|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Duša me boli
26.12.2011 19:21:37   
Anonimen
Ja zato sem tudi anonimna. Boli kako zelo boli, ko ti po dolgih letih zakona in dveh odraslih otrokih mož, ki ga imaš še vedno rad zaserje božični večer in nato še božični in še naslednji dan. Ker pa to še ni bilo dovolj ti med drugim pove tudi to, da je predolgo časa sploh čakal, da je začel misliti s svojo glavo in da bo pustil vse skupaj in odšel.

Otroka pa tako ali tako nočeta gledati in poslušati in trpita vsak na svojem koncu.

Vem, da vas ne briga, a trenutno ni nikogar, ki bi mu lahko to zaupala kako lepe praznike preživljam.



< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 26.12.2011 20:02:26 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Duša me boli
26.12.2011 20:24:15   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja zato sem tudi anonimna. Boli kako zelo boli, ko ti po dolgih letih zakona in dveh odraslih otrokih mož, ki ga imaš še vedno rad zaserje božični večer in nato še božični in še naslednji dan. Ker pa to še ni bilo dovolj ti med drugim pove tudi to, da je predolgo časa sploh čakal, da je začel misliti s svojo glavo in da bo pustil vse skupaj in odšel.

Otroka pa tako ali tako nočeta gledati in poslušati in trpita vsak na svojem koncu.

Vem, da vas ne briga, a trenutno ni nikogar, ki bi mu lahko to zaupala kako lepe praznike preživljam.


Vsak od nas bi moral vedeti in se zavedati, da se zivljenje vse prehitro lahko obrne v nezeljeno smer.  Zato bi nas tudi moralo brigati kaj se z ljudmi okoli nas dogaja. Ne vem kaj se je dogajalo in zakaj se ti dogaja to kar se ti dogaja, ampak ocitno je, da moze ni prav zadovoljen v dani situaciji. Morda je narobe, da smo se ljudje precej odtujili eden od drugega v tem hitrem in stresnem zivljenjskem tempu in ko pridejo prazniki... pac ne vemo kaj bi sami s seboj, pa iscemo napake v drugih.
Omiliti bolecino ne more nihce. Ti pa lahko omilis bolecino otrok, jih stisnes k sebi v okrilje in jima poves, da bo se vse v redu. Ne takoj, ne nemudoma ... ampak zagotovo bo.
Morda ih peljes kam na izlet, morda pustis mesta, da se "zupa" ohladi, saj se nobena "zupa" ne poje tako vroca, kot se skuha.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Duša me boli
27.12.2011 7:50:15   
TDTP
Kako hudo mi je ko berem takšna sporočila, človek bi rad pomagal pa ne ve kako! Jaz še vedno trdim, da se vse naredi z razlogom! Ne morem si predstavljati, kako hudo ti je, ker sama nisem tega nikoli doživela, držim pa pesti zate, da se kmalu pobereš in iz tega potegneš nekaj pozitivnega! Zako kod je napisal moj predhodnik, popakaj otroke, jih pelji kam na izlet, ne pusti si pokvariti praznikov, naj te otroci držijo pokonci, uživaj z njimi! Tudi sama nimam lepih praznikov zaradi neozdravljive bolezni in kako radi bi podarili kakršno koli zdravilo, pa ne obstaja! Zato se sedaj še bolj zavedamo vsakega trenutka z to osebo in ga cenimo! Ceni vsak trenutek v življenju, se poberi in pojdi naprej, mogoče je pa to začetek nekaj boljšega, nekaj kar si bolj zaslužiš, ker če z partenrjem ne moreta rešiti stvari, nima smisla vstrajat, tako trpita samo ti in on, najbolj pa otroci, ki bi nemočni radi pomagali! Želim, ti, da bi preživeli kar se da lepe praznike in z pokončno glavo stopili v novo leto!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Duša me boli
27.12.2011 11:38:49   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja zato sem tudi anonimna. Boli kako zelo boli, ko ti po dolgih letih zakona in dveh odraslih otrokih mož, ki ga imaš še vedno rad zaserje božični večer in nato še božični in še naslednji dan. Ker pa to še ni bilo dovolj ti med drugim pove tudi to, da je predolgo časa sploh čakal, da je začel misliti s svojo glavo in da bo pustil vse skupaj in odšel.

