|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:15:49   
Kerensa*
No, pa končno še odgovor tebi, BellaB (trenutno imam možgane na off)...
Velja pogledati na delovsko univerzo, ce organizirajo kake tecaje priprave na maturo.

Ne bo potrebno, ker učne pomoči za OŠ in SŠ za določene predmete organizirajo kar na ZRSZ oz. CIPS. Kamor bom tudi šla. Poleg tega grem tudi na IC Cene Štupar na tečaj angleščine. Sicer angleško znam, ampak samo pogovorno in pisno - če me pa vprašaš, v katerem času/sklonu (in to po angleško) je kakšna beseda oz. stavek, pa zmrznem. Nimam pojma o pastih, presentih in podobnem.
Kar pa se tice pravne fakultete... ja no, sej sanjat je lepo.

Mislim, da priti na PF niso sanje, ampak kar realnost. V nasprotnem primeru tudi ti, kot (že) pravnica, (še vedno) živiš v sanjah. Pa brez zamere.
na pravu je potrebno garat - uciti se in ce slucajno ostane malo cajta, se ucit ce se nisi dovolj prej (govorim o vec polmetrskih kupih literature, 1000 strani debelih buklah, neprespanih noceh, asocialnem zivljenju itd. Vikende lahko pozabis, na morje pa za relax recimo vzames buklo od pravne zgodovine al pa... ohoho, to je sele simpaticna... Filozofije prava in uzivas ob Heglovih razpravah). Posebej za Ljubljanski faks velja, da se lahko gulis izpit v nezavest pa ni receno da ga bos naredu, ker se mogoce keremu zdi, da vejica ni postavljena prav in te bo ****l v 3 pm ravno zarad nje. (izkusnje.press) p.s. Politicna ekonomija je tam znanstvena fantastika.

Da je učenja veliko, vem. Ampak glede na to, da bo to učenje, ki me zanima, mi niti pod razno ne bo tako težko, kakor npr. učenje matematike za maturo. Ko človek nekaj počne z veseljem (ne glede na to, kaj je to), potem mu je to veliko lažje, kakor nekomu, ki to počne zato, ker npr. mora ali pa, ker se mu samo zdi, da je tako pač prav.
In ob pravilni oz. čimbolj racionalni organizaciji časa tudi ni treba pozabiti ne na vikende, ne na morje (dopust) brez knjig, ne na karkoli tretjega. Od dejstva" vse se da, če se hoče" me ne premakne nihče - ker pač verjamem, da se da vse, če se hoče. In ker jaz to hočem...
siht tezko dobis, ker je pravnikov enostavno prevec ratalo

S tem se sploh ne obremenjujem kaj preveč. Že večkrat sem napisala (in dokazala, sebi in drugim), da jaz z lahkoto preživim brez vsakakršne izobrazbe (trenutno imam samo OŠ) in da želim to izobrazbo predvsem za dušo. Če pa potem kdaj kasneje slučajno še "pade" kakšna primerna služba (ne trdim, da je ne bom iskala - trdim pa, da se ne mislim pretegniti ob iskanju in da ne bo nobene panike, če ničesar ne najdem/dobim), pa še toliko bolje.
ce ne studiras prava ob delu je nesmiselno rint tja pr teh letih

Kaj sem torej - stara ali neumna? user posted image Ne, ne bom študirala ob delu (vsaj ni planirano, da bi). V načrtu je, da bom samo študirala, kar (zame) pomeni, da bom počela samo to, kar me veseli - torej učenje nečesa, kar me zanima.
Glede Harvarda... ce se ne mislis ravno preselit v ZDA in tam iskat siht, je nesmiselno da meces proc denar za fakulteto, ki ti v Sloveniji ne bo nucala.

Imam namen preseliti se v ZDA. user posted image Pa Bog ne daj, da kdo spet začne debato o tem. user posted image
Verjetno noces imet diplomo necesa za kar si dal celo premozenje in s katerim si ne mors kle pomagat ane?

