ki pa je pokazal, da ni zraščeno s hrbtenico in je vse ok. Potrebna je samo dobra higiena, da se ne vname.


(odgovor članu prvosolka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
21.5.2011 12:50:00   
prvosolka
hvala,mojega sina so slikali že v porodnošnici in rekli, da je vse ok.upam, da bo res!!!!!

(odgovor članu lana08)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
23.5.2011 10:49:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu prvosolka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
24.5.2011 9:23:39   
prvosolka
zelo mala,približno 1mm je odprta,drugače pa je  ta luknja velika 1cm,tako nekako

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
17.11.2012 18:56:58   
lauryca
Pozdravljene. Tudi mene zanima nekaj v zvezi s to stvarjo. Imam hčerkico, 8 mesecev in ima tudi luknjico nad ritko. Pa mi je v LJ na polikliniki kirurg svetoval, da bi jo kirurško odstranil, sedaj pa sem v dilemi. Ne vem, ali naj se za operacijo odločim ali neuser posted image user posted image  Zanima me, če je mogoče že katera imela takšen primer, to se pravi, ali je dala operirat dojenčka???? Malo me je strah te anestezijeuser posted image . Hvala

(odgovor članu prvosolka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
19.11.2012 9:21:37   
BarbiG
Moj sin, star 9 let, se je tudi rodil s tako luknjico. Potrebna je samo redna higiena in nič drugega. Mi je pa P rekla, da če bi ga kasneje to motilo z lepotnega vidika, da se da it na operacijo. Drugače pa operacija ni potrebna.

(odgovor članu lauryca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
19.11.2012 13:34:52   
lauryca
Ja, menda je bilo tako včasih, sedaj pa baje vsakemu predlagajo operacijo, ker se rado kasneje zagnoji in zna bit cel user posted image . Zato me pa zanima, če je katera v kratkem imela tak primer (operacijo) in kako se je izšlo. Res ne vem kaj najuser posted image

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
21.11.2012 10:56:44   
beti 1
Načeloma se ob ustrezni higieni zadeva redko vname. Jaz bi na tvojem mestu toliko počakala, da bo mala razumela, da gre na operacijo in zakaj gre. Se pravi okoli 3. - 4.r. OŠ.

Anestezija pri user posted image  in malčkih načeloma ni nič bolj tvegana, kot pri odraslih. Težave so pri prebujanju, ker pogosto ne ločijo med sanjami in resničnostjo, posledično so zelo prestrašeni in ker niso še čisto "pri sebi" jih je večinoma težko umiriti.

(odgovor članu lauryca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ˇˇLuknjica nad ritko" ali pilonidaln...
18.7.2013 17:04:31   
lauryca
Pozdravljeni. No midve sva se vseeno odločile za operacijo, bila je operirana prejšnji teden in sedaj sva že doma, ampak me ful skrbi, ker ima sedar tam res tako luknjo. Pediatrinja sicer pravi da je to normalno in da se to ful dolgo celi, ampak me vseeno skrbi. A mogoče katera ve, v kakšnem času bi se naj to zacelilo????user posted image

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?