Otroka pa tako ali tako nočeta gledati in poslušati in trpita vsak na svojem koncu.

Vem, da vas ne briga, a trenutno ni nikogar, ki bi mu lahko to zaupala kako lepe praznike preživljam.


Jast vem kako je trpela moja mami ko jo je na valentinovo pred 15leti zapustil moj ati. Bilo je grozno skupaj sva prejokali marsi kateri dan a ob enem svojim bratom ki sta imela 7 let tega nisva smele pokazat.
Vem da ti je hudo zato se nam kar zjoči tiste ki so to dale skoz ali pa so kot otroci to doživele te bomo razumele.

< Sporočilo je popravil Kliki -- 27.12.2011 11:39:25 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Duša me boli
27.12.2011 11:45:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
....zaserje božični večer in nato še božični in še naslednji dan....

Božič je bil vsakič ko te je mož objel in rekel ljubim te. Ti si ljubezen mojega življenja. Božič je bil vsakič ko si ti objela njega. Ko si mu rekla ljubim te.

Božič je bil vsakič ko si čutila, da te razume. Božič je bil vsakič ko se je on čutil razumljenega.

Božič je bil vsakič ko je naredil neko pozornost za tebe. Božič je bil vsakič ko si ti nekaj naredila zanj.

Božič je bil vsakič ko si ti čutila njegovo bolečino. Božič je bil vsakič ko je on čutil tebe.

Božič je ......



Vse te občutke želimo čutiti na Božični večer. A če je teh občutkov skozi leto, malo, potem jih je za Božični večer še toliko manj, ker so pričakovanja toliko večja. Zato se tisti, ki naj bi se imeli najraje, najprej družina, za Božič najpogosteje skregajo.

Za "Božič" je treba delati celo leto. Pa tudi če tega ni, lahko "delamo" na Božični večer.

Lahko pa eden reče "dovolj" imam božiča ob večerji in potici, hočem Božič občutkov. Hočem reči, lahko je to tudi vajin začetek iskanja pravega Božiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Duša me boli
27.12.2011 12:05:46   
pelin
Vse te občutke želimo čutiti na Božični večer. A če je teh občutkov skozi leto, malo, potem jih je za Božični večer še toliko manj, ker so pričakovanja toliko večja. Zato se tisti, ki naj bi se imeli najraje, najprej družina, za Božič najpogosteje skregajo.
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

user posted image user posted image ne morem verjeti da bom tole napisala, vendar se tule podpišem pod vsako črko....Veliko Božičev je skozi moje otroške oči v naši družini potekalo pribljižno  takole....vse skupaj je dolgo pustilo v meni nekak grenak priokus..Vse do odraslosti, ko sem nekako ugotovila, kar pravi Tehnofil, da od Božiča pač preveč pričakujemo...Seveda se je  na to noč zgodil čudež...rodilo se je Božje dete...vendar pa Božič ne more delati takšnih čudežev, da nesrečne, odtujene in ljubezni prazne  družine naredi spet popolne...žal...Je že tako da velikokrat lepi,  svečani in zelo čustveni  dogodki velikokrat srečne ljudi , družine...naredijo še srečnejše....žalostne pa potegnejo še globlje...

Najverjetneje je tvoj na takšen način izrazil nekaj kar je v sebi nosil že dolgo...in je nanj vse to praznično in evforično stanje vplivalo tako, da je te svoje nesrečne občutke izrazil na tak način...kdo ve koliko Božičev mu uje vse to uspelo potlačiti nazaj, pa ti še opazila nisi, da vam ni kot praviš sedaj , že prej uničil praznikov...ne vem...ugibam...vendar to kar je nastalo sedaj, ni povzročil Božič....