To premoženje (do diplome) bo cca. 12.000€ (predvidoma), v kar je vključena šolnina in študijski material (takšen in drugačen). In ja - sem pripravljena plačati to premoženje. Četudi potem ne bi/bom nikoli delala v pravu. Zakaj? Mislim, da ti niti ne znam realno razložiti. To je pač želja brez družbeno sprejemljive smiselne podlage. In na srečo te DSSP niti ne potrebujem.
Glede pravnih fakultet v SLO: Ljubljanske se izogibaj, v kolikor hoces pravo studirat z uzitkom. Tam ti bojo izbili ves entuziazem, kr ga imas, vso voljo do zivljenja, vzeli ves prosti cas in pobrali se en kp denarja za namecek

Pa točno na PF v LJ grem user posted image . Na lanskem informativnem dnevu + na uvodnem dnevu za bruce so me navdušili, se bom pa pustila presenetiti, kaj bo kasneje, naknadno. Če me nekaj veseli že 15 let, vsem skeptikom in negativcem navkljub, potem močno dvomim, da pa ravno na PF v LJ sedi nekdo, ki bi mi uspel to voljo (oz. bolje rečeno - zanimanje) zbiti iz glave.
Ko das vso to j***** na faksu in na zavodu za zaposlovanje, skoz, pa te caka se pravosodni izpit, ki je na meji znanstvene fantastike. Brez njega pa si nula od pravnika.

ZRSZ pri meni odpade, ker ni nobene panike, če ne dobim službe v pravu. In ker se mi tudi mudi ne nikamor, mi je čisto vseeno, če "pridem na vrsto" za pravosodni izpit takoj po diplomi ali pa šele v penziji.
Ma kaj res hoces to?

JAAA!!! user posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:21:37   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A ni bolj izi teh 55 del prebrat, kot pa iskat raznorazne obnove, pa kombinirat iz raznoraznih let itd...? Saj bereš ja hitro, glede na to, da ti je forum blizuuser posted image ... Saj niso to same Ane Karenine in Vojne in miri...


Zato, ker 1. jih niti ni treba vseh, ker se jih tudi v šoli ne, ampak se predela le odlomek iz berila, recimo
2. ker nekako se mi zdi, da Kerensa nima časa, da bi šla vse to dejansko brat. Se mora matematiko učit, recimo.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:23:14   
ronja
sklonu

Angleščina jih nimauser posted image . Za razliko od nemščineuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:25:30   
ronja
Zato, ker 1. jih niti ni treba vseh, ker se jih tudi v šoli ne, ampak se predela le odlomek iz berila, recimo
Pri nas je bilo nekak mišljeno, da knjige preberemo. ne rečem, da se kdaj kaka izmuzne, pa ne vem, če smo vsi prebrali celo Ano karenino ali pa Triptih Agate... ampak večinoma pa to niso tako zelo dolge knjige, pesmi je pa itak lažje prebrat kot pa obnovo o pesmi.
Sem mislila, da bi to imela bolj za sprostitev, saj brat je fajnuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:28:45   
Kerensa*
Brati nekaj, kar te ne zanima... to so Kristusove muke, ne pa sprostitev.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:32:23   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zato, ker 1. jih niti ni treba vseh, ker se jih tudi v šoli ne, ampak se predela le odlomek iz berila, recimo
Pri nas je bilo nekak mišljeno, da knjige preberemo. ne rečem, da se kdaj kaka izmuzne, pa ne vem, če smo vsi prebrali celo Ano karenino ali pa Triptih Agate... ampak večinoma pa to niso tako zelo dolge knjige, pesmi je pa itak lažje prebrat kot pa obnovo o pesmi.
Sem mislila, da bi to imela bolj za sprostitev, saj brat je fajnuser posted image .



