|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bo gospodarski sektor spet reševal javni sektor?
11.7.2011 18:42:43   
Colt
Malce spremljam novice zadnje čase...policisti zahtevajo dodatek k plači, varnostniki zahtevajo dodatek k plači, redarji zahtevajo dodatek k plači, železničarji zahtevajo dodatek k plači, vojska zahteva dodatek k plači...če lahko malo špekuliram, se bo tudi šolstvo, zdravstvo in lokalna samouprava...odločila da zahtevajo dodatek k plači...sedaj pa me zanima, ali Vi mislite da bodo ramena delavke/delavca ki je že dolgo časa na minimalcu (če je dovolj srečen da ga dobi seveda), lahko nosila še te dodatne zahteve?

Se veselim diskusije..


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 18:45:22   
Kerensa*
Kar se mene tiče, si marsikdo niti osnovne plače ne zasluži, kaj šele dodatkov k njej, pa naj gre za javni ali zasebni sektor. Kaj bo pa kdo dejansko obdržal in/ali dobil, je pa, po mojem mnenju, odvisno izključno od njegovih pogajalskih sposobnosti (vključno z grožnjami).

Kar se pa mene osebno tiče, mi je pa vseeno. Živim po svoje.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 20:01:56   
marsovcek
Colt, bi se dalo drugje zategnit, kot pri policistih, ki delajo petek in svetek, po možnosti vsak dan začnejo z delom ob drugi uri, nikoli ne vedo kdaj bodo končali službo, vsak dan nosijo glavo na prodaj, morajo imeti široko znanje....... pač moje mnenje, zaslužili bi si veliko višjo plačo.

_____________________________

Ti si moj b..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 20:02:14   
Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Malce spremljam novice zadnje čase...policisti zahtevajo dodatek k plači, varnostniki zahtevajo dodatek k plači, redarji zahtevajo dodatek k plači, železničarji zahtevajo dodatek k plači, vojska zahteva dodatek k plači...če lahko malo špekuliram, se bo tudi šolstvo, zdravstvo in lokalna samouprava...odločila da zahtevajo dodatek k plači...sedaj pa me zanima, ali Vi mislite da bodo ramena delavke/delavca ki je že dolgo časa na minimalcu (če je dovolj srečen da ga dobi seveda), lahko nosila še te dodatne zahteve?

Se veselim diskusije..


a ti kaj drugega ostane?te kdo vpraša,če ti je prav?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 20:03:50   
Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek

Colt, bi se dalo drugje zategnit, kot pri policistih, ki delajo petek in svetek, po možnosti vsak dan začnejo z delom ob drugi uri, nikoli ne vedo kdaj bodo končali službo, vsak dan nosijo glavo na prodaj, morajo imeti široko znanje....... pač moje mnenje, zaslužili bi si veliko višjo plačo.

jaz v tem opisu prepoznam recimo tudi gasilce-pa nisem še nikoli slišala/brala da bi oni kej v luft skakali

(odgovor članu marsovcek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 20:23:32   
Colt
Ammmm...lahko da se motim, ampak...se je morda kdo/katera.....kadarkoli vprašala, od kje ti ''dodatki'' prihajajo? Kdo jih ustvari?

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 21:17:19   
Lilu23
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Malce spremljam novice zadnje čase...policisti zahtevajo dodatek k plači, varnostniki zahtevajo dodatek k plači, redarji zahtevajo dodatek k plači, železničarji zahtevajo dodatek k plači, vojska zahteva dodatek k plači...če lahko malo špekuliram, se bo tudi šolstvo, zdravstvo in lokalna samouprava...odločila da zahtevajo dodatek k plači...sedaj pa me zanima, ali Vi mislite da bodo ramena delavke/delavca ki je že dolgo časa na minimalcu (če je dovolj srečen da ga dobi seveda), lahko nosila še te dodatne zahteve?



Definitivno ne!

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 21:22:48   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ammmm...lahko da se motim, ampak...se je morda kdo/katera.....kadarkoli vprašala, od kje ti ''dodatki'' prihajajo? Kdo jih ustvari?



