|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:03:40   
Anonimen
Čudno vprašanje, v osnovni nelogično.

Zasebni sektor je tu zato, da ustvarja dodano vrednost.
Javnio zato, da ustvarja pogoje na dolgi rok, da se ustvari optimalna dodana vrednost za družbo in posameznika.
Alokacija iz zasebnega v javnega je predmet družbenega konsenza, ustaljene prakse in prioritet, ki si jih postavimo kot družba in država.

Vprašanje, ali zasebni sektor rešuje javnega je nesmiselno in plod tvojega osebnega gneva in posplošenega (ne)razumevanja osnovnih parametrov funkcioniranja družbe kot ekonomske, socialne in politične entitete.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:14:05   
Colt
Vidim da se je debata kr razvplamtela. Kerensa...imaš prav, se strinjam z vsako besedo...hkrati pa bi te vprašal (pa ne zameri), koliko delavne dobe imaš? Ali z drugimi besedami...koliko let že legalno plačuješ davke? V koriščenje socialnih transferjev pa se ne bom vtaknil, ker vem da si tukaj dr. prof..

Kar se tiče policistov, da ne bo pomote...ve se da praktično vse delo opravijo tisti ''spodaj'' in jim privoščim dodatke. Ampak samo tistim ki zares delajo, ne pa posedajo po oštarijah, spijo in rešujejo križanke v klimatiziranih avtomobilih. Je pa teh in drugih vse polno. Še bolj polno pa je njihovih svetnikov, nadsvetnikov,  podsvetnikov, sekretarjev, nadsekretarjev, podsekretarjev, direktorjev, poddirektorjev, naddirektorjev. Pač takšna je realnost.  In za plačat to realnost...je treba nekje vzet!

Sicer pa če pogledam širšo sliko...javni sektor in gospodarski sektor sta svetlobna leta narazen. Vsak od njiju ga biksa po svoje, plače pa pač od nekje morajo priti. Torej nekdo mora proizvajati dobiček/presežek.

Ali če dam en tak simple primer....en delavec v gradbeništvu/rudarstvu/metalurgiji/gozdarstvu/mizarstvu/šivilstvu/prevozništvu/hmeljarstvu/turizmu/gostinstvu...pride domov po nadurah, uničen, zgaran, utrujen in na koncu z živci...se vsede pred TV da bi malo počil in prva stvar ki jo vidi....so zahteve delavcev v JU ki hočejo še več. Od kje? Iz njegovega plitkega žepa, seveda.

In tu se meni začno porajati socialna/etična/moralna/zdravokmečka vprašanja.

Če je moje enostavno razmišljanje zgrešeno, se veselim da me katera spravi nazaj na realno pot...




_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:32:22   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Čudno vprašanje, v osnovni nelogično.

Zasebni sektor je tu zato, da ustvarja dodano vrednost.
Javnio zato, da ustvarja pogoje na dolgi rok, da se ustvari optimalna dodana vrednost za družbo in posameznika.
Alokacija iz zasebnega v javnega je predmet družbenega konsenza, ustaljene prakse in prioritet, ki si jih postavimo kot družba in država.

Vprašanje, ali zasebni sektor rešuje javnega je nesmiselno in plod tvojega osebnega gneva in posplošenega (ne)razumevanja osnovnih parametrov funkcioniranja družbe kot ekonomske, socialne in politične entitete.


Oprosti, v mojem prejšnjem postu sem pozabil omeniti problem sive ekonomije, kjer popolnoma delim tvoje mnenje.  Tole kar pa si sedaj napisala...je navadno mešanje megle. Oziroma modro mnenje, kadar stvari tečejo po normalnih logičnih poteh.  Ampak ker tega pri nas niti slučajno ni, se očitno poraja moj ''osebni gnev''.

Pa poglejmo...

1. Zdravstvo: Najnižje delavke se pretegujejo na svojem delavnem mestu, plačane so minimalno, ljudje pa vseeno umirajo zaradi banalnosti.

2. šolstvo: vedno manj učencev, vedno več učiteljev in tisočev ostalih šolskih delavcev.

3. Policija: Vedno več zaposlenih in vedno manj operativcev na cesti ki opravijo vse delo

4. Lokalno redarstvo: Vedno več zaposlenih in vedno večji kaos po občinah.

5. Ajzenpon...že leta plačujemo takšne in drugačne donacije, efekta nobenega. Še bolgarija nas prehiti.

6. Vsa ministerstva...raznorazni sekretarji, podsekretarji, nadsekretarji, svetovalci, podsvetovalci...se menjajo po tekočem traku. Kdo to plača?