Pri nas pa ne. No, veliko smo brali, ja, ampak Vojne in miru recimo ne, pa še česa. Sej nič ne rečem, tudi jst sem marsikaj prebrala potem sama doma, za gušt, ampak, hhhmmm, nekako si ne predstavljam Kerense, da za sprostitev bere V Swannovem svetu, recimo. Ali pa kakšnega Joycea.user posted image Tu smo tudi najbolj zagnani obolevali zraven.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 18:51:46   
roladica
Jaz se ful strinjam z BelloB. Če ti je ti je ta študij res samo za dušo si boš mogoče še premislila. Vsak ima o študiju določeno predstavo, potem pa spoznaš, da se moraš poleg tega kar te res zanima, naučit še ogromno ene čist brez vezne teorije o zgodovini razvoja vede ipd. Sicer nisem študirala prava, vseeno pa vem kako izgleda non stop bulit v knjige. Takrat sem si od vsega najbolj želela v miru it na par pirov, pa ni prišlo v poštev, ker bi bila naslednji dan potem skrokana, tak pa se učit ne moreš.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 21:51:13   
BellaB
Ja no pac, nisem te mislila uzalt z opazko o letih. :)

Ampak no kakorkoli... ne mislim ti jemat veselja in prepricevat v nasprotno, ce si zagnana in imas voljo, go ahead... zelim ti veliko srece in volje, predvsem pa ti zelim to, da te pravo NE BO razocaralo. Poudarit morm le to, da nikakor ne zivim v iluziji, ampak na TRDIH realnih tleh in govorim ne samo iz mojih izkusenj, temvec tudi na podlagi izkusenj mojih kolegic in kolegov, s katerimi smo gulili klopi in s katerimi se zdaj ob jutranji kavi na sodiscu rezimo vsem prigodam in tegobam, ki smo jih dali skoz.

Zdej pa najprej zagrabi za maturo!!!




(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
7.9.2011 21:55:46   
BellaB
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

v mojih časih in verjamem, da tudi sedaj se je dala kupit knjiga v kateri je bilo vseh teh 55 del (a toliko jih je al kajuser posted image ) opisanih, kakšne značilnosti, v katero obdobje spada, značilnosti obdobja...

Če mi jo katera uspe najti...

... jaz sploh nimam pojma, kaj naj iščem. Sem še čisto zgrožena.


Oj, pa se odgovor na to...

Jaz sem imela knjigo, ki je zajemala vsa dela k so bla v katalogu, vendar sem jo nekomu posodila, pa mi je ni vrnil. Ce bom jo dobila nazaj, ti jo brez problema posodim.

Revizorja in Za narodov blagor pa sem imela tud jst na maturi, tko da nekje na podstresju morajo obstajat kaki zapiski o tem, pa analize itd. Pa tud knjigice sem imela. Bom v prihodnjih dneh malo posnjofala po mojih zadevah na kasci, pa ti povem kaj sem kej nasla. :) Ta 4 dela k imas navedena, mors poznat v NULO, medtem ko ostalih 55ih ti ni treba brat, ampak moras poznat samo osnove. Iz knjige ne bos izluscla, da je bila recimo Crna orhideja (al kaj je ze bla una) znacilna za vojno obdobje (ce se prav spomnim) in da je bil uni tecn Ulikses k je zrl magdalenice (al kdo je ze bil in kaj je zrl) odraz psiholoskih vojn avtorja pa da je uni Ibsenov junak, k nevem kako se klice, imel mende Ojdipov kompleks ;:D Cankarja je dobro da poznas v nulo, posebej uno Francko, k je tekla za vozom, pa s Presernom in njegovim Krstom pri Savici se je tud dobro poglobljeno pozabavat (nas je profesorca mucla celo s pomenom imena Crtomir in Bogomila user posted image )

Nekje na kasci (v kolikor nisem kakemu dolgoprstnezu posodla) se mora skrivati tudi knjigica za ustni del matematike. Drgac pa je taka violicas_to bela bla... mislim da od leta 98 se snov ni kej dost spremenila, ni vrag da ti ne pride prav.