Sej je jasno, od kod se krmi javni sektor. Pa dejmo vsem dvignit plače, pa dodatke. Pa NLB je treba tudi ponovno dokapitalizirati, da si bodo lahko izplačali mastno božičnico. Morda ostane še za 13. plačo user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
11.7.2011 21:40:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Čebel@)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 21:45:27   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@


IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek

Colt, bi se dalo drugje zategnit, kot pri policistih, ki delajo petek in svetek, po možnosti vsak dan začnejo z delom ob drugi uri, nikoli ne vedo kdaj bodo končali službo, vsak dan nosijo glavo na prodaj, morajo imeti široko znanje....... pač moje mnenje, zaslužili bi si veliko višjo plačo.

jaz v tem opisu prepoznam recimo tudi gasilce-pa nisem še nikoli slišala/brala da bi oni kej v luft skakali


ne ker ima večina boljšo plačo, in ponoči obvezen počitek v postelji, na suhem in toplem, dokler do česa ne pride.

Policaji se pa dneve in noči pregnjajo po terenu, pa naj bo sneg, led al pa 40 stopinj...

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
11.7.2011 22:28:25   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

mislite da bodo ramena delavke/delavca ki je že dolgo časa na minimalcu (če je dovolj srečen da ga dobi seveda), lahko nosila še te dodatne zahteve?



kakšen dodatek komu pripada in zakaj se ne bom vtikala, ker to vedo le tisti, ki to delo opravljajo. Ne pozabi pa, da so med temi tudi tisti, ki imajo že dolga leta minimalca in da so se odpovedali višanju plač za nek fond iz katerega naj bi potem dobili kaj že? in kdaj že?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 6:53:56   
LoCa
kar se tiče policistov  se srinjam z marsocčkom, pomoje imajo res prenizke plače. žalostno pa je to, da je to samo politični deal, da lds ostane v vladi, ker če ne bi ta dodatek lahko dobili že prej.
na žalost na lastne oči vidim tratenje dnara v javnem sektroju. je pa tudi res, da morate razumeti, da ljudje v j.s. niso nek sosednji planet, ampak so ljudje kot v gospodarstu - ogromno jih ima nizke plače, in dosti jih ima tudi partnerje iz gospodarstva ki so ostali brez služe, tako da ni vse črno belo. denarja je na pretek, samo če se rabi za nedelo in slabo delo in dokler ga bojo direktorji rabili na način malhe brez dna, je logično, da ga bo zmanjkovalo. pač, nesposobnost.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 7:24:09   
Saša27
No ja, to bi se pa dalo razpravljati. A bogi policisti??? Aha, kaj pa delavci, ki v tejle pesjanski vročini delajo na strehah in gradbiščih, da si bodo lahko policaji, ki se prevažajo okrog v klimatiziranih avtomobilih izplačali dodatke??? Dajmo jih še dodatno obdavčiti, da bo policija imela za dodatke in bonificirane penzjoniste!!! Ja se strinjam, da imajo tudi včasih nevarno delo, ampak poudarek na včasih, delavci pa imajo nevarno delo čisto vsak dan po 12 ur, pa si nobeden niti pomisliti ne upa, da bi zahteval kakšen dodatek user posted image  

