|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   močenje postelje
11.8.2011 13:13:31   
LittleSun
Naš fantič, star 3,5 ponoči vsaj 3x na teden moči posteljo. Največji problem je to, da se tega sploh ne zaveda in do jutra spi v lužici(če se jaz ne zbudim ponoči, oz se to zgodi že do takrat ko grem spat). Kakšne ideje, predlogi če ste bili v enaki oz. podobni situaciji bi bili dobrodošli. 

< Sporočilo je popravil LittleSun -- 11.8.2011 13:18:36 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: močenje postelje
11.8.2011 13:17:39   
Doll
A vam res ni jasno ,da otrok pač ni "zrel" in ponoči ne nadzira mehurja.
Ko bo otrok to lahko se ne bo več polulal. Ti ne moreš narediti nič.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: močenje postelje
11.8.2011 13:20:11   
LittleSun
Doll jasno mi ni, ker včasih je manj lulal kot sedaj, sedaj odkar je prišel z morja pa je skoraj vsak dan. In kaj misliš da je najboljše narediti? Pleničko nazaj? Vendar, a otrok s pleničko lahko dobi občutek da ga tišči?


< Sporočilo je popravil LittleSun -- 11.8.2011 13:21:06 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: močenje postelje
11.8.2011 14:11:26   
hubi
Otrok s pleničko ne dobi tega občutka. Dobi ga, ko je hormonsko ustrezno zrel (ko mehur sporoči možganom, da je poln). Prej ne bo nič, tudi z nočnim zbujanjem za it lulat ne. Počakajte, druge ni.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: močenje postelje
11.8.2011 14:18:39   
pomar*ANČA*
jaz bi dalal pleničko nazaj, nič silit, ko bo zrel bo čas da date pleničko spet stran

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: močenje postelje
11.8.2011 14:23:31   
masreja
Res ne razumem zakaj se sekiraš. Ko bo dozorel bo tudi suh!

Sama sem mamica trem otrokom in pri prvem ko sem živela tipično življenje Slovenske ženske ( služba, vrtec , dom.... ) sem vse neki forsirala, pa ga učila na kahljico, pa na stranišče, pa planice kar stran....

Sedaj pri tretjem pa ko sem tisto Slovensko pamet že zdavnaj odklopila, kahljice sploh nismo imeli, sam je pri 2 letih začel hodit na stranišče... sam je pri malce manj kot treh letih rekel, da ne bo več imel niti ponoči planičke in sedaj star dobre tri leta ( maja je dopolnil 3) in se ponoči tudi še sem in tja polula in prav tako spi v lužici do zjutraj ali pa ko ga jaz ponoči grem potipat vidim, da je moker in se preoblečeva...

Polula se vsaj trikrat na teden...

Pa se zaradi tega prav nič ne sekiram, ker vem da ko bosam dovolj zrel bo tudi to minilo.

Torej samo čas mu daj, pa ne nanjga pritiskat, je moje skromno mnenje.

Pampersko mu pa jaz ne bi nazaj dala...

< Sporočilo je popravil masreja -- 11.8.2011 14:26:37 >

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: močenje postelje
11.8.2011 14:36:37   
LittleSun
masreja se strinjam s teboj, sej se ne sekiram ker ni suh, ampak ker niti čuti ne da je polulan in leži v mokrem, enako smo mi naredili, nobenega presinga na njega...me tudi ne moti če se polula, se preoblečema in operem. ampak mi pa ni fajn da do jutra leži polulanuser posted image

< Sporočilo je popravil LittleSun -- 11.8.2011 14:44:21 >

(odgovor članu masreja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: močenje postelje
11.8.2011 14:53:15   
masreja
IZVIRNO SPOROČILO: LittleSun

masreja se strinjam s teboj, sej se ne sekiram ker ni suh, ampak ker niti čuti ne da je polulan in leži v mokrem, enako smo mi naredili, nobenega presinga na njega...me tudi ne moti če se polula, se preoblečema in operem. ampak mi pa ni fajn da do jutra leži polulanuser posted image


Aha, sedaj te razumem. Verjetno se bojiš, da bi se prehladil, ko je tako moker?

Jaz grem našega ponoči vedno potipat. Jaz grem ponoči lulat potem pa takat še v njegovo sobico zavijem in ga potipam.

Moj mirno spi tudi če je polulan, tako da ga moram potipat, da vem...in ga potem preoblečem.

Posteljnino imam pa že kar pripravljeno. Posteljo imam pa tako uštimano, da imam v minuti zamenjano.
Mam rjuho potem pa čez položeno eno platno ( ki ga drugače uporabljajo v bolnicah za stare ljudi, ki ne držijo več urina) no čez to platno imam pa še eno rjuhco na polovico zloženo,da je na tistem delu postelje kjer spi.

Potem imam ponoči manj dela. Samo na platno moram dat drugo svežo rjuhco pa njega preoblečem.

Najbolj zanimivo pa je, da on največkrat zjutraj sploh ne ve, da se je kaj dogajalo ponoči...


< Sporočilo je popravil masreja -- 11.8.2011 15:00:48 >

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: močenje postelje
11.8.2011 14:58:33   
LittleSun
Ja točno takouser posted image pa danes zjutraj recimo je imel par mozoljčkov od tega, ker sem šla hitro spat, skorajda z njim in se nisem nič ponoči zbudila. 

(odgovor članu masreja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: močenje postelje
11.8.2011 15:04:07   
sami0804
Uf...znana temauser posted image
Moja deklica je tudi stara 3,5 leta in je bila 3 mesece ponoči popolnoma suha,od marca naprej pa skoraj vsako noč polulana...

Vztrajala sem s preoblačenjem dva tedna,potem pa obupala in smo nazaj na plenički...in čakamo,da mine...kakega pametnega nasveta tudi sama nimam,ta prvi je bil dokaj hitro suh ponoči...

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: močenje postelje
11.8.2011 19:54:29   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

A vam res ni jasno ,da otrok pač ni "zrel" in ponoči ne nadzira mehurja.
Ko bo otrok to lahko se ne bo več polulal. Ti ne moreš narediti nič.


Seveda lahko naredi. Enostavno ga ponoči zbudi in daj na WC. Bohnedej pa kakršnekoli panike zganjat okol tega, al pa it nazaj v napredku v pampersko, predvsem pri fantku. Brez besed rečeš nič hudega, preoblečeš posteljo in to je to, ko je suh pohvališ.

Zdaj mamo pri tamali tako, stara je pa 4 leta. Preden greva spat okol 11tih jo dava lulat in je večinoma suha. Je sčasoma zmeraj manj urina ob tem času, tako da se telo počasi navaja na nočno proizvodnjo urina.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 11.8.2011 19:57:59 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: močenje postelje
11.8.2011 21:55:34   
Najaa
Tudi jaz ne bi dajala plenice nazaj. Tako bo otrok samo zmeden. Nam je pri prvi hčerki naredila vzg. štalo, ko je bila mala 14 dni suha (brez problema pri odvajanju) in ji je dala po dopustu plenico gor, nakar je tamala začela zadrževat blato in par mesecev je trajalo, da se je sprostila... V glavnem, če ste dali plenico stran, je ne dajajte nazaj.
Naša 2,5 letnica je zdej več kot en mesec brez plenice, ji še uide tako lulanje kot kakanje, sam ne delam panike. Zvečer gre vsaj 3x lulat preden zaspi, če se polula pa pač preoblečem posteljo. Je tudi že spala v polulanem, ker vsako noč je ne grem tipat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.8.2011 0:32:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?