Ja, priznam...zares ne razumem zakaj mora mali človek financirat elitne pijavke ki proizvajajo meglo. So to ugodni pogoji ki naj bi jih javni sektor ustvarjal na dolgi rok? Črni humor morda?

Imam občutek ko to kmalu ne bo več ''čudno vprašanje'', ampak bo enostavno počilo!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:38:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Čudno vprašanje, v osnovni nelogično.

Zasebni sektor je tu zato, da ustvarja dodano vrednost.
Javnio zato, da ustvarja pogoje na dolgi rok, da se ustvari optimalna dodana vrednost za družbo in posameznika.
Alokacija iz zasebnega v javnega je predmet družbenega konsenza, ustaljene prakse in prioritet, ki si jih postavimo kot družba in država.

Vprašanje, ali zasebni sektor rešuje javnega je nesmiselno in plod tvojega osebnega gneva in posplošenega (ne)razumevanja osnovnih parametrov funkcioniranja družbe kot ekonomske, socialne in politične entitete.


Oprosti, v mojem prejšnjem postu sem pozabil omeniti problem sive ekonomije, kjer popolnoma delim tvoje mnenje.  Tole kar pa si sedaj napisala...je navadno mešanje megle.


Za tvoje razumevanje - zagotovo.

Na dolgi rok pa je to to, kar lahko družba prenese. Katere so kritične mase in kritični trenutki, ko družba ne prenaša več obstoječe alokacije, je stvar danih okoliščin.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:44:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt


1. Zdravstvo: Najnižje delavke se pretegujejo na svojem delavnem mestu, plačane so minimalno, ljudje pa vseeno umirajo zaradi banalnosti.

2. šolstvo: vedno manj učencev, vedno več učiteljev in tisočev ostalih šolskih delavcev.

3. Policija: Vedno več zaposlenih in vedno manj operativcev na cesti ki opravijo vse delo

4. Lokalno redarstvo: Vedno več zaposlenih in vedno večji kaos po občinah.

5. Ajzenpon...že leta plačujemo takšne in drugačne donacije, efekta nobenega. Še bolgarija nas prehiti.

6. Vsa ministerstva...raznorazni sekretarji, podsekretarji, nadsekretarji, svetovalci, podsvetovalci...se menjajo po tekočem traku. Kdo to plača?

Ja, priznam...zares ne razumem zakaj mora mali človek financirat elitne pijavke ki proizvajajo meglo. So to ugodni pogoji ki naj bi jih javni sektor ustvarjal na dolgi rok?



Zdravstvo. Zagotovalja zdravstveno oskrbo. Ali je ne?

Šolstvo. Izobražuje in vzgaja. Ali ne?

Policija. Zagotavlja javni red in mir? Ali ne? Vprašaj tujce, če misliš, da ga ne.

Kriminalistična policija. Odkriva in sankcionira?

Železnice? Število potnikov pada.
Ostali javni prevoz? Kaj se dogaja?

Lokalno redarstvo je marginalnega pomena in namenjeno opravljanju po vaških gostilnah.

Pozabil si na funkcioniranje pravne države in javno mnenje. To sta pomembni sestavini družbe.


(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:47:02   
Shorty_
dodala bi samo to na so varnostniki na žalost ali srečo v večini gospodarski sektor, med drugim pa jih je vedno več na cesti ker gre podjetje za podjetjem v malineuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:47:23   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Čudno vprašanje, v osnovni nelogično.

Zasebni sektor je tu zato, da ustvarja dodano vrednost.
Javnio zato, da ustvarja pogoje na dolgi rok, da se ustvari optimalna dodana vrednost za družbo in posameznika.
Alokacija iz zasebnega v javnega je predmet družbenega konsenza, ustaljene prakse in prioritet, ki si jih postavimo kot družba in država.

Vprašanje, ali zasebni sektor rešuje javnega je nesmiselno in plod tvojega osebnega gneva in posplošenega (ne)razumevanja osnovnih parametrov funkcioniranja družbe kot ekonomske, socialne in politične entitete.


Oprosti, v mojem prejšnjem postu sem pozabil omeniti problem sive ekonomije, kjer popolnoma delim tvoje mnenje.  Tole kar pa si sedaj napisala...je navadno mešanje megle.


Za tvoje razumevanje - zagotovo.

Na dolgi rok pa je to to, kar lahko družba prenese. Katere so kritične mase in kritični trenutki, ko družba ne prenaša več obstoječe alokacije, je stvar danih okoliščin.


Če bi se rešil problem sive ekonomije...misliš da bi bila to katarzična rešitev za našo izčrpano državo/davkoplačevalce? Oziramo, konec mešanja megle in raj za vse nas?

