|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 13:02:58   
kefalonia
Spoštovani!

Sploh ne vem kako naj vas to vprašam :(
Od veliko staršev sem že slišala, da so dali otroka pisat samo na enega starša in to samo zaradi plačila višine vrtca. "Žal ali pa tudi ne-naša pravna država to omogoča"
Zanima me če mi lahko kdo pojasni kako poteka ta postopek (preko sodišča)......

Hvala in lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 13:12:42   
petea
kefalonia,
gre za t.i. lažno samohranilstvo

ker se z novim letom spreminja zakonodaja na tem področju tako, da se bodo razen v izjemnih primerih začeli vseeno upoštevati prihodki obeh staršev, se ti verjetno ne splača ubadati s tem

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 13:22:55   
kefalonia
Hvala za odgovor!

Res mi je to prava muka, vendar ko si preračunam da zdaj plačujemo 277€ vrtca potem pa bi ga 147€ mi je kar groza in se res ne čudim staršem, da počnejo takšne stvari.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 13:33:58   
liliana
Zimski plašč v trgovini stane 100 EUR....a se čudiš tistemu, ki ga ukrade......user posted image

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 13:43:00   
ronja
Dobra. In resnična. Vedno se da "znajt", ampak vedno to nekdo na koncu plača. Lahko se znajdeš, pa ukradeš enemu bogatemu avto - saj on ima itak dovolj in si lahko novega kupi... Tu je pa isto.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 14:56:48   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: kefalonia

Spoštovani!

Sploh ne vem kako naj vas to vprašam :(
Od veliko staršev sem že slišala, da so dali otroka pisat samo na enega starša in to samo zaradi plačila višine vrtca. "Žal ali pa tudi ne-naša pravna država to omogoča"
Zanima me če mi lahko kdo pojasni kako poteka ta postopek (preko sodišča)......

Hvala in lep dan!



otrok ni avto da ga bo nekdo prepisal.
Samo zaradi plačila vrtca se ne da na noben način otroka prepisatuser posted image

Samohranilstvo ni pa noben prepis otroka

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 14:57:16   
dreamhorse
Ampak če te dobijo, je kazen še veliko večja... Sploh, če si v malem kraju, kjer te vsi poznajo, in vedo, da to delaš. Slej kot prej se bo našel nekdo, ki te bo prijavil, ker ti bo fauš, da plačuješ manj vrtca kot on..

Jaz ne bi šla v to. Tako živim mirno in nimam občutka, da kaj delam narobe in me ni strah, kdaj mi bo kdo prišel za vrat, ker mi nima zakaj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
3.10.2011 17:26:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kefalonia)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pripis otroka enemu staršu
3.10.2011 20:23:01   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: kefalonia

Hvala za odgovor!

Res mi je to prava muka, vendar ko si preračunam da zdaj plačujemo 277€ vrtca potem pa bi ga 147€ mi je kar groza in se res ne čudim staršem, da počnejo takšne stvari.




Draga moja, ne želim moralizirat, vendar predvidevam, da ravno na skromnem z denarjem niste glede na višino določenega zneska, ki ga plačujete za vrtec. In ja, popolnoma jasno mi je, da v bistvu navadno ravno ta naša skupina v bistvu plačuje za nekatere za nami in za nekatere pred nami. Mi imamo tudi vseskozi najvišjo ceno vrtca, nismo upravičeni do otroških dodatkov, vse kar zaslužimo imamo uradno in plačane vse davke in prispevke... Na koncu meseca smo pa nekje na istem, kot tisti, ki imajo nižje dohodke, nižji stroške za vrtec, prejemajo otroške dodatke, deležni so enake zdravstvene oskrbe... Ampak tako pač je. Razumem nekoga, ki je res v stiski, da se gre ta finte z enostarševskimi družinami, ampak povečini temu ni tako.


ja, računica tistih z manjšimi dohodki je še celo boljša, na mesec jim več ostane kot tebi, ki zaslužiš dobro, solidno. A ni to žalostno v naši preljubi državi?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pripis otroka enemu staršu
4.10.2011 10:44:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Ampak če te dobijo, je kazen še veliko večja... Sploh, če si v malem kraju, kjer te vsi poznajo, in vedo, da to delaš. Slej kot prej se bo našel nekdo, ki te bo prijavil, ker ti bo fauš, da plačuješ manj vrtca kot on..