< Sporočilo je popravil pelin -- 27.12.2011 12:18:02 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Duša me boli
27.12.2011 12:35:04   
petea
se strinjam s tehnofilom in pelin

prazniki in dopusti nas pač razgalijo v najboljši in naslabši luči,

anonimna, takšne stvari se ne zgodijo v enem trenutku, ampak se dolgo odvijajo, dokler dokončno ne poči in gredo zadeve svojo pot, težko pa je sprejeti vsak svoj del obveze in krivde; (samo-)zanikanje nekaterih dejstev lahko traja zelo dolgo, včasih celo življenje 

spremljam eno podobno, a še bolj tragično zgodbo v svoji bližini; nekaterih akterjev se še po več letih ne da pripraviti do tega, da bi sprejeli objektivno resnico in priznali svoje (večletne) napake, ki so pripeljali zgodbo do neprijetnega dokončnega zaključka

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Duša me boli
27.12.2011 21:17:55   
m_o_i
sicer of topic, ampak enostavno moram:
aplaudiram tehnofilu user posted image

ZATO jaz ne dam NIC na bozic, valentinovo, rojstne dneve in ostale dneve v letu, ko nekaj MORAS (pac po nekih "pravilih")user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Duša me boli
28.12.2011 10:04:04   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i


ZATO jaz ne dam NIC na bozic, valentinovo, rojstne dneve in ostale dneve v letu, ko nekaj MORAS (pac po nekih "pravilih")user posted image



evo..podpisuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Duša me boli
28.12.2011 13:07:22   
Vijoličarka
Prazniki bodo minili in življenje se bo nadaljevalo. Saj je vseeno, kdaj ti je povedal, da želi proč, ker se ne gre za praznike, ampak za vsa leta, ki jih bosta še preživela na tem planetu, pa naj bo skupaj ali narazen.

Tebe, kot je videti, žre predvsem krivica, da 'vsi' srečno bezljajo okoli, tako kot se za 'praznike spodobi', vsi so zadovoljni, vsem je prelepo, samo tebi in otrokoma ni. Kaj so pravzaprav prazniki, so že drugi dovolj napisali, jaz bi zraven dodala samo še komercializacijo in cirkus. Tako da ja, kdor je doživel drugačne 'praznike', se je dostikrat počutil hudo prikrajšan. Brez 'skrbi', za zaprtimi vrati in zagrnjenimi okni potekajo vse mogoče vrste 'praznikov', tudi dosti hujše, kot jih preživljaš ti.

Najbrž ni bilo tako, da bi vse do včeraj cvetele rožice in ptički peli mile pesmice. Najbrž ni kar treščil pekel v raj. Mogoče tega doslej nisi opazila ali pa nisi hotela opaziti. Ne jemlji tega kot tragedije v smislu življenjskega neuspeha.

Praviš, da ga 'imaš še rada'. Hm, to ponavadi pomeni, da hočeš, da ostane pri vas in se obnaša tako, kot bi ti rada. Velik vprašaj, če to res pomeni 'imeti rad'.

Ni tolažba, ni pomoč, je pa dejstvo. Ljubezen uspeva samo v svobodi. Če človek ne želi živeti več z nami, ga je treba, ne glede na naše želje in načrte, ki ga imamo z njim, pustiti, naj gre. Ker nima smisla živeti z nekom, ki je 'tukaj' iz napačnih razlogov, ki bi rajši bil kje drugje.

Ali  se ti zdaj prepiraš in pogajaš z njim? Drug drugemu užaljeno servirata očitke? Upam da ne. Svoje je povedal, ni treba ponavljati, enkrat je dovolj. Ti ga pa z dretjem in očitanjem res ne boš prepričala, da bi si premislil.


Strinjam se s tistimi, ki svetujejo, da popokaj otroka in pojdite kam na lepše, na zabavo. Kot je videti, te čaka par uradnih opravkov. Hrani moči zanje.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Duša me boli
29.12.2011 10:54:34   
kalbo
Se strinjam s tehnofilom. Božič je treba met vsak dan in se vsak dan zavedat da smo srečni, ker imamo drug drugega.

