|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 21:17:05   
klupko
Zelo dobro razumem point sedenja, vendar ga nam ni nikoli uspelo izpeljati. Zgleda bo krivec to, da nismo dovolj vztrajni oz. nisem. Mojega itak čez teden ni, tako da malega čuvat tašča in tast, ki mu itak vse dovolita. Kadar pri meni česar ne doseže, se gre njima potožit.
Priznam, da mi res ni do tega, da bi mu eno uro dopovedovala, da mora zaradi te pa te stvari sedet, ampak bo očitno treba, ker drugače bo vedno huje.
Hvala vsem za nasvete.
Lp

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
6.1.2012 14:04:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: klupko
....Kaj naredit v primeru, ko se naveliča igranja z avtom in ga potem "za hec" začne metat na tla, ker tako fino ropota. Jaz osebno mu rečem, da naj tega ne dela, ker bo igračo uničil. Drugo opozorilo je, da če to ponovi, mu bo igračo odvzela. Tretjič ne govorim več, vzamem igračo in jo pospravim na nedostopno mesto. Takrat postane ihtav in se dere in bi me tepel. Včasih se pa uleže na tla in se dere v parket. Če mene tepe, ga vzamem v naročje in poskušam dosežt, da se umiri. Potem mu povem, da ni bilo lepo, kar je delal in da naj tega ne počne več. Vedno mu povem še da ga imam rada. Če je to neko kaznovanje, na grmado z mano!

To kar ti delaš ni kaznovanje. To je le posledica njegovih dejanj. In čestitke za način.

Kaznovanje je kadar z jezo, ihto, besom (lahko samo v očeh) izvedemo posledico. V takšnem primeru se otrok ne nauči posledice svojega dejanja ampak se nauči posledice "utrganja" njegovega starša.


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
A ce v tegoti vrze igraco po tlleh, potem se ga nagradi z objemom? Jaz mislim da ne.

Otrok si objema nikoli ne sme zaslužiti. Objem mora biti zastonjki dar ljubezni matere - brezpogojen.

V primeru da si mora otrok objem "zaslužiti", potem bo celo življenje živel z občutkom, da ljubezni ni vreden ker jo mora "zaslužiti" (zaslužiti pa si je ne more nihče)

Otrok, ki vrže igračo v togoti, jo vrže iz razburjenja in svoje nemoči.
Otrokovo razburjenje pomiri in nemoč potolaži, le objem.

Če objema ni se mora naučiti pomiriti sam, to pa pripelje do vsaj dveh stvari:
-prvič, da najde nek ventil za sproščanje napetosti - kar pelje v komulzivno navado
-drugič, da je v težavah sam in tudi ko bo odrasel in v odnosu s partnerjem, se v stiski ne bo odprl.

Ne enega ne drugega pa si noben od staršev zavestno neželi za svojega otroka.

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
6.1.2012 16:57:28   
Anonimen
Vseno mislim, da tako mali otrok ne razume nase razlage zakaj je nekaj narobe in zakaj tega ne sme poceti. Ve pa ka je zanj neugodje in scasoma dojame katero vedenje ima za posledico neugodje. Prav v primeru metanja igrac je bilo pri nas tako, da sem vztrajala, da mora igraco pobrat in mi jo dat v roke. Vcasih jo je pobrala takoj, vcasih se je se pol ure drla poleg, a na koncu jo je pobrala in mi jo dala. Ko se je umirila sva se pa "pomenili" in sem ji povedala, da je bila lumpa, da se igrack ne mece po tleh ker se lahko poskodujejo. Potem sem jo se vprasala ce je huda in zakaj itd. Dvomim, da bi tamala tako hitro opustila to razvado, ce bi jo za vsako vrzeno igracko objela in ji rekla, da se to ne pocne. Pa da ne bo pomote, pri nas se veliko objemamo in lupckamo in tudi tamala zelo dobro ve kako rada jo imava, ker ji to vsak dan poveva, le grdega obnasanja res ne toleriramo.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
6.1.2012 20:29:14   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Vseno mislim, da tako mali otrok ne razume nase razlage zakaj je nekaj narobe in zakaj tega ne sme poceti. Ve pa ka je zanj neugodje in scasoma dojame katero vedenje ima za posledico neugodje. Prav v primeru metanja igrac je bilo pri nas tako, da sem vztrajala, da mora igraco pobrat in mi jo dat v roke. Vcasih jo je pobrala takoj, vcasih se je se pol ure drla poleg, a na koncu jo je pobrala in mi jo dala. Ko se je umirila sva se pa "pomenili" in sem ji povedala, da je bila lumpa, da se igrack ne mece po tleh ker se lahko poskodujejo. Potem sem jo se vprasala ce je huda in zakaj itd. Dvomim, da bi tamala tako hitro opustila to razvado, ce bi jo za vsako vrzeno igracko objela in ji rekla, da se to ne pocne. Pa da ne bo pomote, pri nas se veliko objemamo in lupckamo in tudi tamala zelo dobro ve kako rada jo imava, ker ji to vsak dan poveva, le grdega obnasanja res ne toleriramo.