Jaz ne bi šla v to. Tako živim mirno in nimam občutka, da kaj delam narobe in me ni strah, kdaj mi bo kdo prišel za vrat, ker mi nima zakaj.


Kakšna kazen.....user posted image pri nas še nikogar nislo kaznovali....in se te "ugodnosti" zelo radi poslužujejo prav tisti, ki so zaposlei na občini......

živim v manjši občini, kjer se praktično vsi poznamo......in ko greš gledat koga so sprejeli v vrtec se ti zvrti......same "samohranilke" z dvemi ali tremi otroci (ker ti to pač prinese veliko prednost, pred "ta poštenimi")..... ker pa je občina majhna veš točno kdo je kdo, pa čeprav ni imena in priimka zraven, ampak samo točke......


(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pripis otroka enemu staršu
4.10.2011 10:57:18   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: kefalonia

Hvala za odgovor!

Res mi je to prava muka, vendar ko si preračunam da zdaj plačujemo 277€ vrtca potem pa bi ga 147€ mi je kar groza in se res ne čudim staršem, da počnejo takšne stvari.




Draga moja, ne želim moralizirat, vendar predvidevam, da ravno na skromnem z denarjem niste glede na višino določenega zneska, ki ga plačujete za vrtec.


Točno tole sm hotela napisat.

Računica, koliko ti ostane konec meseca je pa odvisna samo od vas in vaše potrošnje. Primerjati dohodek npr. 2500€/mesec in en minimalc (z otroškim dodatkom) pa na koncu še napisat (ne dobesedno), da ti z minimalcem in dodatki ostane več, je skrajno smešno. Jamrat je pa vedno najlažje.

< Sporočilo je popravil poli* -- 4.10.2011 10:58:26 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pripis otroka enemu staršu
10.10.2011 10:33:59   
dreamhorse
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Ampak če te dobijo, je kazen še veliko večja... Sploh, če si v malem kraju, kjer te vsi poznajo, in vedo, da to delaš. Slej kot prej se bo našel nekdo, ki te bo prijavil, ker ti bo fauš, da plačuješ manj vrtca kot on..

Jaz ne bi šla v to. Tako živim mirno in nimam občutka, da kaj delam narobe in me ni strah, kdaj mi bo kdo prišel za vrat, ker mi nima zakaj.


Kakšna kazen.....user posted image pri nas še nikogar nislo kaznovali....in se te "ugodnosti" zelo radi poslužujejo prav tisti, ki so zaposlei na občini......

živim v manjši občini, kjer se praktično vsi poznamo......in ko greš gledat koga so sprejeli v vrtec se ti zvrti......same "samohranilke" z dvemi ali tremi otroci (ker ti to pač prinese veliko prednost, pred "ta poštenimi")..... ker pa je občina majhna veš točno kdo je kdo, pa čeprav ni imena in priimka zraven, ampak samo točke......




Pri nas se je zgodilo... kot že rečeno, jaz se takih taktik ne posložujem,.. se mi ne zdi fer, četudi država to "dovoljuje" ...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pripis otroka enemu staršu
10.10.2011 11:03:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Pri nas se je zgodilo... kot že rečeno, jaz se takih taktik ne posložujem,.. se mi ne zdi fer, četudi država to "dovoljuje" ...


In kako so jih kaznovali......saj ima vsak črno na belem, da ga je sodnik ločil.....?

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pripis otroka enemu staršu
11.10.2011 12:10:53   
dreamhorse
Ne vem kako so jih kaznovali, pa niti nočem izvedet. ...
Se ne grem takih reči v glavnem...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pripis otroka enemu staršu
11.10.2011 21:44:10   
frutka_
Višino preživnine vpišeš v vlogo. Upoštevajo se vsi prihodki. Vem, da so glede znižanega plačila vrtca neke novosti. Med drugim to, da se vloga ne bo več oddajala v vrtcu temveč na pristojni CSD. To pomeni, da bo CSD imel boljši vpogled v dejansko stanje "družine".

(odgovor članu kefalonia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?