In moje primarno vprašanje...koliko teh fint, lahko še gospodarski sektor prenese?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:47:47   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Čudno vprašanje, v osnovni nelogično.

Zasebni sektor je tu zato, da ustvarja dodano vrednost.
Javnio zato, da ustvarja pogoje na dolgi rok, da se ustvari optimalna dodana vrednost za družbo in posameznika.
Alokacija iz zasebnega v javnega je predmet družbenega konsenza, ustaljene prakse in prioritet, ki si jih postavimo kot družba in država.

Vprašanje, ali zasebni sektor rešuje javnega je nesmiselno in plod tvojega osebnega gneva in posplošenega (ne)razumevanja osnovnih parametrov funkcioniranja družbe kot ekonomske, socialne in politične entitete.
 

Oprosti, v mojem prejšnjem postu sem pozabil omeniti problem sive ekonomije, kjer popolnoma delim tvoje mnenje.  Tole kar pa si sedaj napisala...je navadno mešanje megle. Oziroma modro mnenje, kadar stvari tečejo po normalnih logičnih poteh.  Ampak ker tega pri nas niti slučajno ni, se očitno poraja moj ''osebni gnev''.

Pa poglejmo...

1. Zdravstvo: Najnižje delavke se pretegujejo na svojem delavnem mestu, plačane so minimalno, ljudje pa vseeno umirajo zaradi banalnosti.

2. šolstvo: vedno manj učencev, vedno več učiteljev in tisočev ostalih šolskih delavcev.

3. Policija: Vedno več zaposlenih in vedno manj operativcev na cesti ki opravijo vse delo

4. Lokalno redarstvo: Vedno več zaposlenih in vedno večji kaos po občinah.

5. Ajzenpon...že leta plačujemo takšne in drugačne donacije, efekta nobenega. Še bolgarija nas prehiti.

6. Vsa ministerstva...raznorazni sekretarji, podsekretarji, nadsekretarji, svetovalci, podsvetovalci...se menjajo po tekočem traku. Kdo to plača?

Ja, priznam...zares ne razumem zakaj mora mali človek financirat elitne pijavke ki proizvajajo meglo. So to ugodni pogoji ki naj bi jih javni sektor ustvarjal na dolgi rok? Črni humor morda?

Imam občutek ko to kmalu ne bo več ''čudno vprašanje'', ampak bo enostavno počilo!


Hm, ne najdem vzročne zveze med npr. delavkami  in umirajočimi pod točko ena.
Od točke dve do štiri: problem je sistem JU, ki nagrajuje nesposobne in jih nastavlja na vodstvena mesta. Takšni si potem ustvarjaji svoje elite nesposobnih lizunov. Aha mimogrede: ne vem, če še kje v JU tako goljufajo pri potnih stroških kot v SV.
Točka pet in šest sta preveč posplošeni za komentar. Pod šest mogoče to, da si tako gradijo kariere in napredovanja.
In iritira me uporaba besedne zveze mali človek. Jaz jo zavračam.
Po moje ne bo počilo, le dolgovi bodo narastli in proračun bo shiran. Karavana bo šla naprej in psi bodo lajali....

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:51:10   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

dodala bi samo to na so varnostniki na žalost ali srečo v večini gospodarski sektor, med drugim pa jih je vedno več na cesti ker gre podjetje za podjetjem v malineuser posted image


Točno o tem pišem. Stanje v varnostnih službah je pa sploh katastrofa. Hm, nekateri so pač mnenja da se motim oz. da ''ne razumem''.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 18:54:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

In moje primarno vprašanje...koliko teh fint, lahko še gospodarski sektor prenese?



Ne vem, povej, saj razumeš, baje?



(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:00:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

dodala bi samo to na so varnostniki na žalost ali srečo v večini gospodarski sektor, med drugim pa jih je vedno več na cesti ker gre podjetje za podjetjem v malineuser posted image


Točno o tem pišem. Stanje v varnostnih službah je pa sploh katastrofa. Hm, nekateri so pač mnenja da se motim oz. da ''ne razumem''.



Varnostniki so katastrofa.
Gradbinci so katastrofa.
Trgovci so katastrofa.
Delavci za trakom so katastrofa.
Zaposleni v javni upravi so katastrofa.
Tuji lastniki so katastrofa.

A je še kdo, ki ga ne vidite kot katastrofo?