Moja mami te dni že v tretje preboleva izgubo partnerja. Prvi je ušel in jo pustil z dvema majhnima otrokoma, drugega so vzele sumljive okoliščine kmalu po vojni za Slovenijo, ostala je spet sama z malo večjima otrokoma in zdaj v tretje ji je vzela partnerja zahrbtna bolezen po enem letu boja in ostala je sama. Danes je teden dni odkar smo ga pokopali, vidim, da ji je hudo, pa ji ne morem pomagat. Verjamem pa, da se bo pobrala tudi tokrat.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Duša me boli
29.12.2011 14:36:39   
Bakfark
Sumim moderatorje tega foruma, da pod vplivom raznoraznih lobistov določenih strok proti odgovarjajoči koristi (ekonomski najbrž), v "javnost" plasirajo takšne in podobne zgodbe z namenom pridobiti ustrezen (što kakovostno što količinsko) feedback. "RR raziskuje" projekt očitno ni zaživel, kot so želeli. V kolikor se motim se anonimni globoko opravičujem.


Kalbo, iskreno sožalje.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Duša me boli
29.12.2011 18:18:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Za "Božič" je treba delati celo leto. Pa tudi če tega ni, lahko "delamo" na Božični večer.

Lahko pa eden reče "dovolj" imam božiča ob večerji in potici, hočem Božič občutkov. Hočem reči, lahko je to tudi vajin začetek iskanja pravega Božiča.



Drži. Če si celo leto zadovoljen, boš zadovoljen tudi z božičem, tudi če piješ samo metin čaj z medom. Pravzaprav boš šele takrat nehal iskati posebne občutke, ki naj bi jih prazniki prinesli.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Duša me boli
30.12.2011 9:30:15   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
ZATO jaz ne dam NIC na bozic, valentinovo, rojstne dneve in ostale dneve v letu, ko nekaj MORAS (pac po nekih "pravilih")

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
....Drži. Če si celo leto zadovoljen, boš zadovoljen tudi z božičem, tudi če piješ samo metin čaj z medom. Pravzaprav boš šele takrat nehal iskati posebne občutke, ki naj bi jih prazniki prinesli.


Božič je poseben dan v letu, vendar ne pride sam po sebi po kolendarju ampak je potrebno delati na odnosu s partnerjem, otroci, družino, celo leto. Takrat pride Božič in zacveti, ker teh posebnih občutkov ne prinese praznik ampak odnos med ljudmi.

Bojim pa se, da se prepogosto za izjavami "ne dam nič na praznik",  lahko skriva tudi obramba pred bolečino. Namreč če nič ne dam na praznike potem nič ne pričakujem in me nične more prizadeti. To pa ni to.

Na praznike je potrebno veliko dati vendar ne samo v pričakovanju kaj (občutke) bomo dobili ob bližnjih temveč v veselju da bomo z njimi ponovno doživeli te "ljubeče" občutke, katere smo ustvarjali in negovali se zanje potrudili in največkrat predvsem potrpeli skozi celo leto. Pa to velja tako v odnosu z možem/ženo, kot v odnosu s problematičnim najstni-co/kom kot s taščo in sosedom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Duša me boli
7.1.2012 15:35:52   
MioBambino
Objem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Duša me boli
10.1.2012 10:07:42   
dreamhorse
Strinjam se s vsem napisanim, dodajam pa samo še tole:
Pusti mu oditi, in sprejmi dejstvo, da tako je. Lažje boš prebolela, če se boš sprijaznila. Prepričana sem, da pred božičem ni bilo vse tako kot mora bit, a za božič se je on kar odločil, da gre. Kaj je razlog za to, ne vem. Vem pa, da sta za vsako stvarjo dve zgodbi. Tvoja in njegova. Če se je odločil da gre, naj gre... On je na slabšem, tebi bodo pomagali bolečino prebrodit tvoji otroci.

Pa veliko sreče.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?