|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 13:32:47   
petruska
Sem bila z vrečko odvečnih in starih zdravil v Lekarni Lj, v Šiški, pa pravijo, da oni vzamejo nazaj le tista zdravila, ki so še zapakirana in niso bila rabljena, ostala pa ne.
Tudi mi ni znala povedati, kam naj odvržem ostala zdravila, sirupe, ki so bili rabljeni oz. že odprti.
Ve katera, kam naj ta odpadna zdravila odložim, da bo prav?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 13:35:11   
kajajaka
to mi pa ni jasno user posted image

Pri nas vzamejo vsa zdravila, le iz škatlic jih moraš dati, ker se papir ločuje posebej, ostalo pa vse v eno veliko posodo s pokrovom, tudi sirupe s stekleničkami.

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 13:35:40   
limonca*
Na najbližji center za ravnanje z odpadki. 

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 14:04:51   
špelin@
"Skladno z določili Uredbe o ravnanju z odpadnimi zdravili bodo v lekarnah v prehodnem obdobju sprejemali odpadna zdravila v trdnem stanju (npr. tablete, kapsule, svečke ki so zaprta v originalni, nepoškodovani in čisti embalaži, ter odpadna zdravila v obliki praškov ali tekočin (npr. praški, posipala, kreme, sirupi), ki so originalno zaprta v nepoškodovani in čisti embalaži, in še niso bila odprta, pretrgana ali kako drugače spremenjena. Najkasneje od 31. decembra 2011 naprej pa bodo v lekarnah sprejemali vsa odpadna zdravila, torej tudi ostanke zdravil, ki so v obliki praškov ali tekočine. Kot še določa Uredba o ravnanju z odpadnimi zdravili, bodo lekarne z zabojniki za zbiranje odpadnih zdravil opremili veletrgovci z zdravili, ki bodo skrbeli tudi za prevzemanje in nadaljnje ravnanje z odpadnimi zdravili."
Moja opomba: ponekod jih tako zbirajo že zdaj, pač odvisno od interesa lekarne oz. lekarnarjev.


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 14:05:31   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
to mi pa ni jasno user posted image

Pri nas vzamejo vsa zdravila, le iz škatlic jih moraš dati, ker se papir ločuje posebej, ostalo pa vse v eno veliko posodo s pokrovom, tudi sirupe s stekleničkami.

Tako, ja. Večina lekarn je že dobro preskrbljena s temi zabojniki.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 14:17:31   
ksenija12
Zdravila morajo vzeti - edino daš jih ven iz škatlice, ker škatlica paše med papir. Sprintaj si iz interneta, da so jih dolžni vzeti, pa jih še enkrat nesi. Zaradi takšnega- da ne rečem malomarnega odnosa nekaterih lekarn ( ta ni edina) jih ljudje raje vržejo kar v črno vrečo in v kanto, ker imajo s tem manj dela. No, lekarne v Lj lahko pohvalim, povsod mi jih vzamejo.  

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 19:10:10   
petruska
V Šiški pri novi knjžnici mi jih niso hoteli vzeti.
Bom s printom še enkrat šla tja, pa da vidimo.
Hvala za odgovore!

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zdravila v katere smeti?
22.9.2011 21:20:17   
Najaa
Ne vzamejo jih povsod. Tudi v Šiški zraven Triglava ne vzamejo. Jih pa vzamejo pri KC.

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zdravila v katere smeti?
23.9.2011 5:33:33   
Felicita
oni nimajo izbire - VSI trgovci z dovoljenjem za promet z zdravili morajo vzeti stara zdravila... o tem je bla že debata, sem že takrat napisala: http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=5451051

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zdravila v katere smeti?
23.9.2011 12:40:21   
t5t6
Meni jih tudi v Kp niso hotelo vzet in so me poslali v zdravstveni dom. V zdravstvenem domu so me čudno gledali in me želeli poslat nazaj v lekarno, pa nisem šla. Potem jih je prevzela ena seatra, bila sem tako razkurjena, da sem mislila medijem pisat pa se mi s tem ni delo ukvarjet. Naslednjič sem v isti lekarni videla da visi napis kaj jemljejo in kaj ne, ugotovila sem, da se gospej ni dalo ukvarjat z mano, da bi mi povedala, da zavojčke pač moram razpakirat ampak me je enostavno poslala drugam.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Znižano plačilo vrtca
Stroški plačila vrtca so lahko zelo visoki in marsikateri starš si jih ne more privoščiti, zato je še kako dobrodošla po...
Nov predlog: 60 dni neprenosljivega dopust...
Vlada je sprejela predlog dopolnitve Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih, ki uvaja 60 dni neprenosljive...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?