|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 13:22:18   
suzanica
Pozdravljene. Otroka - 3 leta (vrtec je začel obiskovati septebmra letos) želim izpisati iz vrtca za en mesec, ker non stop kašlja doma pa imamo dojenčka. Zanima me ali ima katera izkušnje s tem?
1. Kako se je otrok navadil ko je šel nazaj?
2. Koliko potem plačuješ vrtca?
3. Sem slišala, da lahko dobiš potrdilo zdravnika in potem ne plačuješ nič, čaka te pa mesto. Je to res?
Izpisati mi ga je kar malo žal ker bodo verjetno kaj ustvarjali za prihajajoče praznike, ampak prvo je zdravje. Aja, vrtec obiskuje v Celju. Lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 13:28:15   
lučka 25
Za začasni izpis moraš prinesti zdravniško potrdilo in na podlagi tega ti v vrtcu hranijo mesto za otroka. Plačuješ 50% od prejšnje cene. Kar se pa tiče o ponovnem uvajanju otroka, je odvisno od posameznika. Lahko, da ne bo težav ali pa bo ponovna kriza.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 15:44:00   
manna
Ni treba potrdila od zdravnika, samo napisat moraš izjavo, da otroka zaradi bolezni ne bo od __ do ___ . Če je odsotnost daljša od 20 zaporednih dni, potem plačaš samo 50% cene. Preostalih 50% plačuje občina. V računovodstvu dajo to tvojo vlogo na občino in pol dobijo polovico..
Kako pa je s ponovnim uvajanjem, pa ti ne znam še povedat, mi imamo hčerko doma že dva meseca, še do konca decembra bo doma potem pa gre nazaj. Se pa skoz pogovarjamo o vrtcu z njo in tudi na srečanje bomo šli ko bodo imeli srečanje s starši, pa na dedka mraza,...itd.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 15:45:46   
3jeMi
2 meseca na leto lahko koristiš rezervacijo vrtca (večino starši to koristimo poleti) in zato plačaš 30%... vprašaj v vrtcu kako in kaj je...  

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 17:06:55   
Star_a
jaz nisem prinesla nič.Sem samo javila v kuhinjo da mojega ne bo par mesecev  v vrtec.In to je to

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 17:14:20   
m_o_i
odvisno od vrtca(i guess).
v velenju je polovicna cena samo za celomesecno odsotnost(potrdilo zdravnika), drugace odstevajo samo hrano za dneve, ko manjka.
tudi prisotnost stejejo pri zajtrku-ce otroka pri zajtrku ni in ga mislis pripeljat kasneje, moras poklicat, da mu narocijo kosilo(in malice), drugace ne klicemo...
kar se pa ponovnega uvajanja tice-mi smo ga letos uvajali ze stirikrat(jutri ga bomo petic). da bi bil celih 14 dni tam, se se ni zgodilo, tako da je jutranji jok pravzaprav se vedno zaradi "novosti". je pa vedno bolj korajzen, pravita tovarsici. je pa odvisno od otroka, ziheruser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 17:24:00   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi

2 meseca na leto lahko koristiš rezervacijo vrtca (večino starši to koristimo poleti) in zato plačaš 30%... vprašaj v vrtcu kako in kaj je...  


Tudi pri nas je tako. Očitno je od občine do občine drugače. Pozanimaj se v svojem vrtcu, boš najbolj točno informacijo dobila.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 17:28:54   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

jaz nisem prinesla nič.Sem samo javila v kuhinjo da mojega ne bo par mesecev  v vrtec.In to je to


Koliko se je ap potem poznalo na ceni? Ker pri nas bi to pomenilo le 0,72€ na dan za prehrano = 14€ mesečno manj... Ker smo plačevali še jasli 170€, sedaj 125€... je to kar velika razlika v primerjavi z rezervacijo, ko plačaš le 30% cene.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 18:48:56   
Star_a
kajajaka nimamo vsi tako velikih plač,da plačujemo takšno ceno za vrtec.  jaz plačujem 10%  ,torej malo čez 30 e plačujem vrtca. Meni je itak vseeno za prehrano,ampak je moj alergik in mu posebej kuhamo,zato sem javila v kuhinjo,ker mi je škoda da se hrana meče,če ga ni. In je že večkrat tako manjkal v vrtcu ,celo 2x je manjkal pol leta.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 19:05:15   
kajajaka
user posted image  da ne boš mislila, da imamo pa pri nas ne vem kakšne plače...

Moja kolegica tudi 30€ plačuje. za vrtec To pa zato, ker delata z možem v gostinstvu in gradbeništvu, kjer jim več kot pol denarja dajejo na roke, plače so pa uradno seveda minimalci. Mesečno imata večje dohodke kot mi, ampak nam se vse prikaže, njim pa ne... Jeb* pošteno državo. (Ampak to je že druga zgodba, je ni vredno načenjati user posted image )...

Ampak mi smo pa samo trije družinski člani in na člana pride 600€ in to v naši občini že pomeni 170€ za jaslično skupino. Pa nič nam nihče ne upošteva stanovanjskih kreditov, kot ponekod...