< Sporočilo je popravil BellaB -- 7.9.2011 22:10:36 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
8.9.2011 6:11:49   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

v mojih časih in verjamem, da tudi sedaj se je dala kupit knjiga v kateri je bilo vseh teh 55 del (a toliko jih je al kajuser posted image ) opisanih, kakšne značilnosti, v katero obdobje spada, značilnosti obdobja...

Če mi jo katera uspe najti...

... jaz sploh nimam pojma, kaj naj iščem. Sem še čisto zgrožena.


Oj, pa se odgovor na to...

Jaz sem imela knjigo, ki je zajemala vsa dela k so bla v katalogu, vendar sem jo nekomu posodila, pa mi je ni vrnil. Ce bom jo dobila nazaj, ti jo brez problema posodim.

Revizorja in Za narodov blagor pa sem imela tud jst na maturi, tko da nekje na podstresju morajo obstajat kaki zapiski o tem, pa analize itd. Pa tud knjigice sem imela. Bom v prihodnjih dneh malo posnjofala po mojih zadevah na kasci, pa ti povem kaj sem kej nasla. :) Ta 4 dela k imas navedena, mors poznat v NULO, medtem ko ostalih 55ih ti ni treba brat, ampak moras poznat samo osnove. Iz knjige ne bos izluscla, da je bila recimo Crna orhideja (al kaj je ze bla una) znacilna za vojno obdobje (ce se prav spomnim) in da je bil uni tecn Ulikses k je zrl magdalenice (al kdo je ze bil in kaj je zrl) odraz psiholoskih vojn avtorja pa da je uni Ibsenov junak, k nevem kako se klice, imel mende Ojdipov kompleks ;:D Cankarja je dobro da poznas v nulo, posebej uno Francko, k je tekla za vozom, pa s Presernom in njegovim Krstom pri Savici se je tud dobro poglobljeno pozabavat (nas je profesorca mucla celo s pomenom imena Crtomir in Bogomila user posted image )

Nekje na kasci (v kolikor nisem kakemu dolgoprstnezu posodla) se mora skrivati tudi knjigica za ustni del matematike. Drgac pa je taka violicas_to bela bla... mislim da od leta 98 se snov ni kej dost spremenila, ni vrag da ti ne pride prav.



Ulikses je Joyce-v (pa deloma napisan brez ločil in to - tok misli), medtem ko so magdalenice Proustove user posted image kakorkoli, jest sem dobila na maturi Dihurje, prebrala odlomek, ga morala uvrstit v besedilo (je pa ponavadi itak isti odlomek, kot je v Branjih in tam tut piše, kam je uvrščen), povedat o temah, osebah, ... moj drugi del je bil pa socialne zvrsti slo. jezika. če dobiš pesem, morš pa povedat o obliki, kiticah, rimah, prevaldujočih pesniških sredstvih,...

in drugač cankarja (razen kar je knjiga za prebrat) in prešerna ni treba podrobno prebrat oz. se karkoli bolj poglobljeno pozabavat, še zmer maš samo po 3 vprašanja od vsakega v kompletu, če se ne motim. Pa nič bolj podrobno ne sprašujejo kot, ne vem, Sofokleja.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
8.9.2011 13:59:39   
BellaB
A Proust da je zru magdalenice? No prav, ce tko pravis :D V bistvu se nism nikoli pretirano poglabljala v ti dve knjigi, tko da jih poznam samo iz une knjige obnov user posted image

Ja no, ma cem rect, da je nas profesorca mucla s Cankarjem in Presernom, verjetno zato k sta oba slovenska :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 10:45:53   
Kerensa*
Nimam pojma, o čem govorite user posted image - morda bom vedela čez pol leta.

