|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - pomoč
9.8.2011 14:20:00   
zlatolaska
V naši občini dajo vsak mesec 200 EUR pod določenimi pogoji. Zdaj me pa zanima sledeče

to je eden izmed pogojev, da otrok ni vključen v eno izmed oblik organizirane predšolske vzgoje in varstva, ki jo predvideva Zakon o vrtcih, in Občina

ampak zakon o vrtcih pravi : ta zakon ureja predšolsko vzgojo, ki jo izvajajo javni in zasebni vrtci

Torej če dam malega v zasebni vrtec ki nima koncesije ne dobim subvencije? Kam naj ga potem dam da bom dobila subvencijo???

Se je že kdo spraševal to, ali pa sem kaj narobe razumela
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
9.8.2011 14:23:07   
Kerensa*
Javni in zasebni vrtci (oboji s koncesijo, seveda) spadajo pod organizirano obliko predšolskega varstva. Če torej želiš dobiti 200€ subvencije, ga ne smeš dati ne v javni, ne v zasebni vrtec, temveč ga moraš imeti doma ali pa ga daš k varuški, ki dela na črno (če sorodniki ne pridejo v poštev).

(odgovor članu zlatolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
9.8.2011 14:43:38   
zlatolaska
Kerensa hvala

no na tem področju pa spodbujajo delo na črno...user posted image Ta zasebni vrtec ki ga imamo rezerviranega se financira izključno iz plačila staršev torej je brez koncesije. Mi je jasno  da ti ne bo občina plačala za določen razred vrtca po vrhu pa ti dala še subvencijo. Ampak da pa izvisim če ga dam v neko zasebno varstvo...mi je pa mimo...user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
9.8.2011 14:48:00   
Kerensa*
Ne spodbujajo dela na črno.

Spodbujajo to, da otroci ostanejo v domačem varstvu, saj bodo le tako lahko popravili sedajšnjo statistiko (da visoko število % otrok ne dobi vrtca). Če pa starši vlog niti ne bodo oddajali (ker bodo dobili po 200€), potem bo pa statistika veliko boljša in se bodo "občinski veljaki" lahko pohvalili, da vodijo občino, ki je edina v SLO, kjer so vrtec dobili vsi otroci, ki so se vpisali.

(odgovor članu zlatolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
9.8.2011 17:42:54   
tix
a obstaja kakšen seznam katere občine dajejo to sobvencijo

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
10.8.2011 12:36:00   
Kanny
Jaz mislim, da ga lahko daš v zasebni vrtec ki nima koncesije vendar je vseeno prijavljeno pa dobiš subvencijo. Tako sem jaz slišala.

Če pa ima vrtec koncesijo, pa itak pomeni da padeš v tisti razred glede na plačo. Ker te podatke vrtec s koncesijo posreduje občini in ta te določi v kateri razred padeš.



(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
10.8.2011 12:37:02   
Kanny
Jaz mislim, da ga lahko daš v zasebni vrtec ki nima koncesije vendar je vseeno prijavljeno pa dobiš subvencijo. Tako sem jaz slišala.

Če pa ima vrtec koncesijo, pa itak pomeni da padeš v tisti razred glede na plačo. Ker te podatke vrtec s koncesijo posreduje občini in ta te določi v kateri razred padeš.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
10.8.2011 14:54:10   
juhica
Jst mislim da je pogoj da je otrok zavrnjen v vrtcu - torej ga morš vpisat - no to velja za Domžale, dobiš 90 evrov na mesec....

(odgovor članu zlatolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: subvencija za otroka ki ni dobil vrtca - ...
11.8.2011 19:54:13   
zlatolaska
ja tako je, pet pogojev je pri nas najbolj pomembno je da si bil zavrnjen v javnem vrtcu, da sta vsaj en starš in otrok prijavljena v občini, da sta oba zaposlena oz. lahko študenta pa še dva ki se ji ne spomnim iz glave.
Mi je pa povedal zdaj na občini da pod javne in zasebne vrtce kot so omenjeni v Zakonu o vrtcih štejejo vse ki imajo koncesijo. Torej bomo dobili za varstvo 200 EUR.

Nam to ogromno pomeni ker si 390 za varstvo nikakor ne moremo privoščit (2/3 moje bajne plače)- še 190 je kar dosti (v javnem bi bili 3 razred in bi plačevali manj).... Vem da da občina Brezovica, Medvode, Kamnik (v kamniku dajo tudi če si ti zavrnil odobreno mesto v vrtcu) pa Domžale za druge pa še nisem slišala tu okoli

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?