|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nespanje v vrtcu
22.9.2011 18:47:01   
frufru
Naš je letos v zadnji skupini pred šolo in ne spijo. Je  mali sam potožil, da pogreša počitek po kosilu. Sem prosila če lahko dajo kak ležalnik not, ker na blazinah, kjer se vsi igrajo ne more in noče zaspat (se mu smejijo). Pa so rekle, da ni mogoče, da je premalo prostora, da itak ne bo zaspal, ker je hrup. In vse začudene trdile da lani ni več spal (so ga vedno budile, ko sem ga prišla iskat)... In mi ob četrtkih zakuha, danes je pa še bruhal. Sem ga šla ob enih iskat in je doma spal 2 uri, bruhal in spet spal 2 uri. Problem sem sprožila na RD, pa so vse ponovile, celo pobahale so se, da so edini, ki ne spijo. V drugih enotah vrtca spijo ali pa se vsaj umirijo na ležalnikih. Saj vem ,da v nedogled ne bo mogel spat, tudi doma ne zaspi vedno, ampak večkrat zaspi kot ne. Če ne zaspi je celo popoldne tečen.   Mi je pol mali povedal, da so ga začele silit, da mor spat, ker je mamica rekla, da drugače zboli. Da on ne bi spal.

A mi lahko katera svetuje kaj naredit...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 19:37:52   
tastara
V našem vrtcu tudi zadnje leto pred šolo nihče ni več spal, leto pred tem pa so spali po želji (vendar večina ni več spala).

Če ima otrok premalo spanja naj hodi zvečer prej spat, ali pa ga zjutraj kasneje zbujajte za vrtec.

Če pa resnično potrebuje toliko več spanja od vrstnikov, potem je rešitev morda tudi to, da gre po kosilu spat v skupino mlajših otrok.


(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 19:41:16   
Najaa
Kaj pa če prosiš, da ga dajo med spanjem v drugo skupino, kjer še spijo otroci? Ke5r če rabi pač rabi spanje.

(odgovor članu tastara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 21:15:23   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa če prosiš, da ga dajo med spanjem v drugo skupino, kjer še spijo otroci? Ke5r če rabi pač rabi spanje.
Naja to sem tudi jaz mislila, pa se tudi mali punta, da ga vrstniki zbadajo, da je dojenček. So jih na začetku leta "napumpal" da zdaj so pa veliki, ker več ne spijo :(
So pa opazile, da začne po kosilu nagajat... Ta teden je bil 3x na stolu za umiritev...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 21:18:29   
Paštetka
Kdaj pa gre zvečer spat?

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 22:28:50   
frufru
spat gre ob 8ih zaspi med 8.30 in 9h, spi do 7ih

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 22:50:17   
arabela*
ojoj...bogi otrok, da je prikrajšan počitka.

Naši so lani v skupini pred šolo imeli tako, da so vsem dali ležalnike(bili so v najmanjši igralnici, komaj prostor za premikanje), pa so otroci imeli polurni počitek, v smislu relax, pravljica, skrtaka umirjanje. Kateri so zaspali so, ostali so ležali. Tisti ko so spali, so jih pustili spat, ostali pa so se po tiste pol ure šli igrta. In nihče ni nikogar motiluser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nespanje v vrtcu
22.9.2011 23:32:44   
aknela123
kaj pa je to stol za umiritev? user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nespanje v vrtcu
23.9.2011 10:52:35   
frufru
tako jih kaznujejo, če nagajajo drugim otrokom. user posted image  Mora it na stol, da se umiri in razmisli o svojih dejanjih. Ko se opraviči, se gre lahko nazaj igrat

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nespanje v vrtcu
23.9.2011 15:00:47   
livia
Mi smo tudi v skupini pred šolo in je rekla, da letos otrokom ni več treba spat, da pa gredo vsi za pol ure po kosilu na ležalnike, kdor ne zaspi se lafhko nato igra - umirjene igre.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nespanje v vrtcu
23.9.2011 15:14:56   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: livia

Mi smo tudi v skupini pred šolo in je rekla, da letos otrokom ni več treba spat, da pa gredo vsi za pol ure po kosilu na ležalnike, kdor ne zaspi se lafhko nato igra - umirjene igre.