Trenutno pa potrebujem (no, ja, en klinac potrebujem - želim!) vašo pomoč pri izbiri naslova teme za seminarsko nalogo iz sociologije. Pregledala sem vseh 170!!! strani naslovov in v ožji izbor jih je prišlo 22, med njimi pa se nikakor ne morem odločiti. Tisti trije, ki so podčrtani, so izbor mojega g. Moža. Prosim pa vas, da predlagate tisto, za kar mislite, da bi jaz res dobro napisala in kar spada k mojemu karakterju in načinu življenja (če me poznate osebno ali pa kolikor me pač virtualno oz. kakšna se vam zdim).

- "Bog ne daj, da bi crknil televizor" (otrok in televizija)
- "BTC" (majhno mesto velikih možnosti)
- "Čefurji" (kot subkultura v Sloveniji)
- "Jugonostalgija" (v Sloveniji po letu 1991)
- "Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni" (o Slovencih)
- "(Ne)strpnost v slovenski družbi"
- "Ali je v Sloveniji revščina?"
- "Ali postaja računalnik moderna droga?"
- "Amerikanizacija slovenske družbe"
- "Balkanska subkultura v Sloveniji"
- "Brezposelnost v Sloveniji"
- "Človekove pravice v Sloveniji"
- "Enostarševske družine v Sloveniji"
- "Izseljenstvo"
- "Kakovost življenja v ZDA in Sloveniji" (primerjava)
- "Kofein - najslajša svetovna omama"
- "Migracije v Severno Ameriko"
- "Nacionalizem na Hrvaškem"
- "Nacionalizem v Sloveniji"
- "Nočno življenje mladih"
- "Predsodki do drugačnih"
- "Socialna politika in kvaliteta življenja"

Pa če se komu sanja, kako dolgo mora biti to stvorenje...

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 12.9.2011 10:58:31 >

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 11:34:48   
katy83
uf, Keresna, kolikor sem te uspela spoznat preko RR, bi jaz zate izbrala te teme:

"Balkanska subkultura v Sloveniji"
"Kakovost življenja v ZDA in Sloveniji" (primerjava)
- "Kofein - najslajša svetovna omama"

najbolj pa od teh tisto, ki ti jo je predlagal tvoj g. Mož



< Sporočilo je popravil katy83 -- 12.9.2011 11:36:03 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 11:44:01   
Kerensa*
Moji favoriti so:

- "BTC" (majhno mesto velikih možnosti)
- "Čefurji" (kot subkultura v Sloveniji)
- "Jugonostalgija" (v Sloveniji po letu 1991)
- "Amerikanizacija slovenske družbe"
- "Balkanska subkultura v Sloveniji"
- "Brezposelnost v Sloveniji"
- "Enostarševske družine v Sloveniji"

Trenutna lestvica je torej:

- "Balkanska subkultura v Sloveniji" - 2 glasova
- "Brezposelnost v Sloveniji" - 2 glasova
- "Kofein - najslajša svetovna omama" - 2 glasova

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 11:46:02   
thaiss
moj izbor zate :

"Balkanska subkultura v Sloveniji"
"Kofein - najslajša svetovna omama"
"Brezposelnost v Sloveniji"


_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 11:47:02   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


- "Jugonostalgija" (v Sloveniji po letu 1991)



tole.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 11:48:52   
Kerensa*
Trenutna lestvica:

- "Balkanska subkultura v Sloveniji" - 3 glasovi
- "Brezposelnost v Sloveniji" - 3 glasovi
- "Kofein - najslajša svetovna omama" - 3 glasovi
- "Jugonostalgija" (v Sloveniji po letu 1991) - 2 glasova

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 12:17:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

- "BTC" (majhno mesto velikih možnosti)
- "Jugonostalgija" (v Sloveniji po letu 1991)
- "Amerikanizacija slovenske družbe"
- "Balkanska subkultura v Sloveniji"




To si ti user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 12:19:54   
Kerensa*
Trenutna lestvica:

