|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zanositev po slabem brisu in odščipu rakavih ...
16.9.2011 18:57:15   
SURF
Pozdravljene.Po porodu sem imela zelo slabe izvide glede brisa,C3....ginekologinja je povedala,da bo potreben odščip teh rakavih celic na materničnem vratu.Sedaj je od posega minilo že več kot dve leti...pa si želiva dojenčka,ginekologinja pravi,da lahko,vendar mi ne more nič garantirati,pa tako bi rada to slišala...ja, ampak realnost je realnost....sedaj veliko berem o tem,kar prej nisem,sem se zavestno odločila,da nebom brala o tem,da bom zaupala ginekologinji in svojemu telesu....sedaj pa me se me je lotil črv strahu....kaj pa vem....kaj pa ve pravite,ima katera kakšno podobno izkušnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
16.9.2011 19:11:30   
Jassika
Nisem sicer po porodu imela slabih rezulatatov, ampak so na rednem pregledu ugotovili spremenjene celice, katerih odščip je pokazal CIN 1-2, zato so mi naredili klasično konizacijo (ponavadi naredijo LLETZ, ki je blažji in se odstrani manj MV), tako da sem v user posted image štartala s kratkim MV in zato pristala v porodnišnici že pri 30 tednih. No pa potem ni bilo nič in če mi ne bi v 37 tednu sprožili poroda zaradi čisto druge zadeve, bi verjetno nosila še čez rok user posted image Pa tolk panike je bilo na ta račun user posted image . No HB se je vse srečno končalo in sedaj sem spet user posted image in ne pričakujem kakega prezgodnjega poroda zaradi tega. Aja pa še to, zdaj mam že 6 leto stalno bris A, tako da je vse OK, kljub najprej šokirajoči diagnozi user posted image

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
17.9.2011 8:05:29   
Anonimen
Tudi jaz imam to diagnozo, oz. sem imela Letz operacijo 5 let od tega. Noseča še nisem, ampak mi je moja G rekla, da ni panike, da lahko donosijo tudi punce brez MV, da se sedaj že vse da. Tako da na vojem mestu se jaz nebi sekirala, no ja sej sm na tvojem mestu user posted image pa se ne sekiram. Sem v IVF postopku (zaradi partnerja) in mi bodo verjetno vstavili dva, glede na mojo starost. Pa noben ne zganja prevelike panike, če bo treba počivat, bom pač počivala.

(odgovor članu Jassika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
17.9.2011 15:14:18   
SURF
jassika-user posted image super se je izteklo...pa tudi sedaj se bo...bravo za pozitivno razmišljanje...

...skrbi me...skrbime ker imam doma dve in pol letno punčko in me skrbi če bi morala v bolnico in jo več mesecev ne imeti ob sebi,tega si ne predstavljam...drugo se že nekako poštima baje.....ah..ampak bolj ko berem,bolj so zgodbe optimistične user posted image

anonimna-želim in držim pesti da vaju kmalu osreči srček ali dvauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
17.9.2011 15:37:42   
Kerensa*
Samo v vednost...

Brisi C od 1 do 5 in CIN-i od 1 do 3 niso rak, temveč so predrakave spremembe, za katere sploh ni nujno, da bi se kdaj razvile v raka.

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
17.9.2011 16:00:20   
Jassika
Ja, maš čist prav Kerensa, sej zato pa jest niti pomislila nisem, da zaradi tega ne bi bla   , čeprav je tko, da ko izveš, te vseen mal stisne in kar razmišljaš kaj pa če se razvije.... ampak ko prvi šok mine se spraviš skupej, in dons sploh ne vem več, da sem kdaj mela slab bris. In naj tako tudi ostane, za vse nas user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
18.9.2011 8:20:59   
comika
Kaj pa bi naj bilo narobe ? Po konizaciji lahko čisto normalno donosiš in zanosiš. Jaz sem imela konizacijo pred 5.leti takoj po prvem otroku, saj so mi slab bris ugotovili takoj v začetku nosečnosti. Sedaj imam drugega otroka in v nosečnosti zaradi tega nisem imela nobenih težav kljub temu, da imam zelo kratek maternični vrat in sem v prvi nosečnosti imela zaradi tega težave. V drugi nosečnosti sem bila 3x bolj aktivna kot v prvi, kjer sem imela strogo mirovanje ( pa še nisme imela konizacije ).
res pa je, da ti nihče ne more ničesar zagotoviti. Lahko da boš imela težave, vendar pa ni nujno, da so to ravno zaradi konizacije.
Če bi meni povedal prej kaj vse me čaka v drugi nosečnosti, ne bi imela poguma, da se odločim za drugega otroka, tako pa tega nisem vedela, dala vse skozi in sedaj imam najbolj sladkega dojenčka na svetu, ki me vsak dan nasmeje.
Veš, ne moremo gledati v prihodnost in nihče ti ne more zagotoviti, da bo vse OK.
LP

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanositev po slabem brisu in odščipu raka...
18.9.2011 10:06:08   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: SURF

...skrbi me...skrbime ker imam doma dve in pol letno punčko in me skrbi če bi morala v bolnico in jo več mesecev ne imeti ob sebi,tega si ne predstavljam...drugo se že nekako poštima baje.....ah..ampak bolj ko berem,bolj so zgodbe optimistične user posted image



Jaz sem bila že v prvi nosečnosti zaradi rizičnosti v bolnici dober mesec in sedaj v drugi me čaka podobno ali še več, ker je že začetek še bolj rizkanten user posted image ... imam doma 3 letnico in tudi ne predstavljam biti brez nje, ampak če želimo še enega otroka nekaj tednov moramo zdržati. Saj še zdaleč nismo edini... Poleg tega lahko otrok hodi na obisk.  Če si želiš drugega otroka, naj te odsotnost ne skrbi. Boste že preživeli in bili potem spet srečna večja družina user posted image  
Sicer pa je bila z menoj v bolnici takrat punca, ki so ji maternični vrat več kot pol odstranili zaradi raka, pa je na koncu donosila zdravega otročka - pogumno torej. Rizično najbrž bo, ampak bodi pozitivna, da se vse dobro konča!
SREČNO!user posted image

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?