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 12.7.2011 7:25:03 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 7:29:59   
Šarki
mislim da v javnem sektorju niso problem plače, sploh tiste, ki so bolj pri dnu, problemi so drugje - gnila logika tam pri vrhu. jaz tudi mislim da bi si nlb morala pomagati najprej na kakšen drug način, s kakšno prodajo nepremičnin in zategovanjem pasu pri njihovih vodilnih in pri raznih svetovanjih...  no, isto velja za državo, najprej bi morali varčevati drugje, npr. res ni bilo treba kupovati novega vladnega avdija, pa čeprav je bil prejšnji že star. moj avto je tudi star, pa ne bom menjala avto in s tem prisilila celo družino da tenko piska še leto ali dve zato, da se bom jaz udobno vozila... da o NPU sploh ne govorim...  res je bilo nujno ustanoviti to in nujno .... mah, ne morem pisat ker me tale najemnina tooook razkuruser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 8:26:41   
mate0ja
Doma imam policista, ki je v službi petke in svetke. Podnevi ponoči, vedno po dvanajst ur skupaj, vsaj enkrat tedensko pade še kaka dodatna. Kadra je premalo, ure se nabirajo in ker se ne sme plačevati nadur jih morajo koristit. Koristi se pa tako, da moraš za 2 uri v službo. Toliko da dan pokvarijo. V službi je med vsemi prazniki in minimalno dva vikenda mesečno. S tem da se večkrat zgodi, da v petek dela nočno, ko se naspi od vikenda potem ne ostane veliko.

Cele dneve se v tej vročini prevažajo naokoli brez klim v avtu, občani se verbalno in fizično znašajo nad njimi. Moj je dobil tudi že kamen v glavo, ki mu ga je vrgla ostarela 80 letna ženica, ker so prišli po njenega pridnega vnuka, ki je mimogrede kradel, preprodajal drogo ... odškodnine nobene, še zavarovalnica jih redkokatera pod normalnimi pogoji zavaruje, ker pač opravljajo poklic s povečano nevarnostjo. Odškodnine ne dobijo, ker zavarovalnica, ker ima policija zavarovano odgovornost vedno odgovori, da je nevarnost del njihovega poklica. Seveda je bolniška kljub temu, da gre za poškodbo pri delu komaj malo več kot plača, ker med bolniško ni dodatkov za nočno in nedeljsko delo. Na leto dobijo 5 EUR bruto za vzdrževanje uniforme, še od tega odštejejo davek user posted image , za prat pa iz vsakega šihta vsaj srajico in nogavice prinese.... Zakoni ki jih morajo izvajati so jim večkrat v napoto pri delu, tudijo se na terenu, potem pa tožilci umikajo obtožnice in s tem ponižujejo njihovo delo. Vsak, ki to delo opravlja s srcem in dušo je na koncu razočaran nad sistemom, ljudmi, vodstvom plačo... Urnike jim sestavljajo nadrejeni in nisi vedno prost takrat, ko si želiš.

Imam pa tudi zelo tesno prijateljico na ZPIZ-u, ki se bremza pri delu zato, da ji ne določijo višje norme kot ostalim v kolektivu. Včasih sedi v prazno po dve uri po službi v pisarni, zato da si nabere dodatne dni dopusta. Nihče je ne vpraša zakaj je mogla nadure delat ... Imajo omejitev, da med delovnikom ne smejo zapuščati stavbe, lahko pa cel dan visijo v bifeju, ki je znotraj stavbe.Vsak teden mora biti na voljo dve uri za stranke, če so telefoni prezasedeni da jo nekdo ne zmore poklicat v tistih dveh urah, potem pač naj čaka še en teden. Sama prizna, da bi ble odločbe glede na število kadra izdane nakasneje v enem tednu, oni pa pač zavlačujejo po več mesecev zato, ker jih nihče ne priganja. Ampak plača pa nese enako domov kot moj, ki nosi dnevno glavo na prodaj.

vsaj medicinske sestre so prav tako v depreviligiranem položaju glede na birokratske poklice v javni opravi. Ampak tem bodo zadnjim omogočili pošteno plačilo za garaško delo. Na žalost pravice ne bo. Je pa res da gospodarstvo na temeljih na katerih je sedaj ne bo zmoglo vseh stroškov države.



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 9:21:42   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek

Colt, bi se dalo drugje zategnit, kot pri policistih, ki delajo petek in svetek, po možnosti vsak dan začnejo z delom ob drugi uri, nikoli ne vedo kdaj bodo končali službo, vsak dan nosijo glavo na prodaj, morajo imeti široko znanje.......