Pri nas je isto, pa nikogar ki zaspi, zarad tega ne zafrkavajo. user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nespanje v vrtcu
23.9.2011 16:07:07   
pelin
So pa opazile, da začne po kosilu nagajat... Ta teden je bil 3x na stolu za umiritev...
IZVIRNO SPOROČILO: frufru

Seveda je bil, ker je...:1. utrujen in nerazpoložen, ker očitno še vedno rabi počitek v pravem pomenu besede in z nagajanjem očitno izraža vse to...
                                  2. tvoja pripomba o spanju očitno zbodla vzgojiteljici in imata na tamalega zgleda piko ( to sem povzela iz tisteg, ko praviš, da mu pravita da mora spati, ker mamica tako hoče)

Če si prepričana, da tvoj mali res še potrebuje počitek po kosilu, potem se sedaj ne ustavi in se potrudi da boste našli rešitev, ki bo za otroka najboljša...Že tako bi morale vzg. tudi za čuječe organizirati umirjene dejavnosti v kotičkih, kot so ljubkovalni, knjižni, likovni,...ali pa celo celotno  skupino za pol urce spraviti na blazine, jim prebrati pravljico ali pa predvajati kakšno na cd predvajalniku... To se v bistvu priporoča povsod...Ko se čez približno pol ure počitek zaključi,se pač dvigne tiste, ki jim je bilo počivanja dovolj, ostali pa lahko naprej počivajo...Ena ali dve mali blazini  ne zavzameta   toliko prostora in lahko si prepričana, da bi v tisti tišini ob poslušanju pravljice zaspal gotovo še kdo in ne le tvoj...
Vse se da, samo če se hoče...žal, še vedno marsikje jemljejo otroke v vrtcu kot celotno skupino in ne  pogledajo dovolj na potrebe posameznikov... Verjamem, da tvoj mali ne bo hotel spati v  drugi skupini, ker ga bo sram pred vrstniki in ker si želi biti tako " velik" kot prijatelčki, ter ker on spada k njim in ne v drugo skupino...
Že kar vidim, kako imajo vse divje po kosilu, ker je ponavadi tako, ker so otroci v večini utrujeni od dopoldanskih dejavnosti in bi jim ob tem času en takšen počitek ob glasbi, pravljici ali pogovoru res dobro del...Tako pa jih po moje dobesedno razganja, ker so otroci od utrujenosti dostikrat res neposlušni in takšni kot bi bili vsi malo hiper...Hja in namesto da bi uvedli nekaj takega, se poslužujeta stola za umirjanje...Ko jima bo prvi padel z njega, bosta mogoče potuhtali...

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nespanje v vrtcu
23.9.2011 16:49:04   
emaa
Pri nas tudi ne spijo, imajo pa možnost, kdor želi iti v sosednjo skupino spat, pa tudi hodijo spat. Naša dva večinoma ne spita, sta pa po dobrem tednu nespanja v vrtcu (doma ne spita že tri leta) bila en dan tako nemogoča (zgleda ju izmuči, ko morata v vrtcu sledit in biti pozorna) že ob odhodu in cel dan v skupini, da je blo za znoret. Sta potem oba rekla, da gresta spat in je bilo rešeno. Nikomur se ne posmehujejo in vzgojiteljica in pomočnica razumeta, da nekateri potrebujejo več počitka kot drugi. 

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nespanje v vrtcu
30.9.2011 12:08:06   
frufru
Ker so bili tudi drugi starši v skupini prosti spanju smo izviseli. Tako, ga hodimo iskat v vrtec po kosilu (HB sem zdaj na porodniški) in zaspi za 1,5 mali je spet tak kot je bil -> tudi zvečer gre bolj umirjen počivat

Toliko o fleksibilnosti vrtcev in prilagajanju posamezniku, kar tako radi poudarjajouser posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?