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:02:31   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Hm, ne najdem vzročne zveze med npr. delavkami  in umirajočimi pod točko ena.
Od točke dve do štiri: problem je sistem JU, ki nagrajuje nesposobne in jih nastavlja na vodstvena mesta. Takšni si potem ustvarjaji svoje elite nesposobnih lizunov. Aha mimogrede: ne vem, če še kje v JU tako goljufajo pri potnih stroških kot v SV.
Točka pet in šest sta preveč posplošeni za komentar. Pod šest mogoče to, da si tako gradijo kariere in napredovanja.
In iritira me uporaba besedne zveze mali človek. Jaz jo zavračam.
Po moje ne bo počilo, le dolgovi bodo narastli in proračun bo shiran. Karavana bo šla naprej in psi bodo lajali....


Sistem je absolutno problem. Verjetno kr v prvi vrsti. Seveda v SV zelo goljufajo pri potnih stroških. Pet se jih spravi v en avto in vsak dobi plačano. Tega so se naučili od policije user posted image   Tu se kamot da OD sproducirat x2! Z ostalimi dodatki seveda.
Uporaba besed ''mali človek''...tu imam jaz v mislih tistega, ki v svojem delavniku dejansko pokaže nek razultat. Ne v popitih kavicah, urah surfanja po netu in obiskovanja sosedskih trgovinic. Pa ni važno v kateri panogi dela.. Pač, človek ki nekaj da od sebe, ima kaj za pokazat in stoji za temu.

Vsekakor bodo psički lajali in karavana bo šla dalje....ampak nekoč bo prišlo do kritične mase...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:02:37   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

dodala bi samo to na so varnostniki na žalost ali srečo v večini gospodarski sektor, med drugim pa jih je vedno več na cesti ker gre podjetje za podjetjem v malineuser posted image


Točno o tem pišem. Stanje v varnostnih službah je pa sploh katastrofa. Hm, nekateri so pač mnenja da se motim oz. da ''ne razumem''.



Varnostniki so katastrofa.
Gradbinci so katastrofa.
Trgovci so katastrofa.
Delavci za trakom so katastrofa.
Zaposleni v javni upravi so katastrofa.
Tuji lastniki so katastrofa.

A je še kdo, ki ga ne vidite kot katastrofo?


Pahor je pa lep.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:03:38   
Anonimen
Če še razumem (čeprav ne podpiram) del zaposlenih v javni upravi, da se hodi v službo štempljat in vlečt plačo, pa ne razumem zdravih, relativno mladih ljudi, ki naj bi prekipevali od energije, volje, zagona, dela, projektov in sanj.

Ne, lažje je pljuvat, najlažje bentit.
Colt, nehaj že s temi pisarijami, ker so samo pisarije.

Naredi kaj, če si sposoben.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:05:06   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Pahor je pa lep.

So what?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:08:34   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Pahor je pa lep.

So what?



ja. nič to je vse.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:09:06   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Colt, nehaj že s temi pisarijami, ker so samo pisarije.
Naredi kaj, če si sposoben.

Vem da so samo ''pisarije''.  V bistvu samo na glas razmišljam, nič drugega. Sposoben...hm, sem toliko da poznam delo v gospodarcu in delo (a se lahk tako reče) v Javni upravi. Kot ne skrivam, sem že leta tudi del javne uprave (SV) user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:12:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Colt, nehaj že s temi pisarijami, ker so samo pisarije.
Naredi kaj, če si sposoben.

Vem da so samo ''pisarije''.  V bistvu samo na glas razmišljam, nič drugega. uprave (SV) user posted image



Samo na glas plujvaš, nič drugega. Ko bi vsaj razmišljal.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:22:05   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Hm, ne najdem vzročne zveze med npr. delavkami  in umirajočimi pod točko ena.
Od točke dve do štiri: problem je sistem JU, ki nagrajuje nesposobne in jih nastavlja na vodstvena mesta. Takšni si potem ustvarjaji svoje elite nesposobnih lizunov. Aha mimogrede: ne vem, če še kje v JU tako goljufajo pri potnih stroških kot v SV.
Točka pet in šest sta preveč posplošeni za komentar. Pod šest mogoče to, da si tako gradijo kariere in napredovanja.
In iritira me uporaba besedne zveze mali človek. Jaz jo zavračam.
Po moje ne bo počilo, le dolgovi bodo narastli in proračun bo shiran. Karavana bo šla naprej in psi bodo lajali....
 

Sistem je absolutno problem. Verjetno kr v prvi vrsti. Seveda v SV zelo goljufajo pri potnih stroških. Pet se jih spravi v en avto in vsak dobi plačano. Tega so se naučili od policije user posted image   Tu se kamot da OD sproducirat x2! Z ostalimi dodatki seveda.
Uporaba besed ''mali človek''...tu imam jaz v mislih tistega, ki v svojem delavniku dejansko pokaže nek razultat. Ne v popitih kavicah, urah surfanja po netu in obiskovanja sosedskih trgovinic. Pa ni važno v kateri panogi dela.. Pač, človek ki nekaj da od sebe, ima kaj za pokazat in stoji za temu.