Vseeno pa meni 20€ pomeni dovolj (toliko bi ti prišparala, če bi le 30% cene plačala) in bi uveljavljala rezervacijo, če bi bila na tvojem mestu... Ampak vsi se sami odločamo kako in kaj z družinskimi financami.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
27.11.2011 20:34:52   
Star_a
nam tudi nihče ne upošteva kredite ipd. verjemi je samo par evrov razliko-preverjeno

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
28.11.2011 9:32:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu suzanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
28.11.2011 10:53:35   
lenika83
Grem lepo po vrsti.
1. Naša je bila lani med zimo doma 2,5 meseca (ko smo jo vzeli iz vrtca je bila stara 13,5 mesecev, vrnila se je s 16 meseci), med poletjem pa še 1,5 meseca in se je obakrat v enem dnevu vsega navadila nazaj. Res pa je da že od prvega dne izjemno rada hodi v vrtec in ni jokala niti trikrat, pa čeprav je šla z 11 meseci v vrtec.
2. Edini pravi vir informacij za to je tvoja občina oziroma tvoj vrtec. To ima namreč vsak vrtec in vsaka občina urejeno drugače. V našem vrtcu niso možne rezervacije in kadar otrok manjka se mu odšteje edino cena prehrana. Če pa otrok manjka zaradi bolezni najmanj 1 mesec (ampak to obvezno v enem kosu, ne sme niti en dan vmes v vrtec), se za prvi mesec odsotnosti plača 25 % cene, če manjka še več, potem pa se za vse nadaljnje mesece ne plača nič. Kolikor mi je znano, to velja za vse vrtce, ampak ne vem če so plačila pri vseh potem enaki odstotki ali se razlikuje. Ko boš iskala pri vas informacije o tem, boš mogoče morala biti kar malo tečna, ker vsaj v naši občini (malo bolj najhna občina je), so se najprej pretvarjali, da še tega niso nikoli slišali, potem so se pa čudežno spomnili user posted image  V vrtcu pa tako in tako niso ničesar vedeli o tem. To so pač "lepote" življenja v malih krajih in novih vrtcih.
3. Za to da velja vse kar sem napisala v 2. točki, moraš obvezno imeti zdravniško potrdilo. Naša je bila lani res nonstop bolna in nikoli ni zdržala niti en teden v vrtcu brez bolezni, tako da smo bili tudi pri pediatrinji čisto vsak teden vsaj enkrat in to skoraj 2 meseca (na vrhuncu bolezni smo bili v enem tednu petkrat tam). Zato nam je tudi brez težav napisala to potrdilo (rekla je, da nam ni sama upala tega predlagati in je bila zelo vesela, da smo jo sami vprašali), pa tudi med letošnjim poletjem smo imeli "ponovitev" bolezni in nam je ponovno napisala potrdilo.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
28.11.2011 11:01:55   
Naja31
V našem vrtcu (LJ) lahko rezervacijo izkorstiš samo v poletnih mesecih.
Res je najbolje, da vprašaš v vrtcu.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
28.11.2011 11:11:56   
pikatara
Lani smo oba otroka vzeli iz vrtca za 6 tednov. Stara sta bila 2 leti. Po 6 tednih ni bilo nobene težave it spet. Prošnjo sem dala na Mol, priložila potrdilo od zdravnika in plačevala 30% cene. V poletnih mesecih ne rabiš potrdila, maja so ga pa zahtevali.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
28.11.2011 11:17:35   
tulpek
Preberi pravilnik vašega vrtca, tam not vse piše in običajno je dosegljiv na netu. 

(odgovor članu pikatara)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
28.11.2011 14:57:31   
suzanica
Hvala za info. Sem preverila - če imaš zdravniško potrdilo je zastonj. Upam, samo da ga dobim, ker ga nisem pogosto vodila k pediatru.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
1.12.2011 9:38:00   
Balerina
To imate pa kar dobro da če vzameš za en mesec ven otroka potem je zaston ali pa plačaš manj. Pri nas je sedaj drugo leto da je le mes počitnicami 50% cene vendar mora otrok manjkati vsaj 1 mesec in že maja moraš točno povedati kater termin bo otrok manjkal.
Zaradi bolezni pa pri nas ni možne rezervacije, med letom tega enostavno ni. Sem ravno letos spraševala ko smo dobili novorojenčka in sem starejša dva vzela za dober mesec ven smo vseeno plačevali polno ceno, odšteli so le prehrano.
Je pa to v Kamniku, kaj hočemo pri nas je res taka gužva da smo lahko veseli da imamo sploh vrtec ne pa da bi vmes izpisovali in nam hranili mesta.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
1.12.2011 9:54:05   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

To imate pa kar dobro da če vzameš za en mesec ven otroka potem je zaston ali pa plačaš manj. Pri nas je sedaj drugo leto da je le mes počitnicami 50% cene vendar mora otrok manjkati vsaj 1 mesec in že maja moraš točno povedati kater termin bo otrok manjkal.
Zaradi bolezni pa pri nas ni možne rezervacije, med letom tega enostavno ni. Sem ravno letos spraševala ko smo dobili novorojenčka in sem starejša dva vzela za dober mesec ven smo vseeno plačevali polno ceno, odšteli so le prehrano.
Je pa to v Kamniku, kaj hočemo pri nas je res taka gužva da smo lahko veseli da imamo sploh vrtec ne pa da bi vmes izpisovali in nam hranili mesta.


Samo to ni isto kot rezervacija. V zakonu piše, da lahko občina določi posebna znižanja cene, če otrok manjka dalj časa zaradi bolezni. Čisto možno je, da imate to tudi pri vas, samo bi pa morala preveriti na vaši občini. V naši občini je to skoraj kot strogo varovana skrivnost in ti res mora nekdo s prstom pokazati, da najdeš kje je napisano o tem. Pa v osnovi pri tem ne gre za izpis iz vrtca, ampak za "bolniško". Pa ni zdaj to mišljeno, da bi si pa kar vsak izmislil in stopil do pediatra po potrdilo, ker bi pač imel malo otroka doma.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: začasen izpis iz vrtca zaradi bolezni
1.12.2011 9:57:44   
tulpek
Zanimivo, nas so pa v vrtcu opozorili na to user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?