Hja, delavcev, ki delajo petek in svetek, morajo imeti široko znanje itd. je ogromno tudi v drugih poklicih in predvsem v gospodarstvu. Vsak dan nosijo glavo naprodaj? Hm, verjamem, da pride tudi do nevarnih situacij, ampak večinoma jim pa ni hudega (vsaj kolikor jaz vidim - dopuščam pa možnost, da sem usekala čisto mimo). Dokler se oni vozakajo po obvoznici v klimatiziranih avtomobilih, z radarji lovijo ljudi na cestah, kjer se da najbolj zaslužit in se hladijo v gostilnah ob hladnem pivcu, bo žal zelo malo ljudi, ki bodo podprli njihove zahteve po dodatkih. Ne rečem, da je v vseh primerih tako, ampak žal je takih primerov ogromno. Potem pa je hec še v tem, da zaradi narave dela prej odhajajo v pokoj. En revež, ki cele dneve gara v res slabih delovnih pogojih pa nima opcije za beneficirano delovno dobo.

Vsekakor pa drži, da gospodarstvo teh zahtev po dodatkih ne bo več zmoglo. Javni sektor se mora vzet v roke in dejansko začet varčevat. Notranjih rezerv imajo še ogromno. Potem pa bo dovolj denarja tudi za dodatke.

(odgovor članu marsovcek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 9:43:57   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek

Colt, bi se dalo drugje zategnit, kot pri policistih, ki delajo petek in svetek, po možnosti vsak dan začnejo z delom ob drugi uri, nikoli ne vedo kdaj bodo končali službo, vsak dan nosijo glavo na prodaj, morajo imeti široko znanje.......


Hja, delavcev, ki delajo petek in svetek, morajo imeti široko znanje itd. je ogromno tudi v drugih poklicih in predvsem v gospodarstvu. Vsak dan nosijo glavo naprodaj? Hm, verjamem, da pride tudi do nevarnih situacij, ampak večinoma jim pa ni hudega (vsaj kolikor jaz vidim - dopuščam pa možnost, da sem usekala čisto mimo). Dokler se oni vozakajo po obvoznici v klimatiziranih avtomobilih, z radarji lovijo ljudi na cestah, kjer se da najbolj zaslužit in se hladijo v gostilnah ob hladnem pivcu, bo žal zelo malo ljudi, ki bodo podprli njihove zahteve po dodatkih. Ne rečem, da je v vseh primerih tako, ampak žal je takih primerov ogromno. Potem pa je hec še v tem, da zaradi narave dela prej odhajajo v pokoj. En revež, ki cele dneve gara v res slabih delovnih pogojih pa nima opcije za beneficirano delovno dobo.

Vsekakor pa drži, da gospodarstvo teh zahtev po dodatkih ne bo več zmoglo. Javni sektor se mora vzet v roke in dejansko začet varčevat. Notranjih rezerv imajo še ogromno. Potem pa bo dovolj denarja tudi za dodatke.



user posted image user posted image user posted image user posted image
No saj jaz sem takšnega mišljenja ravno zaradi teh policistov (jih poznam kar nekaj), kateri delajo, kot piše pikica. Nočno delo preživijo na bencinskih črpalkah ob kavici in klepetanju z zaposlenimi, pa še nobeden od teh ni bil ravno poškodovan HB. Poznam pa kar nekaj delavcev, ki so zaradi narave dela bili hudo poškodovani ali pa so celo podlegli poškodbam, pa so delali za minimalca, 12 ur na dan, tudi sobote in nedelje.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 9:57:37   
Kerensa*
Colt... brez zamere (če boš zameril, bova pa že rešila situacijo user posted image ), ampak ne morem, da ne bi...

To, da ti gre javni sektor na tvoj spolni organ, mi je kristalno jasno. Me pa zanima, ali si kdaj pomislil, kdo so pravzaprav ta javni sektor?