Se strinjam! V tem primeru bi otroku dajala govorica telesa (objem) eno spročilo: "metanje igračke je ok", verbalna govorica pa: "tega se ne počne" - taka nasprotujoča si/kontradiktorna spročila pa otroka zmedejo in ne ve: "kaj zdaj, a je prav ali ni prav"...v primeru takega nejasnega spročanja torej ne samo, da otroka zmedemo, na koncu "zmaga" neverbalno sporočilo, da to, ker je naredil je ok.

Se tudi strinjam, da za objemanje, ljubčkanje, cartanje je na voljo toliko drugih trenutkov, ko pa otrok naredi nekaj kar ni prav, pa mislim, da je naloga starša, da otroku to jasno pove. Otrok ima pravico do tega, da je jasno in nedvoumno seznanjen s tem, kaj od njega pričakujemo oz. kaj dovolimo in česa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
6.1.2012 20:36:58   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: klupko
....Kaj naredit v primeru, ko se naveliča igranja z avtom in ga potem "za hec" začne metat na tla, ker tako fino ropota. Jaz osebno mu rečem, da naj tega ne dela, ker bo igračo uničil. Drugo opozorilo je, da če to ponovi, mu bo igračo odvzela. Tretjič ne govorim več, vzamem igračo in jo pospravim na nedostopno mesto. Takrat postane ihtav in se dere in bi me tepel. Včasih se pa uleže na tla in se dere v parket. Če mene tepe, ga vzamem v naročje in poskušam dosežt, da se umiri. Potem mu povem, da ni bilo lepo, kar je delal in da naj tega ne počne več. Vedno mu povem še da ga imam rada. Če je to neko kaznovanje, na grmado z mano!

To kar ti delaš ni kaznovanje. To je le posledica njegovih dejanj. In čestitke za način.

Kaznovanje je kadar z jezo, ihto, besom (lahko samo v očeh) izvedemo posledico. V takšnem primeru se otrok ne nauči posledice svojega dejanja ampak se nauči posledice "utrganja" njegovega starša.


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
A ce v tegoti vrze igraco po tlleh, potem se ga nagradi z objemom? Jaz mislim da ne.

Otrok si objema nikoli ne sme zaslužiti. Objem mora biti zastonjki dar ljubezni matere - brezpogojen.

V primeru da si mora otrok objem "zaslužiti", potem bo celo življenje živel z občutkom, da ljubezni ni vreden ker jo mora "zaslužiti" (zaslužiti pa si je ne more nihče)

Otrok, ki vrže igračo v togoti, jo vrže iz razburjenja in svoje nemoči.
Otrokovo razburjenje pomiri in nemoč potolaži, le objem.

Če objema ni se mora naučiti pomiriti sam, to pa pripelje do vsaj dveh stvari:
-prvič, da najde nek ventil za sproščanje napetosti - kar pelje v komulzivno navado
-drugič, da je v težavah sam in tudi ko bo odrasel in v odnosu s partnerjem, se v stiski ne bo odprl.


Ne enega ne drugega pa si noben od staršev zavestno neželi za svojega otroka.



To, da otroka ne objamemo, ko naredi nekaj, kar ni dovoljeno, ne pomeni, da si naše objeme zasluži oz. da jih pogojujemo! Kje pa piše, da moramo otroka stalno objemat kadarkoli, pa četudi takrat pljuva, ščipa, tolče, meče igračke po tleh,user posted image user posted image user posted image , da bo imel občutek, da je ljubljen. Mislim, da otroku izkazujemo ljubezen ne glede na to, da ga v takih situacijah ne objamemo.

S tem se pa absolutno in niti najmanj ne strinjam. To, da otrok meče igrače, ne pomeni nujno, da ima občutek nemoči, lahko samo preizkuša meje, lahko ga je nekaj razjezilo, lahko meče igračke, ker mu to ugaja...V vsakem primeru lahko otroka tudi brez objemanja in ljubčkanja naučiš, da igrače ni dovoljeno metati, če je pa jezen, lahko npr. cepeta ali pa mečka blazino ipd.......

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 6.1.2012 20:37:47 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 30
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?