- "Balkanska subkultura v Sloveniji" - 3 glasovi
- "Brezposelnost v Sloveniji" - 3 glasovi
- "Kofein - najslajša svetovna omama" - 3 glasovi
- "Jugonostalgija" (v Sloveniji po letu 1991) - 2 glasova
- "BTC" (majhno mesto velikih možnosti) - 2 glasova

user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 12:40:17   
Kerensa*
Za seminarsko nalogo iz psihologije sem pa s 70-ih strani izbrala 12 naslovov. Odebeljeni trije so moj ožji izbor, podčrtani pa od mojega g. Moža.

- "Cilji in smisel v življenju"
- "Kršenje družbenih pravil"
- "Moj najstarejši spomin"
- "Nakupovanje - potreba ali razvada?"
- "Odnos do priseljencev"
- "Odnos ljudi do denarja"
- "Predstave o normalnosti"
- "Se učimo za šolo ali življenje?"
- "Spoznavanje samega sebe"
- "Spreminjanje vrednot skozi odraščanje"
- "Stališče kadilcev do protikadilskega zakona"
- "Zatekanje v navidezno resničnost"

Še vedno iščem podatek, kako dolge morajo biti seminarske naloge (podatke o obliki sem našla).

In ali se sme seminarsko nalogo, ki še ni bila ocenjena, kjerkoli objaviti?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 12:50:43   
chupsy
za sociologijo ti piše v katalogu da mora obsegat 10-20 tipkanih strani (približno 1500 znakov na stran), za psihologijo pa 10-15 strani, brez prilog.  

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 12:56:54   
Kerensa*
No, to sem pa uspela spregledati - najbrž zato, ker sem v MK bolj gledala to, koliko % ocene ti kaj prinese. user posted image

In moje ugotovitve so naslednje:
- SLO bom naredila, ker 50% ocene prinese samo esej user posted image
- MAT je obup - še osnovnošolske ne znam vse user posted image
- ANG naj ne bi bilo hujših težav, ker je 20% ocene daljši pisni sestavek (ne vem, za koga je 200 besed daljši sestavek), 20% je bralno razumevanje in 15% slušno razumevanje
- tudi s PSI bo menda šlo, ker je seminarska naloga 20%, 30% pa esej
- pri SOC bi moralo biti še lažje, saj je 20% seminarska naloga, 45% pa esejske naloge
- za ZGO pa pojma nimam - vem samo to, da bom imela dva pisna dela, ekskurzije pa ne.

(odgovor članu chupsy)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 13:04:57   
chupsy
no v večini primerov slovenščino velika večina polo reši boljše kot pa napiše esej. so pole res tko lahke, se splača enkrat čez snov letet, ker pri eseju se jih pa dost zafrkne.
za matematiko tud jaz težko kaj rečem, mi je bla tud čist mem, no ampak sem jo naredila-z 2 user posted image
anleščina-imaš dva sestavka, prvi je formalno pismo, drugi pa pač daljši sestavek, pri tem izbiraš med dvema naslovoma, vsaj letos je še bilo tako. tko da tisto formalno pismo se itak napamet naučiš kakšna more bit oblika-je mal drugač kot pri slovenščini, bralno razumevanje je tud kr lahko, slušno pa čist odvisno, mi smo dobil eno reporterko za poslušat ki se je oglašala z enega vulkana in je blo v ozadju slišat vse živo, njo samo si pa bolj mal zastopu user posted image
no jaz sem imela potem še filozofijo, seminarska ti res veliko odnese, tukaj kar 25 posto. za zgodovino pa tudi ne vem, sama sem imela geografijo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 13:08:44   
mateyka
BTC ali Kofein - to bi ti šlo še v spanju user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 13:10:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
BTC ali Kofein - to bi ti šlo še v spanju user posted image

Pa tistale o tem, kaj kadilci menimo o nekadilskem zakonu, tudi. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?