To so vojaki, ki so na broju, da branijo našo državo, medtem pa pomagajo pri naravnih nesrečah, na katere mi nimamo vpliva. V vojski je zaposlen tudi marsikateri od naših športnikov - za njih vem, da si navdušen nad njimi, ko zmagajo in ko Sloveniji prinesejo prepoznavnost v svetu. Policisti (pa pustimo določene cvetke na strani) nas rešujejo (ali vsaj poskušajo reševati) pred idioti, s katerimi smo skorajda prisiljeni živeti - in za to nosijo naprodaj svojo betico. Javni sektor je tvoja zobozdravnica, ki te pohvali, da imaš najlepše zobe na Gorenjskem in pa zdravnica, ki ti predpiše vse možne medikamente, ko na trenutke obležiš. Javni sektor je gospodična vzgojiteljica, ki bo nekega dne skrbela za tvojega otroka, tačas, ko boš poklican v rezervni sestav TO. Javni sektor je profesorica, ki te je naučila uporabljati računalnik, da sploh lahko prideš na forum in FB. Javni sektor je tisti voznik mestnega avtobusa, ki te odpelje v službo takrat, ko ti crkne avto in je mehanik (zasebnik!) na dopustu. In, nenazadnje, javni sektor je tisti "Mujo", ki poskrbi, da se ne zadušiš med lastnimi smetmi - on jih odpelje.

Bogtenimarad, ampak ravno zaradi tega te ne razumem, zakaj, za vraga, ti je tako težko odstopiti kakšen euro njim?

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 12.7.2011 9:58:36 >

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:11:46   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Bogtenimarad, ampak ravno zaradi tega te ne razumem, zakaj, za vraga, ti je tako težko odstopiti kakšen euro njim?


Mislim, da Colt-a ne boli odstopanje ojrotov zgoraj navedenim. Bolj boleče je dejstvo, da bodo (naši vrli politiki) zato, da bodo nekaterim priviligiranim skupinam dvignili dodatke, ta denar potegnili iz naših žepov, svoje pa bodo še naprej veselo polnili. In večina teh, ki si jih navedla, sploh nima slabih plač (v primerjavi s plačami v gospodarstvu).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:12:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Malce spremljam novice zadnje čase...policisti zahtevajo dodatek k plači, varnostniki zahtevajo dodatek k plači, redarji zahtevajo dodatek k plači, železničarji zahtevajo dodatek k plači, vojska zahteva dodatek k plači...če lahko malo špekuliram, se bo tudi šolstvo, zdravstvo in lokalna samouprava...odločila da zahtevajo dodatek k plači...sedaj pa me zanima, ali Vi mislite da bodo ramena delavke/delavca ki je že dolgo časa na minimalcu (če je dovolj srečen da ga dobi seveda), lahko nosila še te dodatne zahteve?

Se veselim diskusije..



Vprašaj kolega viranta.....on je spravil poklice v javni upravi na skupni imenovalec po nekih stopnjah izobrazbe......in potem se te anomalije in nepravilnosti skušajo popraviti z nekimi dodatki, kar pa prinaša še dodatne nepravilnosti......

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:17:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Bogtenimarad, ampak ravno zaradi tega te ne razumem, zakaj, za vraga, ti je tako težko odstopiti kakšen euro njim?

Mislim, da Colt-a ne boli odstopanje ojrotov zgoraj navedenim. Bolj boleče je dejstvo, da bodo (naši vrli politiki) zato, da bodo nekaterim priviligiranim skupinam dvignili dodatke, ta denar potegnili iz naših žepov, svoje pa bodo še naprej veselo polnili. In večina teh, ki si jih navedla, sploh nima slabih plač (v primerjavi s plačami v gospodarstvu).