Vsekakor bodo psički lajali in karavana bo šla dalje....ampak nekoč bo prišlo do kritične mase...


Ne s tem o potnih stroških sem mislila na izplačevanje. To, da se jih pet vozi skupaj (tudi podčastniki), je pa možno le s podporo nadrejenih.
Vidim, da imaš čisto svoje definicije. Verjetno ti omogočajo dobro preživetje v JU.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:24:30   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Samo na glas plujvaš, nič drugega. Ko bi vsaj razmišljal.

user posted image Na nas je da delamo in čim manj razmišljamo. Bravo! Takšna mentaliteta je laufala 20 let. Močno pa dvomim da bo še nadaljnih 20 let...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:28:40   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Colt, nehaj že s temi pisarijami, ker so samo pisarije.
Naredi kaj, če si sposoben.

Vem da so samo ''pisarije''.  V bistvu samo na glas razmišljam, nič drugega. Sposoben...hm, sem toliko da poznam delo v gospodarcu in delo (a se lahk tako reče) v Javni upravi. Kot ne skrivam, sem že leta tudi del javne uprave (SV) user posted image



Oprosti, ne želim biti žaljiva, ampak tudi če imaš podpisano pogodbo s SV še ne pomeni, da poznaš celotni sistem delovanja državne/javne uprave. Sama delam v sodstvu (tudi del JU) pa si upam priznat, da ne poznam delovanja celotnega sodstva, kaj šele da bi trdila, da poznam delo in sistem delovanja celotne javne uprave. Dobro poznam zgolj in samo svoje področje, pa še tega ne toliko, da bi javno širila nestrpnost, pljuvala po vojski, policiji, vladi, sodnemu režimu....Lahko edino rečem, da je Pahor lep. Samo to.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:32:20   
ZARA
Pohar pa res ni lep.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:34:45   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

...Lahko edino rečem, da je Pahor lep. Samo to.



Pojdi delat v gospodarski sektor, npr v šiviljstvo....in ko boš s svojo delavno knjižico v rokah, ko te bodo dali na cesto, čakala pred Karitasom ene 5 ur za osnovni paket za preživetje...boš imela za povedat veliko več!




_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 19:47:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

...Lahko edino rečem, da je Pahor lep. Samo to.



Pojdi delat v gospodarski sektor, npr v šiviljstvo....in ko boš s svojo delavno knjižico v rokah, ko te bodo dali na cesto, čakala pred Karitasom ene 5 ur za osnovni paket za preživetje...boš imela za povedat veliko več!





zakaj bi šla med šivilje? Nimam ustrezne izobrazbe. Ne znam šivat, žal. Je pa izučena šivilja moja mami. In moja tašča. In veš kaj obe delata? Čistita, pereta, likata, opravljata priložnostna dela za zraven...(dobr, da glih ne lažem, tašča se je lani zasluženo upokojila pri 55-ih letih). Nista stalno "bolestni" in v breme delodajalcu oz. državi.

Bi pa tudi tebi svetovala še izobraževanje na kakem področju - namreč tudi knjižic že nekaj časa nimamo več. Imamo evidenco, ki je v smislu izenačena s knjižico, te, kot take pa ni več na sceni.

Pa ne mi prosim s takimi "pejt delat tja in tja, pa boš videla kako in kaj" prosim. To je naravnost otročje.

"Pahor je pa lep"  je zgolj sarkastična izjava za katero se skriva veliko več kot njegova (kao) "lepota"...Ampak to bi bila že čisto druga tema.


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 12.7.2011 19:53:12 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 20:04:38   
Colt
Tomika..mal sem računal na to, da me boš ''brala'' v širšem kontekstu. Sicer vem da ''delavnih knjižic'' že nekaj časa ni več. Imam zelo bližnje kontakte na ministrstvu za delo user posted image Tu ne bom šel v detajle..

Misliš da res tako zelo pljuvam? Četudi zagovarjam policiste na terenu? (tiste redke ki dejansko delajo)? Okej, seveda tudi policiste/policistke v luftu?

Ne vem no, nočem nekih ekstremnih občutkov med soforumašicami...vseeno pa se mi prepad med JS in GS iz dneva v dan zdi globji. Anomalije so že v nebo vpijajoče. Se veselim, da mi katera/kdo mal posoli pamet in razširi obzorje. In razbremeni plačo user posted image




_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?