Svoje žepe bodo polnili v vsakem primeru - z novimi dodatki ali brez njih. Tako, da bistvene razlike ne vidim. Razen te, da bi/bodo šli dodatki vsaj v žepe zaposlenih.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:21:38   
TomTaylor
nisem brala vseh komentarjev, odgovorila bom tudi mimo Coltovega vprašanja. Rada bi povedala samo, da te dni, ko se vozim na relaciji, kjer v tej pasji vročini delajo en cestni odsek..Sonce seka na tisti asfalt, temperature preko 45 stopinj, delavci pa že vsi ožgani od sonca delajo kot budale. In to res delajo, ko žvale.....TEM bi jz dala povišico na prvem mestu.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:23:06   
Teyla
Se strinjam s Kerenso. user posted image
V javnem sektorju je dosti takih, ki imajo nizko plačo glede na izobrazbo. Zdi se mi, da ljudje, ko nekdo omeni javni sektor, pomislijo samo na javno upravo in si rečejo, da uradniki pa itak cele dneve samo po pisarnah sedijo in kofetkajo. Pa je javni sektor kot že omenjeno dosti več kot le javna uprava.
Moj partner je javni uslužbenec in sicer v učiteljskem fohu (ne bom povedala detajlov). Ima dve diplomi, magisterij, pa njegova plača komaj preseže tisočaka. Meni se to za človeka njegove inteligence in sposobnosti zdi prekleto malo. Da ne omenjam, da je višanje plače videl samo eno leto (namesto 4 leta zapored) zaradi t.i. krize. In, seveda, ko je treba šparat, je prvi na vrsti javni sektor, da se jim zniža oz zamrzne plače.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:26:04   
Kerensa*
Jaz višine plače ne povezujem z izobrazbo, temveč s konkretnim delom, ki ga oseba opravlja. Kar se mene tiče, ima lahko nekdo tri doktorate, ampak če sedi v neki pisarni in je tam sam sebi namen, potem si niti minimalca ne zasluži. Po drugi strani pa smetar, ki morda ni dokončal niti OŠ, dela nekaj zame veliko bolj pomembnega in to v razmerah, kakršne so bile v tej temi (in drugje) že dobro opisane. No, njemu pa ne samo dodatek k plači, temveč direkt še višjo plačo.
Tako, da me nič ne briga, koliko časa se je nekdo izobraževal - če ne počne nič koristnega, naj ne prosi (kaj šele zahteva!) višje plače, temveč naj proda tisti svoj doktorat in živi od izkupička. Če lahko, seveda.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 10:26:18   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Bogtenimarad, ampak ravno zaradi tega te ne razumem, zakaj, za vraga, ti je tako težko odstopiti kakšen euro njim?

Mislim, da Colt-a ne boli odstopanje ojrotov zgoraj navedenim. Bolj boleče je dejstvo, da bodo (naši vrli politiki) zato, da bodo nekaterim priviligiranim skupinam dvignili dodatke, ta denar potegnili iz naših žepov, svoje pa bodo še naprej veselo polnili. In večina teh, ki si jih navedla, sploh nima slabih plač (v primerjavi s plačami v gospodarstvu).

Svoje žepe bodo polnili v vsakem primeru - z novimi dodatki ali brez njih. Tako, da bistvene razlike ne vidim. Razen te, da bi/bodo šli dodatki vsaj v žepe zaposlenih.


O, pa je razlika. Vsaka uvedba dodatko za seboj potegne celo serijo skupin, ki se bodo prav tako postavile  v  vrsto za te iste dodatke ("če lahko oni, lahko tudi mi"). To pa pomeni velik pritisk na državno blagajno, ki tega denarja nima (zakaj ga nima, je že druga pesem). Zato bo treba denar vzet nekje drugje, kar pomeni nižanje socialnih transferjev pa uvedba kakšnega novega prispevka ali pa bo treba vsaj zvišati stopnjo katerega od obstoječih prispevkov, višje kazni (kar v nekaterih primerih ni slabo), manj denarja za zdravstvo (že zdaj ti na koncu obiska zobar, ki sodi v javni sektor, del storitve zacola, pri čemer ti pogosto sploh ne izda računa, potem bo pa še slabše), manj denarja za šolstvo (bomo pač morali fakultete plačevat iz lastnega žepa, za  igrače in igrala v vrtcih že tako velikokrat prispevamo starši, potem pa bo tega še več), itd. In potem praviš, da ne vidiš bistvene razlike?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?